Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zsákbakutya - avagy menhelyi kutya nevelése fórum

Zsákbakutya - avagy menhelyi kutya nevelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsákbakutya - avagy menhelyi kutya nevelése

1 2
36. mr.az
2017. márc. 20. 02:47

Kertes häzban lakunk és a szomszédunk menhelyi kutyät hozott 2 éve. Mär az elején kiderült hogy idegileg instabil,ha kinn voltunk a kertben egyfolytäban ugatott. Az elején még räszolt a nö de ma mär egyältalän nem törödik vele,minket pedig rettentöen idegesit az ällando ugatäsa.

Mikor összehäzasodtunk kaptunk egy kutyät az egyik ismeröstöl,legyen aki vigyäz a häzra. Az is ilyen szökdösös volt kirägta a keritést nem gyöztem javitani. Lopos volt,hozott haza labdät,gyerekjätékot,fél pär cipöt,ruhäkat.

Akkor megfogadtam,csak kölyök kutya jöhet szämitäsba. Mindegy milyen de én legyek az elsö aki foglalkozik vele.

35. massalhangzo (válaszként erre: 32. - Rena81)
2017. márc. 19. 22:03

szerintem minden kutyust ossze lehet szoktatni, csak vannak nehezebb esetek, mert kulonbozo modszerek


lattam en mar olyan vad kutyat, hogy le a kalappal a befogadoja elott, amiket megtett erte, hogy normal eletet tudjon elni. en biztos nem vallaltam volna be, nagyon veszelyes egy joszag volt. (es masik kutya, gyerekek melle vallalta, persze nem felelotlenul, mert ertett hozza, es ra is aldozta az idot, tanitast)

34. massalhangzo (válaszként erre: 33. - Levarosbukta)
2017. márc. 19. 22:00

de te el is olvasod, amit linkelsz? mert itt senki nem mondta, hogy egy szokdosos kutyat egy meteres lancon kell tartani elete vegeig folyamatosan


amit linkeltel, benne is van, hogy mekkora kutyanak mekkora helyet kell biztositani minimum a lancon(!). nem arrol szol, hogy egy kutyat nem kothetsz meg

33. levarosbukta (válaszként erre: 31. - Massalhangzo)
2017. márc. 18. 22:20

Ha valamit nem tudsz nézz utána: Tilos láncon tartani kutyát, és igen van rá törvény.

[link]


Borzalmas butaságokat írsz, nem fáj?

32. Rena81
2017. márc. 18. 18:03
A mi kis Jack russelunk egy ,nem kellesz, kutya, a jofogason hirdettek. Mint kiderult azert valt meg tole a gazdaja, mert szetragott mindent. Ezt nalunk is bemutatta. De a legnehezebb megis az volt, hogy allandoan keitest bobtott es szomszedolt, es tobbszir nekitamadt az idosebb tacsinknak. Sajnos mi csak eros elrepazassal tudtuk megnevelni, ami erosnek hathat, de nem akartuk megkockaztani, hogy egyszer majd egy halott tacskora megyunk haza. Azota kiangyal . Nalunk, csak kutya, csak ketto, csak menhelyi, mentett johet szoba! :-)
31. massalhangzo (válaszként erre: 29. - Csipkerózsika)
2017. márc. 14. 17:11

nem tudok rola, hogy a lancon tartas torvenyserto lenne. ezzel az erovel a porazon setaltatas is akkor az kell legyen :D


szerintem a kerti kutyak sem rohangalnak a nap 24 orajaban megallas nelkul, hanem ok is alszanak, pihennek, heveresznek idonkent. en is inkabb tartanam lancom, amikor nem tudok ra felugyelni, minthogy megszokjon, elvesszen, kart tegyen magaban vagy esetleg masban

30. Csipkerózsika (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2017. márc. 13. 16:08

Hát, az drága, macerás és olyan benyomást kelt, mint a menhely, igazi börtön...

Akkor inkább dróton csúszós-futtatós láncot ajánlanék, az szabadabbnak tűnik és nagy lehet a mozgástér. Mi is azt csinálnánk, de az udvar elrendezése nem teszi lehetővé sajnos.

29. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Massalhangzo)
2017. márc. 13. 16:05

Valahol középen van az igazság. Nyilván gazdaként meg kell tenni mindent... De a kutya természetét nemigen lehet felülírni. Mi már számtalanszor megcsináltattuk és újra meg újra korrigáltuk a kerítést. Mégis mindig kitalálja valahogy, hogy menjen ki. Néha nem is értjük, hogy hogyan, de ami azt illeti, ő nem ugrik, hanem mászik.

Az időjárást sem tudom irányítani.

Úgyhogy törvénysértő vagy sem, bizony mi láncon tartjuk a kutyát - nem 2méteresen! -, ha nem tudunk rá felügyelni, illetve ha viharos, esős, borús az idő.

Nem esek kétségbe tőle, hogy tönkremegy a lelkivilága, mert amikor csak lehet, amikor jó idő van és mi is itthon vagyunk és rá tudunk nézni, akkor elengedjük és ez elég sok időt tesz ki. Nyilván a láncot nem szereti, de pont leszarom, ha egyszer nem bír telekhatáron belül maradni. Pedig nem kicsi az a telek...

Szóval nálunk ez így működik.

28. andi6020 (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2017. márc. 12. 22:54
Ha ilyen a kutya, zárt kennelt kell csinálni. Nagyot, tetővel. Felelős gazda kerítésen belül tudja tartani a kutyát, ha már megnevelni nem sikerült.
27. massalhangzo (válaszként erre: 26. - Levarosbukta)
2017. márc. 12. 22:36
nyilvan te tudod a megoldast, hat ne tartsd magadban :D
26. levarosbukta (válaszként erre: 25. - Massalhangzo)
2017. márc. 11. 20:13
Fogadok hogy csak képeskönyvben láttál kutyát, mert beszélsz össze-vissza hülyeségeket.
25. massalhangzo (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2017. márc. 11. 15:47

rengeteg kapunk siman atmaszok en is :D es biztos van csomo, amin nem tudnek. ennyit errol


ha ilyen szar kapu, kerites van sok helyen, akkor betorni is oltari konnyu oda, ha egy kutya megmassza.

24. massalhangzo (válaszként erre: 20. - Barbus0501)
2017. márc. 11. 15:45

az a baj, hogy csolatassal nem lehet vitatkozni. igen, mindig mindent meg lehet oldani. de ha valaki azt mondja, jaj, mentalisan tonkreteszem a kutyat, ezert nem koti meg, amikor nem tud ra figyelni, de azt siman hagyna, hogy felkosse magat beakadva valamibe vagy elusse egy kocsi, ha kiszokik, arra nem tudnek nyomdafesteket viselot irni :D :D


nem is ertem sokszor, emberek miert tartanak kutyat, ha nem tudnak normalisan banni vele, es nem is veszik a faradtsagot, hogy legalabb megismerjek a dolgokat


lancon tartani a kutyat nem azt jelenti, hogy egesz eletben egy felmeteres kotelre aggatod, es egesz eleteben csak uldogel. van olyan lanc, amin normalis szabad mozgastere van. kertben tartott kutyat is lehet/kell vinni setalni. a lakasban tartott kutyak is par orat setalnak, rohangalnak egy nap, a tobbit pihenik otthon


mindegy, nem szaporitom, egyszerubb azt mondani, ha a kutya akar, akkor elszokik, es nem tenni semmit, gondolom, ha baj lesz, akkor sem vallalni a felelosseget erte

23. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Sárkánytűz)
2017. márc. 11. 07:13
a lányom kutyusa ivartalanítva lett , de utána is szökdösött , lehet ? h korábban kellett volna ?! van 1 csavargó kutyus a közelébe , és ha jön a haver , akkor a kutyája bárhol , de kimászik és elcsavarog :( 1x már kifizetett 20-25 e ft-ot , és félek attól , h 1x elkapja a sintér , mert az is rengetegbe kerül , ha vissza szeretné kapni :(
22. Csipkerózsika (válaszként erre: 12. - Sárkánytűz)
2017. márc. 11. 01:04
Ja, én is azt hittem, hogy az ivartalanítás segít. Mondom hittem... :D
2017. márc. 11. 01:00

A kutyáknál a szökés kardinális probléma és ennek nem sok köze van ahhoz, hogy menhelyről származik-e vagy sem. Nekem 2 kutyám volt menhelyi, 3 nem és az összes szökdösős volt, de ugyanezt tudom elmondani az utcánkban másokról is, valaki mindig kergeti a kutyáját éppen. :D

Ez inkább a falka léttel vagy annak hiányával függhet össze szerintem. És ha akar egy kutya, akkor kimegy, bárhol, bárhogy. A tacskóm kukacként préselte át magát a legkisebb lukon, a nagytestű kutyám mászik, a közepes meg ásott... Ez van. El kell követni mindent, hogy ne bírjanak kimenni..

Amúgy szökésbiztos kerítés nincs. Illetve egy kutyás kézikönyvben láttam egy ábrát róla, hogy az milyen lenne: 2 méter magas, beton alappal, a tetején befelé hajló ívben szögesdróttal és előtte egy méter mély egy méter széles árok. EZ a szökésbiztos kerítés. :D

20. barbus0501 (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2017. márc. 10. 20:48
Anno a foberlonknek volt egy magytestu kutyaja. Annyira szokott, hogy a ket meteres kaput atugrotta. A foberlo szogeket tett fel a kapura. Az sem hasznalt. Megkototte lancta. A kutya ejszaka eltepte a lancot, es kiugrott a kapun. Bar majdnem felakasztotta magat, mert megakadt a szogekbe a lanc. A mi kutyan felugrott a fara, es mar ott sem volt. Semmi se erdekelte. A kutya mas gazdanal is szokni fog. Szivem nincs megkotni, mert korlatozom a szabadsagaba. Mentalisan tonkre tehetem a kutyat.
19. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 20:42
Akkor te még nem láttál kutyát kerítést mászni. Velünk srévizavé szemben a foxi úgy mászott át a kapun hogy öröm volt nézni. Pedig nem kicsi kapu volt meghiheted.
18. barbus0501 (válaszként erre: 17. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 20:34
Jo akkor erre az ultra gaz peldara, amit felhoztam, kerlek, hogy nezd meg Cesar Millan tevekenysegeit, mert ezt nem en talaltam ki. Ha meg akarsz valakit cafolni, akkor a vilag egyik legelismertebb kutyasuttogojat cafolod meg, aki olyan agressziv kutyakat mentett meg altatstol, akikrol mar mindenki lemondott. Siman az energiajaval megtudja mutatni a kutyaknak a helyes utat. Gondolhatod, hogy nem az az elso dolga, hogy elektromos nyakkorvet hasznaljon. De ez volt az utolso eselye a kutyanak. A legnezettebb videoportalon rengeteg adasat megtalalod.
17. massalhangzo (válaszként erre: 16. - Barbus0501)
2017. márc. 10. 20:22

nekem is voltak, vannak kutyaim, mentett kutyak, mindegyiknek megvan a sajat dilije, problemaja


igen, azt gondolom, hogy mindig mindent meg kell oldani, ami az allat vagy az ember szamara veszelyes lehet. hogy tortennek balesetek, az igen, elofordul, de nyilvan azert kell vigyazni


ha arrol lenne szo, hogy egy kutya fel a gyerekektol, kiszamithatatlan, fogadjunk, hogy lehetne arra modot talalni, hogy ne maradjanak kettesben, felugyelet nelkul


amit te peldanak hoztal, az az en szememben ultragaz es felelotlenseg. mert ha egy kutya nekimegy a traktornak, az ellen baromi konnyen lehet tenni


ha a kutyat kedvtelesbol tartjak, tehat szeretik, ragaszkodnak hozza, igen, meg lehet kotni arra az idore, mig a gep vagy gepek dolgoznak, el lehet keriteni, plane egy tanyan akkora teruletre, ahol meg mozoghat is jocskan napkozben. nem fog belehalni, ellenben a traktor ala kerulve igen


ha a kutyat munkakutyakent tartjak, es nem ragaszkodnak hozza, akkor el lehet ajandekozni olyan helyre, ahol nincs traktor

16. barbus0501 (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 19:50
Nekunk is volt szokos kutyank. Fat is maszott. Azt gondolod, hogy mindig mindent meg lehet oldani? Nekunk is van kutyank. Olyan dolgokat csinal, hogy a hajunk egnek all. De hiaba mondom neki, hogy ne csinalja. Akkor is csinalja. O egy kutya. Fusztraciokkal, es olyan gondokkal amit valojaban az ember okoz nekik. Nem tudja elmondani, mit miert csinal. De csak azert mert gindok vannak vele, nem fogom elajandekozni. Ennyi. O a csalad tagja, es a gyerekem se adom el
15. massalhangzo (válaszként erre: 11. - Barbus0501)
2017. márc. 10. 19:28

szamomra ez nem magyarazat. ha egy kutya veszelyes helyzetet teremt, mert nem birja a traktorokat, azt ne tartsak tanyan. annak keressenek olyan gazdat, korulmenyeket, amiben nincs ilyen veszhelyzet


balesetek sajnos mindig adodhatnak, akarmilyen figyelmes az ember, es ez nemcsak az allatokra igaz. de ha egy kutya szokdosos, annal legyen olyan kert, amibol nem tud megszokni. nem is nagyon ertem, hogyan szokik meg egy kutya zart kertbol. alacsony a kerites? hianyos? rossz minosegu, gyenge, kitorheto?

2017. márc. 10. 18:18
2017. márc. 10. 18:17
2017. márc. 10. 18:16

Mindig mentett, befogadott kutyáim voltak. Néhányan utálták a kerekeket, nem lehetett nyugodtan tolni a talicskát a közelükben. Ez lehet öröklött, vagy rossz tapasztalatok miatt kialakult tulajdonság.


Mostani egyik kutyám éppen szökésben volt, amikor jeleztem a hirdetőnek hogy tudok otthont biztosítani neki. Pár napja beteg, levert volt, elvittem orvoshoz. Azt mondta a doktornő, hogy egy ilyen hiperaktív kutyánál nehéz a vizsgálatokat elvégezni, pedig nem is látta, amikor egészséges és elemében van. Amikor rájöttem, hogy nagyon szereti ha ujjheggyel masszírozgatom a gerincét és ezt naponta többször megteszem, azóta szinte elválaszthatatlanok vagyunk. Addig is szeretett, mert az előéletében bántották, én meg igyekeztem a kedvében járni. Úgy gondolom, talán pár hónap múlva nem kell ragaszkodnom a pórázhoz.


Egy korábbi befogadott kutyusom, nélkülem nem ment sétálni, bármelyik családtag akarta elvinni.


Felnőtt kutyáknál a kötődés kialakulásához több idő kell.

Az ivartalanítás is segít a csavargás leküzdésében.


Vannak jó kutyaiskolák. Keress rá a Facebookon Joó Istvánra, vagy a Cerberos kutyaiskolára.

11. barbus0501 (válaszként erre: 10. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 17:56
Kerlek nezd meg azt az adast. Es utanna nyilatkozz. Ez egy farm. Az ember nem azert vesz kutyat, hogy lancra verje. Az nagyobb szadizas. Egyszeri hasznalat kellett csak. Nem rendszeres! Ahogy egy masik hozzaszolo is irta, az o kutyajukat meg az auto is elutotte. Ez lett a veszte. En nem kivannam ezt a kutyamnak.
10. massalhangzo (válaszként erre: 8. - Barbus0501)
2017. márc. 10. 17:41

szerintem az elektromos nyakorv bantas, fura ez a "soha nem bantja a kutyakat". raadasul vannak kutyak, akiknel meg ez sem valik be


nem hiszem, hogy olyan baromi nehez feladat lenne egy kutyat nem traktor kozelebe engedni, vagy ha kozelben van, megkotni. ugye milyen baromi bonyolult modszerek? :D persze lehet szadizni is a kutyat

9. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2017. márc. 10. 17:39

nem ertem a problemat. egy nem szokos kutyanal is figyelni kell, hogy ne tudjon kimenni a kertbol. johet barmi, kutya, macska, tuzelo szuka, gyanus ember, hirtelen zaj, barmikor meglephet barmelyik kutya, ha nem figyelnek ra


a gazda felelossege

2017. márc. 10. 16:38
Nem akarom, hogy brutalisnak tartsatok. Ne is kovezzetek meg. En rendszeresen Cesar Millan musorat. Szamomra o egy Isten. Soha nem bantja a kutyakat. Egyszer olyan esettel allt szemben, amit nem tudott megoldani. Konkretan a kutya allandoan a traktor kereket akarta elkapni. A traktor atment rajta, es mar meg is nyomoritotta egy kicsit, de a kutya nem tagitott. A gazdai feltek, hogy mikor kerul a kutya a kerek ala, vegleg. Vegul az elektromos nyakkorv helyes hasznalata valt be. Amikor a kutya megprobalta elkapni a kereket, a gombot megnyomtak, es a kutya soha tobbet nem ment a kerek kozelebe.
7. f69d833ffc (válaszként erre: 1. - Tarcalibetty)
2017. márc. 10. 15:46
Nagy rizikó felnőtt menhelyi vagy utcán csavargó kutyát befogadni. Volt részem mindegyikben, sajnos több a negatív mint a pozitív tapasztalatom. Én többet nem vállalnám. Neked gratulálok az eddigi eredményekhez, és kitartást kívánok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook