Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdről mondanátok infókat? Milyen ott lakni? fórum

Érdről mondanátok infókat? Milyen ott lakni? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Andii2 (válaszként erre: 41. - Plavalaguna)
2018. dec. 31. 12:04
Köszönöm a választ, leginkább a tehervonatok hangjától félek, a személyvonatok már halkak
41. plavalaguna (válaszként erre: 40. - Andii2)
2018. dec. 30. 20:15
Én gyerekkoromban laktam ott. Raadasul a vege fele, ahol tenyleg nagyon kozel ment a 2 sin. De egyik vonat eleve lent ment azt nem lehetett egyal5alan hallani pl. Amugy meg zart ablaknal aludtunk. Nem volt zavaro. Mikor a 3. On kaktam a lakotelepen, ott j0bban hallattszott.
40. Andii2
2018. dec. 30. 19:50

Sziasztok, Érden az Alispán utcában tervezek lakást venni. A gond hogy ez az utca a két vonatvonal között van... és nem tudom milyen ott a vonatok hangja este éjszaka.. ismeri valaki azt a részt?


Köszönöm

39. plavalaguna (válaszként erre: 38. - Johannia)
2017. ápr. 7. 08:02

erre mondtam, hogy minden környék más ;) Érd magyar viszonylatban nagy. és tényleg más és más minden része. de nagyon közel van a főváros, könnyű bejutni. az aszfaltos járdás környékeken, már vagy nincs telek, vagy bőven 10 milla felett ha mégis. Nagyon ritka, hogy el lehet csípni valamit mondjuk 9 és félért a már kiépült területeken.


én pl sose költöztem volna se ligetre , se parkvárosba. madárutcákba se, tisztviselőtelepre se.. a központnak hívott részre se. nekem tusculánum, postástelep, meg erzsébetváros rész jön be. de zeken már telek? hát nem tudom, egy kettő biztos van... Nálunk pl van tőlünk 800 méterre, fel kell tölteni, , de nagy, két ház is ráfér, van járda aszfalt, közel suli bolt, de bőven 15 milla felett... azért nagy csodák nincsenek. hogy közel is munkahelyekhez, kiépítve is minden, meg még olcsó is ;) perzse ha lennének, most pl én is építkeznék, nem csak költöznék.

38. Johannia (válaszként erre: 36. - Plavalaguna)
2017. ápr. 7. 07:54
Nem is lenne baj ezzel. Alapjában tetszett hogy amolyan falu az egesz. De kb ami utcákban jartam, nincs járda, maga az út keskeny, noha kétirányú. Egy nagyobb teherautó miatt konkretan be kellett állnom egy haz feljarojara. Nekem ezek fura dolgok. Jah meg ugye gyonyoru házak, de aszfaltos ut nincs. Hamarabb felepultek a házak, mint ahogy az infrastruktúra megengedte volna azt. Es nekem szerintem ezert olyan idegen hatású. Például Nagytétény vagy Diósd inkabb volt emberi\hangulatos. De persze kinek mi jon be.:) szoval meg szoktatom magam érdhez. De az első benyomás alapjan nem aratott nagy sikert nalam :)
37. plavalaguna (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2017. ápr. 7. 07:42
százhalombatta ilyen város város itt a közelben. Onnan sincs messze pest még annyira. kocsival semmiképp.
36. plavalaguna (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2017. ápr. 7. 07:41

igen, abszolút nincs város hangulata. az összes város az egy 500 méteres szakasz kb a központban talán. és ennyi.


Én pl pont ezért szeretem, mert "falu". mondanám, hogy kertváros, de ez a fogalom itthon ismeretlen ugye.

35. Johannia (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2017. ápr. 7. 07:40
Ja igen. Az biztos h hamar pesten az ember. Melomtol csucs forgalomban 30 perc lenne. Este visszafele meg kb 15 perc volt pest.igaz az autópályán mentem visszafele. De ezek emberi idok.valaki pesten belul utazik 1-1,5orakat oda-vissza. Még meglátom. :)
34. mosolyka1111 (válaszként erre: 33. - Johannia)
2017. ápr. 7. 07:21

A Fuvaros és az Esztergályos a francba kint, M7-esen túl.

Na, ha ott nincs kocsi esetleg minden családtag feneke alatt, elvesztetek.

István utca, szerintem kulturált.

Amúgy nem akarlak "bíztatni" de szerintem szívedhez nőni nem is fog.

Nincs város hangulata, nekem Komárom és Győr után szenvedés volt.

Most 22 év után azt mondom, előnye, hogy 20 perc alatt Pesten vagyok.

2017. ápr. 6. 22:16

Na hat annyi korforgalmat mint amennyi Érden van nem is tudom láttam e valaha. A közlekedést kicsit kaotikusnak éltem meg kocsival.illetve durva h mennyi utca nincs leaszfaltozva. Es kb belathatatlanul nyílnak egymásba az utcák. Relatív veszélyesnek ereztem-tul sok volt nekem az egyenrangú kereszteződés, na meg a korforgalmak....sokkot kaptam. Csak odafele vagy 5-6 körforgalom volt es mind be volt dugulva. Élmény volt xd


Olyan kérdésem lenne h István utca milyen? Tovabba a következő utcák: Esztergályos utca, fuvaros utca milyen?


Meg ugy altalaban van olyan része érdnek ahova nem hallani az autópályát be _ejszaka_???


Köszi szépen előre is :)


..........

Ma voltunk kint párommal pár teleknel. Iszonyat sok a hatalmas palota\uj epitesu ház. Viszont az utak minősége kb minősíthetetlen ahhoz a borsodi faluhoz kepest ahonnan jövök... Sikeresen végigmentem a belvárosi részen is. Tele volt "fura" es nem iden barnult emberrel. Az egyik azt ecsetelte a masiknak h még megvan a mája es mukodik xdxd viszont a kinti utcák tetszettek : Minden utcában szép házak gondozott udvarral. Ennyi pozitívum volt csak elsőre.még szerintem nézelődök par alkalommal de eddig nem lopta be magát a szivembe. Nincs semmilyen hangulata a varosnak-legalabbis amerre én jártam. Szoval még azert kicsit ismerkedek hellyel. :) de egy biztos h az ingatlanpiac pörög ezerrel ott.

32. mosolyka1111 (válaszként erre: 27. - Plavalaguna)
2017. ápr. 5. 16:13
Igazad van, az elmúlt 10 évben tényleg sokat fejlődött. (én 22 éve jöttem ide férjhez).
31. mosolyka1111 (válaszként erre: 25. - 4331bba7c7)
2017. ápr. 5. 16:11

Azért ezt pontosítanám: A madárnevesek 70-es főútról a tesis (Batthyány) általános iskola irányába, azok jó utcák, szerintem.

A 70-es főút másik felén a madárnevűek tele vannak etnikummal. (Látjuk, mert itt mennek el a ház előtt, amikor a suliból jönnek-mennek).

De ez a fele oké, és a vasút is 10-15 perc gyalog.

30. mosolyka1111 (válaszként erre: 29. - Mosolyka1111)
2017. ápr. 5. 16:03

Még egy: Vonat a Délibe innen Érd állomásról (köznyelvben Nagyérd vasútállomás"-nak is mondják, óránként megy Pestre, illetve reggel csúcsidőben sokkal sűrűbben, alapból nap közben óránként, de pl. délután 2 és 7 között félóránként. Ez a dunaújvárosi, ill. százhalombattai.

Városon belül viszont a helyijárat közlekedés (busz) az tényleg hagy kívánnivalót maga után, évek óta nem használom.

29. mosolyka1111 (válaszként erre: 17. - Johannia)
2017. ápr. 5. 15:58

Szia!

Érden lakom én is. Nem tudok elfogulatlan lenni, én nem tudtam megszeretni igazán, de hát nyugat-dunántúli "ékszerdoboz" városból jöttem, szóval ez az én bajom.

Ha Érden akarsz letelepedni, én is (mint előttem más is), Érdnek a Postástelep nevű részét javaslom. Ott nincs "etnikum".

Vagy: Madár nevű utcák, de nem mindegy, hogy a 70-es főút melyik oldaláról nyílik. Ha a központ felé állunk, akkor jobbra, Papagáj, Pacsirta, Fürj. Itt szintén "mentes" az övezet, mi is itt lakunk. (Érdekes, a 70-es másik felén több lakik, és ott olcsóbb is a telek, nem véletlen).

Nekünk itt jó, a gyereknek 4 perc volt az ovi, a tesitagozatos suli is itt van az utca végében. Buszmegálló 3 perc, vasútállomás 10 perc gyalog, ha jól kilépek.

Viszont pl. Parkvárosnak vannak olyan részei, hogy ha nincs autó az ember feneke alatt, akkor el van veszve, buszmegálló is több kilométer, vasútállomás a holdban.

Szóval pl Érd Újtelepet tudom ajánlani, a tesitagozatos ált.suli körüli utcákat, nyugodt szívvel.

28. plavalaguna (válaszként erre: 32. - Simple)
2017. ápr. 5. 15:11

jééé, ez érd??? nohát nem mondod,,, ezt hol álmodtad?


egész pest is gettó igaz? meg térdigér a kutyaszar... és leszúrnak a metrón...


hát én itt lakok. meg úgy még pártizezren. van több kerület, különböző városrészek. a környékünkön pl egyedül el lehet engedni már az alsósokat is suliba.

27. plavalaguna (válaszként erre: 26. - 4331bba7c7)
2017. márc. 30. 07:45

te érdi vagy? vagy csak egy fanyalgó, aki mindent lehúz mindenhol? Bocs, de ezt meg kell kérdeznem.


az asztfaltos út már egyáltalán nem extra már érden. amióta befejezték a csatornázást folyamatosan aszfaltoznak. Járda meg azért régen is ritkább volt hogy nincs.


persze emlegethetjük a 30 évvel ezelőtti állapotokat, csak minek? az elmúlt 10 évben hatalmas fejlődés volt. rengeteg dolog kiépült, és épül folyamatosan. most pl kész lett az m7 es csomópont...


nem azt mondom, hogy minden szuper, de pont olyan mint egy vidéki kertváros.


ha valaki utál kertvárosban élni, annak nyilván semmi se lesz jó. de gondolom, az nem is itt keres telket eleve.

26. 4331bba7c7 (válaszként erre: 21. - Plavalaguna)
2017. márc. 29. 21:48
Kezdjük ott, h még járda sincs arrafelé sok helyen.
25. 4331bba7c7 (válaszként erre: 17. - Johannia)
2017. márc. 29. 21:48

Hát... Ha nézelődtök, majd látjátok, melyik utca mennyire gáz. Ez eltérő nagyon. Ahol meg "aszfaltos út" van, extrának minősül :D

Betörésről nem tudok. Lőcseit kerüljétek meg a madárnevesek utcák se jóról híresek. Nem árt, ha a Bajcsy vagy Riminyáki mellett van (arra jár a busz).

24. 4331bba7c7 (válaszként erre: 22. - Plavalaguna)
2017. márc. 29. 21:43
Duna utca és társai vizesek, én úgy tudom. Férfineves megnevezés is tág. Szerintem kulturált környék és nem vizes (pl.postástelep rész Parkváros alatt).
23. e8da813d29 (válaszként erre: 21. - Plavalaguna)
2017. márc. 29. 18:50
Nem, ez olyan, hogy a Vincellér nagyon meredek, én nem javasoltam.
2017. márc. 29. 18:44
a férfineves utcák nagyrésze nagyon vizes... ott marha rossz építkezni...
21. plavalaguna (válaszként erre: 20. - E8da813d29)
2017. márc. 29. 18:43

most ez kb olyan, mint ne költözz a budai oldalra , mert ott babakocsit tolni... mégis drágább mint pest :P


hát kinek mi ;)

20. e8da813d29 (válaszként erre: 19. - Plavalaguna)
2017. márc. 29. 18:34

A Vincellér közepére-tetejére feltolni egy babakocsit ... hát ... biztos be lehet tojni :O


Továbbra is javaslom a "férfineveket".

Ott Óvoda is és pesti buszjárat is van :)

19. plavalaguna (válaszként erre: 17. - Johannia)
2017. márc. 29. 18:26
neked szerintem ha gyereket családot terveztek, akkor vincellér, vagy tusculánum kell :) mindkettő mentén van pesti buszjárat is, és csendes aszfaltos utcák. az utóbbi években nagyon sok utcát megcsináltak a csatornázás után.
18. Johannia (válaszként erre: 14. - Plavalaguna)
2017. márc. 29. 18:15
köszi szépen
17. Johannia (válaszként erre: 16. - 4331bba7c7)
2017. márc. 29. 17:47

Koszi az infot.Alapbol borsodi vagyok.most a 8kerben élek. xD de azert magamat nem féltem. Ellenben ha gyerekem lesz akkor nyugodt szívvel akarom elengedni otthonrol suliba majd mondjuk. Meg ne azon kelljen idegeskednem hogy ellopják a haziallataim vagy a kerti bútort.esetleg betörnek mig dolgozok. Es a forumotlet onnan jott hogy mikor Elkezdtem utánajárni Érdnek kb mindenhol mindenki azt írta hogy betortek hozzájuk meg h jarhatatlanok az utak. Vagy ha nem hozza de a szomszedjahoz betörtek. Szoval a kerdes az hogy hol kell kevesbe tartani a betoresektol?


A közlekedés nekem mindegy. Kocsi/bicaj nem gond. Ahonnan származom 20 perc séta volt a vasútállomás. Nekem az nem távolság. A pestieket nem is ertem néha.tenyleg van hogy egymas szájában a két megallo de kepes egyet menni minthogy gyalogoljon. Na mindegy :)

2017. márc. 29. 10:07

Érd 1 jelenség. Sok a paraszt - de hol kevés? Rossz a közlekedés - hol nem? Mondjuk a pesti embereknek 1 villamosmegálló (kb 5m) nagy fáradalmas túra.


Parkváros necces.

Lőcsei út(on túl) életveszélyes.

Központ forgalmas, zajos.

Ófalu, Tusculanum mindentől távol.

Érdliget szép de vannak para utcák.

Postástelep szép, jó.

Mire vagy még kíváncsi?

15. plavalaguna (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2017. márc. 29. 09:57
ez csak olyan, hogy pest nem biztonságos... közben meg melyik része? érd túl nagy ahhoz, hogy egységes legyen. nem lehet összehasonlítani egy 8-10 ezres településsel, vagy egy mégkissebbel. itt külön kerületek vannak eleve, csak azo kitesznek egy települést.
14. plavalaguna (válaszként erre: 11. - Johannia)
2017. márc. 29. 09:54
írtam privit... de jó környéken bőven 10 milla felett vannak a telkek... evvan. azért nagy csodák nincsenek.
13. Johannia (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2017. márc. 29. 07:46

Szia. Koszi a valaszt. Hat eddig nem sok jot olvastam Érdről az a baj. Es lehet nem veletlen joval alacsonyabbak a telekarak mas budapesthez közeli településhez képest. :/


Azert ha még valakinek van tapasztalata, infója, kérem irja meg :) koszonom :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook