Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krónikus köhögés-reflux? fórum

Krónikus köhögés-reflux? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Veronika1984 (válaszként erre: 42. - 471a3ef191)
2017. ápr. 10. 11:17
Köszönöm, én is nagyon remélem!
42. 471a3ef191 (válaszként erre: 41. - Veronika1984)
2017. ápr. 10. 08:20
Köszönöm a választ. Reméljük, hogy minden rendben lesz nálad.
41. Veronika1984 (válaszként erre: 40. - 471a3ef191)
2017. ápr. 6. 10:01
Tüdőkapuk, ahol az erek, meg a főhörgő fut be, itt vannak a nyirokcsomók.Természetesen emiatt félek. :/
2017. ápr. 6. 08:19
" mellkasröntgen szélesebb hilusok." - Ez mit jelent? Mi az a hilus?
39. Veronika1984 (válaszként erre: 38. - Valakivagyok1984)
2017. ápr. 5. 16:40
Hát én is..ma voltam tüdőgondozóban, ekg ,prick teszt negatív, mellkasröntgen szélesebb hilusok. :/ na ettől jl megijedtem. Következő vizsgálat ct :/
38. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 33. - Veronika1984)
2017. ápr. 5. 15:34
Akkor nincs ötletem.remelem rajonnek az okara.
37. Veronika1984 (válaszként erre: 35. - Forrest2010)
2017. ápr. 4. 08:20
Szegény...nem lehet egyszerű. Legalább volt idő, hogy elmúlt, talán ez segíthet a megoldásban. Talán tudod mitől lehet... Próbálkoznod kellene talán tovább a diétával, hátha segítene ismét. :(
36. Veronika1984 (válaszként erre: 34. - Apolka)
2017. ápr. 4. 08:17
Nagyon köszönöm a biztatást!Egyenlőre én is abban reménykedem, hogy "ennél komolyabb" bajom nincs...mindenképp írok még ide, szerdára kaptam időpontot a tüdőgondozóba. Remélem találunk idővel megoldást. Én is kitartást és minden jót kívánok!!!
35. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Veronika1984)
2017. ápr. 4. 04:25
átmenetileg elmúlt a köhögésem tavaly , mikor kórházba voltam , néhány kilótól megszabadultam akkor ! a saját hülyeségemnek köszönhetem , h akkor nem figyeltem oda , még kellett volna néhány kilótól megszabadulni ! és tartani is a kisebb súlyt ! nekem nincsen refluxom , de a szívemmel volt gondom valaha , mostanába megint köhögök , gondoltam arra is , h mióta eszemet tudom én állandóan náthás vagyok , a felsőlégutaim állandóan gyulladtak , valamikor voltam kivizsgáltatni , de nem találtak semmit , nem érzek se ízeket , se iillatokat már v 25-30 éve , már ez se zavar :(
34. Apolka (válaszként erre: 28. - Veronika1984)
2017. ápr. 3. 22:17
Nagyon igazad van ,pont ilyen kérdéseket tettem fel én is magamnak.Minden orvos letudja a maga kis kivizsgálását ,legalább is én ezt tapasztaltam ,felírják a bogyókat ,ami vagy segít vagy nem,kísérleteztek velem,már az egészségügyi minisztériumba is írtam fel,leírtam a panaszomat,küldtem be fénymásolt leleteket.Válaszoltak is ,felajánlották a pszichiátriai gyógykezelést.Azt is végig csináltam semmi eredménnyel.Csináltak nekem tüdő CT-t ,magnetikus rezonanciát,ittam gipszet az étel visszafolyás megállapítására ,természetesen mindenütt negatív eredményekkel.Készült tumor markel is vérvételkor az is negatív lett.Így legalább az biztos ,hogy nagyon komoly bajom nincs a köhögést leszámítva.A tüdő osztályon egyszer azt mondta a főorvosom évekkel ezelőtt,ha így folytatom akkor idővel szétpergek és toló kocsiba is végezhetem...,Nem értettem akkor hogy függ össze a köhögés a toló kocsival ,sajnos mostanra megértettem .Kéthelyen lett gerincsérvem,egyszer már megműtöttek. Nagyon remélem Te szerencsésebb leszel mint én.Jó lenne azért majd tudni Rólad ,hogy haladsz a kivizsgálásokkal.Kívánok sok szerencsét ,kitartást ,türelmet és gyors köhögés mentes eredményt! Üdv: Apolka.
33. Veronika1984 (válaszként erre: 31. - Valakivagyok1984)
2017. ápr. 3. 17:01
Nem igazán érzek a garatomban ilyet. Inkább száraz irritációt a légcsőnél-hörgőknél.
32. Veronika1984 (válaszként erre: 31. - Valakivagyok1984)
2017. ápr. 3. 16:44
Az pontosan mit takar?
2017. ápr. 3. 16:40
Nem nyákcsorgásod van?
30. Veronika1984 (válaszként erre: 29. - Ostkati)
2017. ápr. 3. 15:35
Értem és köszönöm. Kipróbálom a nyírfanedvet, remélem segít.
29. ostkati (válaszként erre: 22. - Veronika1984)
2017. ápr. 3. 15:31
Nem volt sav, csak az állandó száraz köhögés, és a szája állandóan ki volt száradva!
28. Veronika1984 (válaszként erre: 27. - Apolka)
2017. ápr. 3. 15:30
Igen, köszönöm. Voltam is tükrözésen és elvileg rekeszizom sérvem van. Most a 6.orvoshoz jelentkeztem és elviekben vagy hörgőt tükröz majd, vagy ct, nagyon bizakodom, hogy nem lesz egyéb elváltozás. Azt nem értem, mivel vmi okozza (sav pl) ha ez megvan miért nem lehet megszűntetni az okot tényleg és nem nekünk laikusként kísérletezni a megoldással. Irigyellek, hogy ennyi idő után is optimista vagy. :)
27. Apolka (válaszként erre: 26. - Veronika1984)
2017. ápr. 3. 15:16
Áh ,ne is mond,én már feladtam az egészet ,ennyi éven keresztül szinte minden lehetőt megpróbáltam,inhalátorokat is próbáltam ,de sajnos az még jobban köhögtetett ,mikor fújtam ,mert irritálta a légcsövemet.Ezért nem is használtam tovább.Elképzelni se tudom mi lehetne a megoldás.Csak figyelem magam ,mindíg ráfogom valamire,most az idő járás miatt ,ha esik az eső ha süt a nap,ha fúj a szél ;-) Szóval annyi a szerencsém ,hogy elég optimista természetem van,de tény ,hogy senkinek nem kívánom ezt és ez a krónikus köhögés ez egy létező diagnózis,csak a gyógymódjára nem jöttek még rá ,legalább is nálam így van sajnos.Egyébként még amit tudok ajánlani,az tényleg a refluxal kapcsolatos,és okozhat köhögést ,egy alapos gyomor tükrözés talán segíthet kideríteni Nálad a köhögésed okát és kis műtéttel sikerül megszüntetni a köhögést is. [link]
26. Veronika1984 (válaszként erre: 20. - Apolka)
2017. ápr. 3. 14:47

Szia Apolka!!! Ez szörnyű.Én egy éve szenvedek és vagy 5orvosnál voltam, de ezt is nehezen viselem. Nekem is valaki már azt mondta, hogy pszichés és lassan ott tartok, hogy egy egészséges, jó család-párkapcsolat állapotból eljutok a pánikbetegségig. Az tény, hogy aznap mikor kezdődott, azokban a napokban idegesebb voltam, de hogy azóts egy napra sem szűnjön meg.. :( és neked 20éve..

Én a szövődményektől is félek, hiszen ott valami mindig gyulladásban van. Erre akartak szteroidos inhalátort, de azt még nem mertem. :(

25. Veronika1984 (válaszként erre: 23. - Helenbereg)
2017. ápr. 3. 14:41
Én nem szedtem gyógyszert, csak a dohányzás :(
24. Veronika1984 (válaszként erre: 21. - Helenbereg)
2017. ápr. 3. 14:40

Nagyon köszönöm :)

Mindent kipróbálok amit írtok, mert ez napról napra, hónapról hónapra szörnyű..főleg h pontosan azt sem tudom mi bajom..

2017. ápr. 3. 14:38
Megjegyzem vannak bizonyos vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, melyek szintén köhögési rohamot váltanak ki. Nálam ez is előjött, főleg este és éjszaka. Le lettek cserélve, ami rengeteget segített.
22. Veronika1984 (válaszként erre: 18. - Ostkati)
2017. ápr. 3. 14:37

Kedves Ostkati! Nagyon köszönöm, utánaolvastam, rendelek is szerintem. Már összességében az egy éves procedúrám sem olcsó, rengeteg magánorvos, vizsgálat. :(

A párodnak lehet tudni mitől volt a köhögés,? A savtól?

21. helenbereg (válaszként erre: 19. - Veronika1984)
2017. ápr. 3. 14:34
Nagyon régen kezdődött és nem tudom, melyik volt előbb, no meg akkor még dohányoztam is. Most viszont a Pantoprzollal és a Bronhostoppal élhetően köhögésmentes az élet. :)
20. Apolka
2017. ápr. 3. 14:33
Sziasztok,nálam ugyan ez van, sajnos már több mint húsz éve élek vele,a folyamatos köhögési ingerrel ,köhögéssel.Ha ébredek köhögéssel kezdem,ha lefekszek jön egy köhögési roham,ha belépek egy bevásárló központba ,azon nyomban elkezdek köhögni,szinte ugatás szerűen űzöm már ;-) Végig mentem az összes létező kivizsgáláson ,reflux van nekem is megállapítva ,szedtem gyógyszereket de továbbra sem volt semmi változás.Tüdő szanatórium ,légcsőtükrözés negatív,tüdőm tiszta,légcső tiszta,sose dohányoztam.Gyomortükrözés már vagy háromszor,pszichiátrián is próbálkoztam ,mivel a lelki alapon lévő köhögést is felvetették ,mondanom sem kell azt sem tudták hogy kezeljenek, kaptam depresszióra bogyókat ,persze azok csak lenyugtattak.Már hangszál műtétem is volt ,a sok köhögéstől állandó rekedt voltam .Allergiára is kivizsgáltak,porra ,pollenekre meg szőrökre enyhén vagyok allergiás,de semmi több.Most ott tartok,hogy semmi bogyót nem szedek,reggel egy pici szódabikarbónát iszok vízzel.Még a közeljövőben egy gyomor tükrözést megakarok ejteni ,mert hát a sav az létezik,nem tudok enni tejes dolgokat,tejfölt ,akkor jobban köhögök azt vettem észre és van úgy hogy bizonyos ételek elfogyasztása után még hányni is szoktam.Ezért próbálkozok még egy emésztő rendszeri kivizsgálással.Egyébként csak úgy érdekességként írom le:Évekkel ezelőtt ,mikor a tüdő szanatóriumban voltam kivizsgáláson ,egy reggel köhögve mentem az ebédlőbe,megállított a főorvos és azt mondta nekem,hogy próbáljak keresni egy jó hipnotizőrt,aki regressziós hipnózisban elvezet addig a pontig ,amikor még nem köhögtem..... Nekem is szinte egyik napról a másikra kezdődött.De sajnos azóta sem szűnik.Vannak napok ,mikor alig köhécselek,de vannak napok ,mikor nagyon ,szinte egész nap fulladásig .Nem beszélve arról,mikor az emberek úgy néznek rám ,mint egy TBC és re ;-) Ez az én történetem.Annyira jó volna már legalább egy napig ha nem köhögnék.De eddig senki nem tudott rajtam segíteni.
19. Veronika1984 (válaszként erre: 17. - Helenbereg)
2017. ápr. 3. 14:31

Szia, ezt még nem próbáltam, nagyon köszönöm, hátha segít. Neked is köhögéssel kezdődött? Milyen régen?

Azt hogy a sav feljön nem érzem, de éjjel sokan nem úgy tudom. Én mindig a kulccsontjaim találkozásánál a légcső tetején érzem az irritációt.

2017. ápr. 3. 14:26
Kedves Veronika! Az én párom is igy szenvedett mint Te a köhögéstől, és nála sem találtak semmi problémát. Az egyik ismerőse tanácsolta neki, hogy igyon Nyirfanedvet rendszeresen. Utánna néztünk ennek az izgalmas nevű itókának, ami nagyon sok mindenre jó, végül ugy döntöttünk hogy beszerezzük, bár nem olcsó mulatság. Ennek már 1 éve. Páromnál a köhögés 3 liter után kezdett ritkulni, és kb. a hetedik liter után teljesen megszünt. Azóta is fogyassza ezt az italt, sőt még az unokánk is szivesen issza, azóta Ő sem olyan beteges mióta reggel-este iszik 1-1 dl-t.
17. helenbereg (válaszként erre: 1. - Veronika1984)
2017. ápr. 3. 14:19
Szia! Nekem főleg éjszaka jön fel a sav, vagyis most már ritkábban. Gyógyszert veszek be este. Ezen túl figyelek, hogy a bal oldalamon feküdjek, mert úgy kisebb az esélye a refluxnak. Viszont a savtól a torok kiszárad és köhögési ingere lesz az embernek. Olyan száraz köhögés, ami nem a tüdőből jön, akár fulladásig. Nekem a Bronhostop használt. Fantasztikus eredményt ért el. Pár napig használom, utána a következő nagyobb köhögési rohamig szünet. Ezzel szinte normalizálódott a helyzet.
16. Veronika1984 (válaszként erre: 15. - 471a3ef191)
2017. ápr. 3. 14:06
Azért köszönöm..ha bármiben okosabb leszek írok..
15. 471a3ef191 (válaszként erre: 14. - Veronika1984)
2017. ápr. 3. 13:34
Sejtem. Látom a férjemen is, hogy szenved tőle. A refluxtól. Nem tudok mit tanácsolni.
14. Veronika1984 (válaszként erre: 12. - 471a3ef191)
2017. ápr. 3. 12:30
Csak rossz, ha így együtt kell élni ezzel..mindig azt érezni h beteg vagy :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook