Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, hogyan tanította meg gyermekét kétkerekű kerékpározni? fórum

Ki, hogyan tanította meg gyermekét kétkerekű kerékpározni? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 27. 17:49
Hát én nekem idén nyáron tanult meg a fiam.5 éves most.Levettük a segédkerekeket,első nap még bénázott,másnap az apja bedobta a mély vízbe,és elvitte két keréken egy nagy bicikli túrára.Meg is tanult akkor biciklizni.
18. 92422a8764 (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2011. okt. 27. 13:18
Szegény :))) Voltak sérülései?
2010. júl. 27. 22:39

Leszedtük a pedálokat, leengedtük az ülést, amennyire csak lehetett és úgy hajtotta, mint a kismotort...

Villámgyorsan megtanult bicajozni... Egy parkolóban, ahol lejtett egy kicsit az aszfalt mindig ott indítottuk el, miután visszakerült a pedál és lendületből simán ment neki... Egy pár óra gyakorlás és ment mint a veszedelem:)

2009. máj. 17. 20:46

Teljesen magátol egy délután.

Elkezdtük a nyeles tologatással, de ő mondta, hogy majd ő egyedül akar.

Teljesen ráérzett a lényegre és könnyen megtanult.

Pedig azt hittem napokba kerül majd.

2009. máj. 15. 20:01

Hurrá,Bencus pár hónapja megtanult kerékpározni.Igaz,6 éves múlt-kellett még egy év,hogy lendületet kapjon.

Már remekül megy neki.Már csak egy 20-as cangát kell vegyek neki.Lehet,gyereknapra megkapja:)

2008. máj. 28. 12:44
Úgy,hogy nem használtunk pótkereket,sem seprűnyelet.Párszor meglöktük (esett-kelt szegénykém),de 2 nap múlva megtanult bicajozni.
13. gabima
2008. máj. 28. 11:04
Mindkét fiamnál ugyanúgy alakult a dolog, teljesen magától. 3 évesek már elmúltak, mire megkapták az első kétkerekű biciklit. Addig csak kismotorjuk volt, ami remekül fejlesztette az egyensúlyérzéküket, és izmosodtak is tőle. Utána rövid ideig volt triciklijük. A rendes bicikli12-es volt, ezen mentek pótkerékkel, majd kb. 4,5 éves korukra a pótkerekek a sok használattól elkezdtek felfelé állni, így vagy az egyik, vagy a másik ért csak le. Ez zavarta őket, ezért úgy bicikliztek, hogy egyik se érjen le. Na, akkor vettük le a pótkerekeket. Így teljesen maguktól, erőltetés nélkül tanultak meg biciklizni. Volt olyan apuka a játszótéren, aki már három évesen seprűnyéllel tologatta a kislányát, nem hagyta, hogy magától menjen. Az ő lánya még 6 évesen se tudott egyedül menni.
12. tixtina (válaszként erre: 11. - Ancy)
2008. máj. 23. 19:44
Ez sem rossz.Rollerünk is van,próbálkozunk.:-)
11. ancy
2008. máj. 23. 19:08
Nekem sehogyan nem akarta megtanulni,de egyszer vettünk neki egy rollert.2 nap múlva magától ,tökéletesen ment a kétkerekűvel.
2008. máj. 23. 18:55
A nagyobbat a barátai még 6 évesen, meglökték, vagy hátulról tolták. Aszem 10 perc volt kb. míg megtanulta. A középsőt előbb partvisnyéllel, de az nem ment, ugy hogy ugyan ezzel a technikával:)
9. tixtina (válaszként erre: 8. - Annaluca)
2008. máj. 23. 18:52

Nagyon köszönöm az ötletet.

Bár én nem néztem utána szakkönyvekben,de nekem is ez a megoldás a legszímpibb.

Úgyhogy meg is kérem a páromat,hogy szerelje le a pedálokat-ugyanis az én fiamnak is nagyon rossz az egyensúly érzéke.

8. annaluca (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2008. máj. 23. 18:46

Ez a pedál nélküli megoldás a legjobb. A lányomnag elég vacak volt az egyensúly érzéke, és mi is úgy indultunk neki, hogy a pótkerekek leszerelésével a pedáloktól is megszabadultunk. Így hajtotta kb 1 hónapig, ami a nagyobb barátainak is tetszett, így büszke volt, hogy elkérik a járgányát.


Ez idő alatt megtanulta egyenesben tartani, kormányozni a bicajt, és mikor már kisebb lejtőn sokáig nem tette le a lábát, és még kormányozott is, akkor visszaszereltük a pedálokat.


Ezt az egyik 9 éves barátja tette meg, és amíg én visszavittem a villáskulcsot, addig lányom felült a bicajra, a kisrác pedig meglökte, hogy mehetsz. És ment. Eleinte kacskaringósan, majd egyre irányítottabban.


Sok könyvben megnéztem különben ezt a biciklitanítást, de a szakkönyvek mind ezt a pedálleszedős módszert ajánlják, a söprünyeles helyett.


Kitartás, és sok dícséret, menni fog.

(A páromnak beígértek egy régóta áhított villanvasutat, estére tudott bicajozni. Ha elég jó a motiváció, még a csillagokat is leszedik.)

7. tixtina (válaszként erre: 5. - Suhi)
2008. máj. 23. 18:35

Ez tök jó..-)

Csak nincs aki elkapja a másik oldalon.:-(

2008. máj. 23. 18:34

14-es bringánk van,úgyhogy elég kicsi.

Már próbáltam,hogy letekertem az ülést,és pedál nélkül hajtotta magát,mint a kismotoron.

Már azt is hallottam valakitől,hogy lejtőn próbálkoztak.De itt mifelénk nincs lejtős terület.

5. Suhi
2008. máj. 23. 18:28
Nekem ugyan nincs gyerekem, de emlékszem hogy engem hogy tanítottak meg. A testvérem (bátyám) és a barátai vettek kézbe, ráültettek a bicajra, egyik oldalon meglöktek, üvöltöttek hogy tekerj, majd a másik oldalon elkaptak. Akkor nagyon kegyetlennek éreztem a módszert, de hatásos volt mégis. :)
2008. máj. 23. 18:24
egészen egyszerűen...raktunk fel pótkereket, és egyszer csak szólt a gyerek, hogy vegyük le. persze ez csak kisbicónál lehetséges.
3. e004ab8014 (válaszként erre: 2. - Tixtina)
2008. máj. 23. 18:22
Huh, akkor nem tudom. Enegm apukám a seprűnyeles technikával tanított anno :)
2008. máj. 23. 18:17

Ötleteket várok,kedves anyukák-apukák.

A seprűnyeles technika nálunk nem célravezető,mert olyan a bringánk,hogy nem lehet rögzíteni sajnos.:-(

2008. máj. 23. 18:15
Ki, hogyan tanította meg gyermekét kétkerekű kerékpározni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook