Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tisztaság fél egészség fórum

Tisztaság fél egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tisztaság fél egészség

1 2 3 4
59. Channa* (válaszként erre: 56. - Babyapocakban)
2017. márc. 14. 19:10

Jó ha tudja?


Mármint én? Hát biztos, hogy hülyén haltam volna meg, ha itt többen nem akarnak okosabbnak tűnni.

A kezemet nyugodtan meg lehet szagolni. Szappan szagú és nem cigi szagú. És ezt nem csak én a dohányos mondom, hanem a nem dohányos kollégáim is, akik persze bevallották, hogy valószínűleg elfogultak velem, de az egyetlen vagyok a cégnél, akin nem érzik a cigi szagot. Azaz vagy elfogultak velem, vagy csak bírják az én cigi szagomat:DDDD

58. Channa* (válaszként erre: 52. - Miss Angel)
2017. márc. 14. 19:04

Szerintem elhagyják, azaz az én nagymamám 80 évesen halt meg már 20 éve, és sokáig csak lavór meg kis fémkádja volt, de aztán lett fürdőszobája és onnantól nem használta a lavóros mosakodást.

Gondolom más is hozzászokik a jobb körülményekhez:D

57. a03dd05915 (válaszként erre: 56. - Babyapocakban)
2017. márc. 14. 18:08
Szerintem ezzel tisztában van minden dohányos, és mások kifinomult orra miatt még nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy tisztán tartsa magát, a ruházatát és a környezetét.
56. babyapocakban (válaszként erre: 51. - A03dd05915)
2017. márc. 14. 18:05

Nem erről van szó, de jó, ha tudja, hogy a kézmosás messze nem elég a dohányszag ellen.


Ha már kérded: Én minden nap zuhanyozok, nyáron kétszer is. Kádba inkább csak stresszoldás céljából szoktam ülni, kb. havonta egyszer.

55. globus (válaszként erre: 45. - Channa*)
2017. márc. 14. 18:04

Még könyvet is viszek a kádba, innivalót teszek mellette lévő mosógépre, vízben lazulok egy órát :D

Előző életemben halacska voltam!

2017. márc. 14. 18:03

Én a fóruminditóval értek egyet. Nem tudom, hogy annak, aki tiszta ruhában tiszta munkahelyen dolgozik, nem izzad, nem büdös, nincs bőrbetegsége miért kellene pld minden nap hátat mosni ( pld télen )Zuhanyozni nem szeretek, mert több mint 40 évig féltettem a közel derékig érő hajamat. A kádba meg a fent leirtak miatt miért ülnék be? Egy normál szappannal a lavórban történő mosakodás nekem tökéletesen megfelel.

Sem időt, sem vizet nem kimélek vele, sokkal jobban szsretek lavorban mosakodni, mint fürdeni.


A fiam pl naponta 2x fürdik, pedig ruhája munkahelye neki is tiszta, nem büdös , Ő sem izzadós, nem is bőrbeteg, de semmivel nincs jobb illata mint nekem.

53. andi6020 (válaszként erre: 51. - A03dd05915)
2017. márc. 14. 18:03

Havonta fürdés, kéthetente hajmosás. Fogmosás soha.

Kezet napjában többször mosok.

Ja, és dohányzok, szóval bagószagom is van.

:P

52. Miss Angel (válaszként erre: 44. - Channa*)
2017. márc. 14. 18:02
igen,én is erre utaltam,h régen mai nagyanyáink így mosakodtak,mert csak erre volt lehetőségük és ők persze hogy így szokták meg és már nem hagyják el ezt a szokást :)
2017. márc. 14. 17:59

Ez nem a dohányzásról szól virágok!:) Ne essetek már neki, mert dohányos! Vagy az a kategória vagytok,akik minden dohányost a Duna-partra vinnétek?

Nektek nincs káros szenvedélyetek?

Vagy beszéljetek arról, hogy nálatok mi a minimál higiénia, tisztálkodás?!

50. andi6020 (válaszként erre: 12. - Lapbarna)
2017. márc. 14. 17:58
Jó, de annak semmi köze a fürdés gyakoriságához.
49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2017. márc. 14. 17:51
Ha a kezed nem is büdös (egyébként az), minden másod bagószagú. Még ha nem is érzed.
48. babyapocakban (válaszként erre: 47. - Channa*)
2017. márc. 14. 17:47
Hiába mosol kezet cigizés után... Lehet, hogy te nem érzed magadon, de minden bagós büdös.
2017. márc. 14. 16:59

Egyébként a kézmosás nem csak wc utáni tevékenységnek kellene lennie, hanem előtte is meg kellene mosni. Én ezt teszem, erre tanítottak, mert ki tudja mit fogdostunk a wc előtt és azért bármit bevihetünk magunkba fenék és egyebek törlésénél.


Én próbálok nem fogódzkodni a járműveken (kesztyűt sosem hordok), amíg nem mosok kezet egy utazás vagy bármi után, nem fogdosom az arcomat, hajamat, fülemet, szememet, stb.


Szerintem az ekcémára nem fogjuk a fürdéssel kapcsolatos igénytelenséget. Tusolni lehet ekcémával is és kell is. Áztatni nem kell magunkat.


Sok ember nem a fürdés hiánya miatt büdös, hanem azért, mert nem mossa a ruháit. Azt hiszi, hogy ha 30 percre vett fel valamit, akkor azt felveheti még vagy 20x, aztán, ha mellettünk áll, akkor érezzük a ruha áporodott szagát és még a pisi szagot is. Nem rég egy fiatal pár ült nem messze tőlem a villamoson (le kellett szállnom, mert forgott a gyomrom) olyan sz.r szaguk volt, hogy nem lehetett elviselni. Aq cipőjük volt iszonyat mocskos.


Ja, és a cigi: én dohányzom, de minden egyes cigi után kezet mosok, hogy ne legyen büdös a kezem....



Ja, van egy kolléganőm, akinek állandóan hőhullámai vannak, ezért szinte hideg vízben tusol és a haját is így mossa....

46. Channa* (válaszként erre: 45. - Channa*)
2017. márc. 14. 16:41
megfürödtem
45. Channa* (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2017. márc. 14. 16:41

Dehogy nem jó!:DDD

Imádok egy forróvízzel teli kádban feküdni:DDDDD

Ilyenkor a bőröm egy kicsit sem érdekel, majd ráérek aggódni ha már meg

44. Channa* (válaszként erre: 24. - Miss Angel)
2017. márc. 14. 16:39

Volt idő amikor csak ilyen lehetőség volt:D

Kicsit nagyobb lavór, sok vízzel, bele állunk és szinte úgy meg tudunk fürödni benne, ahogy a kádban, csak nem tudunk lefeküdni benne, de azért elég tiszták leszünk:D

Persze, sokkal kényelmesem a tusolás (folyóvízzel), vagy egy kád vízben feküdni, de ezek hiányában a lavórban is megoldható az alapos fürdés.

2017. márc. 14. 15:51
tényleg,ezt kimaradt részemről......vki írta hogy még a rövid zuhanyt is alig bírja ,annyira szárad a bőre.Én a kádban fürdéssel vagyok így,meg főleg a habfürdőkkel,azokat nem bírom.Sőt,tusfürdőből is vettem már olyat,amitől vakaróztam,szinte szétrepedtem volna tőle ha nem kenem magam.Nekem beváltak a testápoló olajok ,kicsit hosszabb idő lehet,míg beszívódik,de akinek itt-ott jobban szárad a testén a bőr a kelleténél,még ezzel a problémával sem kell számolnia.Intenzívebben hidratálnak,mint egyes testápoló krémek,vajak,stb....ez csak segítségképp,hátha bárki hasonlóképp szenved a száraz/vagy itt-ott száraz/bőre miatt és kedvet kap a a testolajak kipróbálására.........
2017. márc. 14. 15:11
Nemrég kezdtem egy tanfolyamot. Pénzzel dolgozunk milliók által letapogatot környezetben. 6 emberből rajtam kívül SENKI nem mos kezet a szünetben, egy óra bankó tapogatás után lazán előveszi a szendvicsét valaki, és mosatlan kézzel megeszi. Vagy kimegy cigizni. Azt hittem, elhányom magam, mikor láttam.
41. birgi74 (válaszként erre: 39. - 9c485f67e8)
2017. márc. 14. 14:41
igen, mint a japánok :)
40. elbb
2017. márc. 14. 14:38
Pár éve az egész házban nem volt víz, mert valakinél csőtörés volt, de az a valaki elutazott napokra. Naponta egy alkalommal biztosítottak nekünk vízvételt, így bizony az ember még a kávéscsészébe is azt raktározott szinte. Azon a pár napon én is lavórban tisztálkodtam, de az simán felért egy fürdéssel is szinte. Ha kellett több részletben melegítettem a vizet, és tetőtől-talpig lecsutriztam magam. Egyetlen dolog miatt nem tenném ezt hosszútávon. Mert kényelmetlen. Úszott az egész fürdő attól, ahogy szappanozás után öntöm magamra a tiszta vizet. A fürdőkádban pedig ugye tároltam azt a vizet, ami a wc öblítéshez meg a fürdéshez kellett. Meg lehet így is oldani, tiszta is tud lenni az ember. De azért egy jó zuhanyt semmiért nem cserélnék :)
2017. márc. 14. 14:34
Ezért jó kesztyût viselni.
2017. márc. 14. 14:26

jah... utcai evésről eszembe jutott egy villamosos élményem...


egy nagyon büdös, nem csak annak látszó nő, nem hajléktalan, csak olyan spórolásból nem vizezi magát típusú kisöreg... jóízűen elmajszolt egy Balaton szeletet, lenyalogatta az ujjait is, a kis fogatlan szájával (nem gúnyból írom, csak a plasztikusság miatt), szépen, komótosan nyalogatta, mind az összeset.

már ez önmagában is nagyon taszító volt, kövezzetek meg érte...

ez után közvetlenül pedig jó alaposan megmarkolta a kapaszkodót :oP


annyiszor belegondolok (és bocs, nem akarom szétoffolni), hogy hány ilyen, vagy még ilyenebb után fogunk meg kilincset, kapaszkodót, ülést. szóval mindig van nálam kézfertőtlenítő.

a kézmosás meg a legalapabb. mert attól, hogy mondjuk nem zuhanyoztam aznap, még nem fertözök...

2017. márc. 14. 14:20
Azért az se semmi, hogy hányan az utcán esznek, lehet, hogy gyakran zuanyoznak, de haaz utcán esznek, ott nem szoktak kezet mosni, szóval a cikk lehet,hogy erre akart inkább rámutatni. Tök mindegy, hogy hányszor mos valaki hajat, ha az utcán eszik és előtte nem mosott kezet vagy nem használt legalább valami fertőtlenítőt (és az sem, aki készìtette a kaját)
2017. márc. 14. 14:19

:)


nagyon felkaptátok ezt a lavór kérdést, nem olvastam, hogy megemlítette volna.


wc-zés utan, ha itthon vagyok, alap az alsómosás, kád szélén, mivel bidé nincs.

anyuméknál pl. olyan wc van, hogy eleve a fenékmosó bele van építve. lehet, hogy a cikkírónál is van ilyen, vagy bidé. nem nyilatkozott erről.

sőt, azt is írta, hogy az évszaknak megfelelően gyakrabban is ... szóval gondolom, nyáron naponta. végül is mindegy.

nem akarok kellemetlen helyzetbe hozni senkit, mert teljes arccal és mindennel vagyok itt, de az ismerőseim között is van (fiatalabb is, középkorú is, nem idős) aki ezt a mosdásos verziót csinálja. és nem büdös. lábat csapban, hónalj szintén. alsómosás kád szélén. nem tudom, hogy spórolásból-e, vagy mi végre, de ez van. a nagyim viszont, aki 85 éves, minden egyes nap zuhanyozik, merthogy neki ne legyen "öregszaga".

szokások. ilyenek-olyanok.

engem ennél sokkal jobban idegesít és aggaszt, amit az éttermi kézmosásról ír.


a gyerekeket a nyári és homokozós időszakot leszámítva, mi sem fürdettük minden nap. most már 4-5 évesek, azért egy zuhany befigyel.


az én bőrömet (ekcéma, alapból száraz, világos bőr, érzékeny minden vacakra) kifejezetten szárítja a víz. a meleg különösen, amúgy meg ki szeret hűvösben zuhanyozni? de mégsem ez a gyenge pontom, hanem a hajmosás... pedig úgy imádom, amikor friss, de mire ráveszem magam...jajj.

35. gribedli*** (válaszként erre: 33. - B4b1d52444)
2017. márc. 14. 14:10
Én pl nem tudnék 10 percig zuhizni mert kiszárítja a bőröm, viszont minden cuccot adagolósba teszek, hogy minél gyorsabban végezzek a zuhany alatt. Így hamarabb végzek mint cicamosdással. Plusz napközben előszeretettel használom a bidét többször is,ha kell, okos találmánynak tartom:)
34. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 8a65af67ce)
2017. márc. 14. 14:06
:D
33. b4b1d52444 (válaszként erre: 31. - Miss Angel)
2017. márc. 14. 12:06
Én is így vagyok ahogy Te. Amúgy is többre tartok egy három perces gyorszuhanyt, mint a lavórban történő pocskolást. Nincs értelme.
32. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 28. - 8a65af67ce)
2017. márc. 14. 11:45

Sprickolta a parfumot ezerrel, igy nehez volt kivenni mi ujsag. :) Nekem nagyon jo a szaglasom, de budosnek azert nem ereztem, csak olyan "nem-frissnek".

Onnan tudom h nem mosta meg a hajan kivul az alsovarost, hogy akartam neki adni kulon torcsit a hajahoz es a testehez, de koszonte neki csak a hajmosos kellett.

Az osztalytarsai is ilyenek voltak, naluk ez teljesen megszokott volt.

31. Miss Angel (válaszként erre: 27. - A03dd05915)
2017. márc. 14. 11:37

:)))))))))))))))


viccet félretéve-biztos van neki

de isten ments,hogy bántsam őt ezért/nem annak szánom!/nem értettem sosem,hogy a lavórban történő pancsikálás miért és mire jó.Először is,nem hiszem,hogy olyan alaposan tud mosdani,mint egy kádban állva,másszor én spec idegbajt kapnék,ha a kicsike fürdőszobám úszna a vízben a hülyeségem miatt-mert részemről tényleg hülyeség lenne ezt csinálni,pláne hogy a wc és a fszoba egyben van+ még ott a mosógép a kis pipereszekrényem,stb....áztatnék el én ottt mindent???mennyivel egyszerűbb még akkor is kádban állva lezuhanyozni ,még akkor is ha mások a körülmények,én is laktam nagyobb lakásban anno de akkor sem csináltam a "mosdós megoldást".

ezt én már csak esetleg idős emberek esetében tudom elfogadni,mert ők már nem változnak,régen ezt csinálták,ehhez szoktak és sokan ezt a "jó szokást" a mai napig őrzik.Mint az én nyolcvanas éveiben járó nagymamám ,míg szegény élt,mert azt hitte,ezzel vizet spórol...amúgy meg nem tartom egy praktikus megoldásnak,csak ők már ezt nem látják be.

30. 915e4d9553 (válaszként erre: 27. - A03dd05915)
2017. márc. 14. 11:29
Írta: szokott zuhanyozni Is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook