Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig lehet feljelentést tenni? 3 hónapja pénzt loptak a kártyámról fórum

Meddig lehet feljelentést tenni? 3 hónapja pénzt loptak a kártyámról (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
75. Channa* (válaszként erre: 73. - Bc681dac13)
2017. ápr. 18. 17:52
Évekkel ezelőtt még nem hívták volna vissza, de elmondták volna, hogy mit szerezz be, hogy visszakapd a pénzed.
74. Channa* (válaszként erre: 70. - Százas Evelin)
2017. ápr. 18. 17:39

Nem tudom mikor történt ez...

Amikor rendszerhiba történik, akkor a visszaigazoló blokkon rajta van ez, azt nem szabad kidobni, illet a bolttól is kérhetnél egy "igazolást", amivel bizonyítható, hogy nem vettél pl. 2 mikrót, stb., így a pénzed jóváírják.

És! Ha valóban rendszerhiba, ami ugye szerepel a blokkon és a rendszerben is, akkor automatikusan is jóvá kellene írniuk hiszen a foglalás 2x történik, a terhelés viszont egyszer.


Volt egy olyan esetünk is, hogy szintén rendszerhiba miatt a telefonszámlákat 2x vette le az ügyintéző, a bankkal beszéltünk, így 15 nap múlva visszakaptuk a számlára. Enélkül is ment volna, és ha az ügyintéző az elutasított, de teljesített tranzakcióról a blokkot nem dobja ki, akkor azonnal visszakaptuk volna.


Tehát, járj utána! Ha gondolod megkérdezem neked, hogy meddig lehet megreklamálni az ilyet.


Mikor történt?

2017. ápr. 18. 17:37
Ezzel a gonddal egyenesen a bankhoz is fordulhattal volna, siman visszahivtak volna az egyik osszeget.
72. Százas Evelin (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2017. ápr. 18. 16:56
Igazad van, nade ez már évekkel ezelőtt történt. Arra meg valójában csak most jöttem rá, hogy tényleg reklamálnom kellett volna. Príma ez a fórum. :-)
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Százas Evelin)
2017. ápr. 18. 16:46

A bankszámlakivonat másolatával küldhetsz reklamáló levelet.

Nem is értem, csak hagyod annyiban ajándékba a pénzt?


A többlet kiugrik náluk, előbb-utóbb, és ha kártyával fizettél, meglesz honnan van. De ha reklamálsz is, legalább érdeklődsz náluk, mi történt, akkor mégis jobban mozgásba jönnek a kerekek.

2017. ápr. 18. 16:40

Nem akartam ugyan magamnak külön fórumot a fórumon belül, de köszönöm a konstruktív válaszokat. :-) Ezek szerint nem szándékos volt ez a pénztáros részéről, hát ez megnyugtató, el is önt most a világbéke szelleme. :-) Nade persze a pénzemet azt nem kaptam vissza. Hiába "kellett volna". Talán nekem kellett volna elkezdeni valahogy reklamálgatni amikor a bankszámlakivonaton már konkrétan láttam, mi történt - de én arra gondoltam, hogy a pénztártól való távozás után nem fogadnak el reklamációt. Vagy még ott helyben, a leblokkolt pénztárgép előtt ragaszkodni ahhoz, hogy hívják oda az üzletvezetőt. Utólag már könnyű okosnak lenni. Nade akkor is fennáll, hogy az ilyesmit a tájékoztató sms az helyben kivédi.

Meg nemcsak az ilyesmit. Szinti is időben a fejéhez kaphatott volna, hogyha azt látja az sms-en, hogy ő "x" dolgot vásárolt a neten, - holott nem. :-)

69. Channa* (válaszként erre: 67. - Százas Evelin)
2017. ápr. 18. 16:17

Ezt az összeget vissza kellett volna kapnod. Ilyesmi velem is történt, és 1 nap múlva visszakaptam a pénzemet.



Egyébként én sem kérek mindenről SMS-t, csak a jóváírásokról, a terhelésről nem. A kártya mindig jó helyen van, és gyakran ellenőrzöm a számlámat.

68. bc681dac13 (válaszként erre: 67. - Százas Evelin)
2017. ápr. 18. 14:45
A kartyas es kp. fizetest kulon kezelik, nem tud ilyat csinalni a penztaros, h kiut ket kartyas blokkot, es kuveszi a kp-bol aztan jo az ugy, megvan az osszeg.
67. Százas Evelin (válaszként erre: 66. - Syria)
2017. ápr. 18. 13:17
Syria, lehet ám olyan szitu is amin tényleg csak az sms segít. Nem tartozik a témához ezért elnézést a szintitől bár szerintem ő már rég nincs is itt. :-) Egyszer a Tescoban pont nálam robbant le a pénztárgép, és visszarakatták velem a pultra a már elpakolt cuccokat, mondván hogy sajnos újra be kell ütni mindent. Volt köztük egy mikro is amit épp akkor vettem, képzelheted mennyire örültem a visszapakolásnak. Az összeg mindenesere elég nagy volt, és ráadásul csak utólag a bankszámlakivonatból tudtam meg hogy azt tőlem egymás után pár perc különbséggel kétszer vonták le. Azóta sem tudom, hogy a pénztáros csak eljátszotta akkor ott előttem a hattyú halálát és később kivette a kasszából az így megnyert pénzt, vagy csak tévedett de akkor is az én káromra. Na, ha már akkor lett volna sms visszajelzésem akkor ez nem történt volna meg.
66. syria (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2017. ápr. 17. 20:09

Az van, hogy köszönöm, de pl. én sem fizetek SMS-ekért a banknak. Fizessenek ők nekem! (Fizetnek is. :D) Ha meg hülye vagyok, azon nem segít semmilyen SMS.

A fórumindító egy (19 éves, a nicknevéből gondolom) balek. Remélem, egy életre megtanulta a leckét.

65. viva70
2017. ápr. 17. 12:42
Nem kicsit zavaros a történet...
64. Channa* (válaszként erre: 62. - Bc681dac13)
2017. ápr. 17. 12:35
Ja! Így már érthető:DDDD
2017. ápr. 17. 11:59
Lehet,feljelentést tenni, bárkinek...
62. bc681dac13 (válaszként erre: 59. - Channa*)
2017. ápr. 17. 11:55
Röngeny szeme vót, hogy látta a kártya 2 oldalát mikor pízt vett fel, na!
61. Channa* (válaszként erre: 59. - Channa*)
2017. ápr. 17. 10:47

Főleg, ha ki sem adtad a kezedből, hiszen azt írod, hogy te vetted le neki a pénzt.


Az egész zavaros!

Erre akarsz feljelentést tenni?


És mit vársz a banktól? Hogy ő fizessen neked? Még is miért? Ha a bankba beérkezik egy tranzakció, ahol a megadott adatok rendben vannak, akkor azt elfogadják, hiszen ők nem látják, hogy ki ül a gép mögött, ki áll az automata előtt. A te felelősséged, hogy a kártyád meg legyen, ha meg elveszted, ellopják, stb., akkor neked kell letiltanod. A bank ezt magától nem teheti meg, és azért sem fogja neked visszaadni a pénzed, mert te más tranzaktál a kártyáddal.

Ha fel akarsz jelenteni valakit, akkor azt a rendőrségen kell megtenni, és polgári peres eljárás keretében vagy miben lehet meccsezni. Ehhez a banknak semmi köze, ez két magánszemély közötti probléma, amibe a bank bele sem szólhat.



Na, légy szíves írd le pontosan, hogy mi történt...

60. andi6020 (válaszként erre: 54. - Szintii1998.03.15)
2017. ápr. 17. 09:40

Eldönthetnéd már, hogy hogy történt.


Legalább magaddal ne kerülj ellentmondásba, amikor mész feljelenteni.

59. Channa* (válaszként erre: 54. - Szintii1998.03.15)
2017. ápr. 17. 09:17

Csak én nem értek ebből semmit?

Most odaadtad neki vagy sem? Hogy írta fel a kártyaszámot, lejáratot, kibocsájtó bank nevét, kártyabirtokos nevét és a biztonsági kódot 1 pillanat alatt? Mert minimum ezek kellenek a vásárláshoz...

58. Guruljka (válaszként erre: 57. - Bc681dac13)
2017. ápr. 17. 01:14

Bele sem gondolt. Várakozás közben látta a pénzfelvételt, és kísértésbe esett.

Ráadásul még nem is voltak sokan a bankfiókban, egyértelmű volt a dolog, az ügyintéző is emlékezett, ki volt Anyu után. Az ügyfelek mindegyikét kikeresik a számítógépen, az időpont adott volt...

57. bc681dac13 (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2017. ápr. 17. 00:53
Ennyire hulye hog, lehet valaki? Kamera felvetel, es az adatai is ott vannak.
56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2017. ápr. 17. 00:05

intézett. Utána a táska (más csomag is volt nála) a pultban maradt, de szinte azonnal visszafordult érte. A táska megvolt, benne a pénzes boríték már nem.

A rendőrség az alapján, ki volt az utána következő ügyfél, és a kamerafelvétel napok alatt előkerítette a tettest. Aki életében akkor lopott először. Visszakerült a pénz, beleköltött már (mások voltak a címletek), de visszapótolta.

55. Guruljka (válaszként erre: 53. - Szintii1998.03.15)
2017. ápr. 17. 00:01

Gondolom, nagy csalódás lehetett.

Lehet, hogy valahogy lefotózta a kártyádat.


Remélhetően működik a banki biztonsági rendszer.


Anyukám egyszer a bankfiókban vett fel pénzt, már a táskájába is tette, más ügyet is int

2017. ápr. 16. 23:19
szoval en nem adtam le semmit..csak egyszer csődbe ment az illeto adtam kolcson es mar a vegen mindent elvett..ezt mar regota sporolgattuk..de a bankba megvannak a hely meg stb..mar felis jelentettem..remelem tesznek valamit legalabb
2017. ápr. 16. 23:14
nem volt smsem hogy jelezzen..es keszpenz meg volt nalunk..leakartam venni penzt..mert ez sporolt penzunk volt elteve..de mar nem tudtam..es igen az illeto leorta az adatokat csak nem tudom hogy tudta olyan gyorsan..en kezembe volt en vettrm le a penzt is neki..csak utanna mar akartam levenni es a bankba mondtak hogy ures a kartya..es megis van a helye meg stb..egyik jo ismerosunk volt pont..
52. Guruljka (válaszként erre: 44. - Channa*)
2017. ápr. 16. 21:41

3 hónap alatt félmillió Ft azért eléggé feltűnt volna.

Nem tudni pontosan, hogyan történt, csak találgatunk.

51. globus (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2017. ápr. 16. 21:39
Nálunk éppen fordítva :) Kártya, számla a nevemen, erre érkezik az ő fizetése. Boltba nem jár, max. néha tankolni, ekkor elviszi a kártyát, nem volt ebből soha gond.
50. Guruljka (válaszként erre: 43. - Channa*)
2017. ápr. 16. 11:31
igen, én is vásároltam a fiam kártyájával, telefonon diktálta az adatokat. De ő megkapta az SMS-t a vásárlásról.
2017. ápr. 16. 11:25
Tehetsz feljelentést, igen.
48. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Szintii1998.03.15)
2017. ápr. 16. 10:31

:( Okulj belőle legalább!

Bankkártyádat senkinek a kezébe ne add!

Üzletben nincs barát! Néhányukból hiányzik a becsület... :(

2017. ápr. 16. 10:24

Ha valaki odaadja másnak a bankkártyáját, azt a saját felelősségére teszi.

Ha eltűnik a pénze, csakis saját magát okolhatja érte. :(

46. Channa* (válaszként erre: 45. - Andi6020)
2017. ápr. 16. 10:08
Elkérik sok helyen, oda is adják sokan, bár elkérni nem kérhetnék el, hiszen azért paypass, hogy én érintgessem, és oda is adják sokan, mert nem tudják, hogy azért paypass, mert nekem kell érintgetni és nem az eladónak....
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook