Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyönyörű virágos erkély hogyan? fórum

Gyönyörű virágos erkély hogyan? (beszélgetős fórum)


2017. márc. 14. 16:39

[link]


olcsó virág és van mindenféle színben és nem igényes ha van elég nap és víz folyamatosan virágzik

14. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2017. márc. 14. 16:37
Ha nem ragaszkodsz a nagy terjedelemhez és a futókhoz akkor ajánlom a napvirágot ( zápor )Elég ha pár tövet veszel és tavasztól őszig virágzik csak az elnyíltakat kell levágni meg locsolni naponta.
13. tomka1
2017. márc. 14. 08:45
Köszönöm szépen mindenkinek!
12. Érdekes73 (válaszként erre: 10. - _pepitamacska_)
2017. márc. 10. 19:09
Milyen virágokkal próbálkoztál magról ?
2017. márc. 10. 10:02
de csak felfelé = NE csak felfelé
2017. márc. 10. 10:01

Többféle virágot kell egybe ültetni, jó sűrűn. Kell a szélére lecsüngő is, hogy kiterjedtebb legyen a virághalom, de csak felfelé nőjön.

Kis kutatómunkával megvalósítható. Kiveszel a könyvtárból egy könyvet az egynyári virágokról. Feljegyzed, melyik tetszik.

Összeválogatod őket

magasság,

virágzás ideje,

virágzás hossza,

vízigény

szerint, és így kialakíthatod a saját kis balkonládád. Nyilván egy ládába kb. az egyforma vízigényűek menjenek, a növény magasságát pedig úgy vedd figyelembe, hogy kifelé, vagy feléd legyen szép. :) A lecsüngőeket is a szélére kell értelemszerűen.

Mindig jól mutat benne valamilyen szép levelű, zöld növény is, ami nem magas, hanem inkább a töveket takarja.


Azt javaslom, ha megtervezted, akkor menj el egy-két kertészetbe és készen vedd meg a palántákat. Akkor úgy is fog kinézni, ahogy szeretnéd. Én próbáltam magról, de abszolúte nem lett olyan.

9. globus (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2017. márc. 9. 17:23
Calibrachoát javaslom. Ne ültesd túl sűrűn, mert elnyomják egymást. Egy balkonládába 3db elég.
2017. márc. 9. 17:18
futómuskátlival,esetleg futópetúniával varázsa van az ablakban
7. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Tomka1)
2017. márc. 8. 17:25
A büdöske nagyon jól mutat, és tényleg kitart egész nyáron.:)))
2017. márc. 8. 17:10

Én nem futókat szoktam ültetni, de egész nyáron virágzik az erkélyem.

Amit szoktam venni: begónia szerű virág. Palántát veszek a piacon és azt ültetem el a ládákba.

Hamar nő, úgy kb. 30-40 cm magasra és tele van folyamatosan virággal.

Ugyan ilyen a petúnia, az is egész nyáron virágzik.

A futó petúniám nem szokott kibírni egy nyarat.

5. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2017. márc. 8. 16:58
Ezek nem öt forintos és nem öt perces virágos erkélyek :) Magról nem lesz ilyen rögtön és megvenni ezeket így drága ( lehet kapni ). Petúniával próbálkozzál szerintem az még talán a legolcsóbb és legigénytelenebb : [link]
4. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2017. márc. 8. 13:18

A muskátlikat át kell teleltetni, évről évre fognak egyre jobban bokrosodni.

A starkl-ból csak nagyon kis palántákat tudsz rendelni. Kertészetekben érdemes körülnézni.

2017. márc. 8. 13:12

Nem vagyok egy nagy kertész, én biztos palántákat vennék vagy kisebb növénykéket.

Édesanyám a piacon szerezte be a palántákat, ha az nincs maradnak a kertészetek.

Itt biztos találsz ötleteket: www.starkl.hu

2017. márc. 8. 12:34
és ami egész nyáron virágzik és szép:)
2017. márc. 8. 12:23

Sziasztok!


Hol vehetnék olyan virágokat amitől szép virágos lenne az erkélyünk? Neten szoktam látni gyönyörű bokros futó virágokat amik futnak le az erkélyről. Mi muskátlit szoktunk venni de sem a futó sem a másik nem olyan szép nagy bokros, inkább olyan csenevész. Biztos vannak másfajta futó növények is,vetettünk is el egyszer magokat de abból se lettek szép sűrű futó bokrok. Felteszek a képeim közé hogy milyenre gondoltam. Esetleg virág neveket vagy a hogyan-ját is le tudnátok írni? Magról érdemes vagy inkább palántát vegyünk? Köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook