Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tisztaság fél egészség fórum

Tisztaság fél egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tisztaság fél egészség

1 2 3 4
89. fehérke111 (válaszként erre: 12. - Lapbarna)
2017. márc. 16. 08:31
Jujj... :-)))
2017. márc. 16. 06:56
nekem is ezzel ez a tapasztalatom, hogy vannak kolléganőim akik dohányoznak (nem az irodában mindenki kimegy a kijelöltre) és tiszták finom illatosak a ruhájuk is és ők is, ellenben van olyan kolleganőm aki nem dohányzik tiszta ruhában jár és mégis büdös. tehát szerintem a dohányzás itt nem játszik szerepet.
87. Panna.33 (válaszként erre: 85. - Cucicsillag)
2017. márc. 16. 06:30
Én is itt vagyok!:)))
86. Guruljka (válaszként erre: 83. - A03dd05915)
2017. márc. 15. 22:22

A járásképtelen férjemet nem volt lelkem kitenni a lakásból, ha rá akart gyújtani. És ő volt az erősebb dohányos.


Nem lehet általánosítani, hogy elmegy a szaglás a dohányzás miatt. Nem is ezt állítottam, hanem, hogy azt sem lehet állítani, hogy nincs rá hatással. Kinek így, kinek úgy.

2017. márc. 15. 22:10

Katus3, Globus csatlakozom :)

Igaz, csak heti 3x sikerul befetrengenem, de azert az klassz ! Nincs egy oram, csak 10-15 perc, viszont lelekmelengeto -is.


Az,hgy kinek, mire van igenye, tarsadalmi reteg es neveltetes plusz onigeny komboja... Mint ex.eu-s tudnek meselni...


Es akkor a klasszik poent muszaj elsutni:

Mindennap uj bugyit veszek fel, vasanapra mar 7 van rajtam!

:D

84. elbb (válaszként erre: 81. - Channa*)
2017. márc. 15. 21:07
Társasházban élsz?
83. a03dd05915 (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2017. márc. 15. 20:58

Ez a személyes problémád.:)

Ismerek dohányost, akinek a szaglása felér egy nyomozókutyáéval. Olyat is ismerek, akinek sem a ruházatán, sem a lakásán (ott nem is dohányzik) nem lehet érezni, hogy dohányos.

82. katus3 (válaszként erre: 55. - Globus)
2017. márc. 15. 20:43
Vègre valaki! Mindenki ufónak nèz, amièrt szeretek a kádban olvasni. Engem kikapcsol. Ez a pihenèsem 😊
81. Channa* (válaszként erre: 78. - 4f7996facc)
2017. márc. 15. 16:32

Én is ilyenekkel dolgozok és néhány férfi kollégámnak a ruháinak a szaga borzalom. Azon szoktam gondolkodni, hogy ezt a felesége nem érzi?

Volt egy kollégánk, akinek külön széket tartottunk arra a célra, ha véletlenül le kellett ülnie az irodánkba. Nem dohányzott, nem ivott, de olyan büdös volt, pedig a ruhái is tisztának tűntek. Ja, és nem csak külön széke volt, hanem huzatot is csináltunk, ha előre tudtuk, hogy jön:))

Van olyan kollégánk is, aki olyan nadrágokat hord (öltöny), ami szerintem nem volt még sosem mosva. 8 éve dolgozunk egy cégnél és zsíros csíkok vannak a nadrágjain, ahogy beletörli a kezét. Az ingei mindig gyűröttek (ez a halálom:D). És ő pl. közel 1 millát keres havonta, azaz vehetne újat havonta nem is egyet...


Én nem dohányzok sem lakásban, sem az irodában. A munkahelyen kimegyek az épület elé, itthon pedig az erkélyre. Nyáron minden nyitva szokott lenni, így amikor dohányzok, bezárom az ablakokat, hogy ne menjen be a füst.

Tehát, figyelek nagyon. Ja, negyed évente fogorvoshoz járok fogkő leszedésre:D


Nem állítom, hogy nincs cigi szagom, de mindent elkövetek annak érdekébe, hogy a legkevesebb maradjon rajtam.

80. 4f7996facc (válaszként erre: 29. - 915e4d9553)
2017. márc. 15. 16:26
Naponta kétszer zuhanyzom, reggel és este. Meg van percek alatt, ha lavórban mosakodnék, az sokkal tovább tartana, ami reggel nem fér bele. És imádom a tusfürdőim illatát. Ha van zuhanyzó, a lavóros megoldást nem értem, miért jobb, de nekem mindegy, csak akik a közelemben vannak, valamit csináljanak, tisztálkodjanak.
79. 4f7996facc (válaszként erre: 77. - Zsanci79)
2017. márc. 15. 16:18
Na ezt én sem. Gyerekkoromban a szüleim bent cigiztek. Gusztustalan volt. Nem értem, ez a saját gyerekük ellen elkövetett merénylet volt, és végtelenül önző dolog részükről. Az állandó fejfájás, amivel küzdenem kellett, a büdös ruháim...
78. 4f7996facc (válaszként erre: 60. - Channa*)
2017. márc. 15. 16:17

Egyetértek. A szag nem a dohányzástól függ, nem azon múlik. Én nem cigizek és mindenféle szag nagyon rosszul tud érinteni, az erős parfümtől megfájdul a fejem. Van olyan kollegám, aki dohányzik, de valahogy nem érződik rajta, a leheletén sem. Semmi bajom a dohányosokkal, mindenki úgy cigizik, ahogy akar, csak zárt térben ne legyek cigifüstös helyen.

Én a szájszagól vagyok rosszul Amikor annyira igénytelen valaki, hogy egy fogorvost nem képes felkeresni úgy, hogy a fél arca szinte rohad a szuvas fogaktól. Vagy ínygyulladása van és egyszerűen hányingerem van a leheletétől. Meg a mosdatlan hónaljszag. Nálam az izzadásgátló alap, anélkül nem lehet órákig szaladgálni.

Nekem a kollegáimnak nem a ruhájával van gond, nem is a cigivel, hanem némelyiknek a fogával. Pedig elvileg csúcsértelmiségiek...ennyit erről.

77. zsanci79 (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2017. márc. 15. 16:15
Sosem ertettem, hogy a turoba lehet a lakasba bagozni. Na az tenyleg igenytelenseg, es tenyleg hamutarto szagu lehet az egesz lakas. Szep sarga falak, fuggonyok...
76. Guruljka (válaszként erre: 69. - A03dd05915)
2017. márc. 15. 16:11

Sok éven át dohányoztam, és ha nem is teljesen, de nagymértékben csökkent a szaglásom.


Ugyanis a virágillatot sem érzem még a mai napig sem teljesen, pedig már hatodik éve nem dohányzom. Az előttem levő tányér étel illatát sem érzem, csak nagyjából.


Sajnos nem éreztem azt sem, mennyire áporodott, büdös a lakásunk, még az alaposan kimosott és a napon szárított fiókok is őrizték még egy darabig a cigiszagot.

A ruháinkból csak sok mosás után tisztult ki a szag. Szégyellem magam, ha belegondolok, hány éven át "jellemzett" bennünket az a bűz, már messziről.

75. lapbarna (válaszként erre: 71. - Channa*)
2017. márc. 15. 16:05

Nem a témához kapcsolódik, csak egy mondatodhoz:

Egy nagyon jó barátnőm állandóan kondenzcsíkot húzott maga után a parfümjével. Borzalmas szaga volt. Neki tetszett.

Egyszer finoman kérdezgetni kezdtem, de ő sugárzó arccal mondta, hogy "ugye, milyen jó?", és hogy a barátjától kapta.

Sakk-matt.

Szerencsére, mikor elfogyott (sokára), nem ugyanolyat kapott.

Nem akartam megbántani.

74. túrógombócka (válaszként erre: 71. - Channa*)
2017. márc. 15. 16:02
nem kell azzal védekezni, h mások is büdösek. nekem az egyik legnagyobb igénytelenség, ha valaki a saját testét belülről szennyezi azzal a szarral (cigi).
73. Channa* (válaszként erre: 70. - Ab61752c45)
2017. márc. 15. 16:01
Gumikesztyű!
72. túrógombócka (válaszként erre: 69. - A03dd05915)
2017. márc. 15. 16:01
ez valószínűleg így van. a dohányos hozzászokik a szaghoz, természetessé válik neki. a nemdohányos persze megérzi.
71. Channa* (válaszként erre: 67. - Túrógombócka)
2017. márc. 15. 16:00

Felőlem azt gondoltok amit akartok, de mint írtam én sok-sok olyan nem dohányossal találkoztam már, akitől még 3 méterre sem szívesen álltam, mert olyan áporodott izzadság, mosatlan ruha, zsíros haj szaga, szájszaga, romlott kozmetikum szaga van, hogy forog a gyomrom tőlük. És sok agyon vakolt nő azt hiszi, hogy nem büdös mint egy dohányos, pedig sokkal büdösebb.

Sokszor le kell szállnom a BKV-ról, mert nem bírom elviselni az ilyenek szagát.

Nekem büdös a rosszul megválasztott dezodor, parfüm, alapozó, sampon, stb. szag is. Akárhogy is azt hiszik az ilyenek, hogy illatosak, akkor is csak büdösek lesznek....

Sokszor egy hajléktalan szaga kellemesebb az ilyeneknél....

Ja, meg arról ne is beszéljünk, hogy a maga szerint ápolt ember issza az energia italt. Na, annak aztán van egy penetráns bűze. Vagy a kikent-kifent nők, akik ha leülnek mellém és az este elfogyasztott alkoholt fújják ki a szájukon. Fujj.

Remélem értitek miről beszélnek:DDDD


Mindenkinek vannak szagok, amik irritálóak. Nekem ezek, és ha annyira büdös lennék, akkor valószínűleg a kollégáim megmondanák vagy a közelebbi ismerősöket meg sem említem.

Én vagyok olyan, hogy elmondom nekik, így ők is.

Szóltam én már kollégának, hogy mossa ki a ruháját vagy dobja ki, mert büdös, vagy koszos, stb.

Nem is értem, hogy nem veszik észre maguktól....

70. ab61752c45 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2017. márc. 15. 15:57
nekem is volt ekcémás a kezem.a doktornő megkérdezte,szoktam mosogatni?ki a bánat nem szokott.két percért 5000.-ft,meg a kenőcs 4000.-nem most volt, 15 éve? persze számla nélkül.
69. a03dd05915 (válaszként erre: 67. - Túrógombócka)
2017. márc. 15. 15:52

A dohányos nem veszti el a szaglását.:)

Igenis érzi magán, csak nem olyan érzékeny rá, mint egy olyan ember, aki gyűlöli őket.

2017. márc. 15. 15:30

A címet meglátva azt gondolom, hogy ki kellett volna tenni a határozott névelőt.

"A tisztaság fél egészség."


Ugyanis: "A határozott névelő ismert fogalom előtt áll; jelentését határozottá teszi."

A nyelvi tisztaság is fontos, egy cikk írásakor akár felelősségnek is nevezhetnénk.

67. túrógombócka (válaszként erre: 66. - Channa*)
2017. márc. 15. 14:37
a dohányosok sose érzik magukon, h büdösek, csak mindenki más...
66. Channa* (válaszként erre: 62. - 3aa914ed63)
2017. márc. 15. 14:31

Én bevallottam, hogy büdös a kabátom?

Mikor?

Pont azt írom, hogy az enyém nem, de a nem dohányzó kollégáé igen, mert sosem mossa, és ezért tartom külön a kabátomat, nem akarom, hogy átvegye a nem dohányosok állott szagát. Ugyan is ők azt hiszik, hogy nem dohányoznak, így nem is lehetnek büdösek, azaz mosni sem kell a kabátot, pulcsit, nadrágot.

Én viszont hetente kimosom, mert a dohányzás ellenére szeretek illatos lenni:D

Ja, nem kell elképzelni, hogy lánc dohányos vagyok!

Max. 10 szálat szívok el naponta és vékony mentolos cigit.


Egyébként nem udvariasak, erre külön gyakorlunk:DDD

Sokan akkor jönnek rá, hogy dohányzok, amikor rágyújtok, azaz csak nem lehetek olyan büdös, ha megdöbbennek ilyenkor, nem?

65. Miss Angel (válaszként erre: 58. - Channa*)
2017. márc. 15. 12:47
az én mamám nem hagyta el.jó nem mondom,hogy sose ült bele a kádba,de az egy héten egyszer volt max...
64. gribedli*** (válaszként erre: 63. - 3aa914ed63)
2017. márc. 15. 12:22
Ez így van, a fürdés előtt màr le kellene zuhanyozni, nem abban áztatni le a koszt, a fürdés célja inkább a relax. Én mindig zuhanyozom, mert engem ilyen apróságok is zavarnak, hogy ha hajat mosnék a kádban és leöblítem a sampont, akkor a balzsamot a samponos vízzel öblítem le, vagy mi? 12 éves korom óta csak zuhanyozom. Mindennap edzem, és utána elképzelhetetlen, hogy ne tusoljak le, de villámgyors, időm sincs, meg kiszárítja a bőröm. Vagy edzés közben ugye izzad a hajunk is, ezért gyakran mosok hajat egy enyhe samponnal de engem zavar, ha csapzott hajjal vagyok a nap hátralévő részében.
2017. márc. 15. 10:00

A kádfürdőt nagyon rosszul alkalmazzák sokan, ugyanis a saját koszos vizükben ülnek. A fejlett fürdőkultúrákban zuhanyzás nélkül fel sem merül betelepedni egy kád vízbe.


Más funkciót szolgál, mint a zuhany.

62. 3aa914ed63 (válaszként erre: 59. - Channa*)
2017. márc. 15. 09:59
Valószínűleg valóban elfogultak vagy csak udvariasak. Olyan nincs, hogy a cigarettaszag nem érezhető, te magad is bevallod, hogy a kabátod büdös tőle. A tüdődből ugyanígy, és a pórusaidból is árad a szaga, maximum kevésbé intenzíven, de nyom nélkül nem tűnik el.
2017. márc. 15. 01:15
Napi 12-3 zuhanyzas megvan nalam igenybeveteltol fuggoen (regen a tetoteri lakasban 40 fokban nem szamoltam), de szetpancsolas nelkul megmosom a honaljam. Nem nagy muveszet, mert ezen felul szoktam. A hatsom bide hianyaban betezsem a kad/ zuhanyzo fole. En nem ertem a nagy higienikusoknak, mi ebben a muveszet, es mi ez a lavor mania. Bazz, folyo viz! Kb. Egy kezmosasnyi.
60. Channa* (válaszként erre: 57. - A03dd05915)
2017. márc. 14. 19:15

Ahogy mondod!

Én hetente kimosom a télikabátomat is, nadrágom, kardigánom, pólóm, stb. van annyi, hogy naponta tisztát vegyek fel. A dohányzástól függetlenül rendszeresen mosok fogat, szájvizet használok, rágózok, nagyon gyakran mosok kezet, sosem vagyok sem büdös, sem szöszös, sem állott szagú, de van olyan nem dohányzó kollégám, akinek a ruhái mosatlanok, azaz büdösek, a haja is büdös, a télikabátját meg sem említem....

A kabátomat mindig külön akasztom fel és nem azért, hogy ne vegye át más kabátja az én cigi szagomat, hanem azért, mert nem akarom, hogy büdös legyen a nem dohányzó kabátjától az enyém. Inkább a cigi szag:DDDDDD

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook