Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aktív kismamák - fitness terhesen is fórum

Aktív kismamák - fitness terhesen is (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2017. ápr. 6. 09:37
Es taplalekkiegeszitokkel ki hogy allt? Konkretan BCAA-ra gondolok edzes kozben illetve tejsavofeherjere edzes utan. Nekem az edzo azt mondta ezeket lehet tovabbra is. L-carnitint szedtem meg, de azt mar nem szedem, ra van irva, hogy terhesen nem ajanlott. A masik kettore nincs rairva, ezert is gondolom, hogy azokat lehet, mert mindenki vedi a sajat segget es mindenre rairjak, hogy terhesen nem ajanlott, ha csak minimal kockazatot is jelent.
16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Magni1)
2017. ápr. 6. 08:47

Na igen, a terhesvitaminok az megint más történet, egyrészt nincs benne minden, meg nem pótolja ha a kajádban nincs elég kálium és magnézium, viszont fokozzák az étvágyat, úgyhogy végülis elég lenne csak azokat a dolgokat bevinni, amiből tényleg hiánya lehet a kismamának, de tudom, ez egy döntés, vagy kényelmesebb,hogy nem kell számolgatni,stb.


De ha terhesvitamint szedsz, a kálium mg kiegészítőt akkor is kellene szedni, ha te hajlamos vagy a görcsökre. Amennyiben nem vagy rá hajlamos, akkor nem, mert akkor biztos van elég a kajádban. Pl a polaseban, ha jól emlékszem, olyan 500mg van mindkettőből,ez jó sok, ennyi egy terhesvitaminban sincs meg nem is lesz, mert nem ez a célja.


Még azt is jónak tartom, ha isostad, vagy más ilyen sportolóknak való löttyöt iszol sportoláskor (gatorade, powerade), mert pótolja az elvesztett sókat, ezek is ugyanazt a célt szolgálják mint a polase. Vagy az MgKvis. Nagyon széles a választék:)


Aki nem görcsöl, annál nem is kellenek amúgy.

15. Magni1 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2017. ápr. 6. 07:54
Köszi. Szedek elevitet,de ezek szerint abban kevés van.
14. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Magni1)
2017. ápr. 6. 07:50
Vádligörcs megelőzésére egy polase nevű cuccot ittam,ez egy kálium-magnézium kiegészítő.
13. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Oszandra85)
2017. ápr. 6. 07:49

Ez így jó, persze a középidőben fogod magad a legjobban érezni mert hányinger, szurkálás már nem lesz, de a pocak meg még abszolút olyan dimenziókban lesz, ami még nem kényelmetlen a sportnál.


Ez így igaz, hogy annyit szabad csinálni, amihez már előtte is hozzá voltál szokva, de figyelve a tested jelzéseit. Megjegyzem, én többször is átléptem a 140-es pulzust mert nem voltam se fáradt, se izzadt, szóval mindig inkább a testemre koncentráltam, hogy mennyi az a jó, ha ez 150-160-as pulzusnál is oké volt,akkor annyi. De tényleg ez egy szabály, hogy ha lehet, ne menjünk az anaerob zóna fölé.


Aztán a hátonfekvésben végzett gyakorlatokat a vena cava miatt kell elhagyni, mert ha a méh nyomja ezt a vénát, akkor kevesebb oxigént kap az agyunk, de ez is egyéni,szóval ha 1-2 sorozat erejéig vagy csak a hátadon,teljesen rendben.


Ahogy Ironizáló is írta, fontos az intimtorna, meg a stabilizáló gyaksik (szalaggal, labdával, stb.), nyújtás (ezt mindig óvatosan, de kell).

12. floracska (válaszként erre: 8. - Oszandra85)
2017. ápr. 5. 23:00
Ennek speciel én is neten olvastam utána, ha jól emlékszem nekem is 140 volt a határ.
11. ironizáló (válaszként erre: 6. - Magni1)
2017. ápr. 5. 22:27
Vádligörcsöt nem tapasztaltam, de én ésszel futottam szinte végig.
10. ironizáló (válaszként erre: 7. - Floracska)
2017. ápr. 5. 22:26
Mintha magamat olvasnám, kivéve tenisz :)
9. ironizáló (válaszként erre: 8. - Oszandra85)
2017. ápr. 5. 22:25
Én a 7. hónapig kocogtam. Szigorúan pk-val. Nekem is 140 volt a pulzushatár, amit hagytam magamnak. A fölé nem mentem. Ahogy nőtt a teher, úgy nőtt a pulzus és természetesen egyre lassultam. Így váltottam kocogás-gyaloglás kombóra. Amikor leálltam ezzel is, akkor ellipszis, gyaloglás. Mindenhova gyalog jártam, eszembe nem jutott kocsiba ülni. Ezek mellett végig súlyzóztam, gumiszalagoztam, fitballoztam, intim tornáztam. Nem nagyon volt sport nélküli napom a 9 hónap alatt :D 38 évesen szültem, császár lett, regenerációm nagyon gyors volt, visszatérés a sporthoz szintén. Csak nyertem vele.
8. oszandra85 (válaszként erre: 7. - Floracska)
2017. ápr. 5. 21:35

Nekem a futas nem esik jol,ezert hanyagolom, helyette ugyanannyi idotartamban az eliptikuson vagyok.

A pulzus mennyire mehet fel? En max 140 korulivel edzek, lehet hogy masnak annal mar log a nyelve en meg ilyankor elbeszelgetek telefonon kozben.

Azert (is) kerdezgetek ennyit mert en kulfoldon elek es hat itt enyhen szolva se figyelnek oda a kismamikra,en kerdeztem az orvosomat es azt se mondta hogy barmennyire oda kene figyelni a pulzusra,ennek is en olvastam utana. Itt azt mondjak mindent amit elotte csinaltam azt lehet... hat nem hinnem, hogy a 180-as pulzussal torteno intervall futas az eppen jo lenne ilyenkor.

2017. ápr. 5. 20:01

Én futottam és teniszeztem is, le is néztek miatta jó páran. Na de a tenisz edzőm, ő nagyon jó fej volt! Lassú labdákat adott kézre, és amikor felment a pulzusom, mindig megálltam pihenni, mondta, hogy szóljak ha nem bírom, vagy ha beleéli magát túlságosan :D. Futásnál dettó, magas pulzusnál abbahagytam. Erre kell csak nagyon figyelni. Mert a mozgás kifejezetten jót tesz a babának, javítja az oxigénellátását is. Viszont ha túl magas a pulzus, akkor pont az ellenkezőjét érjük el.

Amúgy ami nekem futás, az másnak lehet csak kocogás. A távot visszavettem 7 km-ről 2 körülire.

2017. ápr. 5. 19:22

Én világ életemben sportoló voltam, és szeretném folytatni. 7 hetes terhes vagyok, előtte terepfutottam, arra azt mondták, inkább ne, most gyalogolok. A táv ugyanaz, csak kicsit tovább tart. :)


Vádligörcsöt tapasztalt vki?

2017. ápr. 5. 18:42

Én is vegig edzettem mind 2 terhessegem.2hettel szules elott hagytam abba:-)

Konditerem..sulyzos edzes

4. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Oszandra85)
2017. ápr. 5. 18:03

Ez annyira igaz és TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!, hogy mikor megtudja, hogy terhes másnaptól már nem is dolgozik. Még azt az aktivitást is feladja.

És nem azért mert beteg vagy veszélyeztetett terhes vagy mert rizikós a munkahelye, hanem mert csak. Mert ő el van otthon és jól érzi magát.

3. oszandra85 (válaszként erre: 2. - Gribedli***)
2017. ápr. 5. 17:58

O, akkor te aztan tapasztalt vagy. minden infot szivesen veszek:)

En jelenleg 7+3 hetes vagyok, mar kb 6 eve eletmodot valtottam es azota a mozgas nagyon fontos lett nekem.

Az edzoteremben az edzo azt mondta, hogy amit csinaltam azt lehet tovabbra is, de en azert visszavettem, mert nagyon megerolteto edzeseket csinaltam elotte. Eliptikuson kb 20 perc - fel orat vagyok, max 140es pulzussal, azon kivul labra es karra sulyzos gyakorlatok, de kisebb sulyokkal mint baba elott, 3-4 kiloval. A terv heti 4 lenne, de ebbol igazsag szerint inkabb 2-3 az ami megvalosul. Ha nem erzem magam toppon munka utan akkor inkabb hazamegyek. Mondjuk nekem hazamenni is egy 25 perc seta, mert nem szoktam a buszt hasznalni, hogy addig is mozogjak, tehat ha mas nem akkor az azert van minden nap.

Te miket csinaltal?

2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Oszandra85)
2017. ápr. 5. 17:46

Jaj, nem vagyok már kismama, de mindhárom terhességemet végigedzettem, nagyon sok sikert kívánok a babához, és nagyon jó téma, remélem, sok kismama követi a példád!:)))


Igen, sajnos még tabu ez a dolog, de ha tudnád, régebben még nagyobb tabu volt, szóval már tünemény, hogy nem 10-ből 9-en nézik hülyének a kismamát, aki mozogni merészel, hanem csak öten-hatan, ennek örülni kell:D

2017. ápr. 5. 17:35

Sziasztok! Azert hoztam letre ezt a forumot, hogy beszelhessunk rola milyen mozgast / edzest lehet / mit nem terhesseg alatt. Varok minden jelenleg kismamit, hogy tapasztalatot csereljunk es minden olyan anyukat akik aktivak maradtak terhesseg alatt is es tudnak nekunk 'ujaknak' mondani valami hasznos infot.

Meg mindig sokaknal tabu temanak szamit a terhesseg alatti aktiv eletmod es szo szerint lenezik a kismamakat akik nem adjak fel az edzest.

Irjatok, ki mit hogyan csinal!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook