Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meddig lesz láza? fórum

Meddig lesz láza? (tudásbázis kérdés)


2017. márc. 24. 22:14
Nekem ősszel volt mind a 3 gyermekem bárányhimlős. A legkisebb alig volt 5 hónapos. Nekünk nagyon bevált a gyógyszertárban lehet kapni direkt bárányhimlőre való habot. Ettől alig viszkettek. Csak a nagy lányomon lett pár heg de az is azért mert vagy nagyon mély volt a seb vagy unalmában észre sem vette, hogy leszedte a vart.
11. bobita0212 (válaszként erre: 10. - Marcsika77)
2017. márc. 24. 19:52
Nem nyugtattal meg 😞
2017. márc. 24. 19:41
A gyerekeimen brutálisan kijött a bárányhimlő, 5 éves volt a nagy, a kicsi 4 hónapos. A nagyobb 8 napig volt lázas és csupa gennyesek lettek a pöttyök, 6 hétig tartott nála, beutaltak kórházba is de nem volt felülfertőzött. A gyerekorvosunk sem látott ennyire brutális bárányhimlőt. Még most is kiráz a hideg ha vissza gondolok!
2017. márc. 24. 18:54
Változó, hogy kinek jelentkezik és hogyan a láz. Jobb, ha a kistesó is átesik rajta.A viszketés csökkentésére, a hegek elkerülésére nagyon jó az aloe firsttel fújni és az aloe vera gelly krémmel kenni.Jobban bevált, mint a rázós gyógyszertári kence Jobbulást!.
8. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - Hanga05)
2017. márc. 24. 18:34
a mentolos rázó keverékes oldat amit én írtam az csak addig cseppfolyós amíg ráteszi, utána pár percen belül megszárad és hűsít, illetve sokat segít abban, hogy a kiütések "leszáradjanak". tehát ettől nem fog elfertőzödni viszont sokkal gyorsabban gyógyul, gyorsabban tűnik el és nem utolsó sorban nem viszket.
2017. márc. 24. 18:20
Addig a legfertőzőbb, míg nem látszik, és cseppfertőzéssel terjed, mint a nátha. Mire a pöttyök beszáradnak, egyáltalán nem fertőz.
6. Hanga05 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. márc. 24. 18:15
Jelentkezhet láz, amíg friss kiütések jönnek, és nem pörkösödik. Nem szabad a kiütésekre folyadékot rakni, mert alatta befertőződhet. Maximum nagyon vékonyan mentolos hintőport, bár újabban azt sem nagyon ajánlják. Esetleg Zyrtec cseppet lehet adni neki viszketéscsillapításra.
2017. márc. 24. 18:13
Szerencsére nem lázas a fiam. Ma reggelre jöttek elő neki a pottyok. Várható még h lázas lesz vagy már jelentkezett volna?
2017. márc. 24. 18:10

Nekem a nagyobbik 4 éves, a kisebbik 8 hónapos volt amikor átestek rajta, és azon kívül hogy tele voltak pöttyökkel semmi más nem volt.

A nagyobbik hozta haza az oviból, és pont rá 2 hétre jöttek ki a pöttyök a kicsin.

2017. márc. 24. 18:07

Köszönöm szépen!


Himlős az lemaradt

2. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. márc. 24. 17:59
szerintem 90 % hogy elkapja a kistesó. a legfontosabb most, hogy egyenletes melegben legyen a kicsid, tehát a lakásból ne engedd ki semmiképp és próbáld meg vele megértetni, hogy ne kaparja el a pöttyöket mert az maradandó hegeket okoz. túl lehet lenni rajta de pár napig nagyon fog viszketni szegénynek. a gyógyszertárban lehet kapni mentolos folyadékot amit egy vattával vagy kozmetikai pamaccsal rá tudsz tenni a pöttyökre, enyhíti a viszketést a "mi időnkben" "rázó keverékes mentolos oldat" volt a hivatalos neve, most nem tudom hogy hívják. ja és próbáld meg ágynyugalomban tartani a gyereket illetve olvasás tv nézés persze lehet de semmiképp ne ugráljon rohangáljon ez is fontos. jobbulást nektek. ja még egy figyeld hogy te nem kapod e el, mert felnőtteknél sokkal rázósabb.
2017. márc. 24. 17:54

Szerencsére nincs láza. Ma reggel már teli volt pöttyökkel és azóta csak jönnek neki. Várható h lesz neki láza vagy az már jelentkezett volna?

A kistesoja minden esetben elkapja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook