Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol érdemes külföldön nyelvet tanulni? fórum

Hol érdemes külföldön nyelvet tanulni? (tudásbázis kérdés)


7. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2017. ápr. 8. 19:51

Sok iskola van Angliában, ahol vannak kéthetes tanfolyamok is, közvetlenül a honlapjukon lehet hozzájuk jelentkezni.

Ahogy már írták előttem, nyáron (is) jó hely Brighton (ott 2 kolléganőm volt), de ott van pl. Portsmouth, Southampton.

Én két nyáron voltam kéthetes szakmai továbbképzésen Angliában (egyik évben Oxfordban, tavaly nyáron Londonban, mindkét helyen volt nyelvtanfolyam is!), az anyanyelvi környezetet nem pótolja semmi.

Idén, ha megint nyerünk, tengerparti helyre megyünk: Broadstairs-be. Kolléganőm kéthetes nyelvtanfolyamot választott, nekem szakmai továbbképzés lesz megint.

Ha nem tengerparti helyre mész, akkor is eljuthatsz a tengerhez, mi Wight szigetére mentünk el kirándulni, felejthetetlen volt!

Általában a suli 9-től 3-ig van...

Ha van kérdésed, írj üzit, szívesen segítek, ha tudok.

6. NomNom (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2017. ápr. 7. 17:27

Szia!

Ha angolt szeretnél külföldön tanulni akkor mégiscsak Angliába kéne menni. Délen van strand is (Brighton pl.) szóval az is meglenne. De el kell dönteni, hogy tanulni vagy nyaralni mentek.

De ha tényleg tengert szeretnétek én a fent említett helyet ajánlom. Már ha oda van ilyesmi szervezve.

Mi a középiskolával voltunk anno a dél-nyugati részen és elképesztően gyönyörű helyeket láttunk (Cornwall, Devon megyék).

2017. ápr. 7. 17:26

Hallgass-olvass angol nyelvû híreket (BBC, CNN, Sky News), újságokat, nézz filmeket addig.

Az anyanyelvi környezetet nem pótolja semmi.

Tapasztalom a saját bôrömön.

2017. ápr. 7. 17:03
ha 1-2 hónapra már esetleg érdemes lehet elutazni anyanyelvi környezetbe tanulni + "nyaralni"
2017. ápr. 7. 17:03
szerintem menj el nyaralni, és itthon meg fizess be valamilyen nyelvtanfolyamra :) árban kb ugyanott vagy, de ha a kettőt összevonod, akkor se nem nyaraltál (mert a nap nagy részét a szép hely és a jó idő ellenére az osztályteremben töltöd), se nem tanultál sokat (mert 1-2 hét alatt nem lehet megváltani a világot)
2017. ápr. 7. 16:42

1-2 hét alatt sokat nem fogsz tanulni kiválasztott nyelven.

Azt nem mondom, hogy egy teljesen anyanyelvi környezetben nem ragad az emberre a nyelv, de az idô édes-kevés.

1-2 évben gondolkodnék minimum.

2017. ápr. 7. 16:17

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy volt-e már valaki valamilyen nyelviskola által külföldön nyelvet tanulni? Melyik céget vagy sulit ajánljátok ami megbízható? Nézegetjük a neten, rengeteg van de szinte sehol nincsenek árak, csak ajánlatokat lehet kérni. Mi kb 1-2 hétre szeretnénk menni de nem angliába hanem inkább valami melegebb helyre, ahol picit pihenhetünk is, pl. tengerparton még sosem voltunk és jó lenne összekapcsolni a kellemest a hasznossal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook