Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zsákbakutya - avagy menhelyi kutya nevelése fórum

Zsákbakutya - avagy menhelyi kutya nevelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsákbakutya - avagy menhelyi kutya nevelése

1 2
2017. márc. 10. 14:59
Kedves Betti, nagyon gratulálok, hogy ennyi mindent megtettél a kutyussal való jó kapcsolatért, sajnálom ezt a szökés dolgot, és megértem ha néha el vagy keseredve miatta. Az lenne a kérdésem, hogy esetleg kötődési tréninget próbáltál -e csinálni a kutyusoddal?
2017. márc. 10. 13:11
A szökős kutyus szökős kutya marad. Miénk napközben a világ legjobb, legszófogadóbb, legaranyosabb, legszelídebb kutyusa volt. De ha eljött az este hat lóval sem lehetett visszatartani a csavargástól. Tudta mikor készülünk bezárni, már vitte is át a kerítést. Szegénynek ez is lett a veszte, elütötte a busz :(
2017. márc. 10. 12:23
Nagyon jó cikk, és abszolút hiánypótló!! A kitartásod pedig fantasztikus és tiszteletre méltó!! Ezzel a kitartással szerintem meg fognak szűnni a még megmaradt problémáitok is! Idő kell talán neki, míg feldolgozza a történteket, és ráébred, hogy nem kell elszöknie ahhoz, hogy minden rendben legyen. Szerintem.
2017. márc. 10. 11:56

Nekünk is menhelyről hozott kiskutyánk van. Nem akartam kutyát, egyszerűen nem akartam kötődni, féltem a szeretettől.. vagy a hiányától... Aztán a 18 éves fiam átküldött egy kiskutyáról egy fotót (a menhelyen szoktak felrakni örökbe fogadható kutyákat) azzal, hogy 'anya, bántják!" ... ránéztem és visszaírtam: "Micsoda? A MI kutyánkat?! Azonnal hozd haza!"

Egy óra múlva otthon volt, 2 hét alatt lett szobatiszta... panelban lakunk, egy hangja sincs a lakásban, ha kimegyünk, akkor a fűszálat is megugatja, csak hogy hallassa a hangját! Három éve boldogít! <3

2017. márc. 10. 11:04

Egy állat örökbefogadása mindig nagy döntés. Sokan felelőtlenek - ebben is. Jogos, amiket felvetettél a cikkben, nem semmi, amin ti is átmentetek ezzel kapcsolatban. Mi a szüleimmel fogadtunk örökbe menhelyi kutyát, de azon kívül, hogy kissé neveletlen maradt öreg korára is:), nem voltak vele ilyen gondok. Ritka csúnya állat :DDDD, de nagyon kedves. Anyám látott meg benne valamit, ami miatt hozzá ragaszkodott.

Azt gondolom, ember és állat között is kialakulhat kapcsolat az első pillantásra. Azóta is az anyám számára az isten :)

2017. márc. 10. 09:08
Mielőtt kutyatartásra adod a fejed, nem árt átgondolni, bírni fogod-e? Ha a kutya problémás, igyekszel megoldani a gondokat vagy megy az utcára?

Ez a cikk egy menhelyi kutya és az örökbefogadó gazdáinak története. Remélem tanulságos lesz.

Ugrás a teljes írásra: Zsákbakutya - avagy menhelyi kutya nevelése
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook