Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit eszik egy paleós? fórum

Mit eszik egy paleós? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit eszik egy paleós?

1 2 3
2017. márc. 18. 08:53
Még valami.Mi a zöldségeket magunk termeljük.Kora tavasztól késő őszig dolgozunk vele.Megéri a fáradságot, mert össze sem lehet hasonlítani a bolti dolgokkal, viszont bio banánt még nem ettem és nem is fogok. Azért, mert megbarnult szerintem még nem bio.Nem lehet ellenőrizni, így bizalmam sincs semmi bio dologhoz ami a boltban van.Jobb megtermelni.
36. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Felhőjáró)
2017. márc. 18. 08:42
Egyébként a szárnyasokhoz mi közünk? Semmi. Inkább a majmokhoz van közünk. Ők meg gyümölcsöt esznek, noha van egy majomtörzs, amelyik hatalmi harcok miatt evett másik majmot, de azért, hogy megszerezhesse azt a területet, ahol az a majomtörzs élt, ahol több gyümölcsfa volt, szóval a fő motiváció mégiscsak a gyümölcs volt.
35. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Felhőjáró)
2017. márc. 18. 08:07

Darált olajos magokból pl.


Nem a paleo az egyetlen diéta, ahol nincs gabona, van egy rakás ilyen módszer és egyikben sincs se gabona, se tejtermék. Szerintem olyan hülyeség ez a címkézés, mindenre vonatkozik, hogy ne legyen benne adalékanyag meg ne együnk előregyártott szarokat, stb, mégsem nevezik mindet paleonak.


Sőt, ha már itt tartunk, a paleolitikus (jól írtam?) Korban az ősember egyáltalán nem evett se kolbászt, se szalonnát,szóval már az elnevezés is hamiskás. Az akkori állatoknak nem volt szalonnájuk mert nem ettek annyit mint a mai disznók, és többet mozogtak, de legtöbbször éheztek, szóval kizárt, hogy volt szalonnájuk. Plusz nem volt hűtő sem, úgyhogy a paleo emberke sem evett télen gyümölcsöt, meg nem is jutott minden napra husi. Tán havi egyszer.


Ezért ez a diéta egy kicsit nyakatekert dolog így, ahogy a gyakorlatban egyesek értelmezik, de ami jó benne (sok zöldség,no finomított ételek, no cukor, stb), az a többi ma " divatos" irányzatra is igaz, akkor is,ha azok nem címkézik magukat paleonak.


Ezért tök hülyeség címkézni, hogy csak az lenne egészséges, ami paleo, és azon túl meg csak fánk létezik colával.

34. M0ncsa (válaszként erre: 33. - Felhőjáró)
2017. márc. 18. 08:05
Talan azert maradt le a testmozgas resz, mert ez nem elsosorban fogyokuras, hanem dietas cikk.
2017. márc. 18. 07:55

Ha ebben a diétában nem lehet gabonát enni akkor miből van a süti?A rizs is gabona.

A szárnyasok is gabonát esznek :-)

Szóval marad a marhahús és a birka, na meg a hal és a zöldségek.

Az ősember is ilyeneket evett :-D

Ez lenne az alapja nem???

Tele van ez az egész ellentmondásokkal így számomra nem egy alkalmazható dolog.

Sok zöldség, gyümölcs és hús (csirke, hal pulyka , sertés...stb.), de azért belefér némi sajt és joghurt is.

A lényeg viszont lemaradt.Mozgás nélküli hiábavaló a bármilyen diéta, mert utána csak úgy szaladnak vissza a kilók.

Ez csak az én magánvéleményem.

32. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Babyapocakban)
2017. márc. 18. 07:20

A paleo akkor draga, ha mindenaron majmolni akarod a kommersz etrendet mindenfele paleo lisztekkel, meregdraga edesitokkel tarkitva.


Nalunk a fiam is, en is glutenerzekenyek vagyunk, ugyhogy lisztes kajak kilove. Utanzatokkal se kedvem, se idom pepecselni. Egyszeru alapanyagokbol fozok: zoldseg, husok, gyumolcsok, magvak, olajok (sima oliva, semmi extravagans). Talan ha 20%-kal kerul igy tobbe az etkezes, de ez az arkulonbseg is inkabb az alapanyagok bio mivoltabol adodik, es nem magukbol az elelmiszerfajtakbol.


Nem vagyok amugy verpaleos, hebe-hoba csinalunk rantott hust glutenmentes zsemlemorzsaval pl. De ez a minimalis mennyiseg nincs kulonosebb befolyassal senki kozerzetere. A massziv gabonadozisokat (kenyerek, pizzak, pelyhek, stb.) messzire elkeruljuk, akar glutenos, akar glutenmentes. A buntetes gyors es kegyetlen (lenne) erte :)

31. lilibe
2017. márc. 18. 06:42
A baromfi is eszik gabonát.
2017. márc. 17. 16:39

A paleós húst hússal eszik. A vegánnak úgy hiányzik a hús mint lónak a hátúszás. Kinek van igaza??

Miért nem jó a gabona? Elődeink tojtak a gluténra. Azt se tudták mi az.

A tej miért nem jó? Rengeteg tejet iszom. Sőt nyers túrót! Nagyapám literszámra itta a tejet. Kenyeret kenyérrel evett. 90 évig élt.

Napjainkban ezer féle táplálkozási hóbort és diéta létezik. Pedig semmi nem egyszerűbb annál,hogy csak annyit kelkene ennünk amennyire szükségünk van. Ami e felett van az hízlal. Manapság nem azért eszünk mert a létfentartásunkhoz szükséges hanem azért mert az evés sokaknak a legfőbb boldogságérzetet adja. Hogyan gondolkodik aki profitot akar ? Csináljunk millióféle élelmiszert. Legyen nagyon ízletes! Legyen nagyon szépen becsomagolva! Úgy legyen megcsinálva,hogy az embert függővé tegye! Megvegye újra és újra! Tegye tönkre az egészségét! Hízzon el! Majd nézegesse a neten a millóféle diétákat. Vegye a gyógyszereket! Miért várják meg az emberek amíg elhíznak! Sose értettem ezt meg. Miért nem ismeri fel valaki,hogy rossz úton jár ha felszed évente 5-6 kilót? Miért gondolja,hogy a 10 év alatt felszedett 50 kilótól majd fél év alatt pikk-pakk megszabadul minden gond nélkül valami csodafogyasztószerrel kombinált csodafogyókúrával??? MIÉRT????

29. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 23. - Babyapocakban)
2017. márc. 17. 13:49
így már érthetőek az árak. és egyébként sokkal nehezebb ezeket megsütni mint a szokásos sütiket?
28. _Berry_ (válaszként erre: 23. - Babyapocakban)
2017. márc. 17. 13:37
Ne úgy nézd az alapanyagok árait, mint ahogy látod az üzletben, ha te veszed meg, mivel ők nem annyiért veszik, hanem olcsóbban. Aztán egyszer számold össze, hogy ha te csinálnál egy tepsivel, vagy megvennél egy tepsivel, akkor te azért a pénzért jóval többet sütnél. Ezek azért drágák, mint a bio is, mert valójában az egészség szót kell megfizetni.
2017. márc. 17. 12:42

Éljen a XXI. század, a kötelező diéta és "fittynessz" kora.

A csapból is ezek folynak, mert most ebben van a "biznisz"...

2017. márc. 17. 10:21

Szerintem is túlzás a cikkben, hogy a valaki ne zalonnástojással indítjaa napot mint egy paleós, akkor az bizti fánkot gurít le egy liter cocával.


Viszont azzal egyetértek, hogy mindenki azt a diétát kövesse, amitől neki jó a közérzete, az egészsége, a leletei, és ennek hozadékaként jól is néz ki.


Pl aki vastagbélrákos, talán nem a húst hússal, kolbásszal, szalonnával kéne tolnia.


Zőccség,az igen, éljen a zőccség!:D

25. michelle.r (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2017. márc. 17. 10:00

Tied a pálya. ;)


Nekem tök mindegy, hogy egyetlen pogácsát eszem, vagy egy egész tepsit, másnap olyan ödémás a szemem, hogy alig látok ki belőle. Teljesen mindegy, minen hívod a módszert, a legegyszerűbb, ha az ember figyeli a saját szervezetét, mire hogy reagál, és annak megfelelően étkezik.


A tejet én viágéletemben utáltam, nem a paleo miatt nem iszom. A frissen sült fehér kenyérért a fele királyságomat odaadnám, és néha rá is rontok, de tudom, hogy utána két-három napig nagyon rossz a gyomrom, a közérzetem.

24. michelle.r (válaszként erre: 19. - 385ecc4d49)
2017. márc. 17. 09:57
Naná! Pirított szezámmaggal gazdagon megszórva ;)
23. babyapocakban (válaszként erre: 22. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 17. 09:33
Azért annyi, mert nem cukor meg fehér liszt a fő alkotóeleme. A természetes édesítők drágábbak, mint a fehér cukor, a speciális lisztek is drágábbak, mint a búzaliszt. Én sok paleo sütit ettem a terhességem alatt és totál megértem az árakat, ha az alapanyagok árait nézem.
2017. márc. 17. 06:30
én sem paleozok, de azért egészségesen próbálunk étkezni, pld. főzésnél sokszor használok rozslisztet illetve kukoricalisztet. Colát szénsavas cukros üdítőket nem iszunk, de azért süteményeket mindig szoktam sütni hétvégén. tehát vegyes étrend de nem egészségtelen. Voltam egyszer egy paleo üzletben néztem a sütiket 1 mini szelet süti 600.- Ft. hát azért az nekem kicsit durva ár volt.
2017. márc. 17. 02:20

Manapság nagy divat lett azt hangoztatni, hogy nem egészséges a kifli, zsemle, kenyér, sőt a krumpli és a tészta sem. Pedig a nagy választék ellenére nincs baj még a fehér kenyérrel sem, ha nem tartalmaz semmi adalékot, ízfokozót, erről pedig otthoni sütéssel lehet gondoskodni. Aki valóban egészségesen akar táplálkozni, az egyébként sem kész ételeket fog venni, ha meg időnként beugrik a kosárba egy-egy fánk, mert valakinek éppen nincs kedve otthon csinálni, de megkívánta, attól sem fog összedőlni a világ.

Azt kell enni, ami jó a szervezetnek, ebben meg nem egyformák az emberek. Hiszen hiába akar valaki 5 tojásos paleolit kenyeret enni, ha pl. allergiája van a magokra, tojásra. Én azt mondom, hogy érdemes minden irányzatból kipróbálni, ami szimpatikus, és megtartani ami be is válik, de felesleges azt gondolni, hogy azért, mert sokan csinálják, az a tökéletes és a legjobb. A legjobb a mérték és a változatosság.

20. 385ecc4d49 (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2017. márc. 16. 22:05
Csak abból senki nem gazdagszik meg...hiszen a normalitásra nem lehet boltokat csinálni, vagy zenés felárral eladni olyasmit, ami a töredékébe kerülne a hírverés nélkül.
19. 385ecc4d49 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2017. márc. 16. 22:03
:DDDD kókuszlisztbe forgatva, félig átsütve, gondolom.:DD
18. Anyagi
2017. márc. 16. 21:56

Más fórumokon meg a vega vagy a vegán ételekre esküsznek!

Nem lehetne inkább a mindent mértékkel divatot megteremteni???

2017. márc. 16. 21:54
Paleóellenzőket :DDD
16. massalhangzo (válaszként erre: 15. - 385ecc4d49)
2017. márc. 16. 21:46

szerintem jo, hogy eloterbe kerulnek manapsag az egeszsegesebb dolgok. mert mindig peldaloznak azzal, hogy bezzeg nagyanyaink ettek a kolbaszt, kenyeret, szalonnat, es semmi bajuk nem volt. ami igy van, csak ok maguk csinaltak, semmi mesterseges cucc, adalekanyag. a kovetkezo generacio pedig ette, eszi a mucuccokat


ha vegigneznenk, hogy peldaul a kenyer, tejtermkek es mas kajak alapanyagai milyen eljarasokon esnek at, mennyi plusz mesterseges anyagot kapnak, hogy ugy nezzenek ki, ahogy, es olyan allaguak legyenek, lehet, hogy senkiben nem lenne kerdes, hogy az nem egeszseges :D


a paleos is megeszi a rantott hust, csak nem lisztel, zsemlemorzsaval csinalja, hanem peldaul lenmaggal, szezammaggal, mandulaliszttel. ugyanugy finomat eszik, csak termszetes osszetevokkel. sutiknel, kenyerfeleknel is igy, sot a csokiknal is. nincs benne semmi nagy hokuszpokusz vagy megvonas, csak figyel arra, hogy mit eszik meg

15. 385ecc4d49 (válaszként erre: 13. - Massalhangzo)
2017. márc. 16. 21:39
Pontosan pl. a Te megnyilvánulásod az, ami bejön. mert értelmes, higgadt, nem elvakult. És ha kipróbálom egyszer, akkor az azért lesz, mert emiatt leszek kiváncsi. Egészséges vagyok, a súlyom ok, jól vagyok a bőrömben, mértékkel eszem mindent. Szóval nem sürget semmi. De ez az egy hónapos tapasztalatszerzés izgat, és mondom, meg fogom próbálni.:)
14. massalhangzo (válaszként erre: 11. - NomNom)
2017. márc. 16. 21:36
en meg soha nem hallottam senkitol, hogy jaj de kivanok egy kis zoldsalatat grillezett hussal :D ilyen kivanasokban nalam is a palacsinta meg a somloi szerepelne :D
13. massalhangzo (válaszként erre: 12. - 385ecc4d49)
2017. márc. 16. 21:34

valoszinuleg az ilyen hozzaallas abbol fakad, hogy a paleo nem egy dieta, es nem azert etkezik valaki e szerint, mert le akar fogyni (biztos ilyen is van sok). azert ternek at sokan, mert egyetertenek az alapokkal, a mit miert es mit miert ne-vel. valahol jogos, hogy ha valaki ezt veszi egeszseges, megfelelo taplalkozasnak, akkor nyilvan a hagyomanyos taplalkozast egeszsegtelennek gondolja


ez szemelyes velemenyem, az egeszseges taplalkozasrol azt gondolom, hogy minel termeszetesebben enni. es ebbe tenyleg nem fernek bele a tejtermekek, amiknek semmi koze a tej termeszetes allapotahoz, sem a hagyomanyos lisztbol keszult cuccoknak, amik hol vannak mar peldaula buzatol, es meg lehetne sorolni, nem beszelve a sok adalekanyagtol, szinezektol, tartositotol


es lehet, hogy sok ilyen etelbol csak keveset eszik meg valaki egy nap, de mindennap egy kicsi is sokra megy. szerintem egy atlagember igenis sok vacakot eszik, akkor is, ha azt gondolja magarol, hogy nem. kezdve a reggeli kenyertol, felvagottol, sajtoktol, amikben dogivel van adalek, termeszetes meg szinte semmi, a tejig, rantott husiig, a kesz kajakig, es az "egy kis nasiig". ezek mind osszeadodnak az etelekben, italokban, es napi szinten eszik vegyszert, feldolgozott akarmit, amiben nincs is mar semmi tapanyag, vitamin

12. 385ecc4d49 (válaszként erre: 10. - Massalhangzo)
2017. márc. 16. 21:28

Nyilván nem egy vélemény tart vissza, és egyszer biztos, hogy kipróbálom. Csak azt akartam jelezni, hogy milyen visszás, hogy aki nem paleózik, az a cikk szerint csakis az egyértelműen egészségtelen ételek bűvkörében él.

És persze tudom, hogy paleós körökben a fánk ugyanúgy maga a rettenet, mint mondjuk egy szelet tk. rozskenyér (és ne, legalábbis nekem ne linkeljetek kísérleteket ezen állítás bizonyítására, amelyeket három arizonai törpecickányon hajtottak végre 5 brit tudós jelenlétében a Punxsutawney-i egyetem azóta megszűnt lektinológiai tanszékén....)


Abszolút elismerem, hogy működhet, működik, ezzel semmi gondom amúgy. A hozzá társuló stílussal és szinte hitvitáig fajuló hangulattal van bajom. Meg a fánkokkal. :D

11. NomNom (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2017. márc. 16. 21:19

Nem esznek zabpelyhet sem. Mondjuk egy szalonnás vagy sonkás omlettet tudok elképzelni paleós reggeliként.

Nekem nem jött be ez a diéta. Én szeretek zabkását enni és úgy érzem jót tesz nekem.

Szerintem nem szabad olyasmit megtagadni a testünktől, amit kíván. Nem véletlenül kívánjuk, valamire szükségünk van ami benne van.

Nyilván itt nem az óriás Milka táblára gondolok. :D

10. massalhangzo (válaszként erre: 2. - 385ecc4d49)
2017. márc. 16. 21:13

szerintem ha ki akarod probalni, ne az tartson vissza, hogy olvasol rola par unszimpatikus sort. mindig lesznek olyanok, akik egyeduli udvozitokent talalnak valamit, vagy kioktataskent toljak oda


en eltem szigorubb etrenden, mint a paleo, de annak is megfelelt. amit tapasztaltam, masoknal is (ha betartod, es nincs neha se egy kis ez meg az, mert az nem arthat felkialtassal): ha tulsulyod van, lemegy magatol, megszepul, megtisztul, kisimul a borod, energikus lesz, elmulik minden faradtsag, ellenallobba valsz a fertozesekkel szemben, ha el is kapsz valamit, csak enyhen fut at rajtad stb.

9. massalhangzo (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2017. márc. 16. 21:06

nem vagyok paleos, de nem ehetek glutent, tejtermeket. a paleos sem azt jelenti, hogy repan es huson el. csak helyettesiti mas termeszetes anyagokkal azt, ami rosszat tesz a szervezetnek


lehet reggelizni muffint, tojasrantottat, szendvicset, barmit. csak a sutik, kenyerek sem hagyomanyos lisztbol keszulnek


a feherkenyerhez es barmi hagyomanyos, megszokott etelhez vagy nasihoz hozza lehet szokni, es lehet nagyszajuskodni, hogy mert bezzeg ez az uj modi, hulyeseg, es kulonben sem eszuk-iszunk belole sokat


de igaz, ami igaz, a mai rengeteg feldolgozott kajaban nagyreszt semmi ertekes nincs, viszont karos, mesterseges annal inkabb. es nem 2 het alatt okoznak kart, hanem sok ev alatt


paleotol fuggetlenul erdemes utana olvasgatni tobb helyen bizonyos etelekrol vagy utana nezni, egy-egy bolti kaja osszetevoi mit takarnak, es utana atgondolni, vajon jo-e az, ha az mind az ember szervezetebe kerul, plane a gyerekekebe

8. nefaria (válaszként erre: 2. - 385ecc4d49)
2017. márc. 16. 20:52
Ha lehetne, lájkolnám amit írtál.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook