Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikortól lehet általában magyar epret kapni a piacokon? fórum

Mikortól lehet általában magyar epret kapni a piacokon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. máj. 19. 19:47
már két hete lehet venni egy helyi termelőtől
33. globus
2017. máj. 19. 19:15
1790 volt tegnap a zöldségesnél. Nem veszek, csak majd szedd magad keretében. De akkor jó sokat :)
32. bnedora (válaszként erre: 31. - Babszemkirálykisasszony)
2017. máj. 19. 18:01
Sajnos, még most is 1000-1200 Ft ára.
2017. máj. 19. 13:25
Én is vettem és ettem már. Igaz, hogy nagyon drága még, de az íze mennyei volt.
2017. máj. 11. 20:52
Már egy hete magyar epret veszünk, legalábbis ezt mondják az eladók.
29. globus
2017. máj. 11. 20:24
Ma elkanyarodtunk a közelben lévő epreskert felé. Még csak virágzik, kerítés sincs felállítva :)
28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Ca6273a8a5)
2017. máj. 11. 17:51

hm...

Szerintem meg nagyon finom, édes.Közepes méretűt vettem, nem az óriást.


Többször vettem már az idén is.

27. ca6273a8a5 (válaszként erre: 25. - Domimami)
2017. máj. 11. 17:37
igen, most még nagyon drága, a spanyol mondjuk olcsóbb, de az nem olyan finom, mint a magyar. még egy kicsit várni kell szerintem.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Domimami)
2017. máj. 11. 16:23
Igen, nagyon drága! Felőlem mondhatják, vegyél magyart, ha egyszer nem éri meg.
25. Domimami (válaszként erre: 23. - Ca6273a8a5)
2017. máj. 11. 13:39

Tegnap majdnem padlót fogtam az árától.Konkrétan fizetés nélkül leléceltem a zöldségestől egy fej karfiollal a hónom alatt.2000 kilója.Rablás.

(Azért miután a sokkból feléledtem visszamentem fizetni.)

24. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Dézsa)
2017. máj. 11. 12:24
Nincs kertem, csak erkély.
2017. máj. 10. 14:53

már lehet kapni, de drága nagyon.

nekünk van palántánk, remélem lesz, és nem kell venni:)

22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. máj. 10. 10:46
Köszi! :)
21. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. máj. 10. 10:46

:)

Nagyon kíváncsi vagyok én is! Igazából a rádióban hallottam ezt az ötletet.

Nekem csak erkélyem van, és már nődögélnek a paradicsom, paprika palántáim. Meg fűszereket is vetettem. Telt ház van már.

20. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Mezei Virág)
2017. máj. 10. 10:34
Drukkolok, egy kicsit késő most elvetni de drukkolok, valami csak lesz belőle, nyugi:D
19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Dézsa)
2017. máj. 10. 10:33

Az enyémeknek az idei a 3 szezon, de volt rajtuk az első szezonban is.


Mint îrtam lejjebb, korábban szokás megvenni a palántákat, április elején kb.


Amikor vettem az enyémeket, akkor 12 palántával kezdtem és érdekes, hogy azóta sem lett nagyobb maga a növény, ugyanabban a vázában vannak. Hosszúkás vázákba tettem 3-4 palántát egymàs mellè.


Csak mondom, hogy az átlag termés első szezonban is meglesz, évről évre tömöttebbnek látszik, de az eprek mérete nem változott az első szezonhoz képest, mennyiségre most is remèlem, hogy meglesz egész szezonra a gyümisalátába való:D

18. Dézsa (válaszként erre: 17. - Mezei Virág)
2017. máj. 10. 09:37
Én már az idén megvenném azt az eperpalántát. Most is tudod, vagy ősszel. Ugyanis igazán a második és harmadik évben terem. Az első évben is van termése, de az még csak mutatóba. A harmadik év után meg érdemes újakat telepíteni.
17. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 17:30

:)

De jó!

:D A finom spanyol, édes eperből szedtem ki magokat. Vagy kikelnek, vagy nem. Jövőre meg megpróbálok folytonérőt venni.

Háát én nem veszek magyart..., aranyárban van. Nem adok érte annyit.A görög, a spanyol pedig nagyon finom és édes.

2017. máj. 9. 14:51
Nekem a hétvégén megjelentek az első zöld eprecskék, kettő piros:)
2017. ápr. 4. 23:50

Múlt héten Hatvan és Jászfényszaru között árulták.

Fóliás volt, de hazai.

14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. ápr. 4. 12:45
Köszi! :)
13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2017. ápr. 3. 16:14

Ha a paradicsommal elboldogulsz, az eper ahhoz képest semmi. Ha nagyon meleg van, reggel is és este is locsolom, de most ilyenkor csak reggel. Semmi különlegeset nem kell vele csinálni még gazolni sem, néha lecsippentem azokat a hosszabb száracskákat, amin nem nő semmi, nem tudom, mi a neve, kacs?


Szóval tényleg a legegyszerűbb növény:)

12. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2017. ápr. 3. 15:36
Mert az még üvegházi lehet.
11. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2017. ápr. 3. 15:36

:)

Nem baj, ha nekem címezted!

Jól el is olvastam! Nekem is van erkélyem, de még nem mertem venni eper palántát, mert nem értek hozzá. De lehet, hogy az általad írtak alapján bátor leszek, és veszek palántát! Köszi a használati utasítást! :)

Paradicsomfarmom az van! Terem is rendesen.

10. bnedora (válaszként erre: 1. - Babszemkirálykisasszony)
2017. ápr. 3. 14:38
Lehet már most is magyar epret venni, de nem éppen finom, mert éretlen. Én most vettem görög epret, ami nem is volt olyan drága, és nagyon finom, tiszta piros.
2017. ápr. 3. 14:31

Ja, ezt véletlenül neked válaszoltam, csak a fôrumhoz írtam.


Az a különbség az újravirágzó és a "normál" között, hogy bár mindegyik 1 kg körül terem egy szezonban összesen, de az újravirágzó az nem egyszerre, hanem folyamatosan egy-két epret, míg a normál az mindent egyszerre, tehát egyből le kell szedni és megenni.


Ehhez képest az enyémek egy-két epret adnak de van 5 vázám, mindegyikben 3 növény és így mindennap jut egy kis tálkára való, reggelihez, stb. Mindezt májustól októberig. Októberben be kell őket vinni és telelnek, nem pusztul el, nem kell újraültetni, 1 hete kiraktuk őket és locsoljuk, várjuk, hogy virágozzon. Komolyan, nagyon könnyű bánni vele, kezdő kertészeknek pont ezért az epret szokták ajánlani.


És tényleg olyan jó érzés, hogy saját, meg bio meg minden,ilyen kevés időráfordítással.

8. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2017. ápr. 3. 14:24

Végülis az eper az a gyümölcs, ami a legkevesebb hozzáértést kívánja, csak locsolni kell és napra tenni, vázában is boldogan megvan,az erkélyen. Nekem nagy kertem van, de díszkert és a kutyák kibeleznèk, úgyhogy az erkélyen(teraszon) tartom őket, csudásan megvannak, újravirágzô fajta vagyis májustól októberig folyamatosan terem.


A palántákat is most árulják, a fórumindító vehetne párat és egy hónap múlva lesz saját eper:)))

2017. ápr. 3. 14:17

Hahaha!

A piacokon sokszor az import epret adják el magyarként, sokkal drágábban!

Amúgy meg Argentínából nem hoznak epret...;)

Az import sokszor finom, édes, bár én is szeretem az édes igazi magyar epret, de ki tudja...

[link]

2017. ápr. 3. 14:14
Május. Vannak epreim, elvileg még mérsékelt éghajlaton élek, csak egy icipicit van melegebb mint otthon és az epreim minden évben májusban érnek. Most mèg virág sincs rajtuk. Szóval minden eper, amit most látsz, az fóliás vagy import
2017. ápr. 3. 14:12
Ha annyira megennéd, nem mindegy honnét van???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook