Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni, ha nyomja a fület a szemüveg, és az optikus szerint jó a keret beállítása? fórum

Mit lehet tenni, ha nyomja a fület a szemüveg, és az optikus szerint jó a keret beállítása? (tudásbázis kérdés)


13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Siss27)
2017. márc. 17. 20:09
4x allitottak mar rajta elvileg tokeletes es a szarvegstop erintkezik a fulevel nem is a szemuveg szara ami egy nagyon puha gumi!Ma egesz nap rajta volt dr nem panaszkodott ugyh lehet javul a helyzet..varok most hetvegen itthion van majd kerdezgetem hogy hol nyomja..most suli utan nem volt panasz
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Siss27)
2017. márc. 17. 18:50
Szerintem is így van...
11. siss27
2017. márc. 17. 15:01

Pedig ez nem lesz jobb,lehet erőlködni.Ha nyomja,akkor nyomja,nem fog elmúlni.Nyilván egy új szemüvegnek még szoros a szára,használattal majd tágul,de ha töri a területet,az nem fog változni.Sőt,maradandó nyomot hagy a felületen.Magam is szemüveges vagyok,tudom mennyire bír fájni.

Az oké,hogy mindenkinek más alakú a füle,de a szár a fejünk két oldalán fekszik fel nem?Ha neki a porcot nyomja,akkor hajlítsanak rajta.Ez a probléma innen ered,nem jól van beállítva a szára.Vagy rövid lenne a szára?Valahogy úgy kellene neki beállítani,hogy a vége ne másszon bele a porcba.Nem is ott a helye.Nemtudom milyen az a szárvégstop,nem láttam még olyat,de meg lehet próbálni valami puha pici szivacsdarabot vagy mást ráragasztani?Én így oldottam meg amelyik szemüvegem nyomott.Bár nekem a fejemet nyomja,nyomta kétoldalt.Hülye dolog amúgy,mert ha nagyon lazára állítják a szárát,akkor meg állandóan lecsúszik neki majd.Ha nem tudnak mit csinálni neki,akkor kénytelenek lesztek ti kitalálni valami sajátkezű módszert.Általában beválik.Én ragasztottam már rá papírzsepi darabot,sminklemosó korongból darabkát,a lényeg,hogy megoldotta a problémát.

Hiába veszitek le óránként,semmi nem fog változni.Egy felnőtt még túllendül rajta,de egy gyerektől ilyet nem lehet várni.Ha fáj neki,nem is szívesen fogja viselni.Pedig egy jól beállított szárral nem kellene,hogy probléma legyen.

2017. márc. 17. 08:30
14 évesen lettem szemüveges. Nekem rossz élmény a megszokás. Nyomott, fájt, állandóan vakarni kellett mert ahogy nyomta alatta a fülemnél viszketett. Sok idő volt míg megszoktam.
9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - K.T.Orsolya)
2017. márc. 17. 08:29
Koszonom a valaszt!akkor ugy csinalom ahogy irtak is lentebb h orankenti valtasban hordja egy ideig.
2017. márc. 17. 07:29
Én 10 évesen lettem szemüveges. Majdnem egy hónapig fájt a fülem. AMikor lehett levettem és pihentettem a fülemet. Egyre tovább bírta a fülem.
2017. márc. 17. 06:39
Fulet!A porcot!Allitolag meg megkell erosodnie.
2017. márc. 17. 06:01

A fülét vagy a fejét nyomja?

Szerintem meg a szemüveggel van gond.

Az én szemüvegem nem nyom. Az egyik, a másik viszont a fejemet nyomja a fülem mögött, de úgy, hogy először azt hiszem mindig, hogy a fejem fáj, aztán rájövök, hogy a szemüveg szárának a csücske. A férjem próbálja mindig kihajlítani, hogy kényelmes legyen, de nem lehet, mert ott elég kemény.

Tehát, az optikus találjon ki valamit a problémára. Persze, tudom, hogy erősködnek és állítják, hogy jó az, de csak azért, mert nem az ő fülüket nyomja.....

5. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 2. - Massalhangzo)
2017. márc. 16. 21:56
A szarvegstop egy puha muanyag dolog nem hinnem h az a gond:-)
4. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2017. márc. 16. 21:56

Szia!

Ezt nem mondtak!

Hogy erted az orankenti valtast?vegye le monden 2.oraban?

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2017. márc. 16. 21:31

Szia:)


Én is, a fiam is, anyukám is, szemüvegesek vagyunk.

Sajnos a fülnek hozzá kell szoknia, nem tehetünk mást.

Lehet a lányodnak nem áll el még annyira sem a füle, mint másnak. és nincs helye a szárnak.

Meg kell szoknia, és biztosan mondták, nem egyszerre, hanem óránkénti váltásban szokatják a szemét és a fülét is a gyerekeknek.

2. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2017. márc. 16. 21:18
bocs, hogy belekotyogok, mert nem ertek hozza, de ha tobb optikus azt mondja, jo ugy a keret, nem lehet valami kis anyaggal,szivaccsal bevonni ott, ahol a fulevel erintkezik, mig megszokja? hogy ne nyomja, ne fajjon neki
2017. márc. 16. 20:43

Sziasztok!

Kislanyom (7éves)szemüveget kapott.

Vettünk egy szép keretet neki de mar 4x mentem vissza az optikaba mert nyomja a szára a fület.Szárvégstoppal is es anelkul is de anelkul nem is marad fixen az orrán ugyh szarvegstoppal hasznalja.Piros is neki a fule ahol nyomja.

Allitolag a keret tokeletes,2optikaba is megneztek.Minosegileg es meretileg is jo neki csak a fulenek hozzakell szoknia es utana nem fogja nyomni a porcot.

Ez valoban igy van?Mennyi idő amig hozzaerősödik a fule?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook