Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első menstruáció "tragédiája"... fórum

Az első menstruáció "tragédiája"... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
56. 9c485f67e8 (válaszként erre: 54. - Unom)
2017. ápr. 6. 20:46

Régóta élek egyedül, amúgy meg már meghalt.

Egyéb kérdés?

55. Panna.33 (válaszként erre: 11. - NomNom)
2017. ápr. 6. 20:40
Szintén most szenvedek ezzel, már a szülés után.
54. unom (válaszként erre: 48. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 6. 20:34

A nők 90% régen is dolgozott, csak épp nem kaptak érte pénzt. Meg pl. ha a férj meghalt, gyámot neveztek mi mellé.

Neked ki a gyámod? Engedi, hogy internetezz? Megköszönted neki?

2017. ápr. 6. 20:33
Miért "tragédia?"
2017. ápr. 6. 20:30

Jaj lányok!

Félre vagyok értve. Nem azt írtam, hogy jobb nőnek lenni, hanem azt, hogy nőnek lenni igen is jó!

Azt hiszem ez nem apró különbség, ugye?


És ezt nem a médiából veszem. Nem a tűsarok mellett kampányolok, hiszen azt hordok a legkevesebb alkalommal.


Ha valaki szerint nem jó nőnek lenni, akkor szerintem az nem a havi miatt van. Ez egy természetes folyamat, amire remélhetőleg az anya felkészíti a lányát, és ha ez megtörténik, akkor tuti nem tragédiaként éli meg a haviját.


Guruljka, a nem selejtes pasinál azokra gondolok, akik nem szólnak be az ilyenért. Én nagy bunkónak és tudatlannak titulálom azt a pasit, aki nem tudja, hogy ilyenkor nem szokás beszólogatni, hiszen ez szerencsés esetben, minden nővel megtörténik.


Tehát, igen is kellene segítenie a tudatnak, hogy sem a férfiaknak, sem a nőknek nem jobb, hanem kb. egyformán vannak kínjaik.


A fájdalomra vannak gyógyszerek és praktikák, az átázásra a felkészültség. Tampont nem naponta cserélni, hanem az első napokban nagyobbat kellene használni és 2-3 óránként vagy akár gyakrabban, a többi napon már lehet kisebb méretet és kicsit ritkábban, max. 4 óránként. A tampon mellé lehet betétet használni, hogy az átázást megelőzzük. Van akinek elég egy tisztasági betét, van akinek vastagabb kell. Ezeket az anyukák jó esetben elmondják a lányuknak. Ki tudjuk számolni kb., hogy mikorra várható, be tudjuk szerezni a kellékeket és a gyógyszert, stb.


Ne mondjátok már, hogy ez csak nálam volt így!

Mint írtam nem voltam 12 éves az elsőnél, de ekkor már mindent tudtam róla és nem lepett meg.


Persze nem könnyű, de nem is tragédia.


A pasik is kínlódnak ezen-azon. Nem mindenkinek van szakálla, és ha ápolt akar lenni, akkor lehet, hogy minden nap nyúzza az arcán a bőrt, ha szakálla van, akkor igazgatja és ugye emellett is kell borotválkozni, hiszen nem nőhet csak úgy a világba, ha ápolt kinézetet akar.

Nekünk a havi pont annyira nehéz, mint a pasiknak felvinni az emeletre a mosógépet, stb., ugye azt nem ti csináljátok?


Na, az anyáknak a lányukba nem kellene belenevelniük olyat, hogy egy természetes folyamatot tragédiaként éljen meg a lányuk....

51. MZsanett (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 20:24
Ez valahol logikus. Nem is a nemi szereppel van a baj, hanem a tiszteletlenséggel. Ha tisztelettel bánnak velem, mint nővel, akkor felőlem rám bízhatják a varrást, max elcseszem:D Nekem is sok ismerősöm szeretett horgolni. Nekem nincs hozzá kedvem meg türelmem se.:D
2017. ápr. 6. 20:08

Én is panasz nélkül csinálom végig a "nehéz napokat". Nem fájt soha semmim,nem kellett gyógyszert bevennem,edzettem,versenysportoltam mellette.

De szívesebben lennék férfi! Én elég emancipált nőnek tartom magam,de úgy gondolom,a férfiaknak könnyebb.

49. lapbarna (válaszként erre: 48. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 6. 19:58

Persze.

A szufrazsettek előtt minden nő otthon csücsült, és reszelte a körmét.

Menjünk vissza Éváig, hogy ő a hibás, miért kellett neki az az alma...?!

48. 9c485f67e8 (válaszként erre: 47. - Lapbarna)
2017. ápr. 6. 19:32

A nôk akarták az emancipációt;

tanulni, dolgozni, karriert;

hát tessék...

47. lapbarna (válaszként erre: 42. - Channa*)
2017. ápr. 6. 19:24

"Igen is, nőnek lenni jó! "


Ja.

A terhesség egy nő életében a legszebb időszak.

A szülés maga a csoda.

A gyereknevelés csupa öröm.

A nő akkor is nő, amikor egyszerre feleség, anya, dévaj szexistennő, és mindezek mellett a karrierje is töretlen, és 100 % teljesítményt nyújt mindenhol.

Mos, főz, takarít, edz, gyereket nevel, trükköket is tud az ágyban, és dolgozik.

Ja, van hobbija: valami egyszerű... Mondjuk, patchwork. Vagy saját maga tervezi, szabja, és varrja a ruháit.

Ez a menstruáció csak egy apróság. Kék színű vércseppek, mosolygós lányok, asszonyok, fehér, tapadós ruhában, leggingsben, hiszen olyankor mindenki fehéret visel! (???)

......

És még sokáig lehetne sorolni a média által is sugallt sztereotípiákat.

Ez a nőnek lenni jó, pont ilyen.

Semmivel sem jobb nőnek lenni, mint férfinak, szerintem legalábbis.

Emberek vagyunk.

46. b598e4912b (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 18:45
hát én egyre jobban csíplek!
2017. ápr. 6. 18:29

Egyébként az általánosítás az, ami garantáltan vérnyomásemelő faktor nálam. Aki szeret menstruálni, örüljön neki havonta, én örülök, hogy már letelt nálam az ideje.

Nőnek lenni nem jó mindenkinek egyformán. Slussz.

Ha férfinak születtem volna, más lennék nyilván, de pár dologra nem kényszerültem volna rá.

44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Channa*)
2017. ápr. 6. 18:25

Szívás még akkor is, ha nem nagyon görcsöl az ember lánya "olyankor".


A borotválkozást el lehet intézni másképpen is (borbély vagy szakáll), de főleg nem fáj és nem hagy nyomot a ruházaton.

Nálam kiváltképp rohadt dolog volt, amikor 98%-ban férfi munkahelyen lettem rosszul a fájdalom erőssége miatt, sőt a férfiak vették észre, hogy már nagyon rosszul vagyok. Igaz, ez csak egyszer fordul elő.


Ebben nem segít az a tudat, hogy a férfiaknak mi baja lehet. A rák is érinthet bárkit. Sőt, a kopaszodás is.


Azt végképp nem értem, miért lenne férfiellenes, aki nem élvezi a tűsarok viselésének lehetősége és hasonlók előnyeit, mint a létezés csúcsát.


Ha a nem selejtből választok férfit, akkor nem lesz fájdalmas a havivérzés????

43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Wassmacska)
2017. ápr. 6. 18:02
Olyan 12 év körüli voltam. Soha nem érdekelt a menszeszem, úsztam, sportoltam, hamar elkezdtem ilyenkor tampont használni. Gyógyszert talán az életemben egyszer vettem be. Egyszerűen szinte nem is létezik számomra, még szexelni is szoktunk akkor. Pedig ma már így vén koromra eléggé erős lett...
42. Channa* (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 16:55

Én nem is értem, hogy sok nő mit szenved attól, hogy nő!? Igen is, nőnek lenni jó!


Szerintetek egy férfinak nincs problémája?

Hererák? Prosztatarák? Sörhas? Kopaszodás? Borotválkozás naponta? És még sorolhatnánk. Tényleg kínlódni kell a havi miatt? Mitől akkor szívás ez?


Sok-sok férfi gyűlölő van itt. És ilyenkor eszembe jut, hogy miért akar sok nő pasit, ha olyan rosszak? Nem a selejtből kell választani és akkor minden rendben van:D

41. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 16:54
DDD
40. Channa* (válaszként erre: 31. - Agis)
2017. ápr. 6. 16:51

Nekem 12 éves szülinapom előtt 2 hónappal kezdődött. Versenysportoló voltam, jó a genetikám, elől deszka, hátul léc voltam még 18 évesen is.


Ezt csak azért írtam, hogy tudd, azok a lányok sem fejlettebbek, akiknek előbb kezdődik:D Ha jól belegondolok, akkor még 21 évesen is elől deszka, hátul léc voltam, pedig ekkor mentem férjhez:DDDD



Ja, és persze nem voltam egyedül ebben sem, szinte az összes lány úgy nézett ki, mint én, csak 2 lány volt, akik cickósabbak, nőiesebbek voltak nálunk, és kb. egyszerre kezdtük. A ritkább az volt, akinek később jött, ilyen csak 1-2 lány volt az osztályunkban, akik szintén olyan testalkatúak voltak, mint mondjuk én, bár nekik nagyobb volt a cicijük:D és mégis később kezdődött nekik...


Sosem csúfoltak, pedig abban az időben még tényleg nem volt betét sem, amit mindig is utáltam. A szüleim felkészítettek, így nem ért váratlanul, anyukám mindig sokat beszélt erről, és folyamatosan érdeklődött a hogylétemről, mondogatta, hogy mit tegyek, stb.

Fájdalom esetén meristin tablettát szedtem, melegítettem a hasamat, sűrűn cserélgettem a cuccust, hogy ne ázzak át, ha megjött, akkor csak sötét nadrágot hordtam, és persze akkor még volt iskolaköpeny, ami eltakarta a fenekünket.

Volt olyan lány aki átázott, de senki nem csúfolta, sőt! egyszer a tesóm (fiú, 1 évvel idősebb nálam) kölcsön adta a melegítő nadrágját, hogy ne érezze egész nap kellemetlenül magát az egyik lány.

Aztán szerencsére jött a tampon:DDD És az összes probléma megoldódott, pl. sport:DDDD

39. Guruljka (válaszként erre: 36. - Hanami)
2017. ápr. 6. 16:18

Még egy dolog, ami rémes. Előre begyakorolni valamit, hogy másik valami kevésbé kellemetlen legyen esetleg.

Valahányszor hallom a reklámban, hogy nőnek lenni jó, elfog a düh.

38. Guruljka (válaszként erre: 35. - MZsanett)
2017. ápr. 6. 16:16

Nekem nem. :D Micsoda marhaság, hogy egyes készségek automatikus meglétét feltételezik a nem alapján.


Volt fiú iskolatársam, aki imádott horgolni és hímezni. Én pedig a gombot is vékony huzallal erősítem fel, ha leszakadt. Fel tudnám esetleg varrni, de rondán, és feleslegesnek tartom a fáradságot.

37. MZsanett (válaszként erre: 36. - Hanami)
2017. ápr. 6. 16:07
Van, akinek egy kis pohár pálinka is segít.
36. Hanami
2017. ápr. 6. 15:44
Fájdalmas menstruáció esetén is sokat segít az intim torna.A kislányokat is meg kell rá tanítani.
35. MZsanett (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 15:37
Nemet mondasz és kész. Én is mindig nemet mondok. Mondjuk ez normális, hogy nem fát vágni küldenek, hanem inkább varrni valót adnak.
2017. ápr. 6. 15:32
Na ezeket olvassa az, aki a rózsaszín csajos ködöt imádja!
2017. ápr. 6. 15:32
En sose felejtem el. Ott sirtam a tornaterem kozepen, mert akkor mar hetedik napja tartott. Az osztalytarsaimnak meg 4-5 napot. Es nalunk az apam akkori elettarsa is nyuzott, hogy inkabb hasznaljak tampont. Gondolom nem akart tamponra, meg betetre is kolteni. Azota a menzesznapok szama 12 napra huzodott.
2017. ápr. 6. 15:28

Nekem a 7.es évzáró után 1 nappal jött meg :D

Anya semmit nem mondott el semmiről - ahogy azóta sem. Mindent,amit tudtam és tudok, szóbeszéd alapján ismerek. Nekem tragédia volt.... rögtön nagyon nagyon sok és erős görcsökkel jött. Óránként kellett cseréljem a betétet, mire anyám rámförmedt,hogy nem kell ilyen sokszor cserélni..... a szülés előttig a tampon is volt,hogy 3 óránként túltelt..... szóval rémálom volt. A bogyó a görcsöket csillapította,de a mennyiséget sajnos nem. A szülés után a 6.hét utolsó napjára elmúlt a vérzés, és utána nap jött a havi :D de mikor jön azóta,nem fáj annyira, a mennyiség is picit kevesebb. :)

31. agis
2017. ápr. 6. 15:22

14 es fel evesen jott meg eloszor (jo genetika plusz a versenyszeru sport ugyesen kitolta) sosem volt gondom aztan egyszer csak a 31. szuletesnapom tajekan megbolondult a rendszer...fel evig nem jott meg, majd 3 hoanpig folyamatosan vereztem....igazi kuzdelem utan allt helyre. De borzaszto volt, egy fel orat birt a legnagyobb tampon. El sem tudom kepzelni haosnlo elmeny kislanykent (11-12-13 evesen) milyen lehet atelni.


Nagyon erdekes azonban, hogy mivel en keson ertem (szemmel lathatolag is) az osztalytarsaim azzal csufoltak, hogy "elol deszka, hatul lec" - nem ertettem miert jo nekik, hogy havonta vereznek es ettol ok miert lennenk kulonbek, de teny, hogy rosszul esett. Szoval kiskamaszkent majdnem mindegy, hogy megjott-e mar vagy meg nem, mindenkeppen csufolodnak a gyerekek :)

30. Guruljka (válaszként erre: 27. - MZsanett)
2017. ápr. 6. 15:22

Viccesnek találod, ha valaki utálja olyankor, hogy nő???


Én megértem, én is utáltam.

Sőt akkor is utáltam, ha valaki a kezembe nyomott valami varrni valót, csak mert nő vagyok.

2017. ápr. 6. 15:13
Én utálom a betéttel és a tamponnal a mecerát. vattát használtam, /használok. A fiam egyszer egészen kiskorában kilesett és úgy nevezte a vattát, hogy " anyukám pelenkája ".
28. MZsanett (válaszként erre: 10. - NomNom)
2017. ápr. 6. 15:09
Nekem meg pont 2001 szeptember 11-én jött meg délután 3-kor. Ott görcsöltem az ágyon egész délután és néztem a híradót.
2017. ápr. 6. 15:04

Engem az viselt meg az első években, hogy sokszor nagyon görcsölt. Rosszul lettem az iskolában és jöhettek értem. De olyan szinten voltam rosszul, mint még életemben soha.


Vicces élményem viszont volt. Már gimisek voltunk, volt egy barátnőm, aki vattát használt. Amikor megvolt neki, hozzá se lehetett szólni és ilyenkor puffogott magában, amikor jött vissza a mosdóból, hogy "utálom, hogy nő vagyok":D


A másik kedvencem megint egy volt osztálytársam, akiben semmi gátlás nem volt ezzel kapcsolatban. Egyszer jelentkezett órán, hogy neki sürgősen ki kell mennie mosdóba, különben át fog ázni és tiszta vér lesz, mindezt jó hangosan.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook