Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Magasabb koleszterinre van bevált diétás étrendetek? fórum

Magasabb koleszterinre van bevált diétás étrendetek? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. ápr. 5. 16:43
Igen én eszek mindent.
31. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Mezei Virág)
2017. ápr. 5. 12:01

De nem ugyanaz a vegetàriánus és a vegán. Az első az eszik tojást és tejterméket is, szóval van ott bőven állati zsír.


Ha a vegánokat vesszük, akkor max akkor van magas koleszterinszintjük, ha folyton cukros dolgokat esznek és mindent olajban sütnek, csupa szemét kaját esznek, ez a 3 együtt. De ez a ritkàbb szerencsére, a többségüknek alacsonyabb a koleszterinszintje.

2017. ápr. 5. 11:03

+

Ha a pajzsmirigy alul működik, akkor is lehet magas a koleszterin szint.

29. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2017. ápr. 5. 11:02

[link]

Sok embernek például vegetáriánusként magas lesz a koleszterinszintje. Mi ennek az oka? Az, hogy az epe, nincs meghajtva, amit a máj termel, és amíg a „lefolyóban” ez nem ürül ki, addig a máj nem termel új epét, így pedig visszaszívódik és megemeli a koleszterin szintet. Tehát az ember azt gondolná, hogy vegetáriánusként alacsony a koleszterinje, de emiatt mégis az ellenkezője következhet be. Ilyenkor olajokkal meghajthatjuk azt és általában rendezi a dolgokat.


[link]

2017. ápr. 4. 19:40
Na akkor majd hamarosan belevetem magam az olvasásba.
2017. ápr. 4. 13:58
vegán életmód
26. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Tomi9046)
2017. ápr. 4. 12:42
Mondjuk a 18. hsz-ben levő linkre rákattintasz és elolvasod, mert gugli a barátom!
25. Gringa
2017. ápr. 4. 06:14

A 6.6-os koleszterint csak a hagyomanyos, nyugati orvoslas tartja magasnak. Nekem mar 6-ra gyogyszert akartak adni, de nem voltam hajlandó beszedni. Ha amugy minden rendben, ne foglalkozz vele, szerintem. Ha mas tuneted is van, akkor erdemes kivizsgalast vegezni, mert a magas koleszterinszint pajzsmirigy gondokra is utalhat, bar nem tudom h ott mit takar a magas koleszterinszint, mint "tünet". Szerintem pont a zsirok, a fehérjék es a lassu felszívódású szénhidrátok tartják rendben a koleszterinszintet.

Erdemes olvasgatni, pl. ezt:

[link]

2017. ápr. 3. 21:21
És akkor milyen ch-t fogyasszak illetve zsírokból mit lehet?
2017. ápr. 3. 19:21

A máj egészségének támogatása az egyik legfontosabb dolog, amit tehetünk azért, hogy elkerüljük az úgynevezett “rossz” koleszterin felhalmozódását. Az egészséges máj többet termel a jó koleszterinből, a máj egészsége pedig azon múlik, milyen jól képes feldolgozni a zsírokat.


A testünkben lévő koleszterin 80 százaléka nem abból az ételből származik, amit elfogyasztunk. Ezt a koleszterint a máj termeli meg.

2017. ápr. 3. 19:12
Kevés ch, egészséges zsírok. Ez rendbe teszi a koleszterint.
21. csikil4ny (válaszként erre: 20. - Tomi9046)
2017. ápr. 3. 17:43

Ugyanazt, csak nem megy egyik napról a másikra.


Egészséges táplálkozás (kevesebb és jobb minőségű ch) és mozgás.

2017. ápr. 3. 17:33
És utána mit csináltál, hogy tökéletes lett?
19. csikil4ny (válaszként erre: 9. - Tomi9046)
2017. ápr. 3. 17:23
Nekem is azt mondta az orvos, hogy genetikus, étrendet váltottam fél év múlva még magasabb volt, két évre rá meg tökéletes.
2017. ápr. 3. 15:58

Koleszterinről sok:


[link]

17. Keller Szilvia (válaszként erre: 16. - Tomi9046)
2017. ápr. 3. 15:32
mindenfélét, 70% zsírbevitel van a ketogénnél, teavaj, mascarpone, kolbászos tojás stb.
2017. ápr. 3. 15:28
És mégis milyen zsírokat ettél pl?
15. Keller Szilvia (válaszként erre: 1. - Tomi9046)
2017. ápr. 3. 10:42
tudom, hülyén fog hangzani, de nekem a zsírdús-ch-szegény étrend tette rendbe... ketogén diétázok, és féltem, hogy mi lesz, ha már eleve magas a koleszterinem (megoszlanak amúgy a vélemények, hogy mennyi a "normális"), erre most tolom a zsírt... és csodák csodája, csökkent a koleszterinem, már nem csillagos:)
2017. ápr. 3. 06:50
Egyes orvosi vélemény szerint a koleszterinszint megállapítása, annak megváltoztatása gyógyszeresen csak mesterséges és értelmetlen beavatkozás a szervezet mûködésébe.
2017. ápr. 2. 22:29
Igen mostanában minden nap szedek bvitalim komplex talbettát, meg d-vitamin is , plusz pezsgőtabik.
12. Channa* (válaszként erre: 9. - Tomi9046)
2017. ápr. 2. 22:03

kaloriabazis.hu


Itt mindent meg tudsz nézni.

11. Channa* (válaszként erre: 8. - NomNom)
2017. ápr. 2. 22:02

Szerintem olyan nincs, hogy genetikus., max. azért mert ugyan úgy étkezik, ahogy a családja, azaz a rossz táplálkozási szokások miatt.


A szénhidráton kívül a szintetikus vitaminok, és étrend kiegészítőktől is lehet magas a koleszterin.

10. NomNom
2017. ápr. 2. 21:47

Az orvosod nem tud tanácsot adni?

Ha genetikai akkor valami kell amivel mindig szinten tarthatod. Mármint tényleg használhatnál valami gyógynövényes étrend kiegészítőt.

Gondolom neten is kismillió iromány van ezzel kapcsolatban.


[link]

2017. ápr. 2. 21:38
Igen genetikai lehet, apukámnak is magas. 160 gr az hány szelet pl? Illetve puffasztot rizs meg extrudált kenyér ilyenek mehetnek?
8. NomNom (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. ápr. 2. 21:34

Igen csak az előző problémáit tekintve nem hinném, hogy a túlzott szénhidrát bevitel lenne az oka.

Ezért kellene a probléma okát keresni. Lehet-e genetika, új gyógyszer (mint esetemben is volt).

7. Channa* (válaszként erre: 4. - Tomi9046)
2017. ápr. 2. 21:22

Kevesebb szénhidrát.

Teljeskiőrlésű kenyér, de kevesebb, mint a fehér volt, péksütit, csokit, sütit, cukrot ne, vagy nagyon lecsökkentve.

A legjobb az lenne, ha max. 160 gr szénhidrátot fogyasztanál naponta vagy kevesebbet.

Nekem ettől csökkent le.

2017. ápr. 2. 21:09

Ja és genetikailag is előfordul, hogy valaki hajlamos rá.

Tehát ki kéne deríteni, neked mi okozza és ezután lépni.

2017. ápr. 2. 21:08

Vannak gyógyteák is egy ismerősöm ilyet iszogat.

Nekem egyszer felírt a doki koleszterin-csökkentőt, de nem voltam hajlandó beszedni miután elolvastam a papírját.

Mondjuk nekem egy másik gyógyszer emelte meg a vérzsír-szintet, így nem volt tartós a probléma.

Viszont érdemes lenne megtudni, neked ez állandóan fennálló probléma-e vagy csak valami változás állt be az étrendedben, életviteledben stb.

Egyszeri érték esetén még nem kell drasztikus dolgokhoz nyúlni.

2017. ápr. 2. 20:59
Azaz ne egyek kenyeret és még mit?
2017. ápr. 2. 20:57
Szénhidrát csökkentés, és akkor rendeződik a koleszterinszint.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook