Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Second hand avagy turkálóból öltözködni kínos? fórum

Second hand avagy turkálóból öltözködni kínos? (beszélgetős fórum)


23. túrógombócka (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2017. márc. 26. 08:44
nahát, én meg mindig azt veszem észre, h nagyobb nőknek nagyobb a kínálat. nekem 36-38 kellene, és ami tetszik, az mindig kb. 42-es.
22. 915e4d9553 (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2017. márc. 25. 22:50

:)

Jaj, de cuki sztori!

Na ugye! Már megéri turizni. :)

2017. márc. 25. 22:47
és még amiért érdemes a turiba járni, a macskáknak vettem párnákat paplanokat, takarókat szőrös bundákat, hogy ne fázzanak. Önkritikusan megállapitottuk, hogy mennyivel szebb, a mintájuk, a formájuk. - amit most használok a Picinek, az is valami gyönyörű lila virágos paplan -, mint a mi ágyneműinknek.
2017. márc. 25. 22:43

Szerintem, nem kinos, ki sem derül, mint ahogy valaki már irta, hogy tényleg igényes egyedi jó cuccokat is lehet találni. ( különben éppen ma volt rajtam kedvenc türkisz pulcsim, amit pár éve ott vettem,még meg is dicsérték a jó időben - ismerőseim körében nincs is olyan másnak ) Még a fiam alacsonyabb ill fiatalabb volt, neki is tökjó pólókat szereztem, még a gimis társak szülei Is érdeklődtek, hogy hol vettük ( szErencsére a fiam nem tudta megmondani ... ) éppen az a bánatom, hogy a turkát alacsony max középtermetű vékony nőknek találták ki, én a 175/80 körüli paramétereimmel nehezen találok magamra.

Nem jellemző, hogy ott vásárolok, de ott IS vásárolok ruhákat, ha megfelel. Csak az a dühitő, hogy a helyi turkatulaj önreklámozásként rögtön felsorolt 5-6 kolleganőmet, akik állitólag szintén ott vásárolnak. képzelem, nekik meg rám hivatkozik.

Különben Szabadkán szeretek vásárolni, de ott még az áruházakban sincsenek hirül sem olyan jó cuccok, mint némelyik jobb turiban.

19. MZsanett (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. márc. 25. 11:54
Dehogy ciki! Én is turiból öltözök és tök jó ruháim vannak. Ha lenne pénzem, akkor se vásárolnék márkás helyen, mert minek, ha ugyanazt megkapom a turiban sokkal olcsóbban.
2017. márc. 25. 07:57

felénk 2 féle turi van. az egyik fajta egyáltalán nem olcsó, pl. 1500-2000 egy póló, 3-4000 egy farmer. újat is kapsz ennyiért. sztem itt nem ciki vásárolni, hiszen nem büdös, nem koszos se az áru, se a bolt.

a másik fajta a büdös-koszos pár száz forintos, na innen soha. eleve nincs is benne semmi olyan ruha, amit magamra vennék.

2017. márc. 25. 07:46

Nekem turizni nincs türelmem.

Viszont nagyon sokszor voltam anno az osztályban a legjobban öltözött, a nyugatnémetországi rokonaim levetett cuccaiban:)

Szerintem nem ciki.

16. 915e4d9553 (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2017. márc. 24. 21:00

Úgy tűnik, hogy akik idáig hozzászóltak, azoknak nem kínos. De én sok embert ismerek, akik azt mondják, hogy ez bizony ciki, és ők a világ minden kincséért sem öltöznének turkálóból.


Egyébként én a való életben sem titkolom, hogy szoktam turkálni. Volt nem egy olyan eset, hogy a turkálós ruhámat dicsérték meg. Én meg nem csináltam titkot abból, hogy honnan van.

15. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. márc. 24. 18:01

miert lenne kinos? csak te tudod, honnan vannak a ruhaid, es biztos sok ilyen ruci sokkal jobb minoseg, mint ujonnan itt-ott vasarolt :D


errol jut eszembe, milyen regen neztem korul ilyen uzletben mar

14. bozsu55 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2017. márc. 24. 17:59
Brrr azt neeeem!Cipőt se,ágymatracot se!
2017. márc. 23. 21:50
Mondjuk azt nem értem, hogy lehet turiból vásárolt melltartót meg bikinit hordani.
2017. márc. 23. 18:37

Pár éve szerettem rábukkanni jó cuccokra, pl vadiúj hosszú bőrkabátot vettem 2850 forintért :D

Aztán a kedvelt helyem megszűnt, a többi egyre drágább lett, már csak új ruhákat veszek.

2017. márc. 23. 18:35
Nem ciki.Türelem kell hozzá,és tudomásul venni hogy nem azt veszel amit szeretnél hanem amire rábukkansz,és szükséged lesz rá.
2017. márc. 23. 14:16
imádok turizni
2017. márc. 23. 13:56
Szerintem nem kínos. Én szeretem a csinos, igényes, minőségi ruhákat. Nálam a két véglet létezik: vagy megtalálom turiban, amire éppen vágyom/ szükségem van, vagy megveszem drágán újonnan. Fehérneműt nem turizok, azon kívül bármi jöhet. Táskákat nem találtam még, azokat megveszem márkaboltban, ha szükségem van rá.
2017. márc. 23. 09:04
Nem kinos, inkabb okos. De mindenki maga tudja mire kolti a nem konnyen megkeresett penzet...
2017. márc. 22. 21:15
Én nem vagyok a pénztárcám ellensége,így előszeretettel turkálok baromi jó cuccokat potom áron.Anyukám egyszer eljött velem,de a hátam mögött állt,mert képtelen volt túrni. :D Nem azért mert utálkozott,vagy ciki volt számára,hanem egyszerűen nem tudott...ugyanakkor elképedve veszi tudomásul egy két ruhámról hogy honnan halásztam elő,és varázsoltam ujjá. Nincs ebben semmi ciki.Akinek az,hát az meg abban leli örömét hogy kiad egy táskára 60 ezret.:)
2017. márc. 22. 21:13
Ma már egyenesen trendi lett.
2017. márc. 22. 21:09
Egyáltalán nem kínos, de sok időt kell rászánni, kolléganőim közül többen öltözködnek csinosan így. Sajna, nekem efféléhez nincs türelmem, inkább kevesebb ruhám van, de azt gyorsan megveszem, ahol tutira tudok menni.
2017. márc. 22. 21:07
Sokkal egyedibb, sokszor márkás ruhákat lehet találni turkálókban, mint a sima ruhaboltokban. Mármint megfizethető áron, mert drága boltokban lehet, hogy szintén egyedi és jó a minőség, de én azt pl. nem tudom megfizetni. Van jó pár kedves cuccom turiból.
2017. márc. 22. 20:48

Azt hiszem, az a bizonyos kellemetlen szag, amit érzünk, ha bemegyünk egy ilyen üzletbe - pont a fertőtlenítő szaga. Úgy tudom, kötelező fertőtleníteniük.


Én ecetes vízben szoktam előáztatni, aztán jön a sima mosás.

2017. márc. 22. 20:37
A legkedvesebb cuccaim turiból vannak. Nincs bajom a ruhákkal, csak azt a szagot nem bírom. Első mosásnál bele szoktam azért dobni egy marék hyperol tablettát a mosógépbe.
2017. márc. 22. 20:29

Rengeteg használt ruha üzlet van.

Van, aki előszeretettel turkál, van aki ezt több, mint cikinek gondolja.


Nekem van "turis" kincsem.


Ki hogy viszonyul a használt ruhákhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook