Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. fórum

Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. (beszélgetős fórum)


135. a03dd05915 (válaszként erre: 134. - Maya75)
2017. ápr. 19. 14:41
Talán azért, mert nem szerelemből házasodnak, csak azt hiszik.
134. maya75 (válaszként erre: 79. - A03dd05915)
2017. ápr. 19. 14:32
Tudod ezt soha nem is értettem hogy miért menekülnek más kapcsolatba emberek mikor biztos meg lehetne menteni sok kapcsolatot...ahelyett inkább sokan a szarabbik megoldást választják. .utána meg van a nyavajgás hogy mégsem kellett volna hiszen az elején valamiért beleszerettek a párok egymásba de a sok gond miatt inkább a könnyebb út latszik jónak ami persze nem feltétlenül lehet olyan jo mint amire számítana. ...
133. maya75 (válaszként erre: 110. - Simple)
2017. ápr. 19. 14:22
Ezt kifejtenėd bővebben? ?vagy személyesen rám céloztál arra hogy én ilyen nő lennék???meg mi az hogy nem engedni valamit??Ne érts félre nem vagyok hülye csak ėrtelmezd amit irtál....szerintem egy nő nemntudja meg akadályozni azt hogy barmelyik férfi vagy férj ne beszélgessen nőkkel hiszen egy munkahely vagy bármi teret ad arra hogy lehessen kommunikálni hülyeskedni...szerintem ez nők esetében ugyanígy van.....de ha személyesen rám cėloztal ahhoz tudnod kellene milyen vagyok....
132. maya75 (válaszként erre: 126. - Jessica32)
2017. ápr. 19. 14:08
Na igen én is elitėlem ezt a viselkedést..van róla bőven véleményem. ...de mindig kevés az időm irni...a suli es a ház felújítás dolgai kimerítenek...
131. maya75
2017. ápr. 19. 14:03
Elkezdtem olvasni a hozzászolásokat de még nem értem a végére egy kettő mosolyogtato volt...nem vagyok net közelben mindig ..jaaaa én nem irkalok férfiaknak sosem voltam olyan.
130. maya75 (válaszként erre: 128. - Kati7669)
2017. ápr. 19. 13:59
:)))
129. e8da813d29 (válaszként erre: 128. - Kati7669)
2017. ápr. 19. 13:48

Nem mindenki olyan kis huncut, mint te :)

Na, remélem, majd jön mostmár, és elmondja :)

128. kati7669 (válaszként erre: 127. - E8da813d29)
2017. ápr. 19. 13:35
Szerintem,a férfiaknak irkál:)
2017. ápr. 19. 09:36
Maya, Te mit szólsz mindehhez?
2017. ápr. 19. 08:18

Én a közszférában dolgozom - ma szabin vagyok - és időm nincs ilyen hülyeségekkel szórakozni egyébként, mert annyi a munka. Fel nem tudom fogni, hogy lehet úgy minőségi munkát végezni normál időkereten belül, hogy közben hülyeségeket írogat valaki másoknak.

Amúgy pedig egy alattomos, sumák magatartás ez, egyáltalán nem férfia, hogy ha belép a főnök, azt se tudja, hova kapjon, hogy ne tűnjön fel, chatelget. Milyen férfi az ilyen? Egy ilyenhez nem lennék képes hozzányúlni, a gyáva viselkedése miatt semmi férfiasság nincs benne.

2017. ápr. 19. 08:13
Nálunk a munkahelyen folyamatosan ellenőrzik, hogy ki mit csinál a gépen. Ha valami nagyon fontos dolog adódott, akkor két mondatban megbeszélem chat-en, fél perc alatt. De, hogy ott enyelegni kolleganőkkel, én ezt nagyon primitív dolognak tartom. Ha meg kolleganőnek írogat, mondja meg a szemébe, mit akar tőle, ne írogasson a folyosó másik végéről. Ugyan már.
124. a03dd05915 (válaszként erre: 123. - Fc05b4bfbb)
2017. ápr. 18. 20:07

Kedves Hajnalka!

Hivatkozott hozzászólásomban nem kérdeztem semmit.

Persze, ha te úgy érzed, hogy fel nem tett kérdésekre is válaszolnod kell...


Mindenkin fogást keresel? Unom már tényleg ráunt a "sziporkáidra"? (nem azok, csak te hiszed azt)


Visszakérdeznék: te mit lógsz egy 98%-ban nők által látogatott oldalon? Kiheréltek vagy sosem voltál tökös gyerek?

123. fc05b4bfbb (válaszként erre: 82. - A03dd05915)
2017. ápr. 18. 19:56

Ödönkém!


Te miért lógsz itt??? Látom rutinos vagy, tehát csak egy egyszerű kérdés volt tőled?

122. gribedli*** (válaszként erre: 119. - Unom)
2017. ápr. 18. 14:51

Teljesítmény alatt világos, hogy azt értjük, hogy meló közben ne chateljen. Nem minden munka alkotó munka, ettől még nem az adatfeldolgozás témakörbe tartozik. Szerintem neked is számítana, ha úgy dolgoznának neked, hogy közben te állod a helyet, fogyasztást, stb, tehát nyilván nem azért nyitnál irodát,hogy aki bent van,naphosszat netezzen és 2 órát melózzon. Ha nincs ihlete, gondolkozhat rajta otthon is.


Egyébként nálunk "hivatalosan" eltörölték magát az elnevezést, 2 éve, amit írtam, helyette most más kifejezést használunk, szóval a neve is folyamatosan változik, mi továbbra is project szerződésnek hívjuk.

121. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 120. - Kati7669)
2017. ápr. 18. 14:38
húú ez nálunk nem működne az tuti. Nekem bárki ül a gépemnél és más programon van akkor is kijelzi a gép ha valakitől üzit kaptam kidobja a fényképemet a gép meg a küldő fényképét, hogy üzi jött tőle. Na a férjem netezett és kidobta neki a gép hogy XY hímneműtől üzim jött és láttam rajta hogy Q..ára megsértődött. Mondtam neki hogy gyere ide és olvasd el, hogy a németjuhász kutyák szokásairól és tulajdonságairól dumálunk meg a lovakról. Na azt a féltékenységi férfihisztit, hogy őt nem érdekli, de hogy miért nem lehet macskákról levelezni azt lehet nőkkel is. Na ennyit a toleranciáról.
120. kati7669 (válaszként erre: 118. - Gabbbicica)
2017. ápr. 18. 13:58

Kell a változatosság,a + visszajelzés:)amit talán már otthon nem kap meg,tenni ellene nincs mit...de miért is kellene?Lehet másképp is...

Mi már régen együtt írogatunk a férjemmel az,,olyan,,oldalakra:) Hozott az amúgy sem unalmas kapcsolatunkban egy +izgalmat:)

24 éve vagyunk együtt,a 24 ből 24-et (együtt dolgozunk a kezdetektől )ez már 48 házassági évet jelent? Tudjátok az álló vizet néha nem árt felkavarni... így a heti 2-3 szex helyett lett 3-4:) már ez megérte:)

119. unom (válaszként erre: 116. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 13:57

Tudom, mi a projectszerződés, én is hasonló formában dolgozom. Az olasz kifejezést nem ismertem, ahogy a hollandot, vagy a burundit sem :) Ez, és a szellemi betanított munka más dolog, nem gondoltam, hogy ugyanaz.

Egyre inkább a projectszerződéses munkák kerülnek előtérbe, legyen szó akár adatfeldolgozásról, akár szoftverfejlesztésről, mivel mindkét félnek nagyobb szabadságot adnak.

A lényeg: hacsak nem szellemi betanított munkáról van szó, akkor a teljesítmény a fontos, nem a rá fordított idő. Pl. adatfeldolgozásnál 8 óra alatt egyértelmű, hogy jóval többet tud megcsinálni bárki, mint 4 óra alatt.

De alkotó munkánál lehet, az egyik 1 óra alatt többet halad, mint a másik 2 nap alatt.

118. gabbbicica (válaszként erre: 117. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 13:27
Ha igénye van rá, hogy írogasson, akkor megoldja a WC-ről is, villamosról, akárhonnan :) És ott sincs, aki rákoppintson :)
117. gribedli*** (válaszként erre: 113. - Gabbbicica)
2017. ápr. 18. 13:12
És ha ezt a munkahelyén teszi teljes nyugiban, csak egyszerűen nincs, aki rákoppint, mert komoly helyeken kapna a fejére. Ahol lazáznak, ott elmegy.
116. gribedli*** (válaszként erre: 115. - Unom)
2017. ápr. 18. 12:58

Cocopro=contratto a progetto vagyis project szerződés.


Jóval tùlmegy ez a betanított munkán, ismétlem, nem a munka típusa, hanem a szerződés típusa.


Tegyük fel, a decemberi hajtás, mérlegzárás. Ezt nem lehetne betanítani, ha valaki nem tanulta, viszont mondjuk nincs szükség évközben annyi könyvelőre, mint év végén. Viszont azok, akik évközben vannak, év végén nem biztos, hogy végeznek vele ennyien, tehát szabad professzionistákat, szabad könyvelőket is fel szoktak venni a cégek arra az időre, de ez most egy hülye példa mert maga a mérleg, az gombnyomásra megy, erre már szoftverek vannak nagyon régóta, csak megnyomod és csinálja egyedül, ennyit az 5 éves gyerekemre is bízhatnék. Minden, ami ennek az előkészítése,az év közbeni folyamatos meló, de mikor több, mikor kevesebb. Amikor több, akkor kellenek a külsősök, de bevett szokás, hogy egy egy cégnek rengeteg fix dolgozója is cocoproval dolgozik. Fix a gyakorlatban, mert sose fogják őket úgymond kirúgni a szerződés lejártával, hanem örökösen újítva van ez a cocopro szerződés. Tehát egész évbem van munkájuk, ez egy sor előnnyel jár a munkaadónak de a munkavállalónak is. Aztán ott van a pàr, akik csak csúcsidőkben mennek, szintén project szerződéssel de nem betanított munka ez sem,hanem bármilyen foglalkozásra vonatkozhat.


Fordítás? Tolmács? Szintén nem betanított munka, szintén nagyon áll a project szerződésre. És az időszakos,laboratóriumi kutató munkák is, mert egy kutató ott dolgozik, ahol szükség van rá, nincs fix helye, hanem hónapokat itt, hónapokat ott.


Vannak sajátosságok, pl nincs szabadsàg. Nincs, mert nem kell elszámolni az idővel, ilyen módon nem kell szabit sem kérni. De mégsem keverendő össze a távmunkával (ilyenem is szokott lenni). A távmunka az az, hogy otthonról viszed/küldöd be, tehát te gondoskodsz a helyről, pc-ről, stb. De a cocopro-ban az a különbség,hogy a munkahelyen kell elvégezned a munkát, nem viheted haza, és ők gondoskodnak az eszközökről, pc-ről. Ha utazni kell, akkor azt is fizetik és ha más kirendeltségen kell dolgozni, azt is ott helyben kell csinálni, előttük/velük, nem otthonról. De amikor végeztél, legyen ez hamarabb, hazamész.


Szóval sokan keverik a távmunka és a project szerződés közti különbséget is, tulajdonképpen a távmunka bizonyos értelemben szabálytalan lenne egy ilyen szerződésnél. Ha a fordítást hazaviszed, az távmunka, de ha cocopro vagy, nem viheted haza, hanem bent csinálod meg, de bent nem vagy munkaidőhöz kötve, hanem projecthez vagy kötve, ez a lényege.

115. unom (válaszként erre: 111. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 12:24

Bocs, ha félreérthető voltam, nem arra írtam példaként. Szellemi betanított munka az, amit pár nap vagy hét betanulással átvehet más is, bármikor. Pl. adatrögzítés, ami nem fizikai munka.

Nem tudom, mi a cocopro megfelelője nálunk, it egyszerűen egy adott feladatra kötnek szerződést, projectszerűen, vagy határozott időre vesznek fel embert.

114. bc681dac13 (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. ápr. 18. 12:09
Az atom feltekeny, barom exem kepes volt a viszony.hu-ra regisztralni, es addig bongeszett, amig nemntalalt egy profilt, aki akar lehettem volna en. Mert hogy a kereso hogy pozicionalt... Online szoktam sorozatot nezni, es azt dobte fel sokszor az oldal reklamnak. Elotte nem szerepelt az elozmenyemben ez az oldal, foleg nem napi sorszor.
113. gabbbicica (válaszként erre: 112. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 11:58

Értem, mit írsz :) De ahogy írtam, rengeteg ember benne marad a biztosban, és amellett chatelget.


Eltértünk a témától, ha visszakanyarodunk az eredeti kérdéshez, akkor a topicindítónak az a válasz, h attól függően, hol chatelget, írogat a párja, valószínű, hogy otthon nincs rendben valami. (pl. ha társkeresőn, vagy facebookon írogat idegen nőknek)

112. gribedli*** (válaszként erre: 109. - Gabbbicica)
2017. ápr. 18. 11:54

A söröző vagy a butik vagy egyéb teljesen más kategória,ott igen, 8 órára kell fizetned a dolgozót akkor is, ha nem megy be senki, de te multicégekről,irodistákról beszéltél lejjebB.


Én nem akarlak téged minősíteni vagy azt, hogy mennyire teszed magad oda munka közben, gondolom, odateszed és írtam azonnal az első hsz-emben a témához, hogy tisztelet a kivételnek vannak normàlis, kötelességtudó emberek mindenhol, még a mumus közszféràban is.


Csak hozzáfűztem, hogy szerintem amit leírtál, szélsőséges példaként, ez a jelenség többségében nem normális, ezek az emberek képtelenek a kapcsolataikat kezelni, ha ennyire beszivárog a munkába, megborítva a magánéletet is, a munkán kívüli idejüket is a chatelés. Szembe kellene nézniük azzal, hogy nem kötelező kapcsolatban élni, vagy nem kötelező olyannal kapcsolatban élni, aki mellől napi több órában chatelni kényszerülnek és arra, hogy otthon a csúszás miatt a partnerüktől vegyék el az időt.


Inkább vâlasszanak olyan partnert, akivel szívesen töltik a szabadidejüket és uramatyám, ha szóba kerül hétköznapi téma is,az nem ássa alá a kapcsolatot. Ha erre képtelenek,maradjanak szinglik. Ma senki sem tart pisztolyt a fejükhöz. Ezért is írom, hogy egy bizonyos ponton túl ez defekt. Nem a világ a hibás azért, ha ők képtelenek egyenesen viselkedni a partnerrel, nem kötelező mártírkodni.

111. gribedli*** (válaszként erre: 108. - Unom)
2017. ápr. 18. 11:40

Nem értem az összefüggést, a cocopro az egy szerződés típus, nem egy munka fajta, miért gondolod, hogy ez betanított munkákra vonatkozik? Kutatók is dolgoznak cocoproban, könyvelők is, szerintem te a betanított munkát a szezonálisra érted, nem a cocoprora.


Egy cégnek lehet olyan kirendeltsége is, ahol csak 2 irodâja van, más kirendeltségen meg 10, ez teljesen piacfüggő, a munka mennyiségétől függő. Nem fogja éves szinten eltartani az összes embert, akivel dolga van, hiszen vannak projectek, amihez neki az adott ember munkája csak egy évben egyszer kell (éves mérlegek, vagy bizonyos kutatásoknál évszakok, stb). Ha racionalizálni tudja a fenntartási költségeket, azzal magasabb fizetést tud garantálni a dolgozóinak, ez nem kérdés.


És a cocopro segítségével el tud vállalni nagyobb horderejű szerződéseket de a köztes időkben meg nem kell szembenézni ugyanakkora költségekkel,ha nem szükséges. Ezt nálunk rengetegen így csináljâk, minden szakmában,nemcsak a betanított munkákra. Ha otthon csak azokra vonatkozik, abból még ne vonj le messzemenő következtetéseket.

110. simple (válaszként erre: 1. - Maya75)
2017. ápr. 18. 11:19
A kapcsolat nem ezért megy tönkre, hanem azért mert ilyen nők vannak, hogy nem engedik a férjüknek, hogy más nővel is szót váltson.
109. gabbbicica (válaszként erre: 105. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 11:07

Nem biztos, hogy pöcsöl a maradék időben. Nekem is sok olyan melóm van, ahol mástól függök, és nem tudom egyben két órában elvégezni a melómat. De rögtön és azonnal rendelkezésre kell állnom, ha pl. valaki délben átküldi nekem a részét. Lehet, hogy 10-12-ig semmit se csináltam, de készenlétben kell lennem, mert küldheti akár 10,30-kor is és akkor rögtön dolgoznom kell vele.


Nem minden ennyire fekete-fehér.


Másik példa: Pl. nekem is volt sörözőm, és égett a villany és ott volt a pultos, akkor is ha nem volt vendég, mert 5 perc múlva bejöhetett volna akárki...

108. unom (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2017. ápr. 18. 11:02

Ha 20 emberre 5 pc jut, ott a szervezéssel van baj, nem is kicsi.

Jó, én valós szellemi munkára gondoltam, nem szellemi betanított munkára, amit mindegy, ki csinál, ebben igazad van.

Épp azok miatt is, amiket mondasz, nem tervezek központi irodát a későbbiekben sem, nekem jobb. ha mindenki otthonról dolgozik.

Kivéve természetesen, ha biztonsági aggályok vannak.

107. gribedli*** (válaszként erre: 104. - Unom)
2017. ápr. 18. 10:55
Nem, nemcsak technikai kérdés mert amíg bent van,biztosítanod kell neki a munkához szükséges eszközöket, tehát neked technikai szempontból sem mindegy, hogy mennyi áramot fogyaszt egy hónap alatt, ha 2x, 3x annyi ideig van a munkahelyen mint amennyi szükséges. Ismétlem, csak állami szférában qurvára mindegy ennek az elosztása, magáncègnél nem. Ha 20-an dolgoznak de csak 5 pc-d van, akkor ki ki csak addig maradjon és addig használja a gépet, eszközöket, irodát amíg az ő projectjéhez szükséges, utána menjen haza a francba és adja át a helyet annak,aki dolgozik. Nem, nem mindegy, hogy 8 órán keresztül 20 pc-t kell biztosítanod és mittudomén, 6 szabad helyiséget vagy öt pc-t és csak 3 szabad helyiséget. Nem csupán technikai kérdés, amennyiben bérelned kell a munkahelyet, eszközöket, stb.
2017. ápr. 18. 10:54
a kivancsisag,vadasz oszton ami hajta a pasikat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook