Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres toroknak ugrás fórum

Tápszeres toroknak ugrás (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. andi6020 (válaszként erre: 81. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 16. 08:58
Rosszul megválasztott nicknév. Te szerelmes vagy gribedlibe?
87. gribedli*** (válaszként erre: 81. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 16. 08:55
Aki ott látja az ellenséget, ahol nincs,talán igen, belép az önbizalomhiány.
86. gribedli*** (válaszként erre: 82. - Lapbarna)
2017. jún. 16. 08:54
:DDD
2017. jún. 15. 15:19
Mert sajnos nem látják a fátol az erdőt.Èn is adtam mindkèt gyerekemnek tápszert mert nem volt elèg tejem.
84. lapbarna (válaszként erre: 83. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 14:45
Igen.
83. 250a9dd6dd (válaszként erre: 82. - Lapbarna)
2017. jún. 15. 14:44
Neked ebbe muszáj volt beleszólnod :)
82. lapbarna (válaszként erre: 81. - 250a9dd6dd)
2017. jún. 15. 14:34
3 hónap után kiabálod rá?!
81. 250a9dd6dd (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 14:26
És pl itt is.... jött már megint az önbizalomhiány, a kevés visszajelzés holott itt már megint nem erről volt szó
80. 4c1a787e8f (válaszként erre: 79. - Syria)
2017. márc. 26. 17:28

Ebben megint az a gáz, hogy azért ez a legtöbb esetben rohadtul nem választás kérdése, hanem nevezzük úgy, hogy "egészségi állapoté", vagy éppen "életállapoté". Azzal együtt, hogy persze, hogy vannak előnyök és hátrányok.


Az anyák meg az anyatej megünneplésével alapból nincs semmi gond, tudom, hogy nagy plusz munka ez, még ha néhányan ki is nevetik. Nem kell vele foglalkozni. A gond ott van, amikor ez mások orra alá van dörgölve.

79. syria (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2017. márc. 26. 08:54

Természetesen mindegyik táplálási módnak vannak előnyei, hátrányai. Minden anyuka ki tudja választani azt, amelyik a legjobb, ez a baba és a mama magányügye, nem szabad beleszólni.


Még egyszer: nem tejadó ünnepség, hanem az anyatejadó anyukák megünneplése! A mai napig megrendezik évente. A tejért kapott pénzen felül így köszönik meg, hogy nem a lefolyóba megy a felesleg.

Az anyatej biztosan nem marhaság, ha fáradoznak a begyűjtéssel és fizetnek is érte. Most éppen 2700 Ft-ot literenként, adómentesen.

78. Cucicsillag (válaszként erre: 77. - 915e4d9553)
2017. márc. 24. 23:00

Es igy van rendjen :)

Nalam a ket terhesseg is annyira mas volt, hgy bizti volt benne mindenki,hgy tuti laaaaany...

77. 915e4d9553 (válaszként erre: 75. - Cucicsillag)
2017. márc. 22. 07:15

Ahogyan mi, felnőttek különbözünk, ugyanúgy mások a gyerekeink is.

Ami egyiknél működik, az a másiknál nem. Ettől még ugyanúgy imádjuk őket.:) És ez nemcsak az etetésre vonatkozik.

Az alvási szokásoktól kezdve a "mit tud már a babáig" sorolhatnám, mi mindenben különböztek a gyerekeim. Most pedig ugyanezt megtapasztalhatom az unokáim kapcsán. Ikrek, de mindenben különböznek. Szerencsére. :)

76. 915e4d9553 (válaszként erre: 72. - Gigi7418)
2017. márc. 22. 07:06

Szia!

Jól teszed, ha nem adod fel. De ha nem megy, semmi gond nem lesz. De te ezt úgyis tudod. Rutinos anyuka vagy.

A legjobbakat kívánom! :)

75. Cucicsillag (válaszként erre: 71. - 915e4d9553)
2017. márc. 21. 23:06
Nekem pl.a ket fiam ebben is kulonbozott. Az eso mar a lefejt tejet sem fogadta el es a tapszertol is oklendezett. A masodiknal mindketto mukodokepes. Sosem gondoltam vna :)
74. Cucicsillag (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2017. márc. 21. 22:58

Bizonyos resze vicces es/realis, de azert nem mindennel ertek egyet. Azelso fiamnal minosegibb volt a tej, de tobbet is kajaltam. Szval, ez ismet anya es baba fuggo, ahany anya, annyi baba, stb. Csak ne altalanositsunk mar bakker ebben is...

Az viszont nalunk is stimmel, a vedononk carik bele, mit adok a kicsinek.

73. Cucicsillag (válaszként erre: 52. - Pengő Gyöngyi)
2017. márc. 21. 22:49

Ahhh, ezmar nem mostani, de valszeg nalunk ez a "baj"...az en ferjem sztem tinikoraban ivott akkorat.

Valszeg, ezert nem indult be a tejem "azonnal" :DD

72. Gigi7418 (válaszként erre: 71. - 915e4d9553)
2017. márc. 21. 22:37

Itt ez a hozzáállás minden területen.

Sajnos voltunk kórházban is a fiammal. A magyar barátnőmnek éppen azt mondtam, hogy végig azt vártam, mikor fognak rám szólni, leugatni, kioktatni, ahogy Magyarországon szoktak az orvosok. De ez itt nem történt meg ...

Negyedik baba egyébként. A másik hármat sikeresen szoptattam kb egyéves korukig. Most azt érzem, ez nem fog menni, már az elején elromlott a sok korhazzal, orvoshoz menéssel. Nem tudtunk úgy egymásra hangolódni, ahogy kellett volna, ahogy tudtunk volna normál esetben.

De egyelőre nem adom fel!

71. 915e4d9553 (válaszként erre: 70. - Gigi7418)
2017. márc. 21. 21:06

Nem tudom, hol élsz. De bárhol is - ezek szerint - ott kulturáltabban állnak a dologhoz.

Nem tudom, hogy ez ott általános-e vagy csak neked volt olyan szerencséd, hogy olyan kórházba kerültél, ahol elfogadóak az emberek. Bárhogy is van, nagyon jó dolog.

A cumizavart pont az okozza, hogy egész más technikával iszik a baba üvegből, mintha szopizna. Hidd el: tudom, hogy könnyebb lenne tápszerezni a babádat, mégis arra biztatnálak, hogy kis ideig azért próbáld még szoptatni a picurkádat. A fejés amúgy is javasolt. A lefejt anyatejet - ha többet tudsz fejni, mint amennyi a cumisüveges pótláshoz kell - lefagyaszthatod. Később, amikor a pici már főzelékezik, azzal tudod hígítani.


Mindez csak javaslat. Úgyis úgy fogod csinálni, ahogy jónak látod. És a babádnak is úgy lesz a legjobb, ahogy az anyukája csinálja.:)

2017. márc. 21. 17:24

Mi külföldön élünk, 6 hetes a fiam.

Már a kórházban csoda voltam, hogy szoptatni akarok, mindenki majdnem eleve tápszert adott az újszülött babának. Senki nem szólta le ezeket az anyákat. Engem viszont maximálisan támogattak a szoptatasban.

Császáros voltam, így soká indult be a tejem, a fiam kiszáradt, így kapott pótlást, ami szintén természetes volt. Én kaptam egy profi elektromos mellszívót, hogy minél hamarabb legyen minél több tej. Drukkoltak nekem a nővérek, és biztattak, hogy ne adjam fel. ( ez volt az első csaszarom, és elkeseredtem, miért nincs már tej).

Most szoptatás van, meg fejés és anyatej üvegből, mert sajnos nagyon cumizavaros lett a baba + van egészségügyi baj is és sokat járunk orvoshoz, kórházba.

Bizony, nekem is megfordult a fejemben már párszor, hogy könnyebb lenne a tápszer, főleg éjjel, amikor 2 óra a szoptatás-üvegből etetés-fejés kombo.

69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - M0ncsa)
2017. márc. 20. 09:42

Tök hasonlókat írtam én is...


Hát nálam a tejcsárda bizony minőségi volt...


Viszont nagyon fogytam, és szó szerint legatyásodtam, tehát minden zsír, tápanyag belement a tejbe. Időben ez nálam az első 3 hónapig tartott általában, utána jelentősen csökkent mind a két tényező, vizesebb is lett és kevesebb is. Kivéve a második gyerekemnél, ahol 2 hét után egy kórházi kezelés és stressz miatt bezárt a bazár. Maradt a tápszer, ami tök nagy megkönnyebbülés volt.

68. M0ncsa (válaszként erre: 39. - Syria)
2017. márc. 19. 21:18

Mint egyik gyereket szoptato, masikat tepszerezo anyuka, jelentem: felesleges sajnalni a tapszeres anyukakat. Vannak ugyan a dolognak hatranyai, de tapsezres anyuka:

- nyugodt szivvel ehet csiposet, kaposztat, meg amit epp megkivan;

- elmehet elintezni a dolgait, mig mas megeteti a babat;

- mindig tudja, mennyit evett a gyerek;

- kotyvasztas 30 masodperc. Kevesebb, mint nekiveselkedni a szoptatasnak.


Tovabba:

- a tapeszeres gyerekem nem volt hasfajos, bezzeg a szoptatott egesz ejszakakat vegigorditott;

- se a vedonot, se a gyerekorvost nem erdekelte, meddig szoptattam a gyerek 6 honapos kora utan. Elmagyaraztak ugyanis, hogy a tej minosege olyan mertekben romlik idovel, foleg egy eves kor utan, hogy ezzel az erovel akar vizet is ihat a gyerek.


Tejcsarnok anyukakat meg nem kell irigyelni. Olyan dolog ez, mint a teheneknel. Ahol mennyiseg van, ott a minoseg gagyi. Ha felvizezted volna a sajat tejed, ugyanott tartanal minosegben es mennyisegben is :)


Tejado unnepseg meg LOL

67. M0ncsa (válaszként erre: 7. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 19. 20:58
:DDDDDD
66. 4c1a787e8f (válaszként erre: 65. - Globus)
2017. márc. 19. 17:56

Hát igen, ezt már rég tudjuk.. Psziché, tejtermelő mirigyek, stb...


(Ennek ellenére azért néha tapasztalati alapon támad kétségem, de bizonyítani nem tudnám, és nem is akarom....)

65. globus (válaszként erre: 61. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 19. 17:52
Egyáltalán nem mellméret függvénye. Nekem voltak/vannak dudáim :D mégis 4 hónap után egyik pillanatról másikra kifogyott. Nem gyulladt be, fejni sem tudtam, egyszerűen elapadt. Meglehetősen ferdén néztek rám tanácsadáson védőnő és gyerekorvos.
64. timycat (válaszként erre: 61. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 19. 17:50
Jesszus. Velem nagyon normálisak voltak. Bár szobatársam nem volt, de csomó praktikus dolgot a már nem első gyerekes kismamáktól a kórház folyosón tudtam meg.
63. timycat (válaszként erre: 52. - Pengő Gyöngyi)
2017. márc. 19. 17:49

Nem új dolog ez. Nálunk a fiúk kb 12-13 éve 4 napra is "eljátszották" magukat tejfakasztó címén. Volt is tej bőven a kismamának.

Nálam nem tartottak tejfakasztót, meg is lett az eredménye. Szóval erről is a pasik tehetnek

62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 19. 17:42

Ez azért felénk nem volt divat hálistennek, a legtöbbet a szobatársaktól lehetett tanulni, nekem a pelenkázást is egy idősebb kismama mutatta meg, aki a 3. gyerekét szülte. Aztán később én is sokat segítettem.

Ott valahogy mindenki normális akart lenni.

2017. márc. 19. 17:24
nálam is mit össze okoskodtak a kórházban a szobatársaim amikor született a fiam, hogy "sok nápolyit kellett volna enni terhesség alatt meg rengeteg diót attól megnőtt volna legalább egy kicsit a .....id és lenne benne tej" Hát köszönöm szépen. Marha jól esett.
60. Panna.33 (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 18. 12:25
Enyim ember kockáztatott, pedig még császáros is voltam, mégis lett tejem. Lehet, hogy sunyiban a kollégák feláldozták magukat, hogy legyen tejem...? :D:D :D
59. 4c1a787e8f (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 18. 11:21
No, jó, hát valamire a felező bulik előtt is kellett...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook