Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első menstruáció "tragédiája"... fórum

Az első menstruáció "tragédiája"... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
86. 9c485f67e8 (válaszként erre: 83. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 10:32

Eleven él még bennem emlékként, hogy anyukám hozzád hasonlóan belém szuggerálta a nôi lét poklát, "tragédiáját"...

Aztán szerencsére túl tudtam lépni rajta.

85. Wassmacska (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2017. ápr. 7. 10:29
Áh, ne is mondd... Méghogy biológia könyv... :( Kézen fogva járkálnak és azt játsszák, hogy melegek. Ceruzát nyomkodnak a lányok fenekébe... stb. Soroljam? :( :( :(
84. Wassmacska (válaszként erre: 82. - Nikletty)
2017. ápr. 7. 10:27
Igen, a lányok már fel vannak készülve rá, a fiúk meg túl okosnak hiszik magukat. Mondjak példát? Én pl. le voltam döbbenve, amikor az orális szex a fő témájuk a fiúknak 11 évesen, továbbá a lányok fenekébe nyomkodják a ceruzát... :( Persze lehet én vagyok a hülye... :)
2017. ápr. 7. 10:25

Nem, nekem hálistennek' sosem voltak görcseim és hasonlóim és 3-4 nap alatt lezajlik az egész hercehurca. :) Serdülőként rossz volt, utáltam, de nyilván, hozzászokik az ember. :)


Igen, anyaként lehet túlaggódom. :) :) :) Van köztetek serdülő lányt nevelő anya? Szeretném, ha ő is megosztaná a tapasztalatait... :)

2017. ápr. 7. 10:13
A fiúkkal valóban nem szabad törődni ebben a korban, meg is mondhatod a lányodnak, sok ekkor még elég idétlen, kevés a kicsit komolyabb/érettebb... később érnek. A többi lány meg biztos tudja szintén mi ez.
2017. ápr. 7. 10:08
Akkoriban örültem neki. Később már nem annyira. :D
80. michelle.r (válaszként erre: 70. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 10:05

Azért írtad ki a topicot, hogy közvéleményt kutass, mielőtt piacra dobsz valami zseniális találmányt? :DDD


Egyébkétn van ilyen, úgy híják Moon cup, intimtölcsér, hasonlók.


Szerintem sokat segítenél a lányodnak, te te természetesen élnéd meg ezt a folyamatot. És őt is megerősítenéd abban, hogy ez a nő lét része, és sem az öltözőben, sem a tornateremben semmi szégyellnivalója nincs. A tapló fiúcskákat pedig ott helyben tegye helyre, hogy inkább vegyenek elő egy biológia könyvet ahelyett, hogy itt idétlenkednek, mert egyszer talán lesz egy lányuk, velük is így fognak viselkedni?

79. MZsanett (válaszként erre: 70. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 09:58

Komolyan nem értem, hogy tudnak viccelődni a gyerekek az átázáson...Mi a vicces rajta? Tényleg ennyire unintelligensek a mai kölykök?


12 évesek voltunk, egyszer osztálykiránduláson az egyik lány átázott és egyenként ott volt mindenki, hogy mellette legyen, a lányok közül eszébe se volt senkinek se kiröhögni.

2017. ápr. 7. 09:57

Aki tragédiának fogja fel, annak valóban az lesz egy életen keresztül.

Az az igazi tragédia, ha nem; ez is a nôi mivolt része.

77. nikletty (válaszként erre: 74. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 09:48

van már teloja? vagy valami órája?

valami emlékeztető, hogy irány mosdó?

erre szerintem tényleg nincs más megoldás, ezekben a napokban picit jobban oda kell figyelni magára egy kislánynak, nőnek... többször ki kell mennie a mosdóba, pl minden második óra után menjen ki pisilni pl.

76. 9c485f67e8 (válaszként erre: 70. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 09:31

Nagyon elôre szaladsz idôben értelmetlenül.

Amikor nem volt semmiféle szárnyas-zenélô-illatos-színesített mintás megoldás, akkor sem látszott meg kívülrôl; lehet, jártunk fél óránként a mosdóba, utaztunk órákat, lehúztuk a 12 órát, de nem nyavalyogtunk. Ettük a meristint meg a nospat és kalap-kabát. Soha senkit nem láttam átázva.

Túl van ez aggódva.

75. 4c1a787e8f (válaszként erre: 70. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 08:26

Szerintem a te rossz élményeidet vetíted át a saját lányodra. Ne tedd.

Korán érnek, korán menstruálnak, és nem csak ő, hanem a másik is.

Legyél lelki háttere, de ezen parázni luxus, annyi fontosabb dolog van.

74. Wassmacska (válaszként erre: 72. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 7. 08:23
Természetesen van csomag. :) Csak időnként késve veszi észre, hogy gáz van... :( Nyilván 2 hónap folyamatos vérzés után már tele a nemlétező töke is... :(
73. Wassmacska (válaszként erre: 71. - L.luiselotte)
2017. ápr. 7. 08:21
Nálunk csak "könnyített" testnevelés van olyankor. Ami persze nem jelent semmit... Bemelegítésként terpeszben ugrálás mennyire előnyös egy menstruáló kislánynál????? Én, mint anya időnként ölni tudnék...
72. 9c485f67e8 (válaszként erre: 70. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 08:20

Egy kis dobozkában legyen mindig összekészítve a megmentô csomag.

Nem feltûnô, ha a kislány táskájában benne van egy kis neszeszer.

71. l.luiselotte (válaszként erre: 70. - Wassmacska)
2017. ápr. 7. 08:17
tesiórán ilyenkor nincs felmentés ? régen az én időmben még volt
2017. ápr. 7. 08:10
Köszi Mindenkinek a válaszokat! Sok tanulság levonható belőle azt hiszem. Engem anyaként most elsősorban az foglalkoztat, hogy hogyan lehetne egy serdülőnek segíteni - a felvilágosításon kívül - hogy ne érje "baleset" a suliban. Valljuk be a mai tinik sokkal "veszettebbek", mint a régebbiek. A lányom tiszta para attól, mi lesz, ha a tornaöltözőben meglátják, vagy a tesiórán a fiúk kiszúrják... A többségük tapló ugyanis... Sajnos ez van... :( :( :( Szerintetek lenne kereslet valami speciális cuccra, ami levenné ezt a terhet (az átázástól való félelmet) egy tini, vagy akár felnőtt nő válláról? Mert azért oké, hogy cseréljünk 3 óránként... És ha nem tudunk, mert nem lehet???? Mi van a határon szolgáló katona- és rendőrlányokkal például? Vagy a szalag melletti nőkkel, ahol nem pattanhatsz csak úgy fel, mert menni kell... Nem csak az irodában vannak ám nők... Ezer olyan eset lehet, amikor az átázás igenis pallosként lóg a levegőben és rém ciki bárkinek bárhol. Szerintem. De javítsatok ki, ha tévedek! Azután pedig várom a választ arra a kérdésre, hogy szerintetek lenne-e kereslet egy ilyen jellegű megoldásra? Vagy csak én gondolkodom "elbaltázva"? :D :D
69. Hanami (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2017. ápr. 7. 07:37

Mit értesz begyakorlas alatt?


Egy csomó nőgyógyászati betegség megelőzhető lenne intim tornával, van egy halom jótékony hatása.Ne csak a vizelettartási gondokra gondolj, bár szerintem az is van olyan kellemetlen,mint a fájdalmas menzesz.

68. Hanami (válaszként erre: 37. - MZsanett)
2017. ápr. 7. 07:32
Bizony segít az is .
67. túrógombócka (válaszként erre: 63. - Izbizi)
2017. ápr. 7. 07:25

a gáz az, h egyáltalán nem szóltam be, csupán a magam tapasztalatát írtam le.

de ha ilyen hiperérzékeny vagy, nem csoda, h a mensit is tragédiának fogod fel.

na, most beszóltam! :D

66. 9c485f67e8 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2017. ápr. 6. 23:50
Vagy éppen tetû- netalán hivatásos-gyanúst.
65. Guruljka (válaszként erre: 62. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 6. 22:57

Szerencsére a szőrnövés engem megkímélt. Még a szemöldököm is oké, valamikor 40 éve pár szálat kirángatott egy kozmetikus, azóta nincs vele gondom. Mivel szemüveges voltam sokáig, nem is igen látszott.

Bevallom, hogy a kopasznuni korszakról nem olyan régen szereztem tudomást, a férjemmel nem a netről értesültünk arról, hogyan szeressük egymást. Viszont idővel elkezdett kopaszodni az alsó homlokom, de mire szégyellni kezdtem volna, már olvastam, hogy nem fog csodálkozni a doktor, ha ilyet lát. :D


Régen pedofilgyanút keltett, ha valaki a kopaszat szerette, mert a kislányoké olyan.

64. izbizi (válaszként erre: 47. - Lapbarna)
2017. ápr. 6. 22:19

egyebkent igen. emberek allitolag 😊

engem nem zavar h. no vagyok. ezen nem tudok gondolkodni mert teny. csak az zavar ha nagyon eloiteletesek vagy be akarnak rakni vmi noi skatulyaba... bar lehet mar nem tudo. leirni ertelmesen mert almos vagyok

63. izbizi (válaszként erre: 6. - Túrógombócka)
2017. ápr. 6. 22:08
sztem nem lehet teljesen felkeszulni erre. az elejen ossze vissza jott meg es a mennyiseg is egyszerre neha tok sok volt. nehogyma most is azt mondd en voltam a gaz. ha az ember mond vmi szemelyeset amit nem oldott meg tokeletesen. itt rogton beszolnak. na ez a gaz
2017. ápr. 6. 21:44
A szemöldökszedés, az epilálás, a szôrtelenítés, az intimgyantázás és társai nem fájdalmasak?
61. michelle.r (válaszként erre: 47. - Lapbarna)
2017. ápr. 6. 21:43

Tényleg nem jobb nőnek lenni, mint férfinak. Illetve nem tudom, mert előző éelteim egyikében biztosan voltam már pasi, csak nem emlékszem :o)))


Na, de komolyan. Nem jobb, nem rosszabb. Más. Mások a kínok, a nyavalyák, az örömök.


Én nem gondolom, hogy a terhesség a legszebb időszak, azt sem gondolom, hogy a szülés maga a csoda. Mint ahogy az sem az, hogy a nap feljön, vagy lemegy. Természetes része az életnek. Vagy nem. Nem bagatelizálom, de nem is értékelem túl. Ahogy magamat sem, a kölyköket sem. Egyszerűen csak ez a természetes.


Ha fáj, beveszek egy-két fájdalomcsillapítót, ha aznap van edzés megyek, ha nincs, nem. Ha fehérhez van kedvem azt veszem fel, ha feketéhez, akkor azt.


Egyébként meggyőződésem, hogy az, hogy mennyire állsz ellen neki, összefüggében van azzal, mennyire nehezen, vagy könnyen éled meg. Van barátnőm, esküszöm, három hétit arra az egy hétre készül, és majd bele gebed. De már most retteg attól, hogy jön a klimax ,és biztos hogy sokáig tart majd, kellemetlen lesz, jönnek a hőhullámok, meghízik, stb.

60. fincsi5 (válaszként erre: 46. - B598e4912b)
2017. ápr. 6. 21:35
Csúcs a nő, az biztos. Olyan életszemlélete, tudása, és humora van, hogy párját ritkítja.:))
59. michelle.r (válaszként erre: 49. - Lapbarna)
2017. ápr. 6. 21:31
Még hogy az alma... De a kukac is kellett neki... ;o)))
58. 9c485f67e8 (válaszként erre: 57. - Unom)
2017. ápr. 6. 21:02
Mindenem van. Elégedett vagyok az életemmel, még a nyugdíjammal is.
57. unom (válaszként erre: 56. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 6. 20:57

Ha nem tetszik az egyenjogúság, akkor ez nagyon nincs rendben. Van saját pénzed, bankszámlád? Legyél elvhű, szabadulj meg tőlük, hiszen szerinted mint nőnek, egyikhez sincs jogod.

Vagy csak szavakban ellenzed a feminizmust?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook