Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Multivitamin vélemények. Melyiket igen és melyiket nem? fórum

Multivitamin vélemények. Melyiket igen és melyiket nem? (beszélgetős fórum)


1 2
50. MZsanett (válaszként erre: 43. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 30. 12:32
Ezért jó az antikvárium:) El se tudnám képzelni, hogy ne ott vegyek könyvet. Mondjuk ritkán veszek, az is igaz.
49. MZsanett (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 30. 12:30
Ha tudnák, hogy átverik saját magukat...
48. MZsanett (válaszként erre: 41. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 30. 12:29
Szíved joga. Engem nagyon zavar ez a különbség.
47. MZsanett (válaszként erre: 39. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 30. 12:28

Akkor már inkább veszek egy halas szendvicset. Szerintem az megéri. De ezek a sűrítmények nem...Hiába egészséges, van ennél olcsóbb és egészségesebb is.


De az vicc, hogy a péksüti 200 forintba kerül. 10 évvel ezelőtt 50 forintokért ettük frissen:)

46. MZsanett (válaszként erre: 38. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 30. 12:26
Igen! Mérd le az időt. Mennyi idő alatt eszel meg 5 narancsot úgy, hogy lehámozod, meg szétfolyik, meg közben ragad mindened, és mennyi idő alatt csinálsz meg egy turmixot, amit kényelemesen megihatsz. Mondjuk lehet, igazad van, de én utálom, amikor ragad mindenem, ráadásul magában nem szeretem a gyümölcsöket, úgyhogy hámozgatja a halál.
45. gribedli*** (válaszként erre: 35. - BB-ka)
2017. márc. 30. 10:20
Mivel hasonló vírusok, hasonló dologra reagálnak jól. Én azóta is szedem az omega3-at a biztonság kedvéért, más miatt is.
44. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 34. - 8a65af67ce)
2017. márc. 30. 00:21
Na látod, egy JÓ jel!
43. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 33. - MZsanett)
2017. márc. 30. 00:21
A könyvesbolt is ilyen. Minél nyakatekertebb, szemetebb egy könyv, annál drágább. Minél letisztultabb, egyszerűbb szellemiséget sugároz, annál olcsóbb. És az emberek mindig annál a standnál vannak, ahol a szemetet árulják. Valamiért ezt keresik tudat alatt. És meg is veszik. El is olvassák!
42. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 33. - MZsanett)
2017. márc. 30. 00:17

Amúgy tényleg ilyen egyszerű. Ezért kell törekedni az egyszerűségre!


Sokan pont azért nem hisznek valamiben, mert nevetségesen egyszerű!


Az elme hajlamos azt hinni, hogy ott a bölcsesség és a megoldás, ahol teljes nyakatekertség van!

41. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 33. - MZsanett)
2017. márc. 30. 00:15
Én meg azt mondom, hogy amíg nem a kocsmában iszom meg a napi 2-3 üveg sörömet, addig bőven megengedhetem magamnak, hogy üvegben vigyem haza 500 Ft-ért (Urambocsá' 1000 Ft-ért) a kis zöldséglöttyömet! Nyilván többet teszek magamért, mint akik fizikailag, lelkileg és szellemileg tompítják magukat a mesterséges "spiritusszal"!
40. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 32. - MZsanett)
2017. márc. 30. 00:12
Ez amúgy tényleg röhej, hogy egy kis energiabefektetéssel (hazacipelés, elkészítés) mennyit spórolhatunk és nyerhetünk minőség tekintetében!
39. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 32. - MZsanett)
2017. márc. 30. 00:10

Azt is nézd hogy 500 Ft-ot kiadsz mondjuk egy üveg sűrítményre vagy egy doboz kivire, de egy darab péksütemény majdnem 200 Ft és még hizlal is!


Szóval nem mindegy mi a viszonyítási alapunk!


Sajnos elég irreálisak az árak, minőség tekintetében.


A tudatos táplálkozó és a tudatos vásárló ezeket kiküszöböli! :)

38. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 31. - MZsanett)
2017. márc. 30. 00:06
Az már eleve több "pepecs" hogy előrántod a turmixot és még ledarálod. Aztán kimérni, mosogatni, na ez az ami nekem pepecs. Lényegesen bonyolultabb munkafolyamat, mint megmosni, meghámozni?, felvágni és megenni.
37. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 30. - 9c485f67e8)
2017. márc. 30. 00:03
Csak ha nincs berohadva a zacskóba, azt is tegyük hozzá. Vannak rossz tapasztalataim, ízvilág terén...
36. BB-ka (válaszként erre: 18. - Lonna4)
2017. márc. 29. 21:09
Köszönöm.....örülök, mert elijesztettek tőle....
35. BB-ka (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. márc. 29. 21:09

Nekem se volt soha herpeszem.....bárányhimlőm pedig már felnőtt koromban (28 évesen) ......

a testmozgás az sajnos nincs túlzásba nálam, sőőőőt...ülőmunkát végzek :(

köszönöm

2017. márc. 29. 19:54
Én csak tavaly kezdtem a turmixivást. Lehet, hogy bebeszélem, hogy emiatt, de én azóta nem voltam beteg, pedig sűrűn tüsszögnek körülöttem. :D
33. MZsanett (válaszként erre: 28. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 29. 12:02
A cékla a legolcsóbb, nevetséges árakból hozok össze egy ilyen céklalevet 2 perc alatt.:)
32. MZsanett (válaszként erre: 28. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 29. 12:01
Azon vagyok kiakadva még mindig, hogy a boltban egy cékla, egy répa és egy alma kijön 100 forintból. De ezeket a löttyöket meg olyan drágán adják, hogy fáj a szívem pénzt kiadni érte.
31. MZsanett (válaszként erre: 27. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 29. 12:00

Vicces, de nyersen nem nagyon szeretem a gyümölcsöt, mert pepecselős megenni.:D Főleg a narancsot. Turmixxal viszont egyszerre "megehetek" 5 narancsot is rövidebb idő alatt.


Én is a saját káromon tanultam meg. Az orvos bogyókat javasolt.

30. 9c485f67e8 (válaszként erre: 26. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 29. 05:03
Pl. nagyon szeretem a savanyított káposzta, vagy a csípôs csalamádé levét. Meghüléskor gyógyszer a levük. A savanyított cékla leve is.
29. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 24. - _Berry_)
2017. márc. 28. 22:07
Azt mondják, a dió nagyon jó egészségvédő, elég pár szem naponta, csak nagyon drága! A diófa is nagy biznisz!
28. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - MZsanett)
2017. márc. 28. 22:03

Ez olyan 500 Ft üvegár és elég jó minőség! Még ezeket szoktam inni! Persze ebből elég kevés, mert sűrítmény! Nagyon finom!


[link]


A másik a Garden, bár kicsit húzósabb az ára:


[link]


Ezeket itthon termelik gyümölcssűrítményekből és tényleg ahogy iszod, szinte lélegzenek a sejtjeid!

27. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - MZsanett)
2017. márc. 28. 21:59

Még csak meg sem kell turmixolni. Amit lehet, nyersen! Persze ha te turmixosan szereted és szeretsz pepecselni, akkor ezt neked találták ki!


A lényeg az, hogy komoly haladás ha valaki felismeri hogy étrendváltással többet ér ilyen esetekben, mint bogyóval!

26. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 22. - 9c485f67e8)
2017. márc. 28. 21:57

Szerintem zöldségek közül az egyik legjobb a hagymafélék (fokhagyma, vöröshagyma, lilahagyma, stb...) és a cékla!


A cékla annyira brutális hogy rákbetegeknek adják immunerősítésre.


Mert ugye mi a rák? Krónikus toxikózis, azaz krónikus immungyengeség!


Az ázsiaiak tudják a receptet:


[link]


Gyümölcsökben pedig a kivire és a citrusokra szavazok! (még talán az alma)


Ez sok évnyi kísérletezés árán jött, a bogyókat amiket felírnának azt meg el lehet felejteni. A legkeményebb dögrovásból is 2-3 nap alatt felturbósodik az ember.


(Gyógyszerrel ez 5 nap, majdnem egy hét!)

25. Arón1 (válaszként erre: 1. - BB-ka)
2017. márc. 28. 14:13
Nem hiszem, hogy egy multivitamin szedése káros lenne az egészségre, inkább alig van benne valami. Kicsit túl dimenzionálják a vitaminpótlást. Az is csak olyan, mint a kaja. Nem véletlenül hívják táplálékkiegészítőnek. Én elég erőset szedek évek óta, mellé még D vitamint meg magnéziumot is.
2017. márc. 28. 13:57
Nem hiszek ezekben a multi kapszulákban. Szerintem a legjobb a minél természetesebb, kevés feldolgozáson átesett kiegészítőket szedni a gyümölcs és zöldség mellé. Ilyen pl. a kendermag, kovaföld, sörélesztőpehely, őrölt feketeribizli/feketeáfonya. Olajokat -mint szezám, olíva, len- olyan ételekhez is használni, amit az ember nem főz/süt. Enni naponta 5-6 darab magvat -mint pl. dió. És ami még fontos, hogy odafigyelni az ételek párosítására, hogy melyik ételben lévő vitamint melyik másik ételben lévő vitaminnal lehet jól felszívódóvá tenni, mert bizony ez is fontos. És ami még fontos, a víz.
23. MZsanett (válaszként erre: 1. - BB-ka)
2017. márc. 28. 13:48
Én szedtem egy időben. Súlyosabb betegség után kellett felépülni. Segített valamennyit, jobb lett a közérzetem, meg nem voltam mindig olyan fáradt, de nem volt az igazi, egy idő után felhagytam vele. Jobban jársz, ha iszol egy gyümölcsturmixot minden reggel. Fillérekből megvan, 100 százalékos, sokkal több vitamin van benne, mint ezekben a bogyókban és nincs tele mesterséges cuccal. Csinálhatsz céklából is, az a legjobb. Ezeket a bogyókat szerintem hagyd a fenébe, hosszútávon nem tesznek jót, nem érnek semmit.
2017. márc. 28. 12:00

Természetesen a sok zöldség, gyümölcs alap.

Ezekre kritikus idôszakban rá lehet segíteni.

Télen pl. én nem veszek primôrt, inkabb maradok a hagyományos, télálló zöldségekért: lila- es vöröshagyma, fokhagyma, téli karfiol és karaláb, savanyított kaposzta és társai, csicsóka, feketeretek. Naponta méz fogyasztása.

21. gribedli*** (válaszként erre: 7. - BB-ka)
2017. márc. 28. 09:27

Az övsömör egy herpeszvírus (bárányhimlő herpesz, stb). Nekem sose volt övsömöröm de kamaszként herpesz gyakran és amikor elkezdtem szedni omega3-at, lenmagolajat, egy ilyen zsírsav-mix kiegészítő volt, attól úgy elmúlt, hogy azóta nem volt. Szóval bármilyen omega3-6-9 kiegészítő segíthet ezen, és a zöld tea ivása is jót tesz a bőrnek, catechine tartalma miatt (ez egy antioxidáns).


Bármilyen multivitamint szedsz, ezeket szedném mellé, annyi figyelmet szentelj,hogy az omega3-at ne akkor szedd, amikor folsav tartalmú vitamint is szedsz, mert a kettő antagonista és egyik sem szívódik fel (sőt,ha egy terméken belül vannak, akkor sem). Pl reggel a multit, este omega3, vagy fordítva, de ne egyszerre. Napközben meg igyál sok zöld teát.


Ezek a vírusok tényleg akkor támadnak mikor le van gyengülve az immunrendszered. Még a túlzott testmozgàs is gyengíti, de a rendszeres (napi fél óra-45 perc) mozgás viszont erősíti az immunrendszert és csökkenti a szabadgyököket a vérben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook