Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogyan döntenétek? fórum

Ti hogyan döntenétek? (beszélgetős fórum)

15. moonlight13 (válaszként erre: 11. - F4e7e8321e)
2017. márc. 27. 09:16

Azért ezt a 300-500 ezer forintos fizetést ne nagyon lőjük be, mert én irodai munkánál mostanában nem nagyon hallottam ilyeneket. Manapság azért a fiatalok körében elég sokan beszélnek angolul.

Szerintem is első az álláskeresés, utána érdemes albérletet keresni. Mivel mostanában tényleg horror árakon vannak az albérletek, és akkor még a rezsi sehol sincs, ismerősök már csak egy-egy szobát bérelnek közösen valakikkel.

14. sanyinak (válaszként erre: 13. - F4e7e8321e)
2017. márc. 24. 20:17

Legjobban állítólag azokat fizetik meg, akik valami kurrens nyelvet is beszélnek, amit csak kevesen tudnak.


Volt már hogy én is hívtam olyan magyar nyelvű ügyfélszolgálatot, ahol csak törve beszéltek magyarul :)

13. f4e7e8321e (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2017. márc. 24. 19:54
Igen, általában legalabb két nyelven folynak ezek a munkák, de nem egyszer előfordult, hogy csak angolost keresnek.
12. sanyinak (válaszként erre: 11. - F4e7e8321e)
2017. márc. 24. 19:25
Azért az SSC munkahelyeken csak az angol már kevés szokott lenni...
2017. márc. 24. 16:50
Van esetleg komolyabb számítógépes ismereted? Angolul folyékonyan beszélsz? (tudnál angol ügyfelekkel dolgozni?) Mert ilyen jellegű munkák eleg jól fizetnek. (300-500 ezer Ft/hó). Nekiugrani sztem is ugy tudsz, ha átmeneti szállásról nezelődsz. Utána akkor tudsz a melóhoz közel eső lakást keresni, mert az sem túl jó ha naponta 3 óra elmegy utazásra.
10. fheart (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2017. márc. 24. 15:40
Angolul, de elkezdtem mar a nemetet is tanulni.
9. gabbbicica (válaszként erre: 7. - Fheart)
2017. márc. 24. 15:22
Milyen nyelveken beszélsz? Multis angolos-németes meló kb korlátlan számban van Budapesten.
8. Lonna4 (válaszként erre: 7. - Fheart)
2017. márc. 24. 15:21
7. fheart (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2017. márc. 24. 15:00

24 vagyok es mindenkepp irodai allast szeretnek, eddig is ebben a munkakorben dolgoztam, irodavezeto, ugyfelkapcsolati osztalyon, csoportvezeto is voltam, tehat maradnek ezen a vonalon.


Koszonom a valaszt mindenkinek egyebkent.

6. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Fheart)
2017. márc. 24. 14:56
Valaki akinél ellenel mondjuk 3 4 hétig? Fizeted az albérlet radaso részét kozben lenne egy rövid időd bele kóstolni milyen a fővárosi let. Vedd fel a kapcsolatot a barátokkal rokonokkal ismerősökkel mond el hogy mik a terveid. Talan valaki ismer valakit vagy van munka lehetőség a saját cégénél. Hostel olcsó szállás lehetőség.
5. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fheart)
2017. márc. 24. 14:39

Én 3 éve költöztem Budapestre, de volt munkám vidéken. Tudtam, hogy nem akarok ott maradni, ezért először elkezdtem állást keresni, kikalkuláltam, hogy mennyivel növekednek meg a költségeim (albi, stb) és ehhez képest lőttem be a fizetési igényem.


Oszkárral (telekocsival) közlekedtem az interjúkra, ami pont fél áron volt a vonatjegyhez képest, és ha le tudtam szervezni interjúkat két egymást követő napra, akkor Budapesten aludtam a barátnőmnél.


Amikor megkaptam az új melót, elkezdtem albikat nézni, de nem találtam addig, amikorra kezdeni kellett. Egy barátnőmnél laktam 3 hetet a kanapén, és minden délután munka után albérleteket kerestem.


Ha otthon sajátban/szülőknél laksz, akkor olcsóbb először melót keresni és jönni az interjúra, mint 100ezerért fenntartani egy albérletet.

2017. márc. 24. 14:09
először keressél munkát, és utána albérletet. Gondolom, hogy a fizetés futni fogja a bérleti dijat, igy nem is kell a megtakaritáshoz nyúlni ( csak az első fizetésig )
2017. márc. 24. 13:58
Hány éves vagy, és milyen munkában gondolkodsz?
2. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Fheart)
2017. márc. 24. 13:55

szerintem keressel munkat gozerovel, probald az interjukat egy napra szervezni. egy normalis cegnel, ahol eselyed lehet es nem az megy, hogy boldog-boldogtalant behivnak, normalisan is allnak hozza, ha azt mondod, neked ez a nap nem jo, a masik megfelelobb lenne


ha olyan vegzettseged, tapasztalatod van, amivel konnyen talalsz munkat, akkor a koltozest is intezheted egyuttal, ha mindenkeppen a fovarosba akarsz menni

2017. márc. 24. 13:47

Sziasztok,



Tanacsra, kis iranymutatasra lenne szuksegem. Nincs ekezetem,bocsi erte :>



Kb 2 hete mondtam fel, igy alakult, amugy sem szerettem mar,mast akartam csinalni. Lenne uj lehetoseg itt(nagyvarosban lakom), de ugy erzem, hogy a fovarosban tobb eselyem lenne es jobb munkat is talalnek.



Igazabol ott elnek a barataim is, itt mar csak a csaladom van. Gondolkozom erosen a koltozosen, de meg ilyen tapasztalatom nem volt, vagyis masik varosba nem koltoztem tok egyedul. Nem is tudom hogyan kellene belevagnom, elobb munkat keresnem, aztan albit, vagy forditva?Az interjuzas sem tudom hogyan oldhato meg, osszehasonlitva azzal ami itt van, van amikor elotte egy nappal szoltak,hogy na, szeretnenk meghallgatni. Megtakaritott penzem van, nem is keves, millio folott, de nem szeretnem elherdalni a semmire. Az alberlet arak horror magasak, azt tudom, viszont nekem van egy kiskutyam, vele meg nehezebb lenne a koltozes.Ha talalnek egy rendesen fizeto munkat, lehet erdemesebb lenne hitelt felvennem, bar ezt se tartom annyira jo otletnek.



Annyi felekeppen lefuttattam mar az agyamban ezeket a lehetosegeket, de egyikre sem mondanam, hogy vagjunk bele, viszont ugy erzem,hogy lepnem kellene.



Minden otletet szivesen fogadok es koszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook