Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a 72 órás fogamzásgátlókról-ellene, mellette? fórum

Vélemények a 72 órás fogamzásgátlókról-ellene, mellette? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. b41b507d96 (válaszként erre: 42. - Linda111)
2011. jún. 19. 21:38

Szerintem sokban különbözik, hisz amíg nem ágyazódik be, addig nem terhesség.


Sokkal inkább 1 esemény utáni, mint abortusz.

57. Anthico (válaszként erre: 54. - 470f6cae11)
2011. jún. 19. 21:37

Csak az eseményutáni egy hatalmas hormonadag a szervezetnek. Totál megkavarja a rendszert, akár azonnal megjöhet a vérzés vagy ki is maradhat.

Még erre ajánlani egy másik iszonyat adagnyi hormont, szerintem nagyon veszélyes...nem hiába mondják, hogy egy cikluson belül már nem szabad még egy eseményutánit se bevenni (nem is hat elvileg), de még következő ciklusban sem ajánlatos a hatalmas hormontartalma miatt...sőt, ha lehet, érdemes, minimálisra redukálni a hozzányúlás számát. Ebből kiindulva szerintem nincs az az épeszű nődoki, aki ilyen beavatkozás után még beledöfne egy nőbe egy második , brutális hormonadagot :S

56. a6d5a14c21 (válaszként erre: 48. - Bc781b4a7b)
2011. jún. 19. 21:36
Én kétszer használtam már ilyet.Egyszer a baj után 1 nappal vettem be,egyszer meg a 70.órában(Tehát éppen csak benne voltam még a határidőben).NINCS GYEREKEM!!!!Pedig én se produkáltam mellék hatásokat.Illetve egyik esetben nagyon aluszékony voltam 2 napig,de másodszorra másik fajta gyógyszert kaptam,akkor még annyira se éreztem semmit!
55. b41b507d96 (válaszként erre: 54. - 470f6cae11)
2011. jún. 19. 21:34

Azért a szuri nagyon drasztikus, főleg, hogy bevette az esemény utánit. Még ennek is komoly hormontartalma van.


Az is sokat számít, hogy a ciklus melyik részén történ a baleset.

54. 470f6cae11 (válaszként erre: 53. - Bc781b4a7b)
2011. jún. 14. 20:58
Azonnal nőgyógyász. Ad szurit, amitől megjön a menses. Ne késsetek!!!
2011. jún. 14. 20:50
Köszi... nem felelőtlenség volt, nem történt semmi rendkívüli mégis kiszakadt... Félünk, hogy esetleg nem hat az a gyógyszer bár ahogy mondtam 2 órával rá már bevette. 4 napja történt. Vettünk tesztet is amit a napokban elvégzi...
52. 470f6cae11 (válaszként erre: 50. - Bc781b4a7b)
2011. jún. 14. 20:39

Kicsikém, most néztem meg az adatlapodat, a korodat.

Módosítok: úgy legyen, hogy ne legyen terhes a barátnőd, majd csak 10 év múlva!


Majd azért írd meg, szorítok: Bibe

51. 470f6cae11 (válaszként erre: 50. - Bc781b4a7b)
2011. jún. 14. 20:38

Ha én ezt most megmondanám Neked, akkor nem pályázatok írásával keresném a kenyeremet, hanem jóslással :)



Úgy legyen, ahogy Nektek a legjobb.

És úgy is lesz!!

Bibe

2011. jún. 14. 20:29
Örülök neki... Akkor úgy kérdezem ha így csináltuk a dolgokat, hogy 2 órával rá már beszedte akkor mennyi az esélye, hogy bekövetkezhet mégis?
2011. jún. 14. 20:23
Így született meg a második gyerekem ( hála annak a jóistennek, imádom :)
2011. jún. 14. 20:22
Sziasztok. Történt velem valami ami nem hagy nyugodni. Biztos szeretnék lenni abban, hogy minden rendben van. Vasárnap a barátnőmmel az együttlét után vettük észre, hogy az óvszer elszakadsz. Ő egyből elment mosakodni(nyilván értitek, hol mosakodott) aztán 2 órával a történtek után már be is vette a 72 órás esemény utáni tablettát. Utána pihentünk ahogy kell, de tájékoztatón említett mellékhatásokból semmi sem jelentkezett. Kicsit izgulunk, hogy tényleg működött-e a tabletta. Vélemény?
47. Anthico (válaszként erre: 45. - Linda111)
2011. ápr. 27. 19:59

A működésük lényege ugyanaz. Blokkolni a peteérést. Ha mégis bekövetkezik, akkor gátolni a megtermékenyülést. Ha az is megtörténik, akkor a beágyazódást. De ha ez is megesik, akkor azt, h úgy is maradjon.

Én úgy tudom (régebben utána olvastam), h mindegyik ezeken alapul, h maximálisan megakadályozza a teherbe esést. De rákereshetsz, abortív hatásról elég sok tabinál tesznek említést.

2011. ápr. 27. 18:49
Amugy nem akarok elitélni senkit, ez csak az én véleményem a dologról.
45. Linda111 (válaszként erre: 43. - Anthico)
2011. ápr. 27. 18:48
Én ugy tudom, hogy a különböző fog. gátlóknak más a hatása, van ami olyan mint a 72 órás, de van ami eleve megakadályozza hogy terhesség létrejöjjön
44. f8db0709b8 (válaszként erre: 42. - Linda111)
2011. ápr. 27. 17:37
Gondolj bele,valaki gumival védekezik...kiszakad.....nem akar terhes lenni..szerinted mit fog bevenni?
43. Anthico (válaszként erre: 42. - Linda111)
2011. ápr. 27. 17:30

Ennyi erővel a sima foggátló tabikat is lehetne támadni. Az egyik funkciója pont az abortív hatás, ha mégis bekövetkezik a megtermékenyülés és beágyazódás.

Igaz, nem védem a tabikat, kerülöm őket, csak nem kellene kipécézni a 72 órásat, h az így gonosz, úgy öl..nem az az egyedüli. Sok terhességről nem is tudnak a tabit szedő nők. Erről ennyit.

2011. ápr. 27. 17:00
Bocsi a következő néhány gondolatomért, de szerintem ez a 72 órás tabi nem sokban különbözik az abortusztól, mert ha már terhes lett valaki, a tabi is a benne levő életet semmisiti meg....max. annyi, hogy olcsóbb, már ha csak valaki ilyen szempontból nézi...én nem venném be...
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - Terminál)
2011. ápr. 27. 15:21

Fel írattátok éjszaka dokival?

Egyébként azért görcsöl,mert valószínű megfog jönni.

2011. ápr. 27. 13:03

barátnőmmel szombaton (23án, 4napja) este 11:00körül -plusz minusz néhány perc - voltunk együtt. elmentem benne, mert gondoltam, az óvszer majd véd-. :|

erre mikor kivettem, láttam, hogy lyukas.. kb. fél-1órával rá már vittem is neki a 72órás tabit. szóval 11:36kor be is vette az elsőt. lefeküdt, és másnap 11:40kor a másodikat.

meddig kell várni a teszttel? és mennyi az esélye, hogy terhes lesz kb?.. remélem nem vette be túl korán az első tabit.. :S

kérlek irjatok. köszönöm. (a menzesze is most kellett volna hogy megjöjjön. szombaton már 2-3napja fájt a hasa. most meg görcsöl, fél, és ma meg még nem is fájt.)

vélemények és válaszok. pls.. köszönöm.

2011. ápr. 4. 11:37
Egyszer belefér, de nem kéne belőle rendszert csinálni, inkább legközelebb vigyázzatok jobban! Nekem is kellett már az ügyeletre mennem ez miatt, szívesen megkíméltem volna magam ettől a "tortúrától".
2011. ápr. 3. 21:19
Nekem bevált a 72 órás fogamzás gátló, igaz nagy szerencsém volt mert az esemény után 5 órán belül már betudtam szedni. Ez már nagyon sok embernek segített és üzenem mindenkinek hogy nyugalom ha időben bevettétek nagyon valószínű, hogy segíteni fog. Nem egy barátnőmmel történt már hasonló eset, no meg velem is, és nekünk segített.
2010. aug. 25. 12:57
A 72 órás tabi egy hatalmas hormon adag, ami hónapokra megbolygathatja a hormonháztartásod, de ha minden kötél szakad, inkább egy gyógyszer, mint egy nem kívánt terhesség vagy abortusz. Van aki szerencsésebb, és nem érzékel semmi mellékhatást, miután beveszi, de valaki szenved tőle. Sajnos ez sem 100%-os megoldás, de a semminél több. Azt mondják, olyan, mintha egy teljes levél fogamzásgátlót vennél be egyszerre. A hatása nem túl emberi, dehát többnyire hatékony.
2010. aug. 24. 08:22

"Vélemények a 72 órás fogamzásgátlókról-ellene, mellette?"


Ha már beüt a baj, inkább ez, mint a hatalmas testi-lelki traumával járó, 5x ennyibe kerülő abortusz.

35. Anthico (válaszként erre: 32. - Babuska153)
2010. aug. 24. 08:20

Foggátlót szedőknek nem nagyon szabad ilyen bevenni. Eleve van egy hormonadag, amivel terheled a szervezeted, a 72 órási meg nagyon brutális. Na meg biztosan hatnak egymásra is.

De erről miért nem kérdezi meg soha senki a nőgyógyászát?

34. Anthico (válaszként erre: 33. - Sugababy)
2010. aug. 24. 08:19

Az a pozitív teszt másik szex eredménye, nem az egy héttel ezelőttié. A legérzékenyebb teszt is beágyazódás után 3 nappal mutatja ki, és beágyazódásig kb 10 napnak kell eltelnie. Olyan lehetetlen, h 1 hát alatt megtermékenyülsz, beágyazódik és még a teszt is kimutatja. Valószínűleg ezelőtt se védekeztetek megfelelően és itt az eredmény.

72 órás tabi bevétele teljesen felesleges. Ugyanis ha 2 nappal a kérdéses aktus után is veszi be a nő, akkor is már csak 50% az esély és 3. napra már nagyon lecsökken a foggátlás esélye. Szóval így 1 héttel utána már semmit se fog használni, max a szervezeted kínzod meg jócskán a hatalmas hormonlökettel.

Hogy most mit tehetsz? Elmész a nődokidhoz és megvizsgáltatod magad, h tényleg terhes vagy-e. Ha pedig igen, akkor megbeszélitek az abortusz (az, h most is el akarsz vetélni, arra utal, h nem akarod a babát).

2010. aug. 17. 15:20

Sziasztok..


Komoly dologgal kapcsolatban szeretnék kérdezni valamit.. lehet, hogy oltári nagy marhaság de azért megkérdezem..

Először is 15én kellett volna megjönnie.. és késett.. nagyon megijedtem és vettem egy tesztet.. a teszt pozitív lett..:/ és most fogalmam sincs, hogy mit tegyek.. a barátommal 1 hete voltunk együtt szóval a kérdésem az lenne, hogy ha vennénk 72 órás gyógyszert attól elvetélnék ? vagy lenne valami.. ? kérlek aki tud és valamit ért ehhez írjon minél hamarabb..


Előre is köszi.

2010. aug. 3. 15:26

Sziasztok!


2napja kellett volna megjönnie és még előtte szeretkeztünk barátommal, szedek fogamzásgátlót de mégis félek...gondolkodom a 72órás tablettán...

Szerintetek mit csináljak?


Előre is köszi a válaszokat!

2010. júl. 28. 10:44
Sziasztok.A tabletta használása után lehetséges h elmarad a következő menstruáció?Fontos lenne tudnom..sürgősen.
2010. júl. 5. 11:15
Sziasztok.Szombaton lefeküdtem a barátommal.Lehetséges hogy terhes lettem hisz a gumi kiszakadt?Viszont csütörtökön múlt el a menzeszem.Szerintetek vegyek 72 órásit?
29. Gmo24 (válaszként erre: 28. - Asdfjkl)
2010. márc. 21. 22:55
nincs nagy esély rá,hogy teherbe estél volna.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook