Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. fórum

Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
285. unom (válaszként erre: 284. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 18:12
Persze, érzékeltem. Egyébként kacsintás: ;)
284. Százas Evelin (válaszként erre: 283. - Unom)
2017. ápr. 22. 18:06
Remélem, érzékelted az iróniát (mosoly jel), én érzékeltem a tiédet. :-) Nehéz néha ez az írásbeliség. Nem lehet pl. kacsintani. :-)
283. unom (válaszként erre: 281. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 18:02
Mint majdnem mindenki :) És a társadalom céljai természetesen azonosak az övékkel :D
282. Százas Evelin (válaszként erre: 280. - Nico Nikolett)
2017. ápr. 22. 18:00
Igazad van. Nézze meg csak jól minden egyes feleség, ő mit hibázhatott el, nade csak miután jól kupánvágta a neten más nőkkel szórakozgató férjecskéjét. :-)
281. Százas Evelin (válaszként erre: 279. - Unom)
2017. ápr. 22. 17:55
Ó, a magam érdeke az nekem smafu, mindig csak a társadalom szent céljait veszem figyelembe. :-)
2017. ápr. 22. 17:33
Szerintem fontos megnézni a kapcsolatban, hogy rajtam mi múlik.. hogy én hol, mikor nem vagyok jó feleség. utána lehet vizsgálgatni, hogy a férjem hol nem jó férj
279. unom (válaszként erre: 278. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 17:27
Miért, te magad ellen szoktál dönteni?
278. Százas Evelin (válaszként erre: 277. - Unom)
2017. ápr. 22. 17:27
Jól van, én is egyetértek abban hogy nem értünk egyet. :-)
277. unom (válaszként erre: 276. - Globus)
2017. ápr. 22. 17:17
Szerintem természetes, hogy elsősorban mindenki a saját érdekét nézi, mi sem teszünk másként.
276. globus (válaszként erre: 275. - Unom)
2017. ápr. 22. 17:13
Nem írom le, amit gondolok, mert kizárhatnak a portálról.
275. unom (válaszként erre: 273. - Globus)
2017. ápr. 22. 17:09
Hasonlóan megy nagyban is, ez a demokrácia. Sajnos jobbat még sehol nem próbáltak ki.
274. globus (válaszként erre: 273. - Globus)
2017. ápr. 22. 17:07
Ezt a "a saját érdekeik mentén szavaznak" véleményre reagáltam :)
273. globus (válaszként erre: 271. - Unom)
2017. ápr. 22. 17:06
Friss tapasztalat. Társasházban többségben vannak idősebb lakótársak. Semmilyen felújítást nem lehet végigvinni, mert nem szavazzák meg. Szemétledobó le van zárva, hogy olcsóbb legyen a közös költség. Szigetelés, nyílászárók cseréje állami támogatás nélkül annak, aki akarja, mert közösen, támogatással nem lehet.
272. unom (válaszként erre: 269. - Sanyinak)
2017. ápr. 22. 17:02
Gyerekvállalási kedv: kutatók szerint ott nagyobb a gyerekvállalási kedv, ahol a nőknek előny, ha gyereke van, de legalábbis nem hátrány.
271. unom (válaszként erre: 268. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 17:01

De, a szlogeneken túl mások az érdekeink.Pl. adórendszerben, hogy csak egy példát említsek.

Nem állítottam, hogy minden idős szenilis lenen. De ők is a saját érdekeik mentén szavaznak, és ez természetes is. Nem véletlenül ígér minden párt nekik bőven.

Sajnos már nem annyira vagyok fiatal, mint szeretnék. Jó lenne most 20 évesnek lenni, a mai tapasztalatommal :)

270. Százas Evelin (válaszként erre: 269. - Sanyinak)
2017. ápr. 22. 16:55

Hát az szép idea. :-) Vannak ötleteid a gondolkodásmód megváltoztatására?

Az a szlogen nagyon találó. :-)

269. sanyinak (válaszként erre: 259. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 16:51

Szerintem nem elsődorban pénzzel kellene támogatni a gyermekvállalási kedvet, hanem valamilyen módon a gondolkodásmódot kellene megváltoztatni.

Valós biztonságban nem érezhetem magam amíg a politikusokat pusztán hatalmi törekvéseik irányítják. A múltkor az egyik stand-up műsorban hallottam az "új szlogent": 3gyerek, 4kerék, 5karika, 6alom :)

268. Százas Evelin (válaszként erre: 265. - Unom)
2017. ápr. 22. 16:25

Igen, minden nyugdíjat kiegészítgetnek, nahát ez hallatlan... :-) Azt hiszem fontolgatták már, hogy a magasabb nyugdíjúak ne kapjanak semmit csak az alacsonyosak, dehát ez is meglehetősen degradálta volna a korábbi kiemelkedőbb teljesítményeket... Mindenesetre még megérhetjük. Mint akár a teljes vagy részleges megvonást is. Nem tudom, az okozhat-e rémesebb félelmet, amit egy ez ellen már effektíve védekezésképtelen idős ember érezhet - vagy egy mai aktív valaki aggodalma a jövőtől aki viszont TUDJA, mi a várhatóság és ma még képes is eszerint irányítani az életét?

A kinyilatkoztatásod a társadalom mibenlétéről az nemcsak igaz hanem szép is, milyen furcsa, hogy a fordítottja is igaz.... :-) A "társadalom" (benne a megélhetés, boldogulás lehetősége stb.) befolyásolja a mi döntéseinket. Akár a gyermekvállalási hajlandóságot is, amint azt a mellékelt ábra mutatja. Valóban Európa-szerte fogy a népesség, nade sebaj, itt vannak már a migránsok. :-)

Elodázás folyna a nyugdíjrendszer átalakításban? Szerintem drasztikus összeomlás az nem lesz, mert fokozatosan adagolják majd a megszűnésig vezető lépéseket, optimista számítások szerint a mostani érintettek addigra már úgyis kihalnak, az aktívak előtt viszont hihhhetetttlen perspektívák állnak majd, nem lesz itt semmi gond.... :-)

Hogy jön ide a szavazás? Hát te magad írtad, hogy sok nyugdíjas ergo sok szavazat, mondjuk ennek kapcsán figyelmen kívül hagytad hogy nem minden korosabb ember reménytelenül szenilis is. :-)

Talán már úgy tűnik mintha kötözködni akarnék pedig hidd el eszem ágában sincs. De azért "belekötök" utoljára még abba is, hogy mások az érdekeink. Én korosabb vagyok te meg nyilván fiatal, de mindkettőnknek az az érdeke, hogy ebben a kis országban mindenki lehetőleg a lehető legjobban éljen, ne kelljen pl. azon törpölni, mit rontott el az előző generáció ami miatt most ilyen tré minden... :-)

267. unom (válaszként erre: 266. - Vacsa)
2017. ápr. 22. 15:05

Én a vállalkozásra költöm, ez jövedelmez a legjobban :)

remélhetőleg mire nem fogom tudni csinálni lesz, aki átveszi. Én meg maradok csendestárs :)

266. vacsa (válaszként erre: 263. - Unom)
2017. ápr. 22. 15:02

Dettó. Pakokom a közösbe 24 éve, de abból semmit sem látok majd.

Viszont szépen gyarapszik amit kimentettem az óvó kezecskék alól ;)

265. unom (válaszként erre: 264. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 15:02

Nem csak az alacsony nyugdíjakat egészítik ki, hanem mindet.

A társadalom mi vagyunk, ahogyan élünk, a döntéseink befolyásolják a közös jövőnket.

Magasabb nyugdíja lehet valakinek akkor is, ha "jókor" ment nyugdíjba, vagy jól fizetett munkája volt.

Azzal, hogy ma pótolgatják a nyugdíjat, nem oldják meg, csak elodázzák a problémát, és esélyesen a mi fejünkre dől majd.

Ennek semmi köze ahhoz, ki kire szavaz, nem értem, ez hogy jön ide? Egyébként mindenkinek szíve joga arra szavazni, akire akar, az ő dolga. Mások az érdekeink, amelyik intézkedés az egyiknek jó, az a másiknak nem.

264. Százas Evelin (válaszként erre: 258. - Unom)
2017. ápr. 22. 14:58

Nem kevesebbet vársz el, mint csupán azt, hogy egy szuverén ember vállalja fel az egész társadalom sorsát. :-) Mert ha nem teszi, annak ugye következményei vannak. :-)

A mai aktívak helyzete valóban nem könnyű, de a régieknek se volt minden rózsás. Ott volt pl. az, hogy ha megfeszülsz, előbbrejutni akkorse tudsz...

Jó, a könyöradomány talán erős kifejezés volt. Nade egy magasabb nyugdíjú az manapság vagy olyan öreg mint a teknősbéka, vagy tényleg tehetségesebb volt és nemcsak sokat hanem minőségben is többet teljesített, hát nehogymán ugyanannyit kapjon mint valami oldalraesett utcaseprő! Azt sem tartom könyöradománynak, hogy jócskán kiegészítik a nyugdíjakat. Sajnos nagyon sok a borzasztóan rossz körülmények között tengődő idős ember, és ők már tényleg nem képesek munkával kiegészíteni a nyugdíjukat. Egy jóléti államnak látszani szerető állam az igenis gondoskodjon csak az állampolgárairól, ha a kormányra szavaznak ha nem. :-)

263. unom (válaszként erre: 262. - Vacsa)
2017. ápr. 22. 14:53

Így van.

Én már nem számítok normális nyugdíjra, ha lesz is valamennyi, az. kb. az éhenhaláshoz is kevés lesz.

Mindezt úgy, hogy mindig bejelentve dolgoztam, fizették utánam a járulékokat, most magam után fizetem.

262. vacsa
2017. ápr. 22. 14:43
Az öngondoskodás az egyetlen út. Ez van.
261. vacsa (válaszként erre: 259. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 14:42
Azért vagyunk páran, akik nem dobtuk be Vikinek a megtakarításunkat. Ott, akkor is töketlen volt a nép, ahogy mindig is...
260. unom (válaszként erre: 259. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 14:39

Én kétlem, hogy ez segítene.

A kevés gyerek egész Európában probléma, sehol sem sikerült megoldani.

259. Százas Evelin (válaszként erre: 255. - Sanyinak)
2017. ápr. 22. 14:37

Na igen, volt már egy nyugdíjrendszer-átalakító próbálkozás, a magánnyugdíj kasszák. Ez az ismert okok folytán elég randa kudarcba fulladt.

A jelenlegi próbálkozás, hogy 10 milla támogatást kap aki 3 gyereket vállal - az talán már biztatóbb, de ismerve a házasságok labilitását (ld. alap fórum-téma), ez is elég bizonytalan kimenetelű, most még nem tudhatjuk, tényleg megnövekszik-e majd annyira kis hazánk népessége mint amennyire kellene. :-)

258. unom (válaszként erre: 257. - Százas Evelin)
2017. ápr. 22. 14:29

Persze, hogy nem kötelesség. Csak minden döntésnek van következménye, a kevés gyereknek többek közt ez is.

Az korrekt, hogy a mai aktívaknak a saját időskorukra is gyűjteni kell, támogatni a gyerekeiket, + a nyugdíjjárulékon belül is fizetni az idősek ellátását? Nem túl sok ez?

Nem könyöradomány, hanem annyi, amennyit a nyugdíjrendszer fedez. Az könyöradomány, hogy ma ezt jócskán kiegészítik.

De nem kell aggódni, sok nyugdíjas-sok szavazó, senki nem fog ehhez nyúlni, sőt.

257. Százas Evelin (válaszként erre: 252. - Unom)
2017. ápr. 22. 14:24

Így is lehet értelmezni, bár én nem erre gondoltam. Az a "mulasztás" lehetett éppen objektív dolog is, pl. nem mindenki képes gyereket szülni vagy nemzeni. Anyagilag biztosan könnyebb kevesebb gyereket nevelni mint többet - de szerintem ez mindenki saját, felelős döntésén alapul - amit jobb, ha a racionalitás irányít, mintsem az esetleges könnyelműség. Egyesek részéről talán csak kényelmesség van ebben, de kötelességnek semmiképpen nem tekinthető a gyerekvállalás.... :-)

Tudom én, hogy felosztó-kirovó a "rendszerünk" - de pont arra céloztam, létezhetne erre elvileg más megoldás is. Előbb-utóbb úgyis valami más kell, mert ez a jelenlegi erősen összeomlóban van.

Annak, aki már jelenleg is nyugdíjas, szerintem erős kiszúrás volna csak annyit adni, ami ma bekerül a nyugdíjkasszába. Amikor ők aktívak voltak, még nem volt szinte kötelező elvárás az emberek felé, hogy tőkét gyűjtsenek idős napjaikra mert különben éhen fognak halni, ott volt ellenben az alkotmányos ígéret: az állam szavatolja a nyugdíjakat.

Korrekt megoldás volna, amit írsz? Attól függ, melyik oldalról nézzük. Egy olyan nyugdíjasnak, aki tényleg tisztességgel végigdolgozta az életét és minden adót, nyugdíj járulékot mindig kifizetett, valószínűleg egész egyszerűen felháborító lenne egy ilyen automatice szétosztott könyöradomány.

Hosszú lesz az átmenet valami más rendszerbe és az csak fokozatosan képzelhető el, ezért is vezetik be csak fokozatosan pl. az életkor emelést a különböző korosztályoknál.

Persze hogy mindenki szeretne megtakarítani valami kis pénzt az idős éveire - de biztosan te is tudod, ez sokak számára reménytelen óhaj.

Bárcsak ne lenne annyi, szinte az éhezés határán vegetáló kisnyugdíjas mint amennyi sajnos van, - ez tényleg szinte szégyen ennek az országnak a számára.

256. unom (válaszként erre: 255. - Sanyinak)
2017. ápr. 22. 14:04

Nem, akkor a rendszert próbálták átalakítani.

Én arról beszélek, hogy a ma bekerülő pénzt osztanám szét, arányosan.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook