Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 33% levonás fórum

33% levonás (beszélgetős fórum)

20. b598e4912b (válaszként erre: 18. - Glimör)
2017. jún. 28. 10:53

ne szólj, hallgass! okos vagy, sőt különleges, neked tarka keksz jár!


szerinted akinek tartozol, nem veszi észre, hogy nem kapja meg a havi részletet????

19. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Glimör)
2017. ápr. 4. 09:44
Tök mindegy. A végén úgyis te szívod meg. No meg a munkáltató, ha ezt hónapokig játszák.
2017. ápr. 4. 08:41
Hát de most így belegondolva ki az a h...e aki szól hogy jajj nem kérem a 90 ezret nekem csak 60 ezer jár????
17. Glimör (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2017. ápr. 2. 17:07
Továbbadta mert aláírtam. Én csak fénymásolatot kaptam hogy igen, tudomásul vettem. Az eredeti az fent van a központunkban.
16. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Glimör)
2017. ápr. 2. 07:50

Jól gondolod. Különben nem tudták volna a munkáltatódat értesíteni, hogy vonjanak.


Egyébként beszéltél már a főnököddel? Meglehet, hogy ő a ludas, hogy a fiókjában maradt a levél, és nem adta tovább a könyvelőnek/bérszámfejtőnek???

15. Glimör (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. ápr. 1. 23:48
Hát valami alapján csak bevagyok ha megtalált a követeléskezelő!
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Glimör)
2017. ápr. 1. 23:08
Háát....Be vagy? Ha igen, akkor a cégnek kutya kötelessége levonni a letiltást....
13. Glimör (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. ápr. 1. 21:35

Mert ezek szerint nem vagyok bejelntve??

Vagy honnan jött most ez a kérdés?

2017. márc. 31. 09:58
A legjobb út az egyenes. Ha azon jársz becsülettel, nyugodtan alszol. Szólj, hogy hibáztak!
2017. márc. 30. 20:31
Be vagy jelentve? Ha a céghez beérkezik a letiltás, akkor azt le kell tiltaniuk. Szólj a bérszámfejtésen, hogy nem vonták le.
10. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Glimör)
2017. márc. 30. 20:18
Mi igy jartunk. A ceg nem vonta a exemtol a letiltast. Bepereltuk a ceget. Megbuntettek a ceget, es egy osszegben kifizettek nekem azt, amit kellett volna. Hogy ezt ok hogy rendeztek le egymas kozott azt nem tudom. De a ceget ezer szazalek, higy megbuntetik, ha a jogosult perel.
9. kisj (válaszként erre: 6. - Ikebana3)
2017. márc. 30. 19:13

Ez nem így van.

Ha egy céghez fizetési meghagyás érkezik az egyik dolgozójáról, akkor a cég szépen levonja és utalja oda, ahová kell.

8. kisj (válaszként erre: 3. - Glimör)
2017. márc. 30. 19:07

Kevesebbet fogsz kézhez kapni.

Tudod mennyivel jelentettek be?

7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Ikebana3)
2017. márc. 30. 15:38

1. Mindenkinek van lehetősége szerződés-kötéskor felvállalni, hogy a részletekre vásárolt akármit, vagy éppen a felvett bankhitelt, esetleg a vállalkozása után fizetendő adókat csekken, vagy saját számláról önként fizesse.

2. Amennyiben a kötelezett nem fizet, a jogos követelés munkabérből történő levonását lehet kérni. Ez esetben a munkáltató felé jelzik, hogy x dolgozó y összeggel tartozik, kérik a munkáltatót, igazolja vissza, hogy a dolgozó havi béréből besorolása, jövedelme szerint havonta mekkora összeget tudnak levonni.


Minderről törvény rendelkezik, és ezek a lépések megtörténtek, ezért is szólt a főnök, hogy lesz havi 33 % levonás!

Azok után történt valami malőr, de hogy most a kérdező önként utaljon a saját számlájáról, nem igazán jó ötlet, hiszen a munkahelynek kell ettől kezdve valahogy rendezni a saját mulasztását. Nehogy már ugyanaz a hónap 2x legyen kifizetve.

6. Ikebana3 (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2017. márc. 30. 14:46
Szerintem neki kell a bankkal megbízást kötni, hogy a cég által utalt bérből utaljon minden hónap adott napján, adott irányba meghatározott összeget. Ez nem a vállalat dolga.
5. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Glimör)
2017. márc. 30. 14:44
Szerintem utaltasd át a bankodon keresztül a múlt havit és ezt is, mert téged fognak büntetni.
4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Glimör)
2017. márc. 30. 14:37

Ezek szerint a munkáltató megkapta a letiltást előíró határozatot, csak a bérszámfejtő elfelejtette a törzsadatokhoz a gépbe betáplálni, így a bérszámfejtés során a program nem csinált semmit, mivel nincs oda felvésve, hogy vonni kell!

Szólj a főnöködnek, intézkedjen a bérszámfejtőnél.

Az elmaradt levonást pedig beszéld meg a főnökkel, hogy a céged utalja el a jogosultnak a bankszámláról, te pedig a cég pénztárába befizeted az összeget, és akkor már minden oké!

Vagy egyáltalán legyen letisztázva, mi lesz az elmaradt hónap le nem volt összegével. Az biztos, hogy el nem költheted!

3. Glimör (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2017. márc. 30. 14:23

Ök szóltak nekem (munkáltató) hogy sajnos levonás fog történni a fizetésemből!

A pénzt kézhez kapom...nem tudom ez mennyire befolyásolhatja a dolgot.

2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Glimör)
2017. márc. 30. 14:09

Nézz utána, mert ebből gubanc lesz! A jogosult előbb utóbb követelni fogja tőled a pénzét, és mivel saját magad is elismered, hogy nem vonták le, tehát a kezedben van, majd az esetleges több hónapos lemaradást egy összegben fogják tőled követelni, vagy ingóságból végrehajtani.


Az igaz, hogy ezek szerint a munkáltató (bérszámfejtő) mulasztott, de gyakorlatilag a pénzt tőled várják!


Ha tudod, márpedig tudod, hogy ki az, aki a letiltást követeli, szólj neki, nézzen utána ő is, valóban kapott-e értesítést a munkáltatód, vagy esetleg már ott elakadt.

Te pedig a főnöködnek szólj, nézzen utána a bérszámfejtésnél, miért nem vontak!!

Így majd csak kiderül, hogy akadtak meg a dolgok!

2017. márc. 30. 13:39

Sziasztok!

Már lassan 2 hónapja kapott a munkáltatóm határozatot arról hogy vonjanak a fizetésemből 33 %-ot.

Már múlthónapban kellett volna nekik (pedig teljes hónap volt ) de nem tették. "Normális" fizetést kaptam azaz az egészet. Ha most se fognak vonni akkor büntethetnek engem is illetve a munkáltatómat is ha ez kiderül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook