Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ház eladásakor a klíma, riasztóközpont az kié? fórum

Ház eladásakor a klíma, riasztóközpont az kié? (beszélgetős fórum)


2017. márc. 28. 10:36
hogy hirdettétek ? klimával riasztóval vagy ezek nélkül ?
23. plavalaguna (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2017. márc. 28. 10:04

mi is mondtunk vissza pár éve házat így... megtekintett állapot.. aztán jöttek de az ez meg az meg amaz mégsincs benne.. mi meg mondtuk, ok de a csupasz falak nem érnek annyit.. éppen csak a szigetelést meg a tetőt nem akarták a végén magukkal vinni...mi meg köszöntük nem kértük.


szerintem ami fixen beépített, az a ház tartozéka. ha valamit nem akar valaki otthagyni ilyesmit, azt előre jelezni kell, hogy nem képezi a vételár részét. ennyi erővel tényleg nem jár a zuhany vagy a kád a fürdőbe... vicces lenne.

2017. márc. 28. 08:48

Ingatlanos mondott olyan példát, hogy igen nagy értékű ház eladása meghiúsult, a szintén nem kis értékű karnisok miatt.

Részleteket nem írom le, csak mondom; a vevő győzött, nem vették meg a házat, de a már odaadott pénzt visszakapták.

21. sanyinak (válaszként erre: 6. - Jucus43)
2017. márc. 28. 06:16

Nem kell nekik a kiépítést fizetni?

De hiszen ha leszerelitek, akkor az egész folyamatot kezdhetik elölről. Sőt még a régi klíma nyomait is el kell tüntetniük először.

Arról nem is beszélve, hogy nektek is majd annyiba fog kerülni valahol újra beszereltetni, hiszen jó pár alkatrész nem használható fel újra, a klímagazt is újra kell tölteni.


Az ablakokat, ajtókat is leszerelitek?

2017. márc. 27. 18:43

szerintem erre nincs szabály. Mindenféleképpen meg kell az eladónak és a vevőnek állapodni, hogy mi marad.

( velem olyan szerződéseket köttettek, azt hiszem 2 alkalommal, hogy marad a klima , mert olyan ingatlanba mentek az eladók, ahol szintén volt)

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Túrógombócka)
2017. márc. 27. 18:33
Azért a nem beépített mosogatógépet csak vinném, mint a mosógépemet is. A beépített az más.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. márc. 27. 18:30
Érdekes ez a dolog. Angliában, ha nem bérli valaki a tulajdonostól a lakást, hanem vásárola, vagy az önkormányzattól bérli, fel kell szedni higiéniai szempontok miatt. Eleinte furcsa volt, de tényleg van ebben valami.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Jucus43)
2017. márc. 27. 17:30
Úgy gondolom, hogy nem lenne korrekt vinni. A zuhanykabin sem alkotórésze a lakásnak, mégsem szedném ki a fürdőszobából. Ha így tekintette meg a vevő, akkor evidens lehet a számára, hogy az marad. Nem beszélve arról, hogy a lakás árának töredéke a klíma, nem pitiánerkodnék ilyenen.
2017. márc. 27. 15:10
a gázbojlert és a mosogatógépet se szokta az ember magával vinni...
2017. márc. 27. 14:40

Megegyezés kérdése.

Én biztos nem kínlódnék vele, hanem beépítettem volna az árba. Szerelgesse a fene, sérül és nagy meló.

Ha meg úgy hirdetted, hogy klímás, risztós, akkor mi a kérdés? Úgy hirdetted?

14. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Jucus43)
2017. márc. 27. 14:32
Még jó, hogy a beépített szekrényen nem gondolkozol.
2017. márc. 27. 10:18
Szerintem nem szerelheted le a klímát és a riasztót, csak akkor, ha külön előre megmondtad, hogy azt viszed magaddal. A házhoz tartoznak. Én vevőként nagyon kiakadnék, ha mennék és nem lenne meg a klíma meg a riasztó, az után kéne rohangálnom, hogy pont akkorát és kompatibilist vegyek.
12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. márc. 27. 09:07

Nekem meg eszembe sem jutott, hogy a színben pont passzoló szőnyegpadlóra azt mondja, hogy az faltól-falig szőnyeg.

Ráadásul mindkét szobából elvitte, az egyik méretben nem is volt jó neki a másik helyen, ezek után el akarta nekem adni. :D Ez utóbbi volt a legdurvább!

11. kisj
2017. márc. 27. 08:36
megállapodás kérdése
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2017. márc. 27. 05:06
Nekem a a vevő kiakadt, hogy miért hagytam ott a padlószőnyeget, most neki kell kínlódnia vele:D
2017. márc. 27. 00:32

Szia!

Nálam a megtekintett állapot lenne a mérvadó, ha külön nem tértünk ki rá.

8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jucus43)
2017. márc. 26. 23:24

A riasztóközpontról nem sokat tudok, de szerintem egy klímát leszerelni és elvinni elég durva. Inkább beszéljétek meg, és írjatok egy kiegészítést ezekről a tárgyakról, hogy kié lesz.

Bár nekem olyan is volt, hogy felgöngyölítették a szőnyegpadlót, mire átvettem a lakást. :(

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Jucus43)
2017. márc. 26. 21:13
Hát de hogy hirdetted? Klímás?
2017. márc. 26. 21:05

Köszönöm a válaszokat.

Nem tértünk ki rá egyáltalán.

A beépyített konyha, beépített szekrények sorsát megbeszéltük.

A klíma 80 ezer körül volt, a szerelés 100. Mivel csak a berendezést akarjuk vinni, nekik már nem kell a kiépítést kifizetni, ami eleve drágább, mint a klíma.

A riasztóközpont nem volt drága. A vezetékek, infrák természetesen maradnának.

Persze csak akkor szereljük le ezeket, ha biztosak vagyunk abban, hogy minket illet.

5. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Plavalaguna)
2017. márc. 26. 20:58
Vagyis ez olyan, hogyha gépesített konyhát árulsz, akkor fura, ha a végén viszed a tűzhelyet:) (és a vevő jogosan akadna ki... szóval kérdés hogy árultad. )
4. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Jucus43)
2017. márc. 26. 20:57

Erről nem állapodtatok meg?? ha úgy árultátok, hogy klímás, riasztós, akkor nem korrekt elvinni, hiszen a vevő úgy vette meg, hogy az a házzal van.


Alapból ilyet amúgy megbeszél az ember.

2017. márc. 26. 20:55
Megbeszélés tárgyát képezi, hogy a vételár tartalmazza-e.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Jucus43)
2017. márc. 26. 20:47
Hogy hirdetted meg? Ha beleírtad a hirdetésbe, hogy klímás, riasztós stb. ház eladó, akkor nem.
2017. márc. 26. 20:39

Sziasztok !

Ház eladásakor a klíma, ill. a riasztóközpont vihető?

Amikor a riasztó központi riasztását mondtam le, akkor homályosítottak fel, hogy a klíma, ill. a központ az nem alkotórésze, hanem tartozéka a háznak. Az adás-vételi szerződésben ez nem került feltüntetésre, ill. szóban sem történt erre vonatkozóan megállapodás.

Kérdésem: vihetjük-e ezeket az új házunkba vagy sem?

Köszönöm előre is a válaszokat.

J.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook