Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos - Mit ettem ma és annak eredményei fórum

90 napos - Mit ettem ma és annak eredményei (beszélgetős fórum)


14. Kotkoda_:) (válaszként erre: 13. - Zsukika1)
2017. ápr. 3. 11:48

Szia,

Nagyon ügyes vagy, gratulálok.

Szerintem nevezzük át a fórumot "Fogyjunk együtt"-re! Sajnos a 90 napost fel kellett adnom, de a diétát és a mozgást nem. Ma reggel zabpelyhet ettem, az ebéd finomfőzelék lesz (rizsliszttel sűrítettem), este csak friss saláta olíva és tökmagolajjal, esetleg citromlével. Ja, és megyek tornázni, 1 óra alakformáló aerobik (súlyzós).

Ösztönözzük egymást csajok, mert úgy könnyebben megy!

Itt a bikiniszezon, hajrá!!! :)

2017. ápr. 2. 11:11
Sziasztok. Anno én is elkezdtem ezt a 90 napos diétát de nekem nem volt hozzá elég kitartásom. Gondolom sokakkal van ez így! Akinek sikerül minden elismerésem. Én most mást kezdtem el. Mindenkinek ajánlom a mozgást, mert tényleg segít, viszont az evésre is oda kell figyelni. Amit én változtattam hogy fehér kenyér helyett teljes kiörlésű kenyeret eszek, a lisztet zabpehelyliszttel helyettesítem, az olajat kókuszzsirral a cukrot édesítővel. Február elején kezdtem heti 4 alkalommal megyek tornázni ami 30-40 perc kardió utána súlyzózás. Hát lassan indult be, szóval mindenkinek türelem és kitartás kell aki ezt elkezdi mert ez nem 1ik napról a másikra történő dolog. Ahogy a kilókat se egyik napról a másikra szedtük fel. Nem igaz? :) Én most 5 és fél kg minusznál járok, és most jutottam el odáig hogy már látják mások is rajtam. Nem tűnik soknak de az edzések hatására sokat feszesedtem és hasból pl 4 cm karcsúsodtam. Ami azért nem kevés. Szóval sokszor nem is a súly számít hanem az hogy nézünk ki. 93 kg-ról indultam most vagyok 87.5 kg és 165 cm magas. Ez idő alatt 2 és fél hétig beteg voltam amikor nem is tornáztam...szóval ahhoz képest szerintem nem rossz eredmény :) Persze én is szeretnék gyorsabban fogyni de heti max 1.5 kg nál nem szabad többet mert azt a bőrünk is megsinyli, igy van ideje regenerálódni. Unokatesóm Amerikában él, ott ment férjhez és ő ajánlott nekem 1 csokoládét amit még magyarországon nem lehet kapni. 90 db kis kocka csoki 25.000 ft viszont ők már használják nagyon szép eredménnyel. Amit hallottam róla tele van ásványi anyaggal, eltelít, nem vágy többé az édességre és valami olyan anyag van benne ami lebontja a zsírt. Gondoltam én is kipróbálom, de legalább 4-et kellene rendelnem ahhoz, hogy a postaköltség 0 Ft legyen. Ezzel ki lehet étkezést is váltani. Van itt olyan aki szívesen kipróbálná velem?
12. Rita0804 (válaszként erre: 11. - Kotkoda_:))
2017. ápr. 2. 10:41
Szia! Nekem tegnap volt gyümölcs nap nagyon nehéz volt. Sajnos nem szeretném a gyümölcsöt, de kibírtam. Sajnos fogynom kel. A mérleg áll. A férjemmel együtt csináljuk. Ő Tegnap kertészkedett, neki kevesebb a kg is. Most majd én is elkezdek tornázni és egy darabig kerülöm a mérleget :). A gyümölcs napra valami ebédet nem tudsz betenni. Neked nem sok kg kel lefogyni. Jobban vagy? Mi lett veled?
2017. ápr. 2. 07:40

Szia Rita,

Igen én is ezt láttam, hogy nem mozognak a 90 napos fórumok, ezért nyitottam.

Viszont a gyümölcsnappal fel kellett adnom, mert sajnos rosszul lettem.

Most igyekszem egy olyan diétát folytatni, ami cukor és liszt mentes. Sok friss saláta, és husi.

Ja, és heti 3-szor járok aerobicra. Kettő súlyzós, egy zsírégető.

Várom a hatást, remélem egyszer látni fogom...

Legyen szép napod!

2017. márc. 30. 13:48
Sziasztok! Látom, nem olyan régi a fórum. Keresgéltem, de egyik 90 napos fórumon sincs nagy élet. Tegnap kezdtem ismét a diétát. Jó lenne sorstársakkal beszélni.
2017. márc. 23. 11:54

Jaj de jó, hogy írtatok!!!

Tudom, tudom van sok negatívum! De sajnos én ebben a fogyókúrában hiszek, mert egyszer már különösebb erőfeszítés nélkül fogytam vele. Kb 2 hét kell, amíg hozzászokik a szervezet!

Ja, nekem a paradicsom is gyümölcs :) Olyan jól esik a 100%-os paradicsomlé picit megsózva, megborsozva.

8. fehérke111 (válaszként erre: 6. - Fehérke111)
2017. márc. 23. 10:58
Kiegészítem: Közben az idő is múlt, az első nekirugaszkodásom 18 éve volt, a második 7-8 éve. Lehet, hogy most még egyszer elkezdem, bár az én férjem mellett kajában nincs kilátás váltásra... :-)))
7. fehérke111 (válaszként erre: 4. - Fehérke111)
2017. márc. 23. 10:54

Ezt most találtam a fészen, hátha egy kis segítség:

(Csak másolni engedte)


Zsírégető köretek

HillVital

2017-03-16 15:39:00


A húsokhoz köretként nemcsak krumplipürét, tésztát és rizst tálalhatunk. Összegyűjtöttünk néhány zsírégető köretet.

►Tovább olvasom...

Brokkolisaláta: A brokkoli rendkívül gazdag krómban és C-vitaminban. Nélkülözhetetlen a vércukorszint optimalizálásában. Keverjünk el egy evőkanál borecetet ½ teáskanál mustárral, ½ teáskanál mézzel, csipetnyi sóval és borssal. Tisztítsunk meg egy szál zöldhagymát, karikázzuk bele az öntetbe. Alaposan mossunk meg, és szedjünk rózsáira 30 dkg brokkolit, majd enyhén sós vízben pároljuk kb. 5 percig. Szűrjük le, és keverjük hozzá a dresszinghez. Halakhoz isteni köret!

Zellerpüré: A zeller kiváló vízhajtó. Illóolaja, illetve keserűanyaga fokozza a zsírok lebontását. Tisztítsunk meg, és kockázzunk fel 40 dkg zellergumót. Egy kis fej vöröshagymát kockázzunk fel, és dobjuk bele egy kis felforrósított kókuszzsírba, Pároljuk 5 percig, majd öntsünk hozzá 2 dl erőlevest. Lefedve pároljuk még 15 percig, majd mixeljük össze, tegyünk bele ½ dl tejfölt. Sózzuk, borsozzuk, adhatunk hozzá egy kis őrölt szerecsendiót is. Ha felforrt, vegyük le a tűzről. Szeletelt sült húsokhoz ajánljuk!

Lencsefőzelék: A lencse kiváló vasforrás. Ha elegendő vashoz jut a szervezetünk, energiaháztartásunk rendeződni fog. Aprítsunk fel egy-egy fej vörös-és fokhagymát. Pici kókuszzsírban pároljuk meg. Óvatosan, nehogy megégjenek. Adjunk hozzá 15 dkg megmosott vöröslencsét, 1 teáskanálnyi paradicsompürét, pici xilitet, egy pici curryt. Pár perc után öntsünk hozzá 1,5 dl húslét. Főzzük kb. 10 percig. Ízesítsük sóval, borssal! Remekül meg pecsenyéhez, sült kolbászhoz.

6. fehérke111 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2017. márc. 23. 10:51

:-)))

Ennek több oka is van: 1./ Nyilván, ha visszatérsz a normál étkezéshez, akkor is tartózkodni kell a túlevésektől, a rendszertelen étkezésektől. Ez nekem nem ment.

2./ Sajnos nagyon szeretem a kenyérfélét és az édességet (süteményeket) akár cukrászdai, akár házi készítmény - már régóta csak akkor sütök, ha vendéget várunk, így alig jut valamicske :-)))

Tehát a problémát látom, tisztában vagyok vele, de sajnos e téren nincs önfegyelmem.

3./ Az aktív, dolgozó koromból megmaradt beidegződések sajnos nem múlnak: képes voltam egész nap kajálás nélkül jönni-menni, és este, nyugiban, viszonylag későn rettentően bevacsoráztam (olyan vagyok, mint a sivatagi teve, "aki" hosszú időre feltankol, ha vízhez-élelemhez jut :-))). Este főztem a családnak, és természetesen nem az én igényeim voltak első helyen.


Igazuk van az okosoknak: nem a diétázás a megoldás, hanem az életmódváltás!

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fehérke111)
2017. márc. 23. 09:57
Miért hízol mindig vissza?
4. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Kotkoda_:))
2017. márc. 23. 09:51

Szia! Én már két alkalommal próbálkoztam (azért csak próbálkoztam, mert nem vittem végig :-)). Az első alkalommal "belebuktam": már jóval 60 nap fölött jártam - és kitört a férjem névnapja :-))), de így is 10 kg volt a mínuszom.

A másodikat sem vittem végig, több mint egy hét hiányzott volna, de 14 kg mínuszom lett.

Nálam semmi mellékhatás nem jelentkezett, nem volt könnyű, de nekem tetszik és lehet mostanában újra megcsinálom - sajnos már megint rám férne.


A viszonylagos jó eredményeim állítólag a rajtsúlyomnak köszönhetőek: minél nagyobb a leadandó felesleg, annál látványosabb az eredmény :-)

Gyümölcsnapra előkészítettem tisztított, darabolt almát, körtét, grépfrútot, ami volt, és rájártam, nem tartottam be a háromszori étkezést.

Én mindig nagyon vártam a szénhidrát napot: este ugyebár k.ö.t.e.l.e.z.ő egy szeletke étcsoki elfogyasztása - ez volt a nap fénypontja :-)

Ekkor jöttem rá arra is, hogy nem szeretem ugyan, de belefér a rántott/köménymagos leves: dobtam bele egy jó adag petrezselymet, pirított kenyérkockát.

Azért van ebben a diétában egy-két ellentmondás is: pl. a fehérje és a keményítős napokon is engedélyezett egy-egy szelet kenyér! Ezt kihagytam, de a fehérje napokon némi lelkifurdalással becsempésztem a rántott szeletet :-), mondván, hogy kenyér kizárva, jó nagy adag salátával jöhet csak egy szelet rántott... (sütőben sütve).

Az egyik leírásban havonta egy alkalommal a gyümölcsnap után egy víznapot ajánlottak - kipróbáltam, két alkalommal sikerült, nem volt hiányérzetem, nem voltam rosszul.


Szóval: drukkolok neked, ne add fel - olyan jó gyümölcsök vannak/jönnek, mert ugye még tavasz eleje van, de kitartás! :-)))

3. Judit36 (válaszként erre: 1. - Kotkoda_:))
2017. márc. 23. 09:09

11 éve én is 9 kilót fogytam vele az első hónapban , viszont a hiányos táplálkozástól szinte ájulásig lettem vashiányos, hajhullós stb.


A szervezet 4!!! naponta jut egy bizonyos tápanyaghoz. Gondolj bele, 4 naponta eszel fehérjét!


Fogyásra beválhat (sőt beválik), amíg csinálod, de ha nem figyelsz tönkrevágod a szervezeted.


Azóta egy okosabb kúrát alkalmazok, ha hirtelen szeretnék pár kilót kiméregteleníteni magamból/magamról és az egészséges, tudatosan bevitt megfelelő minőségű és mennyiségű táplálkozás lett az enyém, jól megválogatott étrendkiegészítőkkel :)


Kitartást neked és vigyázz magadra!!

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kotkoda_:))
2017. márc. 23. 08:56

Hagyd ki a gyümölcsnapot, tarts helyette salátanapot.

Ez a diéta aránytalanul sok szénhidrátot tartalmaz.

Sok sikert!

2017. márc. 23. 08:44

Sziasztok,

Azért nyitottam ezt a fórumot, hogy minél többen erősítsük egymást a sikeres fogyókúrában. Sajnos az ebben a témában nyitott fórumok nagyon régóta élettelenek, nem igazán van mozgás rajtuk.

És miért a 90 napos? Sokan cáfolják eredményességét, de nagyon sokan hisznek is benne.

Én kb 7 éve 10 kilótól szabadultam meg, úgy, hogy csak 70 napig csináltam a diétát. Most ismét ennyi a célom.

Ma a legzűrösebb, azaz a gyümölcsnapom tartom. Talán éppen ezért ezen a napon nyitottam a fórumot, hisz elkélne a támogatás.

160 cm vagyok és jelenleg 69,5 kg. :(

Hétfő: reggeli egy banán, ebéd egy csirkecomb káposztasalátával, vacsora dresszinges friss vegyes saláta 4 vékony szelet karaj szalámival.

1 óra aerobic, és bicajozás

Kedd: reggeli egy narancs, ebéd sáfrányos kukoricás, cukorborsós rizs, vacsi ugyanaz, mint az ebéd. Bicajozás.

Szerda: reggeli egy narancs, ebéd pestós, foghagymás tészta, vacsi ugyanaz, mint az ebéd. 1 óra aerobic, és bicajozás.

Csütörtök: reggeli egy narancs ...

Gyertek, erősítsük egymást!

Szép napot mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook