Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vicces történetek gyerekekkel fórum

Vicces történetek gyerekekkel (beszélgetős fórum)


29. lapbarna (válaszként erre: 28. - Ina87)
2018. jan. 26. 18:24

Nahát.

Ezt nem is láttam!

Mit is akartál mondani?

Vagy valaki lefordítaná? Köszi!

28. ina87
2017. máj. 26. 20:00
ismerős gyereke,apa a miénk akk haza visszük
27. bmaya1986 (válaszként erre: 1. - Katybla)
2017. ápr. 11. 21:43

Sziasztok!


De jo fórum:)


Tenyleg milyen jo ötlet , leírni ,örök emlék :)


Az en kisfiam 3 eves ,íme egy -ket gondolat tole:

Anyosom vigyázott ra,mert beteg volt,es próbálta altatni ,es o meg közölte vele,hogy mama, apa azt mondta,hogy nem kell aludnia,eleg h ülök:) allitolag par perc mulva ülve elaludt :)


Nyaron szobatisztasagra szoktattam,es közölte velem a boltba,hogy kakilnia kell ,rohantam at a soron a kasszánál es elnézést kertem,mondtam mindjart jövünk vissza ,csak pisilnie kell(ez azert gondoltam jobban hangzik nyilvánosan ),erre a fiam bele kiabált az kígyózó sorba:"nem pisi anya ,kaki"...csak a nevetest hallottam en vissza se mertem nézni :)


Es egy utolso,szinten szobatisztasag ,pisiltettuk folyton,h be ne csurogjon,es ha végzett mindig közölte ,hogy mar :"üres":)

2017. ápr. 11. 14:26
Nagyobbik fiam elsős volt, tanult éppen olvasni. A kicsi még középső ovis. A nagy piszkált a konyhában egy zacskót (liszt, só, már nem emlékszem pontosan). Kérdi: "Anya, ez mi?" Mire a kicsi, csípőből revolverezve: "El kéne olvasni, nem kérdezni!" :D
2017. ápr. 11. 06:32

A másik esetem a kislányommal volt.2-3 év körüli volt.A szőlős kertünkbe minden hétvégén mentünk dolgozni.Természetesen a gyerekekkel.A barackfákon már megjelent az első barack.Kislányom még életében nem látott termő barackfát, csak bevásárlás során a zöldséges pultnál a leszedett barackot.

Nem is hagyta szó nélkül.

- Anya ki kötözte fel a barackokat a fára ?

2017. ápr. 11. 06:24

Nekem a fiammal volt egy mosolyra fakaszto sztorim.

Második osztályos. Környezet óra. Felmérő. A kérdés "Hova telepítenéd a gyárakat ?"

A fiam válasza - A kémény mellé.

2017. ápr. 10. 18:48
Keresztlányommal volt ilyen sztorim. Mikor még nagyon kicsi volt - kábé 2 éves - engem is anyának hívott, mert a keresztanya hosszú volt neki. Mi mindig tudtuk, hogy kire gondol, mert másmilyen hangsúllyal mondta, az anyjának meg nekem is. Na a lényeg, hogy bementünk az egyik üzletbe a kislány meg én. Ott bájoskodott nekem a bevásárlókocsiban ülve, én meg ugye beszéltem neki. Egyszercsak elmegy mellettünk egy asszony és megjegyzi, hogy de szép kislányom van. Mondom neki, hogy köszönöm, de nem az enyém. Erre a nő elfordul, alig lép kettőt, amikor keresztlányom megszólal, hogy Anyaaaa! Én meg visszaszólok neki, hogy Mondjad kicsim! Na ezt meghallván a nő olyan csúnyán és megsemmisítően nézett vissza rám, hogy na az ostoba céda megpróbálja letagadni a saját gyerekét :) Kicsit ciki volt!
2017. ápr. 10. 13:30

Húsvét... Lányom amolyan nyuszihozta gyerek: ha későn van húsvét, akkor vagy előtte, vagy utána van a születésnapja. A negyedik szülinap húsvét előtt egy héttel volt, nagyon megünnepeltük - család, kis barátok, barátnők, a húsvéti hétvégén pedig 3 napra elutaztunk. (Ja, nem akarta, hogy elutazzunk, mert hogy fog minket megtalálni a nyuszi, honnan tudja, hogy hová mentünk?! :-)))

Kőszeg-Szabóhegyen április 18-án szakadt a hó! Odaértünk, a gyerek elaludt, mi addig eldugdostuk a szobában a nyusziajándékot, hogy ha felébred, hadd örüljön neki. Meg is talált mindent, boldogan leltározott az ágyunkon - egyszer csak ragyogó kis pofival felkiáltott: "Nézzetek ide, bolond ez a nyuszi, elhozta a születésnapi csokimat is!" :-)))


Nekem nagyobb izgalom volt az utazás és a csomagolás, a húsvéti ajándékok összepakolásakor megláttam egy hatalmas tábla, gyönyörű csomagolású csokit - mondom, szép hímes tojás, virágok, nyuszi, puff, mehet a csomagba! Igenám, csak azt a barátnőmtől kapta születésnapjára, és ő azt is nagyon megjegyezte... :-))) A bolond nyuszi meg nem :-)))

2017. ápr. 8. 17:48
4-5 éves lehetett, május 1. ... Állatkert körül kirakodóvásár, arrébb járdán kutyák, gyerek megszólal; -Anya, itt csak használt kutyák vannak?
2017. ápr. 8. 15:55

A minap a férjem hozott haza nagy csalàdi fagylaltot! Sajnos csak vanilia volt a boltban! Bàr

a fiam a csokiért rajong ahogy meglàtta a fagyit azt mondta: azért ki ne sporóld a vaniliát:-). Nagyot nevettünk!

2017. ápr. 8. 15:18

Fiam első egybefüggő mondata ( Tisztaság fél egészség topic hozzászólói kiméljetek !!!)

amikor meglátta, hogy fürdéshez készitem, komoly képpel rámutatott a kádra ezzel a szöveggel :


" abba baba nem !!!! "

2017. ápr. 8. 13:19

Nekem nincs gyerekem, de ez vicces volt.


Megyek hazafelé, két 5-6 éves kislány lóg a kerítésen az utcában, rám néznek és elkezdenek kiabálni, hogy "anyaaaaaaa, anyaaaaaa!" Meglepődök, körbenézek és ott állnak a szüleik. Most akkor mi van?:D

2017. ápr. 8. 09:55

Jaj, ezek nagyon jók. :D Hihetetlen mekkora formák már ilyen kicsinek is.

Én is mesélek akkor ismerős, rokon gyerekekről.


Anyukám ment át a szomszédba. kb 2-3 éves kisfiú kint játszik az udvaron.

Anya: Ki van itthon?

Kisfiú: A bátyám.

Anya: Mit csinál?

Kisfiú: Bent döglik...

Anya: Mit csinál???

Kisfiú: őőőőőőő bent alszik.


Másik unokahúgom olyan 2 éves lehetett mikor beszökött a nagynénémhez, mikor ő wc-n volt. Épp menstruált is, és észre vette a kislány a véres betétet.

Kislány: Az mi?

Anyukája szépen elmesélte neki, hogy a nagylányok menstruálnak, természetes folyamat, stb nincs baja nem azért vérzik.

Kislány felfogta, eltelt pár nap. Egyszer csak a kislány ment ki a szobából az anyjához, bugyival a kezében( épp vendégek is voltak)

Kislány:Tessék anya, ebbe vérezhetsz.

2017. ápr. 8. 08:53

Másik ami még beugrott:

Unokatesóm épp bilire szoktatta a kisfiát (2-2,5 éves lehetett),már nagyjából ment is a dolog,nappal már nem volt rajta pelenka.

Egyik nap épp látogatóba mentünk,alig raktuk le a cuccunkat,a kicsi véletlenül bepisilt. Elkezdett leöltözni,ledobta a nadrágját a kicsit pisis padlóra. Unokatesóm kedvesen kérdezi,hogy "Kicsim,bepisiltél?",mire a kicsi feltartja a tenyerét: "Anya! Te ezt nem akarod látni! Majd én intézem...."

:D

2017. ápr. 8. 08:48

Még gimis koromban ültem reggel a buszon,felszállt egy házaspár 2 ikerkislánnyal,olyan 2 évesek lehettek. Az apuka leült elém az egyik kislánnyal (kislány az ablaknál ült),a másik oldalt velük egy vonalban anyuka a másik kislánnyal (szintén kislány az ablaknál).

A lényeg: Épp haladunk át a Tisza-hídon,minden kisgyerek az ablaknak préselődve bámulja a Tiszát,mire izgatottan megszólal az egyik iker: -Nééézd,Dojii! Ottana Ticsa!

Mire a másik nagyon meglepődve:

- Néééézd! Itt is vaaan! :O


Hát én fuldokoltam a nevetéstől,annyira édesek voltak. Nagyon meglepődtek :D

14. töprengő (válaszként erre: 8. - Fehérke111)
2017. ápr. 8. 08:11
Nálad a pont...
2017. ápr. 8. 08:10

No, ezt még gyorsan, aztán megyek:

Ez saját általános iskolai emlékem: harmadik osztályosok voltunk, és a gellérthegyi kirándulásról kellett fogalmazást írnunk. Az egyik kisfiú leírta, hogy neki legjobban a CiCadella tetszett, ott biztos macskák is voltak... :-)))

12. fehérke111 (válaszként erre: 10. - Katybla)
2017. ápr. 8. 08:04

Milyen jó, hogy indítottad ezt a fórumot!

Kicsi lányom második születésnapjára (hiába, a kezdetektől indulok :-)) is már nagyon készült a család (az első után nyilván :-)), keresztanyja faggatta, hogy mit szeretne? Ő lelkesen magyarázta, hogy lubicát! Nem jöttünk rá, hogy mi az, mert elég sok mindent "elkeresztelt", pl. a hangya az buji volt :-).

Pár héttel később egy kisállat kereskedés kirakatában meglátta az akváriumban úszó halacskákat, és felkiáltott, hogy ott a lubica, mennyi lubica! :-))) Az aranyhal volt a lubica :-) Apja rögtön vett egy lubicát, szegénykét nejlonzacskóban hoztuk haza egy-két hínárral, a lelke is kilötyögött, itthon pedig egy nagy befőttes üvegben lakott, ki kellett főznöm hozzá kavicsokat meg csigaházakat - végülis átmeneti otthonnak mutatós lett :-)))


Nem sokáig... Egyik délelőtt boldogan jött, hogy nézd, milyen ügyes vagyok, megfogtam a lubicát! Kis karja a válláig vizes volt, körme elfehéredve, annyira szorította a halat, de nagyon boldog volt, hogy sikerült megfognia... :-)))

2017. ápr. 7. 23:30
A függönyről jutott eszembe: A kisfiam olyan 4-5 éves lehetett, mikor épp mostam a függönyöket, majd akasztottam vissza, mikor jött a gyerek, és kérdezte, hogy miért nincs itt is olyan szép....mint a konyhában? Majd rákérdeztem, hogy mire gondolt, mire válaszolta, hát olyan szép függönyaggancs...:D Nem ismerte még a karnis szót, aztán muszáj volt valahogy elneveznie.
2017. ápr. 7. 23:30

Köszönöm mindenkinek, nagyon jó ilyeneket olvasni.

Várom, ha valakinek van még ilyen :)

2017. ápr. 7. 21:19

A lakásunkban egy karnison volt a tüll függöny és egy sötétítő függöny.

Kértem fiacskámat, hogy húzza el a sötétítő függönyt. Elhúzta, majd visszakérdezett: "A világosító függönyt is elhúzzam?"

8. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Katybla)
2017. ápr. 7. 20:52
Érdemes nyitni egy naplót/füzetet, akármit, és tényleg leírni, rögzíteni ezeket a nagyon édes, okos, vicces kis megnyilvánulásokat! Mert az igaz, hogy nagyon sok emlék megmarad, de valahogy jó lenne (úgy érzem) elővenni, lapozgatni, olvasgatni. A mai eszemmel már szakítanék rá időt, és naponta feljegyezném az ilyen kis történéseket, mert úgy biztosan nem sikkadna el még véletlenül sem egyetlen kis mozzanat sem. És ha valami, hát ez igazán érdemes a "megörökítésre" :-)))
2017. ápr. 7. 20:47

Lányom talán kétéveske ha volt, amikor egy nyári este a öcséméktől sétáltunk haza. Lányom elfáradt, apja nyakába vette - este volt, sötét, mondom neki, hogy jaj, kicsim nehogy leess, kapaszkodj! Simogatta apja homlokát, hogy "de hát apának itt semmi nincs!" :-)))


Szintén ekkortájt, este vihar készülődött, már látszott a villámlás: "nézzétek, fel akar kapcsolódni a nap!" :-)))

2017. ápr. 7. 16:55
Már ki tudott mászni a rácsos ágyából. Éjszaka sportosan kipattant, átbaktatott: apuci, takarj be! Visszament, átmászva a rácson. Betakarta, mire lefeküdt, már megint a nyomában volt, anyuci, takarj be :D
2017. ápr. 7. 16:27

Fiam alsótagozatban igy szavalta Petőfi versét :



"Fut Bécs felé Jellasich, a drága "

2017. ápr. 7. 15:54

Frissen fel kell jegyezni az ilyen vicces eseteket. Én nem tettem sajnos. Most milyen jólenne olvasni őket.

Azt is : pl mikor a kiságyat lejjebb tettük, hisz kifordulhatna a kiságyból.

Mikor kapaszkodva felállt. Napi szinten nem olyan sok. Amit fontosnak találtok.


Óvodás korban volt a lányom.

Megfázásos időszak, tea, jó meleg. Nem forró. Mondtam a lánykámnak : Ha szőrös a torkod megbírod inni.

Megitta, és visszakérdez, Anya most tényleg szőrös a torkom?

2017. ápr. 7. 14:36
Kb. 3-4 éves volt a kislányom mikor bementem vele egy száz forintos boltba. Szűk volt a hely, így felrúgtam a földön lévő valamit, (már nem emlékszem mi volt az) A lányom erre: jó lenne, ha oda figyelnél! :)
2017. ápr. 7. 14:31

Augusztusi forróság, utcán kb. 3 éves lurkó a mamával jön szembe velem.

A mama észreveszi, hogy csupa sár a kicsi lába:

- te meg hol lettél csupa sár, hetek óta egy csepp eső sem esett???

- de én találtam!!


:))) :))) :)))

2017. ápr. 7. 13:42

Sziasztok! Mesélnétek a gyerekeitek (esetleg ismerős gyerekeinek) vicces kis történeteit?

10 hónapos a kislányom, és alig várom, hogy beszéljen, már most is nagy bohóc. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook