Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit eszik egy paleós? fórum

Mit eszik egy paleós? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit eszik egy paleós?

1 2 3
67. 91c956613e (válaszként erre: 66. - 4d0b637a98)
2017. ápr. 9. 20:46
Egyetértek. Arany középúton is van.
2017. ápr. 9. 17:41
A paleo nem butaság, van amit követek belőle, de egyébként meg méregdrága lenne betartani. Én sem hiszem, hogy egy gesztenyeliszt pl. egy zabpehely lisztnél vagy lenmag lisztnél jobb lenne. Meg a hüvelyesek kiiktatása sem helyes szerintem, mert a hüvelyes rendkívül gazdag tápanyagokban, fehérjékben és nem nyomja fel a vércukorszintet. Ami viszont a hüvelyesekkel kapcsolatosan fontos, hogy mindenképpen egy éjszaka kell őket áztatni hideg, tiszta vízben (ahogy azt megszoktuk egyébként is), mert az egyfajta fermentációs folyamatot indít be, sokkal egészségesebb lesz a bélrendszernek, nem okoz "bélszivárgást". A táppal etetett csirkehús, sertéshús, a tele gyógyszerezett, bár fűvel táplálkozott marha húsa sem igazán egészséges, a halakról már nem is beszélve. A kókuszzsír? Hát a SZŰZ, nem vegyszerrel készített (a legtöbb az) kókuszzsír az kb. 0,5 kg=2300 Ft körül van. Ki engedheti azt meg magának hosszú távon, még akkor is, ha az átlagnál magasabb fizetésen él. Én a paleo okos dolgait vegyítem a "szénhidrát toxikusság" elveivel és hallgatom Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök videóit és néhány TEDx angol nyelvű videót. Szendi Gábort én nem tudnám mindenben követni, meg persze neki van elég pénze már ahhoz, hogy betartsa a saját paleoját.
65. massalhangzo (válaszként erre: 63. - 385ecc4d49)
2017. márc. 19. 21:35

mindig lesznek olyanok, akik elvakultak vagy tulsagosan szidjak, biraljak a "masik oldalt". nem hiszem, hogy ez barmilyen rosszindulatbol jon, vagy lenezesbol, igazi biralatbol masok irant. inkabb abbol, hogy valakinek mennyire bevalt a dolog, mennyire egyetert vele, es ezt probalja kinyilatkoztatni, csak kozben masok magukra veszik a mellekzongeket


szerintem mindegy, hogy paleo vagy nem paleo, ha valaki torekszik az egeszsegesebb taplalkozasra, sajat maganal es a csaladjanal is, az jo dolog

2017. márc. 19. 21:26
Én másfél éve kiiktattam minden "rossz" kaját az étrendemből. Jobban érzem magam, a hajam és a bőröm szebb lett. De nagyon érzékeny lettem olyan élelmiszerekre, amikre azelőtt nem. Annyira, hogy kihányom. Nem tudom, hogy ez mennyire normális.
2017. márc. 19. 21:01

Nekem nem a paleóval van bajom, hanem a köré szövődött hiedelmekkel, és sajnos a viselkedéskultúrával, lásd fánkok.

én is egyértelműen a sült csirkét választom a virsli helyett, ha módomban áll. kiegyensúlyozottség, mérték, józan ész, ez a legjobb étrend.:)

62. massalhangzo (válaszként erre: 61. - 385ecc4d49)
2017. márc. 19. 20:58

ha igy nezed, akkor semmi sem eheto. nem kell atesni a lo tulso oldalara


en a bioban sem hiszek nagyon, mert eleve szennyezett a fold, es minden, amivel az allatokat is etetik. max. ha ellenorzott az a bio, kevesebb rossz anyag van a zoldsegekben, husokban. az is valami


nagy kulonbseg van peldalul egy kenyer-felvagott-vaj-sajt kombinacio es egy sult hus-zoldseg vagy veganoknak gomba, akarmi kozott. abbol a szempontbol, hogy mit juttatsz be a szervezetedbe


nem vagyok semmifele eteliranyzat nagy kovetoje :D de azt eszrevettem, hogy sok paleos elvakult anelkul, hogy az alapokkal legyen tisztaban, es sok hagyomanyos etrendet koveto csak fikazza a biot vagy paleot, mert nem figyel oda az egeszseges taplalkozasra, es konnyebb azt mondani, hogy mert bezzeg ez vagy az is hulyeseg csak

2017. márc. 19. 20:52

szinte semmit sem term. állapotában használsz fel. Minden növény átesik különféle kezelésen, ami a termesztése közben történik. Gesztenyeliszt? ha csak nem te őrölöd, ki tudja, mióta van a zacskóban, milyen körülmények között került oda...nem egy cikket olvastam "reform", meg "bioüzemről", ahol a patkányirtó mellett tárolták az alapanyagokat. Tisztelet a kivételnek, na meg a tényleg biotermelőknek.

semmi sem természetes. ezt el kell fogadni. törekedni kell a minél jobb, tisztább felé, továbbra is a mértéken van a hangsúly. Abból még sohasem volt baj.

De ha a húst veszem, ugyanez a helyzet. És nem mindenki engedheti meg magának az iagzi háztájit, amennyibe tényleg igaziról beszélünk.

Kókuszból is reszeléket veszel, fix, hogy nem frissen reszelve kerül a zacskóba.

60. massalhangzo (válaszként erre: 59. - 385ecc4d49)
2017. márc. 19. 20:45

az egyeni latasmodtol fugg, hogy valaki elfogadja-e, hogy a gabonak es tejtermekek nem tesznek jot az emberi szervezetnek. sokan azert sem fogadjak el, mert naponta eszik, es ugyan mit arthatna. nem azert karos, mert az osember sem ette :D es nem azert hasznos, mert kesobb bekerult a taplalekok koze


erdemes utana olvasni, ha valaki nem tud rola semmit, marmint a gabonak es tejtermekek hatasarol a szervezetben. oszinten, van olyan gabona vagy tejtermek, ami nem esik at csomo mesterseges eljarason, nem adnak hozza mesterseges anyagokat, hogy fogyaszthato legyen? mert peldaul nem siman poritva a buzat hasznalod fel a mindennapokban, es nem a tehentol, kecsketol iszod meg a tejet. mikozben az emlitett kokuszt vagy gesztenyet vagy mas paleos alapanyagot termeszetes formaban hasznalod fel

2017. márc. 19. 20:36

A cikk a paleóról szólt, ami tiltja a gabonák és tej(termékek) fogyasztását. Nem a feldolgozott gabonákét és tejét, hanem úgy kollektíve.

Erre született a bejegyzésem.

A feldolgozottság tekintetében egyetértünk, lásd a korábbi hsz-emet.

58. massalhangzo (válaszként erre: 57. - 385ecc4d49)
2017. márc. 19. 20:24

nem ertem az osszefuggest. szerintem senki nem azt mondja, hogy egyuk azt es ugy, ahogy az osember. nem veletlen, hogy tovabb elunk :D


hanem azt mondjak, hogy manapsag nagyon sok a feldolgozott, mesterseges anyagokkal teli elelmiszer, amik hosszu tavon mindenfele egeszsegugyi problemat okoznak. biztos eljon majd az ido, amikor napi ket kapszula biztosit es jollakat, de a mai kajakban levo adalekanyagokrol, tartositokrol egyre tobbszor es tobbszor bizonyitjak, mennyire karos

2017. márc. 19. 20:13

Azért, mert nem termett mondjuk ott, ahol élt. A mai paleó egyszerre teszi a tányérra azokat a zöldségeket, gyümölcsöket, amik nem teremhettek ugyanott, ugyanakkor. A mai paleó bőségtálként tálalja elénk azt az étrendet, ami maximálisan a szükségen alapult. El kellene szakadni a színes,ilyen-olyan olajjal meglocsolt, gusztára dizájnolt ételfotóktól. A paleó embere éhes volt. Szinte mindig. Ette, amit talált, amennyit talált. Szinte sohasem volt jóllakva. Ha sikerült húst ejteni,az királyság volt, na akkor teleette magát. Rohadtul nem érdekelték sem a makro-, sem a mikronutriensek, nem törődött azzal, hogy az a zsír jó, vagy nem jó. fogalma sem volt ezekről a dolgokról. De két húsevés között bizony éhség volt. És nem a napi húsevések közti szünetre gondolok, mert azt egészen könnyű átvészelni 2 marék bogyóval meg olajos magvakkal...hanem a heti húsevések közti szünetre. Ez egy kemény világ volt, le kellene számolni ezzel a vadromantikus vissza-az-őskorba ábránddal.

Nem véletlen, hogy a nagy fejlődés onnan indult meg, hogy bejött a képbe a mezőgazdaság, és kiszámíthatóbbá, kiegyensúlyozottabbá vált az étel biztosítása. onnantól lehetett foglalkozni mással is, mert végre nem az életben maradás és a szaporodás tette ki a nap 100%-át.

56. massalhangzo (válaszként erre: 55. - 385ecc4d49)
2017. márc. 19. 19:05
nem nagyon ertem a logikat abban, hogy egy osember miert ne ehetett volna kokuszt, gesztenyet, avokadot. bar nem tudom, ezek mikor jelentek meg :D de attol meg barmit megehetett, amit a termeszetben talalt, legyen az zoldseg, gyumolcs, mag, hus
2017. márc. 19. 16:58

Az állatvilágban sok minden nem, vagy nem úgy történik, mint az embereknél. Ruhát sem hordanak, nem mosnak, nem mosogatnak, hiszen nincs eszköz, amit el kellene mosni. Nem álmodoznak, nem terveznek, max. rövidtávra. Nem írnak verseket, történeteket, nincsenek találmányaik, igaz, a Földet sem pusztítják olyan ütemben, mint mi, emberek. Részemről az állat az állat, az ember pedig ember. nem látom be, miért kellene visszalépnem az állatok közé pont az étkezés területén. Igen, nem isszák más, meg a saját fajuk tejét. De repülőgépet sem építenek. Na most akkor?

Maradok az aurea mediocritas-nál. Arany középutat jelent. Nem iszom literszámra a tejet, de a tejeskávé, vagy urambocsá a rettenetesen MÉRGEZŐ tejberizs elkészítéséhez (mert, igen, ezt is lehet enni, kistányérral, nem minden nap) bizony használom. És kutyabajom. Nem démonizálok ételeket, tápanyagokat. Az élet és az étel ennél nekem többről szól. Élvezem az olasz, a mexikói, a magyar konyhát, minden alapanyagával -mértékkel.

És nem felejtem el, honnan jöttem. nagyszülők neveltek, nem dúskáltunk, de nem is éheztünk. Hús általában hétvégén volt, mint ahogy sütemény is. Hét közben főzelékek, tésztás, tojásos, krumplis ételek, gyümölcs. Ezek voltak. És vékony voltam, tele energiával.

Számomra sokkal fontosabb, hogy az étel otthon készített, adalékanyagoktól mentes legyen, mintsem hogy az alapján egyek, amit régesrég ettek az elődeim.


Amúgy meg: az elfogott mammut, bölény, bárakármi sovány volt, ahogy Grib is írta. nem volt szalonna, sonka,kókuszzsír (megnézném a skandináv ősembert, amint kókusz van a kezében...vagy avokádó...), és nem igazán volt idejük lenmagot őrölni, meg gesztenyelisztet gyártani. Tehát sovány hús, belsőség, zöldségek -ha épp volt ehető és elérhető. A kényelmes otthonunkban megkreált, 2-3 földrészről származó, gyönyörűen fotózott paleó ételeinknek nem sok köze van az akkori valósághoz. Aligha véletlen, hogy az evolúció során befigyelt a mezőgazdaság...ha a paleó annyira jó lett volna, még ma is úgy ennénk.


De mindenki azt, úgy és annyit eszik, ami neki megfelel, én maradok ennél a tételnél.

54. _Berry_ (válaszként erre: 52. - Dc01a79c12)
2017. márc. 19. 16:42
Igen, hallottam már ezt a viccet. Ez csak azért nem vicces, mert a nappali permetezés sem tiltott, a lényeg azonban azon van, hogy mivel.
53. M0ncsa (válaszként erre: 52. - Dc01a79c12)
2017. márc. 19. 12:14
Kikerem magamnak. Mi abszolut becsuletes biotermelok vagyunk.
52. dc01a79c12 (válaszként erre: 46. - _Berry_)
2017. márc. 19. 10:36
Attól bijó,hogy éccaka permetezik...
51. M0ncsa (válaszként erre: 50. - M0ncsa)
2017. márc. 18. 21:15
Megjegyzem, a sajat fajanak tejet se :D Csak ugy mellesleg :)
50. M0ncsa (válaszként erre: 48. - Globus)
2017. márc. 18. 21:14
Persze, pongyola volt a megfogalmazas. Felnott allat nem issza mas allat tejet. Sem a bociet, se senkiet. Igy.
49. globus (válaszként erre: 42. - M0ncsa)
2017. márc. 18. 19:26
Nem hiába mondják, hogy buta tyúk... csak tojik és nem veszi észre, hogy szaporítószervét minden nap ellopják tőle :D
48. globus (válaszként erre: 42. - M0ncsa)
2017. márc. 18. 19:22
Kutya nevelhet farkaskölyköt, bármilyen más állatot, akár az anyadisznó. Tehát a "semmilyen élőlény nem eszi más tejét, tej a bocié" sem áll :)
47. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2017. márc. 18. 19:14
Bonono=bonobo
46. _Berry_ (válaszként erre: 37. - Felhőjáró)
2017. márc. 18. 18:31
Nem attól lesz a banán bio, mert megbarnul. A nem bio is ugyanúgy megbarnul. Attól bio, hogy nincs kezelve, mint ahogy a narancs és a citrom sincs, ha bio. Lehet érezni, hogy ezek nem ragadnak és sokkal gyorsabban romlanak. Ellenőrizni meg ellenőrzik, rajta van a tanúsítvány.
45. M0ncsa (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2017. márc. 18. 17:26

Ertem en, csak logikatlan a logika :)

Az allatvilagban csak a picikek isznak tejet.

Tojast rengeteg faj felnott egyedei is fogyasztanak.

Hat ezert.

2017. márc. 18. 15:18
Bocs, a szeretkezéshez használt póz nem a témához kapcsolódik, csak ki akartam fejezni, hogy még abban is mennyire majmok vagyunk mi emberek:D
43. gribedli*** (válaszként erre: 42. - M0ncsa)
2017. márc. 18. 15:17

Szerintem ő arra értette, hogy a paleosok nem isznak tejet, akkor miért esznek tojást?


Az biztos, hogy a ragadozók esznek tojást. Mi nem vagyunk annyira ragadozók mint gondoljuk. Szokás kérdése, teszem azt, ha nincs ehető növény, előnyt képez a túlélésben, ha eszünk mást, de valójában nem szükséges. A ragadozók meg elpusztulnának, ha nem ehetnének állati eredetű táplálékot, szerintem a kettő azért nem ugyanaz.


A bonono majmok még szeretkezéshez is olyan pózokat használnak mint az ember, inkább hivatkozom majmokra, akikkel 99%-ban egyezünk, mintsem patkányokon végzett kísérletekre, meg cseppet sem hasonlítanám össze magam a kutyákkal vagy a dinoszauruszokkal vagy más emlősökkel, akikhez nincs annyi közünk mint a majmokhoz.


Amúgy nem azt akarom mondani, hogy mindenki máglyán égjen, aki húst, tojglit eszik, inkább hogy ez nem okvetlenül a túlélést szolgàlja, míg az ilyen cikkek azt szeretnék sugallni,hogy azért kell ezeket enni, mert milyen egészséges. Inkább azért eszi valaki mert így döntött. Illetve egy félúton van a fánk és az egészséges között. Nyilván nem jó a sült krumpli sem, hiába az is csak növényből van, szóval bármelyik irányzat mellett döntünk,lehet azt rosszul is csinálni.

42. M0ncsa (válaszként erre: 38. - Globus)
2017. márc. 18. 11:28

Mar hogyne ennenek tojast. Van kutyad, tyukod? Lopott mar tojast? :) Mert az enyem igen, meg kellett nevelni. Es a menyet? Erre van specializalodva.

Elottunk mar szazmillio evvel ezelott is lopkodtak a husevo dinoszauruszok mas dinok tojasait.

Ugyhogy ez az allitas nem all :)

41. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2017. márc. 18. 10:02

Igen, akkor ha úgy kellene enni, szőröstül bőröstül, nyersen, hogy csak a fogaidat és a körmeidet használhatod hozzá, nem lenne annyira guszta:)


A ragadozók pedig már mindennel felszerelkezve születnek, karmaik, érdes nyelvük, olyan foguk van, hogy eszközök nélkül megszerezhetik. Minden élőlény azzal az "eszköztárral" születik, ami alkalmassá teszi a számàra legjobb táplâlék megszerzésére. Az összes többit élvezetből, szokásból eszi, nem létszükséglete.


Nem tudom, valahogy nem állna kézre, hogy szétmarcangoljak egy tyúkot puszta kézzel, foggal, de egy növényt meg tudok enni segítség nélkül és nem is undorodom. Ahogy való igaz, ha már más kibelezte, elkészìtette, akkor kényelmes levenni a hűtőpultról azzal a mottóval egy paleósnak, hogy "hejj, őseink is ezt ették, biza":D

40. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Globus)
2017. márc. 18. 09:50

Én már nem eszem tojást, de a tejről es igaz is. Nem isszák más állatok tejét az állatok de miutàn tudnak rágni, enni, onnantól már a saját fajtájuk tejét sem isszák meg. Épp ez az, hogy attól a kortól màr csökken a laktóz emésztéséhez szükséges enzim is, mert pazarlás lenne ilyen enzimet továbbra is termelni, ha már nincs szüksége tejre mert tud enni mást is.


A nagybátyám ápolt őzikéket, stb és azok tehéntejey kaptak, lévén az anyjuk sehol se volt, de ez a szitu az a kivétel, amikor egy állat rászorulhat más állat tejére, azonban felnőttként màr soha. Persze, ha a macska elé te rakod, lehet, hogy meg fogja inni mert eléraktad, de a természetben nem tenné.


Ami meg az embereket illeti, a pasztőrözés ismerete előtt az ember sem itta, pláne nem adták kisbabának a tehéntejet, illetve akinek adtak, meghalt szalmonellában. Általában kerülték a tejet minden formában Pasteur felfedezése előtt.


De az emberiség memóriája szelektív, 200 év és huss, mindenki azt hiszi, hogy régen is ivott a parasztember tejet.


Az a durva, hogy az afrikaiak 100%tejfehérje és tejcukor érzékenyek és mit visznek a szeretetszolgálatok? Tejport. És így meghalnak ugyanúgy fosásban (bocsánat) szegénykék mintha a koszos víz miatti tífuszban halnának meg.

39. andi6020 (válaszként erre: 38. - Globus)
2017. márc. 18. 09:43
Jah. És semmilyen más élőlény nem főz, nem belez, nem dolgoz fel, nem csinál semmit, csak eszik mindent ahogy a természet adja.
38. globus (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. márc. 18. 09:35
Ugyanakkor álságos arra is hivatkozni, hogy semmilyen élőlény nem táplálkozik más állat tejével. Mert petesejtjével igen? Akkor nem lehetne tojást sem enni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook