Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mammográfia vagy az ultrahang megbízhatóbb 42 év felett? fórum

A mammográfia vagy az ultrahang megbízhatóbb 42 év felett? (tudásbázis kérdés)


16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Timycat)
2017. ápr. 17. 22:26

Sajnálom az ismerőseidet.


És magamat is, mert eszerint jobb, ha nem akarom megúszni a mammográfiát.

2017. ápr. 17. 20:15

Én UH-on voltam, magánúton. A doki azt mondta a mammo a megbízhatóbb és az az elsődleges, de mivel semmi tünet nem volt csak "kiváncsiságból" mentem és UH-n se látszott semmi gyanús így nem volt indokolt továbbmenni mammora.

Olyat viszont tudok 2 hozzám közeli lányt illetve hölgyet ahol az UH-n nem szúrták ki (nem ugyanannál a dokinál voltak) hogy baj van és az egyikőjüknél nem is kicsi volt a baj.

14. gyöngy:) (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2017. ápr. 10. 21:32
Nekem ezt lehurrogta a nőgyógyászom, ettől függetlenül már voltam ilyen vizsgálaton.
2017. ápr. 10. 07:05

[link]


a CT lézer mammográfia, emlőultrahanggal együtt

2017. ápr. 9. 22:44
A kettő együtt a legmegbízhatóbb.
2017. ápr. 9. 18:33

Itt egyetlen esetet említenek, amit nem "lát" a mammográfia. Mindenképp érdemes elolvasni, mert elvileg választható lenne...


[link]

2017. ápr. 9. 18:23

Szerintem a kettő együtt... az a legmegbízhatóbb.

Nálunk csinálják mindkettőt és együtt, az eredmény rögtön meg van.

2017. ápr. 9. 17:56

Azt nem tudom melyik a megbízhatóbb, de amikor

kb. 4 éve utoljára voltam, nem engedtem a mammográfiát, hanem UH-ot kértem!

Nahát még olyan cirkuszt amit a dr-nő előadott!

Többek között azt mondta, hogy az UH-os vizsgálat nem ad oly pontos eredményt mint az a "satu" !


A net-en keresgélve találtam egy helyet ahol valamilyen új módszerrel vizsgálnak, ezért

most azt próbálom meg.

2017. ápr. 9. 17:43
Meg fogom érdeklődni a rendelőintézetnél, lehet.-e simán egyből UH-ra menni. Nekem is aktuális lenne, de nem szeretnék mammográfiát, már magában a kellemetlenség miatt sem.
7. globus (válaszként erre: 3. - Ikebana3)
2017. ápr. 9. 17:39
Engem még soha nem hívtak, pedig ha működik, már háromszor kapnom kellett volna behívást.
2017. ápr. 9. 17:33
Én is ultrahangon voltam, sokkal kíméletesebb, nem okoz fájdalmat, nem nyomorítsák össze a melleket, nem éri káros sugárzás. :)
2017. ápr. 9. 17:19
Az ultrahang megbízhatóbb.
4. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Ikebana3)
2017. ápr. 9. 16:55
Már az előző levelükre sem mentem el.
2017. ápr. 9. 16:54

Mostanában nagyon negatív dolgokat olvasok a mammográfiával kapcsolatban. Sokkal kíméletesebb és megbízhatóbb az uh.

Nem csinálják együtt. Csak abban az esetben, ha valakit valami miatt visszahívnak egy újabb ellenőrzésre.

Nekem megint küldtek levelet, de nem megyek. Majd uh-ra, magánba.

2017. ápr. 9. 16:32

Együtt szokták csinálni...

De egy kicsi mellű nőnél nem sokat lát a röntgen.

2017. ápr. 9. 16:02
..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook