Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérdések egy állásinterjúval kapcsolatban fórum

Kérdések egy állásinterjúval kapcsolatban (beszélgetős fórum)

9. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Natur77)
2017. ápr. 3. 22:07

Azt csak tudod, hogy mikor tudsz kezdeni. Ha jelenleg nincs munkád, akkor azonnal tudsz kezdeni. Ha van munkád, akkor amint Channa is írta, 30 nap a felmondási időd valószínűleg, hacsak nincs valami extra szerződésed. Ha próbaidős vagy, akkor is kiléphetsz azonnal.

Kérdés lehet pl. hogy fizetik-e a bérletet, van-e cafetéria, stb.

2017. ápr. 3. 16:46

Én közbe szoktam kérdezgetni, és a végén azt szoktam mondani, hogy mindenre megkaptam a választ, amit fontosnak tartottam.

A kezdéssel kapcsolatban meg helyzetfüggő a válaszom. Jelenleg, bár mostanában nem jártam interjún azt szoktam mondani, hogy: 8 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, mivel én mondok fel, így 30 nap a felmondási idő, de elképzelhető, hogy kérik maradjak még néhány napot, hogy a munkámat rendesen át tudjam adni, azaz minimum 30 nap múlva tudok csak kezdeni.


Ja, sosem mennék próbanapra, bár az én szakmámban ez nem is szokott ilyen lenni. Ha dolgozok, akkor az ne ingyen próbálkozás legyen.

7. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Natur77)
2017. ápr. 3. 13:31

Hová, vagy kicsit írd már körbe; milyen területre pályázol?

Írásban adtál be önéletrajzot?

6. reload (válaszként erre: 2. - Natur77)
2017. ápr. 3. 13:19

Osztom az előttem szólók véleményét, plusz az jutott még eszembe, hogy lehet van olyan dolog, ami számodra fontos, de nem hangzik el a munkáltató részéről. Viszonylag sokat interjúztattam, elmondtam nyilván a munkával kapcsolatos összes infot, kérdeztem néhány dolgot, amivel pl. "teszteltük", hogy mennyire talpraesett az illető, vagy hogyan oldana meg egy problémás helyzetet..stb., de ezek csak nekem/nekünk volt információ a jelentkezőről.

Ha bármi van, ami számodra fontos és nem került szóba, azt meg kell kérdezni!

5. michelle.r (válaszként erre: 2. - Natur77)
2017. ápr. 3. 13:02

Mindent szabad, amire nem kaptál választ, vagy ami érdekel. Például az alapján döntenek, hogy reagálsz egy ilyen helyzetre. Mersz-e kérdezni, mennyire vagy nyuszi, mennyire nyílt a kommunikációd, stb.


Ha felvesznek, a céget fogod képviselni ilyen-olyan helyzetekben, nem mindegy nekik, hogyan. A képességeiden, képzettségeden túl nagyon fontos, hogyan tudod a saját érdekeidet képviselni, ebből következtetni tudnak arra, a cég érdekeit mennyire tudod majd.

4. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Ikebana3)
2017. ápr. 3. 12:50
Ebből sok minden leszűrhető. Pl a kommunikációs készséged, érdeklődésed, őszinteséged, nyíltságod.
2017. ápr. 3. 12:46

A próbanap csak egy ingyen robot, sok helyen nincs.

De nyugodtan megkérdezheted a kezdés időpontját. Bár ezt általában az állás meghirdetésekor már írják.

Ha megkérdezik lenne-e még kérdésed, ha nincs akkor nyugodtan mondjad, hogy jelenleg nincs több kérdésed, de ők nyugodtan kérdezzenek, mert szívesen válaszolsz az őket érdeklő kérdéseikre.

2017. ápr. 3. 12:17
Szóval! Tegyük fel hogy elmentek állásinterjúra és ott elmondanak mindent a munkáról és meg kérdezik hogy mikor tudsz kezdeni ! És meg kérdezik hogy lenne e még kérdésed. Mit kell vagy szabad fel tenni mert nem tudom így mi alapján döntenek ha be sem hívják az embert próba napra!
2017. ápr. 3. 12:13
Sziasztok! Tegyüm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook