Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leszázalékolás utáni munkavállalás, bértámogatás fórum

Leszázalékolás utáni munkavállalás, bértámogatás (beszélgetős fórum)

26. 124637ff9b (válaszként erre: 25. - Petya33)
2018. ápr. 20. 14:53

Szia, szerintem vagy elutasítanak, vagy B kategóriába tesznek, ami kb. 30 ezer forint egy hónapban, megélni belőle nem lehet, igaz, lehet mellette 4-6 órában dolgozni.

Mennyi ideje vagy táppénzen?

2018. ápr. 20. 14:11
Sziasztok.Érdeklődnék hogy szerintetek infarktus után/katéter stent beültetés/milyen lehetőségeim lesznek esetleg rokkant nyugdijra?Sajnos elég fiatal vagyok 38éves.
2017. dec. 2. 17:05
Szerintetek mit fognak ajànlani helyette mert rehabilitàciòjàt nem javasolják és felülvizsgálatát se
2017. dec. 2. 17:04
Sziasztok Kedves fórum tàrsak egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy a pàrom súlyosan fogyatékosnak van nyilvánítva a komplex minősítésen d kategóriàba soroltàk be a rokkant nyugdíjat igényeltük neki de küldték a papírt hogy úgy hogy rokkant nyugdíj már nem létezik küldték a papírt hogy töltsük ki rokkant jàradék címmel viszont úgy hallottam azt csak az igényelheti aki 25 eves kora előtt lett beteg
2017. ápr. 28. 07:04

Olvasom az írásokat.

Munkaügyibe naprakészebbek, még mindig így gondolom.

8 órát is dolgozhatunk. Ebbe " szavad kezet adtak " nekünk.

Akinek kevés a " nyufis " jövedelem, és lehetőség akad, dolgozik. 4 órát melozhatok, és gyanítom nem bírnék többet. Ha akadna is netán 6 órás melo, és fel is vesznek, se biztos bírnám.

Nálunk 4 órába vannak nagyrészt. Akik még 2010 előtt felvettek, ők 6 órásak. Pár év is nyugdíjkorhatárt elérik, ( legyen jövedelmük ).

21. 4d0b637a98 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2017. ápr. 27. 20:10

fincsi5, ha 2011. januárját követően százalékolták le, akkor biztos, hogy komoly volt a betegsége, mert nagyon megszigorították az Orbánék.


Bt-ben dolgozhat, lehet is neki sajátja. Azonban van kereseti felső határ akkor is, ha egy megváltozott munkaképességű vállalkozóként dolgozik. Ilyenkor sokan azt csinálják, hogy számlaadás nélkül, feketén dolgoznak, vagyis adót csalnak. Ha kiderülne, elvennék azonnal tőlük a leszázalékolást.


Hát ez van, a NAV erre nem képes, hogy ezeket ellenőrizze, ők leginkább csak az alkalmazottként dolgozó MMK-ok ellenőrzését tudják elvégezni, nincs másra kapacitásuk.

20. 4d0b637a98 (válaszként erre: 18. - Gizus58)
2017. ápr. 27. 20:04

Gizus58, én ilyenről még nem hallottam. Nekem is az áll a 2016. januári leszázalékolási papíromban, hogy rehabilitálható, de a komplex felülvizsgálat összes szempontjait figyelembe véve rehabilitációja nem javasolt.


Lehet, hogy a rokkantsági járadék mellett nem lehet úgy dolgozni, azt én nem ismerem.


Rehabilitációs ellátás mellett tavaly május óta lehet 4 óra helyett 8 órában dolgozni, rokkantsági ellátás mellett korábban is és most is lehet 8 órában dolgozni.


Tehát a járadékosok helyzetét nem ismerem.

Az biztos, amit tudok mondani:

Én dolgoztam a FŐKEFE Nonprofit Zrt.-nél (csak megváltozott munkaképességűeket foglalkoztat, járadékosokat, vakokat és siketeket, államilag dotált cég, mint a KÉZMÜ és az ERFO stb.). Ott sok fiatal dolgozott, akik csak járadékon voltak. 4 órában végeztünk papírmunkát, ülve.


Ott van egy nagyon rendes Rehabilitációs Főosztály, azok abban is segítenek, hogy javasolják a járadék helyett a leszázalékolást és a rehabilitációs ellátás vagy rokkant ellátás adását. Tehát ugye ilyesmiről én sem tudtam, de az idősebbik bátyám harmadik kislánya nyitott szívvel született, leérettségizett, szakmát is szerzett, de sehova nem veszik fel. Már lassan 30 éves és otthon van. Megvonták tőle a 27 ezer forint járadékot is, nem tudom miért. A FŐKEFE-nél azt mondták, amikor én már eljöttem onnan és felhívtam őket, hogy mehet oda dolgozni, nyitott szívvel is bírja azt a munkát és támogatni fogják a leszázalékolását.


Szóval nem könnyű az élet. Sajnos a bátyám kislánya azonban nem ment el oda, így betegen továbbra is otthon van és ellátás nélkül.

19. gizus58 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2017. ápr. 27. 17:30
Már akinél csalás volt a leszázalékolás!!
18. gizus58 (válaszként erre: 16. - 4d0b637a98)
2017. ápr. 27. 17:30

Rosszul fogalmaztam.Rokkantsági ellátás, vagy rokkantsági járadék.Így a pontos.

Nem célom vitatkozni veled, van olyan hogy nem lehet mellette munkát vállalni hidd el!! Bukja a rokkantságit akkor!

Nem rég jártuk végig a férjemmel,és neki sem lehet munkát vállalni.

17. fincsi5 (válaszként erre: 15. - 4d0b637a98)
2017. ápr. 27. 12:56

Nem egyet, nem tízet, nagyon sokat ismerek. És ez csak én vagyok.

A legnagyobb csalás nem a BT-ben való tevékenység, hanem a leszázalékolás volt.

16. 4d0b637a98 (válaszként erre: 12. - Gizus58)
2017. ápr. 27. 12:24

Nincs már évek óta rokkantsági nyugdíj.


A kisebbik bátyám barátja 82 %-ra volt leszázalékolva és mellette tudott dolgozni 4 órában. Kellett is, mert nem volt lakása, albérleti díjat fizet a mai napig. Agyvérzésből maradt neki vissza sok minden, de dolgozott.


A 2011-es változás óta nagyon szigorú a rendszer, mindenki kihullik, aki nem komolyan beteg. Betegséggel együtt is lehet dolgozni, de karban kell őket tartani. Sajnos nemrég találkoztam olyan céggel (majdnem állami), amely 8 órás munkaidőben töltette be a foglalkozás-egészségügyi ügyintézői pozíciót, aztán az illető, aki dolgozott nekik, agyvérzést kapott.

15. 4d0b637a98 (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2017. ápr. 27. 12:20

A Kormány és a jogszabályok szabályozzák, hogy maximum mennyit kereshet és mennyit dolgozhat alkalmazottként egy rokkant vagy rehab ellátott. Tehát itt nem egyéni gyűlölködésről kellene írni, meg irigykedésről, hanem arról, hogy a Kormány lehetővé teszi a munkavállalást az MMK-k részére. Ez tehát nem vitatéma.


Ha valaki csinál egy Bt-t és rommá keresi magát, az adót csal, nagyon nagy valószínűséggel számlaadás nélkül dolgozik, feketén. Mert vállalkozhat is a rokkant vagy rehab ellátott, de ott is kötik a jogszabályok. Tehát egy adócsaló alapján azért ne általánosítsunk.

14. 4d0b637a98 (válaszként erre: 11. - Gizus58)
2017. ápr. 27. 12:15

Napi 8 órában dolgozhat a C2 nyugodtan. Akár rokkant ellátott, akár rehab ellátott (ők tavaly május óta dolgozhatnak napi 8 órában). A www.rehabjob.hu-n (kifejezetten MMK munkavállalóknak szól) nagyon sok a 8 órás munka.


Senki nem veheti el a rokkant ellátottól - rokkant nyugdíjas fogalom már nem létezik, a 2011-es új törvény óta, nincs ilyen - a rokkant ellátását, ha 8 órában dolgozik, de a bére nem lehet több mint havi bruttó 191.250 Ft. Ez rémhír keltés. Az én papíromon is az van, hogy komplex rehabilitációja nem javasolható. Én 52 % össz-szervezeti károsodással vagyok leszázalékolva. Szellemi munkához szoktam, nagyon sok terheléshez, a 8 óra valóban egy kicsit sok, de a JOGSZABÁLYOK és a KORMÁNY nem tiltja, mindenkinek engedélyezik a napi max. 8 órás munkavégzést.

13. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Gizus58)
2017. ápr. 27. 12:10

Igen, erre céloztam. És haragudhatnak, de én nem is engedném. Rokonnak eltört a bal csuklója, aztán eszébe jutott, hogy magas a vérnyomása, aztán jött még hozzá biztos valami, mert leszázalékolták, aztán csinált 1 BT-t és rommá kereste magát.

Még szép, hogy a "rendes" nyugdíjra nincs elég pénz.:((

60 %-át az ilyeneknek ki lehetne szűrni. Én vissza is fizettetném velük.

Elindult 1x valami, aztán elült.:(

2017. ápr. 27. 11:28

A rokkantsági járadék, és a rokkantsági nyugdíj nem azonos elbírálás alá esik.

Akinek 81% egészség romlása van milyen munkát akar csinálni????

11. gizus58 (válaszként erre: 9. - 4d0b637a98)
2017. ápr. 27. 11:25
Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy ha C2 van a papíron nem dolgozhat nyolc órában! Sőt ha olyan kitétel van hogy nem rehabilitálható, akkor nincs az a munkáltató aki felveszi!Sőt ha mégis, és fennakad az ellenőrzésen, még a rokkant nyugdíját is elveszik! Pont most járt így egy ismerősöm. 8 órában dolgozott rokkant nyugdíj mellett, és bizony elvették tőle ,mert ez volt a papírján hogy nem rehabilitálható.jól meg kell gondolni. Aki meg tud 8 órában dolgozni az miért is van leszázalékolva??Én is rokant nyugdíjas vagyok de nem hogy 8, még 4 órában sem tudok dolgozni!
10. fincsi5 (válaszként erre: 9. - 4d0b637a98)
2017. ápr. 27. 08:19
Mivel vagy leszázalékolva, hogy napi 9 órát tudtál dolgozni?
2017. ápr. 26. 22:07

Paillasse, én is C2-s vagyok. A mindenkori minimálbér másfélszeresét lehet keresni bruttóban, havi szinten, 8 órás munkaidőben. Az ugye idén januártól a 127.500 Ft 150 %, vagyis maximum 191.250 Ft-ot kereshetsz.

Ha találsz ilyen munkáltatót, általában a minimálbért fizetik vagy valamivel többet.

A munkáltatóknak akkor előnyös MMK munkavállaló foglalkoztatása, ha 25 főnél többet alkalmaz, mert akkor a 25 főnként kötelezően előírt és idéntől felemelt évi 1.148e Ft REHO járulékot nem kell fizetnie.

Aki rehab. ellátott, az kaphat rehab kártyát, az további előnyöket ad a munkáltatónak.

Sajnos én diplomás, idegennyelvet beszélő szakember vagyok (több mint 30 évet húztam le), de ilyen munka megváltozott munkaképességűeknek nincs. Irodában általában call centeres, telefonos operátori, esetleg adminisztrátori vagy ügyfélszolgálatos munkát ajánlanak, különben marad a fizikai munka.

Én már dolgoztam a FŐKEFE-ben is, de ők csak 4 órában foglalkoztatnak, minimálbér időarányos részéért.

Aztán a Jófogás.hu-n rám talált egy fejvadász és akkor visszamehettem műszaki külkereskedelembe dolgozni, de nem tartott soká, mert 4 órára bejelentett a cég, de 9 órában megállás nélkül agyon dolgoztattak és cashben fizettek. Nem akartam rizikót vállalni. Azóta nem találok állást, már több hónapja.

Nézem a www.rehabjob.hu rovatokat.

Én 6 órában szeretnék dolgozni, talán most majd összejön egy könnyű fizikai munka, a Work Force ajánlotta fel. Mert én mellette itthon az angol gazdasági szakfordítói vizsgára készülök, ha az meglesz, kiválthatom a vállalkozóit és itthon dolgozhatom a végleges rokkant ellátásom mellett. 57 éves múltam, 65 éves korom után is tudnék így dolgozni. (Devizahitelem van, most jön a második unokám és drága az élet...kell a pénz).

Ha bármiben tudok segíteni, írjatok, én már nagyon járatos vagyok ebben a témában.

Ja és még valami: súlyos fogyatékosság esetén ha valaki dolgozik idén 6350 Ft adókedvezmény jár, az gyakorlatilag azt jelenti, hogy kézhez is kapod ezt a pénzt nettóban. A súlyos fogyatékosság körébe több mint 30 oldalon sorolják fel a kormányrendelet mellékleteként, hogy mi tartozik bele.

2017. ápr. 26. 21:49

úgy emlékszem minimálbérből indulnak / számolják ki.

nyufit hívd inkább, ők naprakészebbek.

2017. ápr. 25. 19:03
Én C2 rokkantsági ellátást kapok, valaki tudja-e hogy mennyi most a maximum 150% száma?
6. Mókinca (válaszként erre: 4. - Töprengő)
2017. ápr. 24. 15:38
Nem kell mennem sehova idokozben, hanem jovore felulvizsgalatra.
2017. ápr. 24. 15:37
Koszonom a valaszokat. Leginkabb az erdekelne hogy kaphat.e kedvezmenyeket utanam a munkaltato?
2017. ápr. 21. 22:58

Munkaügyi központ rehabos osztályával nem kell kapcsolatban lenned? Fél évente megjelenni??

Mert ott sokkal többet tudnak tanácsolni. Főleg mert helyileg tudják van - e olyan munkáltató aki rehabosokat foglakoztat.

Szerintem a házi orvos is tudna mit tanácsolni, hova merre indulj. milyen munkát tudsz, vállalhatsz el.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Mókinca)
2017. ápr. 18. 17:41
Ilyen egészségkárosodás mellett milyen munkára gondoltál? Ha beszélsz nyelveket, talán recepciós, vagy valami telefonos munka?
2. 6897bca198 (válaszként erre: 1. - Mókinca)
2017. ápr. 18. 14:26

Szia!

Nem könyvelő vagyok, ezt találtam:

Ha jól olvasom, a lényeg:

rokkantsági ellátás, vagy

rehabilitációs ellátás állapítottak meg.

Ebben a törvényben van szabályozva:

[link]

Itt olvastam:

[link]

1) rokkantsági ellátás melletti munkavégzést csak akkor kell bejelenteni, ha az e tevékenységből származó keresete három egymást követő hónapban (vagyis mind a három hónapban) meghaladná a minimálbér másfélszeresét (Mmtv. azaz a 2011. évi CXCI. törvény szerint).


17. § (1) A rokkantsági ellátásban részesülő tíz napon belül értesíti a rehabilitációs hatóságot, ha


c) keresőtevékenységet folytat, és a jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát.


(2) A rokkantsági ellátásban részesülő személy az (1) bekezdés c) pontja szerinti értesítéssel egyidejűleg haladéktalanul igazolja jövedelmének összegét.


Természetesen ügyeljen arra, hogy három egymást követő hónap legalább egyikében a keresete legyen kisebb, mint a minimálbér másfélszerese, mert ha ezt meghaladja mind a három hónapban, akkor megszüntetik a rokkantsági ellátását.

Részletek itt.


2) A rokkantsági ellátás mellett időbeni korlátozás nálkül lehet dolgozni, csak az 1. pontban ismertetett kereseti korlátozást kell figyelni.


3) Az összeghatár vizsgálata során a cafeteria és a táppénz (mint keresőképtelenség esetére járó pénzbeli egészségügyi ellátás) összege nem számít be. A táppénz folyósításának tartama alatt sem szűnik meg a rokkantsági ellátás.


4) A kereseti korlátot az ellátás melletti munkavégzés kezdő hónapjától kell figyelni.

[link]

(2) A rehabilitációs ellátást meg kell szüntetni, ha a rehabilitációs ellátásban részesülő

a) kérte,

b)27 keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát,

2017. ápr. 18. 13:15

Sziasztok! Azok segítségét szeretném kérni, akik hasonló cipőben vannak, vagy értik a vonatkozó törvényt.

Le vagyok százalékolva. "D" kategóriás, 81%-os egészségkárosodás van.

Rehabilitálhatóság: Rehabilitációja nem javasolt, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható.


Kérdéseim lennének:

- dolgozhatok-e e mellett?

- a munkáltatóm kaphat-e utánam bértámogatást?

- mennyi lehet a havi keresetem?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat. Remélem van itt most könyvelő esetleg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook