Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas Anti-TPO és teherbeesés fórum

Magas Anti-TPO és teherbeesés (beszélgetős fórum)


7. Cicamica89 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2017. márc. 30. 15:32
Ma lett meg a vérvétel eredménye. A prolaktinom 500. Határérték 566. Úgy hogy szedem a premenst. Nem tudom h fog e rá gyógyszert írni a doki, kedden megyek hozzá...
6. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Cicamica89)
2017. márc. 28. 21:44

Ha a prolaktinod tenyleg magas, akkor szerintem az lesz a ludas.

Nem tudom pontosan, de sztem azt is a 3.napi vv-n kell nezni.

A nogyogyaszok altalaban nagyon raernek. Nem ok kuzdenek a gyerekert...

Majd azert irj, erdekelnek a fejlemenyek.

Sok sikert!

2017. márc. 28. 20:50
Fél évvel ezelőtt volt a teljes hormon labor is. IR nincs, cukorterheléses értékek rendben voltak, továbbá a progeszteron alapján azt mondta az orvos, h van peteérés. Prolaktinra még nem kaptam gyógyszert, azt mondták, hogy próbáljam meg először a premenst, de szerintem nem sokat ért.. holnap megyek vérvételre, ha magas a prolaktin, akkor kapok majd arra is gyógyit. Párom rendben van, átjárhatóságit kérdeztem, azt mondta a nőgyógyász, h szerinte még korai, próbálkozzunk.... csak olyan sok rémisztőt olvas az ember..
4. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Cicamica89)
2017. márc. 28. 08:54

Ha ez fél évvel ezelőtti eredmény, akkor itt lenne az ideje kontrollálni. De ha rendbe van a pajzsmirigy hormon, akkor az ATPO-val nem kell foglalkozni, nem tudsz mit tenni ellene, az általában mindig magas lesz, az autoimmunitás miatt. Magas prolaktin szintén gátolja a teherbeesést, de gondolom erre is szedsz gyógyszert.


De ezer más dolog miatt is nem jöhet a baba.

Teljes hormon labor volt (3. és 21. napi)? Petevezetők átjárhatók? Párod értékei rendbe vannak? Összeférhetőek vagytok (PCT)? Nincs inzulin rezisztenciád? (Általában együtt jár a pm problémával).

Ha ezek oké, akkor még lehet további immunologiai probléma, de rengeteg minden van, tényleg. Érdemes először is a fenti alap vizsgálatokat megcsináltatni.

2017. márc. 27. 21:18
Szia. Köszönöm a választ. A prolaktinom magas még mellé. Már fél éve szedem a letroxot. Tsh 4,8 volt. Anti TPO 900. Ft4 12,45. Progeszteron nagyon magas volt, azt hiszem ilyen 80koruli érték. Azt mondta a doki, h van peteérés, szerinte már össze kellett volna jönnie a babának, ez még a letrox előtti értékek. Szerintem ez a probléma eléggé megnehezíti a teherbeesést, minden hónap egy csalódás... Neked van már gyerkőc? Alulműködik a pajzsmirigyed?
2017. márc. 27. 11:38
Az ATPO csak azt jelzi, hogy autoimmun a pajzsmirigy alulműködésed. A betegség maga ez. Erre gondolom kaptál gyógyszert. Az majd beállítja a normális pm működést és terhes leszel (ha csak ez a baj).
2017. márc. 26. 20:19
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy ki milyen magas Anti-TPO-val esett teherbe? Sokan azt mondják, hogy ennek nincsen jelentősége, de vannak, akik szerint igen is van, mert nem hagyja beágyazódni a babát.... írjatok légyszi, mert már nagyon el vagyok keseredve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook