Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. fórum

Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. (beszélgetős fórum)


105. gribedli*** (válaszként erre: 100. - Unom)
2017. ápr. 18. 10:46

Igen, ez így korrekt. Ha az a munka 24 ezret ér, akkor nem kell emiatt 8 órát bent tartani, hanem meg lehet beszélni, hogy akarsz 24 ezret keresni? 2 óra alatt el lehet végezni, de ha 8 órát pöcsölsz vele, akkor is csak 24 ezret kapsz. Viszont ha jól megcsináltad 2 alatt, akkor utána mehetsz haza a picsbe. Ez a lényege a cocopro-nak. És szerintem ez így jó is, de csak azokat érdekli, akik olyan munkaadók, akiknek fontos, hogy jól gazdálkodjanak a pénzzel tehát a magánvállalatok. A közszférában nem lényeges, mert oda pumpálja a pénzt az állam.


Jó dolognak tartom, ha terjed otthon is. Viszont sokakat megijeszt, hogy mivel projecthez kötött, ez nem mindig szól hosszú időre, hiszen ez lehet 6 hónapos project is vagy 1 hónapos. De tény,hogy sok magáncég már áttért nálunk is erre, és folyamatosan is lehet dolgozni mert mindig vannak új projectek, de jogilag más kategória, nem állandó munka a szó szoros értelmében viszont forradalmasítja a munka világát, a teljesítmény szâmít, nem az, hogy bent ücsörögj.

104. unom (válaszként erre: 102. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:40

Sokan ragaszkodnak még a megszokott 8 órás munkaidőhöz, alkalmazottak, és munkaadók is. De valójában a munkát fizetik meg, főleg szellemi dolgozóknál, nem a bent töltött időt.

Lassan el fog terjedni a távmunka, és hasonlók, addig keveredik a kettő.

A kérdésre: ha az a munka, amit elvégez, és az, hogy nem a konkurenciának dolgozik, megéri nekem a bérét, akkor természetesen fizetném. Az, hogy épp órabérben, technikai kérdés csak.

103. gabbbicica (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:36
Kicsit már már a munkaadók hozzáállása is, ahogy unom írja. Úgy van kikalkulálva a bér, hogy ez a munkaadónak megéri, mert pl. negyedévenként sem arányos a munka bizonyos projektekben, bizonyos feladatoknál. Pl. negyedév végén napi 10 órából 11-et dolgozik valaki tevékenyen. De a negyedév első hónapjában pl. csak 8-ból 3-at. De a munkaadónak megéri ez a "készenléti" idő, mert a hozzáértő alkalmazott ott lesz negyedév végén, amikor pörögni kell.
102. gribedli*** (válaszként erre: 98. - Unom)
2017. ápr. 18. 10:35

Évekig co co pro szerződéssel dolgoztam,igen, ezt nagyon jónak tartom. Csak az elvégzett munka számít és nem tartozom az időm elszámolásával. Azonban ez sem azt jelenti, hogy ücsörögtem feleslegesen, hanem minél gyorsabban elvégeztem és leadtam, a pénzt megkaptam érte. Ez cseppet sem az, amiről te írsz a projectesek nem ülnek bent egész munkaidő alatt, szóval igen, mindegy a főnöknek, hogy 4 vagy 8 óra alatt végzed el, de nekem nem mindegy, hogy 4 vagy 8 óra után mehetek a dolgomra mert szabad vagyok és nem köt semmilyen jelenléti ív. A munkaadónak megéri mert a cocoprosok kevesebbet vannak bent és az koncentrált munka. Nem arról van szó,hogy bent eszi a fene teljes munkaidőben és azalatt szarakodik, hanem lényegébem kevesebbet is van bent, nem tartozik jelenléttel.


A közszférában ez nem nagyon van és nem nagyon lesz, mert az adófizetők (kis és nagyvállalkozók is) által befizetett pénzek egy kiapadhatatlan kincsesláda, adó mindig lesz, tehát nem kell ilyeneken spórolni.


Neked magyarázzam,hogy ha meg tényleges termelés, bevétel van, és abból kell kigazdálkodnod a dolgozók bérét, akkor nem olyan mindegy neked, hogy az alkalmazottadnak 8 órát fizetsz vagy 4-et, egy 4 óra alatt elvégezhető munka után. Ha te lennél a munkaadó, és az alkalmazottad 6 órát chatelne, vajon lazán vennéd? Szerintem nem, mert tudod, hogy nem csak úgy dől a pénz,amiből ki kell fizetned őt és a járulékokat, hiszen annak egy rèszét meg is tarthatnád, amiért ő nem dolgozott.

101. gabbbicica (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:34

Attól, hogy én vágom, attól létező jelenség :) nekem szerencsére rendben az életem, belefér a munkám és a fórumozás is a munkaidőmbe, egész egyszerűen csak elmeséltem, hogy nem ez az első munkahelyem, ahol ezt látom.


Nyilvánvalóan nem sokáig lennék egy ilyen emberrel, akinek mellettem erre van szüksége, de ez akkor is egy jelenség, és igen, nem jó és normális jelenség.


De ahogy itt is látszik számos topikból, együtt maradnak ennek ellenére a pénz miatt, a lakás miatt, a gyerekek miatt, vagy a "biztonság" érzet miatt.

100. unom (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:27

De, szerintem simán hülye, vagy utál otthon lenni.

De ha nem találnak 2 órás bérért embert, aki jól elvégzi? Pl. keres az illető óránként 3000 ft-ot, az 8 órára 24 000.

De nincs olyan, aki 6000 ft-ért elvégzi ugyanezt. Tehát a feladat elvégzésének az ára 24 000 Ft. Az, hogy ezt időbérben fizetik, szerintem hülyeség.

99. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Gabbbicica)
2017. ápr. 18. 10:23

Persze, de szerinted nem defektes az ilyen,aki képes otthon 6 órát dolgozni, mert munkaidejében 6 órát flörtöl? Nem kell benne maradni a fos kapcsolatokban és akkor munkaidőben nem kell ilyen tetemes időt flörtöléssel töltenie,a munka után meg nem kell elvennie 6 órát a szabadidejéből, hogy bepótolja az el nem végzett dolgokat, hanem ha kedve tartja, kefélhet naphosszat, akivel akar, ahogy tetszik. Vágod?


És ha olyan kevés a munka, hogy ennyi ideje marad, akkor meg a felettesei egy rakás pénzt és adót megspórolhatnának, mert valójában nem kell az adott munkához 8 óra, csak 2.

98. unom (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:22

Sok cégnek az a fontos, hogy az adott munka meglegyen. Neki az a munka megéri az alkalmazott bérét, ettől kezdve mindegy, 4 vagy 8 óráért fizet.

Ha nem érné meg, nem fizetné az alkalmazottat.

Szerencsére egyre inkább terjednek a project alapú munkák, amikor nem időre fizetnek.

97. gabbbicica (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:21
Ez kb. azért olyan, mint pl. egy vendéglátóhelyen vagy üzletben. Ott se küldöd haza főnökként a pincért vagy az eladót, azért, mert mondjuk kedd délelőtt senki nem esik be sörözni/vásárolni...
96. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Unom)
2017. ápr. 18. 10:17
Így van, erre írtam, hogy mindjárt gondoltam, hogy ebből ez következik, mârmint, hogy ha nem dolgozik, nyilván csinál mást, bevásárol.
95. gabbbicica (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:17
Arra írtam, hogy ha el van végezve a munka, akkor senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz a munkaidődben és a munkaidődön kívül. Ha 6 órát chateltél, és otthon dolgozod le ezt a 6 órát, akkor is a magánügyed. És az ilyen légkörű helyeken rengetegen találnak maguknak munkahelyi flörtpartnert.
94. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Gabbbicica)
2017. ápr. 18. 10:15

Az előbb azt írtad, hogy inkább hazaviszik a munkát, hogy bent szociális életet élhessenek.


Most azt írod, el van végezve a munka. Oké, írtad, hogya 6 óra túlzás. Nekem a 4 óra is túlzás. Ha 4 órát tud netezni a 8 órás munkaidőből, akkor ahhoz a munkához elég 4 óra, tehát nem gazdaságos fizetni folyamatosan 8 óra munkabért neki. Menjen haza, ne fogyassza az áramot feleslegesen és főleg, ne kelljen rá dupla órabért fizetni, hiszen arra még egy csomó költsége van a munkaadónak, járulékok, stb. Érted. Számomra az ilyen ember defektes, nem tiszteli a másikat. Ha közszférában dolgozik, nem tiszteli azokat, akiknek az adójából ő el van tartva. Ha meg magáncégnél, akkor nem korrekt a munkaadójával szemben. Mindemellett ha a házastàrsát/társát unja, el lehet köszönni, de ha nem képes rá, defektes és kész. Ha nem lenne az, akkor nem esne nehezére megmondani a másiknak, hogy bocsi, nekem uncsi, hogy mittudomén, villanyszámláról is szoktunk dumálni, mert az nem szexi.


Én legalábbis így tennék, megmondanám kereken, hogy nekem nem izgi, ha hétköznapi témákról is szó van, és hagyjuk a francba. . Persze nem mindenki ilyen egysejtű, szóval a többségnek nem okoz libidóproblémát, ha be kell találnia a koszis zoknival a szennyestartóba, pláne nem okoz lelkisérülést neki, hogy ezt a munkahelyi chateléssen legyen kénytelen levezetni szegény pára.

93. unom (válaszként erre: 92. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:08

Kétlem, hogy ennyi otthon lévő ember vásárolna.

Nem kell elhinned, de a legtöbb irodában simán neteznek, vásárolnak, olvasgatnak munka mellett.

Ezzel nekem nincs bajom, nem az én alkalmazottaim. Tegyék ezt minél többen, ez nekem csak jó.

92. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Unom)
2017. ápr. 18. 10:04
Arra, hogy te a munkaidőben netezésre azt írtad, hogy jé, olyankor nagyobb a webshopok forgalma is. Persze, mert a melóból intézik, ha nem dolgoznak, nyilván onnan intézik a vásárlást is. Noha akik otthon vannak, azok is nyilván azokban az órákban intézik ezt, így nem tudhatjuk, mi az igazság.
91. gabbbicica (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:02

A nem fizikai munkát végző, irodában dolgozó emberek jelentős része eléggé tevékenyen netezik munkaidejében.


Ahogy írták, látszik a webshopok forgalmán, én rálátok pár hírportál látogatói adataira, nem munkaidőn kívül vannak a csúcsok és nem ebédszünetben :)

90. gabbbicica (válaszként erre: 86. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 10:01

Igen, ezt írtam már több hozzászólásomban is, hogy izgalmasabb az új, az érdeklődő, aki felé kötelezettségek nincsenek (pl. bevásárlás, zoknimosás) mint az otthoni élet...


A munka ettől függetlenül el van végezve :)

89. unom (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 09:50

Kifejtenéd, mire gondolsz? Nem értem.

Nem következtetek, látom pár webshop forgalmát, az időt is.

88. gribedli*** (válaszként erre: 87. - Unom)
2017. ápr. 18. 09:47

:DDDD


Mindjárt gondoltam, hogy ebből ez következik!

87. unom (válaszként erre: 86. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 09:44
Webshopokban a csúcsidő vásárlásnál az irodai munkaidőre esik. Jól látható, mikor van szabadnap, olyankor csökken a forgalom.
86. gribedli*** (válaszként erre: 85. - Gabbbicica)
2017. ápr. 18. 09:40

Mert otthon nem akar szociális életet élni?:)


Ja, a multik, na, ők se fizetnek annyi adót, akkor igen, oda is befér, hogy vakarják a töküket, persze (biztos nem korlâtlan ideig, vagy ha igen, ott leváltanám a főnököt). Nem mondom, hogy nem szoktam netezni munkaidőben de keveset, és vagy a szünetben, vagy ha nem húzós, de semmiképpen nem használnám erre a célra a céges gépet.


Egy a vége, ahol termelés van,ott nincs netezés, vagy ennél sokkal korlátozottabb ideig. Nekem az nonszensz, hogy valaki a munkahelyén éljen úgy szociális életet, hogy otthon meg dolgozhasson. Nem azt mondom, hogy ne éljen, hanem azt, hogy ha ez annyi időt elvesz a munkájától, hogy be se tudja fejezni, akkor elég nagy hülyeségnek tartom. Mondjuk ha direkt csinálja, hogy otthon ne kelljen szólnia senkihez,akkor igen,visszatértünk oda, hogy annyira fos a kapcsolata, hogy ezért teszi, de akkor meg maga az ilyen ember is khm, lelkileg nincs rendben, mert a kapcsolatát nem tudja kezelni.

85. gabbbicica (válaszként erre: 78. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 09:24
A legtöbb multinál bőven van idő chatelni, lehet a 6 óra túlzás, de a multis környezet alapvetően ilyen, hogy belefér a napi kávézgatás, chatelgetés, ott alvós csapatépítők és egyéb délutáni programok. Lehet, hogy utána este otthon fejezed be a munkádat, de sok embernek megér annyit, h inkább otthon dolgozik még, de bent szociális életet él.
84. gribedli*** (válaszként erre: 82. - A03dd05915)
2017. ápr. 18. 09:01

Igen, tudom, a másik ilyen kategória a közalkalmazottak mert őket az adókból fizetik, tehát teljesen mindegy, hogy ledolgozzák az idejüket vagy sem, nálunk rengetegen az ilyen helyeken (polgármesteri és egyèb hivatalok tobzódnak) csak lehúzzák a jelenléti kártyát, aztán huss, már mennek is shoppingolni, teniszezni, szörfözni. Mindezt magáncégeknél megcsinálni nem lehet, mert ott a teljesítmény is számít, nem az adófizetők pénzéből fizetik őket, hanem a tényleges megtermelt bevételből.


De azért ne húzzuk rá minden közalkalmazottra, hogy ìgy tesz, mert vannak normális, kötelességtudó emberek is.


Csak úgy eszembe jutott, mert így leírva durván hangzik, hogy valaki tud 4-6 órát chatelni munkaidőben. Ha igen (és nem portás) akkor még ha csak pecázásról is chatel, akkor sem szép dolog, nemhogy ha csajozik, mert másokat élve megnyúznak, ha nem fizetik be az áfát és güriznek mint az állat, hogy abból az ilyeneket fizessék.

83. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Maya75)
2017. ápr. 18. 08:51
Ezek a net nélkül is széthullottak volna.
82. a03dd05915 (válaszként erre: 78. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 08:50

Még az egészségügyben dolgozók is a neten lógnak!:)

Játszottam olyan online játékkal, ami napi több órás aktivitást igényelt.(Klánháború)

A nővérkék ott voltak, mert otthon nem volt idejük játszani, viszont munkaidőben igen.

De ez más téma...

2017. ápr. 18. 08:50

Tessék, egy pillanat kellett hozzá és íme, czech ladies (cseh szinglik)XD


Pedig sose jártam társkeresőn!

80. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. ápr. 18. 08:48

Nem kell rámenni. Elég, ha leírsz egy szót. Ha gyakran leírom, hogy pony, akkor pónis hirdetés lesz, de volt már, hogy gyakran leírtam, hogy ukrán, és ezért fixen a jobb oldalon, ajánlkozó ukrán szingli nős hirdetés volt egy ideig.


Most is lesz, mert megint leírtam, hogy ukrán:)

79. a03dd05915 (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. ápr. 18. 08:47
Tisztában vagyok vele. Ez csak az első mondatomat erősíti. Vagyis a aki egy kapcsolatból ilyen oldalakat látogat, ott a kapcsolattan baj van, és jó ha inkább annak megerősítésére fordítja a másik fél az energiáit, mit az "eltévedt" társa "b@sztatására". Már ha meg akarja tartani.
78. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Gabbbicica)
2017. ápr. 18. 08:45
Jó munkahely, ahol a munkaidőből 6 órát tudnak chatelni. Mit dolgozik az ilyen? Portás? Mert más helyeken azért nem hiszem, hogy 8 órát fizetnek, hogy abból 6-ot tökük vakarásával töltsenek.
77. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Maya75)
2017. ápr. 18. 08:42
Szerintem az olyan kapcsolat már előtte sem volt jó, ami tönkremegy egy kis chatelèstől, vagy amiből okvetlenül sok időt vesz el ez. Szóval ebben az esetben a chat, ami végleg tönkreteszi, már csak egy tünet, hogy mélyen el volt szaródva ott valami màr régen.
76. unom (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. ápr. 18. 08:25

Vagy rosszul célozták a hirdetést. Nekem mostanában arab nőket ajánlgat :)

De az is lehet, hogy honlapra célzott a hirdető, nem személyekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook