Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a mellszívó tönkreteszi a melleket? fórum

Szerintetek a mellszívó tönkreteszi a melleket? (beszélgetős fórum)


2017. ápr. 10. 09:31
nem teszi tonkre.
2017. márc. 29. 09:59
A mellszívó önmagában nem teszi tönkre. Szerintem az egész tejtermelés-mellnövekedés-csökkenés az, ami sajnos hátrányosan hat a kinézetére. Vannak szerencsések és kevésbé szerencsések ezen a területen.
16. 250a9dd6dd (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. márc. 28. 21:18
Ezt meg kell cáfolnom, nekem nem voltak nagy melleim terhesség előtt, de olyan jó formásak voltak, hogy sokszor megkérdezték eredetiek-e. A nagyon jó kis melleimet azonban durván megviselte, hogy a terhesség alatt 75b-ről 85c-re nőttek, szoptattam 4 hónapig, fejni csak az első pár hétben tudtam, amíg be voltak durranva, utána sehogyse. A melleim szörnyen megereszkedtek, pedig hordtam elég speckó melltartókat végig. Nem tudom, hogy a terhesség vagy a szoptatás tette tönkre a melleim, de semmi köze ahhoz, hogy kinek milyen mellei voltak vagy milyen melltartót hordott sajnos.
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Plavalaguna)
2017. márc. 28. 20:37
A kérdés az volt, hogy köze van-e a szoptatáshoz. Amennyit én láttam, abból az jött le, hogy semmi köze, akinek lógós, már jóval terhesség, szoptatás előtt is lóg és igen, köze van a helyes melltartóviseléshez is, mivel a bőr egymaga nem bírja el a mell súlyát. Természetesen lehet mellizomra is gyúrni és hátizomra is, és a kettő együtt nagyon szép tartást ad neki, de fontos a jó melltartó is.
14. plavalaguna (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. márc. 28. 20:26
hidd el, hogy tényleg csak alkat kérdése a lógós mell. semmi köze a melltartóhoz sem. Jó lenne ha lenne köze, de nincs..
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Cc7a88f96d)
2017. márc. 28. 20:15

Nem a szoptatástól, terhességtől lóg a mell, hanem ha nem hordtál terhessèg és szoptatás alatt melltartót, illetve ha előtte sem. Ehhez add hozzá, hogy ha nagyon sokat nőtt terhesség alatt a mell+zéró melltartóhordàs, akkor igen, meg fog ereszkedni.


De ha terhesség alatt csak egy mèretet nőtt és amùgy meg mindig hordtál csöcsfixet (jó méretezést, jó pánttal), akkor megôrizheted a melled szépségét.


Anno a koleszban nagyon sok 15-16 éves lányt láttam nagyon lógós mellekkel, pedig sose voltak terhesek. De max tornaórán vagy akkor sem hordtak melltartót és logikus, hogy a nap 24 órájából ha 16 órán keresztül èrvényesül a gravitáció, annak meglesz az eredménye. Nem akkor kell elkezdeni hordanj, amikor már lóg, hanem megelőzésként, amikor még szép.


A mellszívó ugyanez, gondolom, ha nem lilára szívogatod vele, nem lesz gond.

12. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Cc7a88f96d)
2017. márc. 28. 19:50

ez alkati kérdés, nem tudsz mit tenni ellene, ha olyan típus vagy, már terhesség alatt változik annyit, hogy utána ha nem is szoptatsz, plötty lesz. Ha olyan alkat vagy, akkor meg semmi se változik, csak az évek alatt a gravitáció, és mintha sose szültél volna. De ezt persze csak akkor tudod meg, ha már szültél, szoptattál, és túlvagy az egészen.


figy, megijedni semmi esetre se kell. ha nagyon olyan lesz a szitu, és sehogy se bírod elfogadni az új helyzetet, keresel egy jó plasztikást. De az is lehet, hogy semmi se változik, és túlizgultad az egészet.


Nekem pl semmi se változott. nem nőtt, nem lett kisebb. nem lett plötty. Én ilyen alkat vagyok. Van a családban akinek nőtt és úgymaradt, van akinek a végére kisebb lett és úgymardt, van akinek plöty lett, van akinek mint nekem semmi se változott... szóval ezt egyszerűen nem lehet tudni. izgulni rajta felesleges.

11. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2017. márc. 28. 19:32
biztos hogy nem lesz ugyanolyan mint előtte. és az sem igaz (sajnos) hogy megnő a terhességtől.
2017. márc. 28. 19:22
én azt szoktam mondani, aki szép melleket akar sokáig, az ne is legyen terhes sem, mert már akkor elkezd nőni a mell, szülés után a tejbelövelléstől még nagyobb lesz, és amikor vége a szoptatási időszaknak, visszaáll az eredeti méretére, de nem biztos, hogy ugyanolyan lesz, mint terhesség előtt volt. Szóval a mellszívónak ehhez semmi köze
9. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2017. márc. 28. 17:57
Szerintem a gravitáció.
8. cc7a88f96d (válaszként erre: 7. - Cessi)
2017. márc. 28. 15:31

Köszönöm!

Èn hülye ezek miatt abban a tévhitben voltam,hogy lehet a mellszívó a felelős érte.Első baba,úgyhogy mèg tapasztalatlan vagyok ilyen téren és a védőnőnél sem kèrdeztem rá,pedig kellett volna...

7. Cessi (válaszként erre: 5. - Cc7a88f96d)
2017. márc. 28. 15:24

A fiammal 8 kilót, a lányommal 4-et híztam. A terhesség alatt megnőtt, utána összeset volna akkor is, ha nem szoptatok. Most olyanok, mint az üres tejeszacskók. A hasam is szép csíkos, de egy percig sem bánom. Itt van nekem ez a két gyönyörűség.

Ezek az én tigris cskíjaim, amikért keményen megszenvedtem. :)

Gyors és könnyű szülést, és ne gondolkodj ilyesmin ;)

2017. márc. 28. 15:21
az egész terhesség teszi tönkre
5. cc7a88f96d (válaszként erre: 4. - Nikletty)
2017. márc. 28. 15:15

Mert pl van egy barátnőm,aki amiatt panaszkodott,hogy mostanra olyan a 2melle mint a kifacsart rongy...

Én jövőhétre vagyok kiírva,s megrémít amikor ilyet hallok.

Megjegyzem kb 10kgt híztam egés terhesség alatt.

2017. márc. 28. 15:10

nem a mellszívótól és nem is a pici szopásától

hanem már magától a terhességtől megnől a mell, megnyúlik a bőr, s ahogy ez szépen elmúlik ereszkedetebb lesz picit

2017. márc. 28. 15:00
nem
2017. márc. 28. 14:57
Szerintem semmi köze ahhoz, hogy mellszívóval szívod ki a tejet, vagy a gyermek szívja ki. Aki hajlamos rá, annak így is, úgy is meg fog erekszedni.
2017. márc. 28. 14:55

Itt arra gondolok,hogy szoptatás abbahagyása után teljesen elernyedtek lesznek,vagy sem...

Kinek mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook