Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. fórum

Miért irkál neten más nőkkel egy házas férfi? Mi viszi rá ilyenekre? Sok kapcsolat megy így tönkre. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
225. sanyinak (válaszként erre: 219. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 22:02

Az rossz, hogy kevés gyerek születik, így egyre nagyobb lesz az idősek aránya, elöregedik a társadalom és nem lesz pl aki elláson öregkorodra.

De nem hiszem, hogy erről ne hallottál volna eddig...

224. csikil4ny (válaszként erre: 222. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 21:56
Ezen sem fogunk összeveszni. :) Csak érteném, hogy miért akarnak a barátaim/ismerőseim folyton összehozni valakivel, csak azért mert ez a társadalmi norma? Mintha férfi nélkül hiányozna az egyik lábam...
223. throne3 (válaszként erre: 212. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 21:54

márpedig leértékelődött a család, mégpedig azért mert azon dolgok, amikről lemondasz, amiből kimaradsz a család miatt, mennyiségileg megsokasodtak illetve minőségibbek lettek. másképp megfogalmazva olyan alternatívák szabadultak az emberekre, amelyek által a családalapítási iránti vágy teret veszített.

de még ha ezt nem is fogadjuk el, és azt valljuk, hogy mint önmegvalósítási szempont, a családalapítás nem vesztett fényéből, a tettekben prezentálódó preferencia akkor is a család fontosságának csökkenő szerepéről tanúskodik. némileg paradoxnak tűnő módon ami ez utóbbi kijelentést leginkább alátámasztja az az emberek azon vágya, hogy -és most szándékosan idézlek- "szeresd, kötődj, ragaszkodj". tehát a család oly' módon értékelődött le ebben a kontextusban, hogy az emberek jobban megválogatják, kivel akarnak családot alapítani, ami lényegében véve azt jelenti, hogy a család azért lett kevésbé fontos, mert a saját boldogság keresése elhomályosította. ez összefügg a modern korban ránk szabaduló bőség zavara problémával; a korábbiakhoz mérten összehasonlíthatatlanul sok alternatíva áll rendelkezésünkre, ám éppen azért, mert feltételezzük, hogy mindig van jobb, nem tudunk választani. jelen témára vonatkoztatva ez azt jelenti, hogy a mai ember addig keresi a legjobb társat, "annyit" akar markolni, hogy végül semmit sem fog meg - ha együtt van/lehetne egy emberrel, aki x mértékben passzol hozzá, azt eldobja egy x+1 reményében, holott az az x mondjuk 50 éve még elég lett volna számára egy -hiányérzetmentes-

családalapításhoz.

szóval, ha a családalapítás, mint beteljesítendő életcél nem is értékelődött le -amit kétlek-, a tettekben, a törekvésekben ha nem is szándékolt módon, de megnyilvánul a család szerepének jelentéktelenebbé válása.

222. massalhangzo (válaszként erre: 220. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 21:51
en nem latom annyira soteten a helyzetet. talan azert sem, mert nem gondolom, hogy csak egy hazassag vagy kapcsolat tesz teljesse egy eletet. azt sem gondolom, hogy mindenkeppen egy kapcsolatban kell maradni es javitgatni, foltozgatni stb. meg a kapcsolataimat ugy eltem meg, hogy jok, hiszen azert voltam bennuk :D
2017. ápr. 21. 21:49
Attól függ kivel és mit irkál.
220. csikil4ny (válaszként erre: 218. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 21:34
Ha innen vennénk a mintát csak a férfiak lennének a hunyók. Nem árt azért előbb a magunk portáján sepregetni.
219. massalhangzo (válaszként erre: 217. - Sanyinak)
2017. ápr. 21. 21:32

szerinted miben volt az hasznos, hogy regen csaladba kenyszeritetten eltek, es miben rossz az, hogy most tobben elnek egyedul, akarmilyen okbol?


en nem latom ezt rossznak. egyenre bontva nem hiszem, hogy az lenne a legtobb ember eletcelja, hogy szaporodjon, es szuk csaladi korben tartsa a sarjakat. a gyerekcsinalason, nevelesen tul is van elet, ha csak ez lenne a cel, az elet ertelme, akkor meg mindig a kokunyhoban elnenk komunaban, dinokra vadaszva, hogy legyen mit enni a gyereknek

218. massalhangzo (válaszként erre: 216. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 21:29

pedig az atlagember es az atlagkapcsolatok zomeben ilyenek, mint itt :D


azt is gondolom, hogy mindenki hibazhat, hozhat rossz donteseket, megcsalassal kapcsolatban is. ha valaki egyszer felrelepett, megcsalta a parjat, nem jelenti, hogy egy masik kapcsolatban ne viselkedne, allna hozza egeszen maskent

217. sanyinak (válaszként erre: 215. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 21:29

Korábban viszont nem volt ennyi tudatos és kényszer szingli sem.

Nyilván ez sok megalkuvással járt, de a társadalom szempontjából hasznos volt. Ma az egyén boldogsága a fontosabb, régen a társadalmi szabályok voltak azok.

216. csikil4ny (válaszként erre: 214. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 21:24

Persze, van a másik oldal is. Olyan esetet is ismerek, ahol a nő verte rendszeresen a párját... Vagy a verbális bántalmazók többsége nő.


A véleményemhez semmi köze nincs a hoxás történeteknek, régen rossz lenne ha innen alkotnék véleményt a társadalomról.

215. massalhangzo (válaszként erre: 211. - Sanyinak)
2017. ápr. 21. 21:19
en egyebkent ugy latom, hogy ketfele szingli van. az egyik, akik akarmilyen okbol tudatosan van egyedul, vagy szeretne part, de nem mindenaron, inkabb kivarja, hogy megerkezzen a hozzaillo ferfi vagy no, minthogy rossz kapcsolatban legyen. a masik fele, aki szinte folyamatosan ismerkedik, keres, de totalisan alkalmatlan kapcsolatra, ezert nem is nagyon alakul neki, legfeljebb rovid idokre valamifele egyuttlet, viszony. ami nem is baj, igy kulso szemmel, nem mindenkinek kellene parosodnia :D
214. massalhangzo (válaszként erre: 213. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 21:12
ezt csak azert latod igy, mert ez zomeben noi oldal, nok irjak le a dolgaikat. ferfiaktol is hallani cifra torteneteket, szoval mindket oldalon megvannak azok az emberkek, akikkel nem kene leallni semmire se
213. csikil4ny (válaszként erre: 211. - Sanyinak)
2017. ápr. 21. 21:10
Igen, a tolerancia fogyott el, a nőkből. Nem kell mindent eltűrni, ami nem jó.
212. massalhangzo (válaszként erre: 211. - Sanyinak)
2017. ápr. 21. 21:01

nem hiszem, hogy a csalad intezmenye ertekelodott le, szerintem rengeteg embernek a csalad a legfontosabb az eletben. akinek nem, annak regen sem szamitott semmit, akkor sem, ha kotelezo volt csaladban elnie


azzal sem nagyon ertek egyet, hogy elfogyott volna a tolerancia. ma mar nem kotelezo egyvalakivel leelni az eletet, es nem hiszem, hogy regen mindenki vagy akar a tobbseg olyan szerencses lett volna, hogy fiatalkent rogton egy megfelelo parra talalt volna. akkor ez volt az elvart. nosulj meg, menj ferjhez, csinaljatok gyerekeket. nem volt a fontos szempontok kozott, hogy szeresd, kotodj, ragaszkodj

211. sanyinak (válaszként erre: 209. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 20:54

Elhamarkodottan költöznek, házasodnak össze? De hiszen egyre több a szingli! És egyre kevesebb a házasságkötés is!

A tolerancia fogyott el az emberekből és a család intézménye értékelődött le (a vele járó kötelezettségek miatt).

210. massalhangzo (válaszként erre: 208. - Sanyinak)
2017. ápr. 21. 20:36

olvass bele egy-ket forumba. 2 gyerekunk volt, parszor megcsalt, de megbocsatottam, sosem szamithattam ra, de szultem egy 3. gyereket, megint megcsalt, most mit tegyek. 4 eve egyutt vagyunk, tokeletes szerelem, erre kiderult, hogy lecsukjak egy evre, hogy fogom szex nelkul kibirni


kabe ilyen kapcsolatok :D :D :D

209. massalhangzo (válaszként erre: 207. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 20:33

valahogy en tenyleg nem hiszek ebben. egy egyszeri felrelepest lehet, hogy nem vesz eszre valaki, es lehet, hogy jobb is, ha nem derul ki, de nem hiszem el, hogy egy felrejaros pasinal vagy nonel nem erzi a masik, hogy milyen, es csak eskuvo meg ket gyerek utan csodalkozik ra


az mas dolog, mikor ket ember eltavolodik, elhidegul egymastol, de ugye ebben az esetben sem kellene annyira meglepodni, ha kiderul, hogy valamelyik felnek van valakije hazassagon kivul


szerintem azert van ennyi megcsalas, mert elhamarkodottan koltoznek, hazasodnak ossze emberek. nincs igazi szerelem, szeretet a kapcsolatban. sokszor meg csak az egyik fel gondolja kapcsolatnak, ez is egyre gyakoribb :D hogy egy no ugy beszel a masikrol, mint a parjarol es kapcsolatrol, mikozben a pali ott tart, hogy ez egy laza akarmi, amiben legalabb van szex, de esze agaban nincs elkotelezodni

208. sanyinak (válaszként erre: 193. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 20:30
Milyenek azok a hoxaféle kapcsolatok?
207. csikil4ny (válaszként erre: 203. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 19:59

Nekem sem volt, képzeld el, hogy harapnék, ha megcsaltak volna. :)


Akkor jön az első pofon, amikor házasságkötés után derül ki. A döntés a másik fél kezében van: marad vagy sem a kapcsolat. S ott van a holtomiglan-holtodiglan, a ketesztény bűntudatkeltés a nőben, hogy bármi áron tartsa össze a "családot".

206. csikil4ny (válaszként erre: 202. - Gribedli***)
2017. ápr. 21. 19:54

Nincs nekem semmi bajom a nyitott kapcsolattal, ha azt akarja egy pár. De a megcsalás tiszteletlenség, önzőség a másikkal szemben.

Tehát nem látok ellentmondást az általad felhozott példában.

205. unom (válaszként erre: 202. - Gribedli***)
2017. ápr. 21. 19:52
És ugyanazok a kedves őslakók embereket áldoztak az isteneiknek, vagy épp legyilkolták a szomszéd törzset.
204. massalhangzo (válaszként erre: 202. - Gribedli***)
2017. ápr. 21. 19:47
de valahol mast megcsonkitani sem torvenytelenseg, azert ne keverjuk a dolgokat. nyilvan nemcsak hawaiin, de itt sincs semmi erkolcstelenseg ket ember szamara peldaul egy nyitott kapcsolatban, amit mindket fel elfogad, jo nekik, es nem vagjak at egymast. ugyanakkor egy olyan ember szamara, akinek fontos a huseg egy kapcsolatban, az ilyesmi nem elfogadhato
203. massalhangzo (válaszként erre: 200. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 19:45

nem hiszem, hogy hirtelen lett olyan erkolcstelen a kornyezeted :D legfeljebb nem szamoltak be mindenrol, mert azert keves ember buszke arra, hogy felrelep vagy megcsaltak. ebbol is latszik, hogy manapsag sem elfogadott, sot. de meg azok is, akik csaljak a parjukat, es mindenfele mentseget hoznak fel, meg alszentsegnek tartjak, ha valaki eliteli ezt, padlot fognak es total kiakadnak, ha veluk teszi meg a parjuk


nekem nem volt olyan kapcsolatom, amiben csaltam vagy csaltak volna (vagy ugyesen titkoltak el), es biztos sokan tudnak ugyanezt mondani. nem veletlen ez, mert nem hiszek abban, hogy egy kapcsolat jo, es derult egbol jon villamcsapaskent, hogy a masik felrejar. ha ket ember kozel all egymashoz, azok ismerik egymast. tudjak, erzik, ha valaki megvaltozik, vagy egyaltalan, tudjak jol, ha a masik felrelepos, legfeljebb nem akarjak felvallalni nyiltan, mert ragaszkodnak hozza


ha valakinek nem fer bele a hutlenseg, az hamar felismeri a masikban, hogy o nem ugyanugy all hozza, es abbol nem is lesz igazi kapcsolat, amiben felrejarkalas lehetne

202. gribedli*** (válaszként erre: 190. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 19:45

Fú, nem tudom, ez szerintem nem erkölcs kérdése. Pl a hawaii-ak mindig poligámok voltak és a házasság előtti szex és ebből származó gyerekek is teljesen normális dolognak számított. És szerintem ettől még erkölcsösebbek voltak mint az akkori hódítók, akik felfedezve Amerikát, csak öldösték és állatoknak nevezték az ott élő embereket, akik pedig olyan kedvesek voltak velük, hogy virágkoszorúval mentek eléjük.


Szóval egyértelmű, hogy nem a szex-el van ez kapcsolatban, inkább az önzéssel vagy nem tudom, a hím erőszakosságával, az döntötte el az erkölcsöt,

201. csikil4ny (válaszként erre: 199. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 19:42

Még ennyire sem. Szeretünk panaszkodni, de nőnek lenni soha nem volt ennyire jó, mint most.


A hozzászólásod második felével nem kívánok vitatkozni. ;)

2017. ápr. 21. 19:39

Én a valós életemből hoztam példát, nem a hoxások közül, s nem hiszem, hogy az én környezetem lett hirtelen ennyire erkölcstelen.


Azt látom, hogy a kölcsönösségen alapuló kapcsolatok nagyon ritkák s rajtunk áll, hogy dolgozunk rajta, vagy szétfejlődünk.

199. massalhangzo (válaszként erre: 195. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 19:39

gondolod, hogy regen olyan jol mukodtek a hazassagok? ma legalabb megvan az a lehetoseg, amivel sokan elnek is, hogy elvalnak, es ujrakezdik, lehetoleg jobban :D


itt mindig megutkoznek azon a velemenyemen, hogy a legtobb ember szart sem er, pedig igy van. es aki felrelep, annal megfigyelheto, hogy ugyanugy atvagja a csaladjat, baratait, baratnoit, munkatarsait, ha az erdeke ugy kivanja. nem hiszem, hogy kivetelnek erezni magad olyan rossz erzes lenne

2017. ápr. 21. 19:30
Arctalanul, névtelenül nickek mögé bújva meséli el ki, ki a történetét. Van aki ezzel megkönnyebbül, van aki csak kiírja magából, van aki önigazolást vár.
197. unom (válaszként erre: 196. - Csikil4ny)
2017. ápr. 21. 19:25
Régen is volt csalás, és ma sem elfogadott. Nem véletlen, hogy csak anonim fórumokon vállalják fel.
196. csikil4ny (válaszként erre: 194. - Unom)
2017. ápr. 21. 19:23
Nem tudom milyen norma lesz a csalni nem elítélendő elv, de nagyon nem szeretném megérni.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook