Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Félrediagnosztizált fülgyulladás gyereknél! fórum

Félrediagnosztizált fülgyulladás gyereknél! (beszélgetős fórum)


2017. márc. 21. 08:50

Konkrétan ilyenben nem voltunk, de a félrekezelt fülgyulladás ismerős. Kicsi volt a fiam, 1,5 éves, amikor egyszer nagyon belázasodott és sehogy sem tudtam lehúzatni. A háziorvos belenézett a torkába, rózsaszínnek találta és írt fel egy gyógyszert, amitől rettenetesen ment a hasa. A szó szoros értelmében a háta közepe is olyan lett. Nem adtam neki a gyógyszert és alig vártam, hogy a rendelésre visszavihessem megmutatni. A láza továbbra is magas volt. A doktornő valószínűleg megsértődött azon, hogy nem adtam a gyerekemnek az általa felírtat, azt mondta, : akkor ne adja, majd szépen elmúlik a torok pirossága! De a lázra semmit nem mondott. Én gyanakodtam, hogy a fülével lehet baj, mert úgy imbolygott a fiam, mint egy kis részeg. Elvittük a kórházba a fülészetre, de ott beutaló nélkül nem fogadtak. Rohanás vissza a központi rendelőbe a fülészetre beutalóért. Ott az orvos megnézte és azt mondta, egyik füle szebb, mint a másik! De én kiharcoltam a beutalót. Rohanás vissza a kórházba. Ott egy arab vagy algír doki volt, nagyon kedves. Röntgen után közölte, mind a két fülében középfül gyulladás van és mindkettőt meg kell nyitni. Ott azonnal felszúrta mind a kettőt, jött is a genny rendesen. A kocsiban visszafelé el is aludt a fiam, a láza is lement a kapott gyógyszertől. Azóta tudom, hogy az Augmentin nagyon jó gyógyszer.

Nem akartam cirkuszolni a háziorvossal, de kedvem lett volna hozzá elmondani, hova tegye a diplomáját! Akkor örültem a javulásnak, és kb 1 hét alatt rendbe is jött a fiam. :)

2017. márc. 21. 07:58

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a 13 éves fiamat f.o.g.-ra el kellett vinni, mert nem hallott az egyik fülére...állítólag volt benne egy zsírgolyó ami eltömte, azt kiszedték és kapott bele gyógycsíkot..rá párnapra az ügyeleten kötöttünk ki, ahol mert annyira fájt mindkét füle, hogy nem bírt megmaradni..ott megállapították, hogy kétoldali középfülgyulladása van, ami már akkor is megvolt amikor elvittem, hogy nem hall..azt mondták, ha nem javul fel kell szúrni a fülét...nos még jó, hogy elvittem a háziorvoshoz az ügyelet után, mert kapott egy csomó gyógyszert, antibiotikumot is és melegítsük stb..most másfél hét után ott tartunk, hogy már nem fáj a füle, de még mindig nem hall és vérbő mindkettő..az orvos azt javasolta, mossam át az orrát salvus víz, orrszívó, mert a váladéknak ami a fülében van ki kell jönnie...Tapasztalatok, volt már valakinél ilyen, bevált?minden érdekel, mert már kezdek aggódni...köszi

2017. márc. 21. 07:52
Félrediagnosztizált fülgyulladás gyereknél!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook