Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti miből éreztétek, hogy már túl vagytok? fórum

Ti miből éreztétek, hogy már túl vagytok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2017. dec. 2. 10:34
Azt hiszem tudom h mikor tudod hogy tulvagy a szerelmi bánaton. Legalábbis nálam. Ha reggel felkelsz és nem az nyillal beléd h hiányzik és fáj a hiánya hanem megkönnyebbülést érzel. Fáj fáj ..de már muloban van az érzés. És tele vagy tervekkel amiben ő már nem szerepel!!
171. Guruljka (válaszként erre: 170. - E3bf3a7dde)
2017. máj. 6. 15:13

Úgy látszik, nem is annyira életkor kérdése.


Majd enyhül.

170. e3bf3a7dde (válaszként erre: 169. - Guruljka)
2017. máj. 6. 11:35
Hát nem úgy néz ki h a szerelembe szerettem bele! Egy bizonyos férfiba..!!!48 évesen már tudom az érzelmeimet hova tenni. Az eszemmel tudom h vége semmi esélyünk. Nem tudok közel engedni magamhoz mást!! Várom h az idő múlásával enyhüljön a hiánya.
169. Guruljka (válaszként erre: 168. - E3bf3a7dde)
2017. ápr. 13. 12:45
Szerelmes vagy a szerelembe. Előfordul ez a fiataloknál.
2017. ápr. 12. 17:35
Telnek a napok, hetek, hónapok. Valami hiányzik, barátokkal mozi..nevetés, jóhangulat..ideig óráig jó. Kirándulás,csodás tájakon, na végre jól érzem magam. Ideig óráig. Mi bajom lehet hogy űr van bennem? Keresek más elfoglaltságot, próbálok nevetni, jó kedved erőltetni. Legtöbbször ingerült vagyok. Pár férfi megkörnyékez, hidegen hagy! Mi bajom van,h közönyös vagyok. Tudom, sajnos még mindig szeretem!! Hol lehet mit csinál gondol még rám? De hát bántott, nem voltam boldog, nem volt jövőnk. Semmi érv nem szól mellette! Csak egy valami hogy szerelmes voltam, vagyok belé. Várom h teljenek az órák,napok,hetek!!!! Múljon már el a hiánya!!!! Ne gondoljak már rá!! Legszivesebben orditanám h mi ez a kapocs ami nem enged el! Küzdök magammal, nem fogom keresni ő sem fog. Nem is akarom, mert újra fájna!! Csak várok és eljátszom hogy túlvagyok rajta!
167. 8a65af67ce (válaszként erre: 134. - Sugar887)
2017. ápr. 9. 17:02
Aham, nagyon azt jelenti! :D
166. Érdekes73 (válaszként erre: 164. - Sanyinak)
2017. márc. 16. 22:55
Amit írtál az nem játék szerintem.
165. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - Sugar887)
2017. márc. 16. 22:26
Megszűnt a bizsergés. Megcsókolt, és már nem éreztem semmit.
164. sanyinak (válaszként erre: 163. - Érdekes73)
2017. márc. 15. 21:39
Nemek közti játékról.
163. Érdekes73 (válaszként erre: 160. - Sanyinak)
2017. márc. 15. 21:11
Miről még ?
162. 4f7996facc (válaszként erre: 158. - Massalhangzo)
2017. márc. 15. 16:27
Jobb esetben megtanulja. De van aki nem tanul semmiből.
161. csikil4ny (válaszként erre: 158. - Massalhangzo)
2017. márc. 11. 20:23
Van aki igen, s van aki nem.
160. sanyinak (válaszként erre: 157. - Massalhangzo)
2017. márc. 11. 17:54
De miért csak ez az egy játszma maradt meg benned? Én többről is írtam.
159. 4f7996facc (válaszként erre: 127. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 11. 14:26
Én is ilyen vagyok, pontosan olyan, mint amit itt leírtál. Nem egyszerű nekünk. Én egy pont után nem erőlködöm, van az a csalódás, ami úgy érint, hogy erőlködni nem akarok (egyébként sincs értelme), de az érzéseim szörnyűk olyankor, kicsit belehalok, hogy vége. Eltelik néhány hónap, aztán viszont eljön hirtelen a közöny, amikor nem érdekel, mi van vele és általában olyankor akarnak visszatérni hozzám. De már mindig késő. És sosem melegítem újra a kapcsolatot. Kutyából ugyanis nem lesz szalonna.
158. massalhangzo (válaszként erre: 155. - Csikil4ny)
2017. márc. 11. 14:17
itt jonne az, hogy az ember tanul a tapaszalatokbol. mert lehet, tul fiatalon rosszul reagal le dolgokat, egy-ket kapcsolat utan pedig megtanulja, mi a fontos, mi nem az
157. massalhangzo (válaszként erre: 156. - Sanyinak)
2017. márc. 11. 14:15

szerintem pont jatszmazassal nem lehet igazan senkibe belegazolni, mert eleve egy nagyon felszines, feluletes kapcsolatot mutat, amiben nincs igazi emberi, erzelmi osszetartozas, kotodes


en meg nem talalkoztam ilyesmivel, valoszinuleg nem is fogok, ezert kerdeztem toled, hogy ilyesminek mi ertelme van, mert nem ertem :D genyoskodni szandekosan valakivel, akit le akarsz pattintani, ahelyett, hogy kimondanad, ennyi es agyo, most sem ertem, az miert jo neked :D

156. sanyinak (válaszként erre: 154. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 22:14

Én vagyok a jómadár pali? :)

Valaki hasonló módon már nagyon beléd gázolhatott, hogy ennyire megragadt benned ez a "játszmázás"...

155. csikil4ny (válaszként erre: 154. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 21:15

Szerintem sokkal több a nem tudatos játszmázás, mint a tudatos. Legalább is szeretném ezt hinni.


Abban igazad van, hogy legtöbb esetben pont a tudatlanság, a tapasztalatlanság, a rossz minták okozzák. Hány fórum szól erről itt is....


Meg kell tanuljunk megfelelően kommunikálni.

154. massalhangzo (válaszként erre: 153. - Csikil4ny)
2017. márc. 10. 20:15

igazad van, csak en a termeszetes emberi erzeseket, reakciokat, duh, szomorusag stb. nem tartom egy felvett szerepnek, egy szandekos magatartasnak, hogy a masikbol kiprovokaljon barmit


a nem egyenes ut az olyan, mint amit ez a jomadar pali leirt itt, hogy direkt bunko egy novel, vegye mar eszre magat es kopjon le


a foruminditot is megertem abbol a szempontbol, hogy biztos hianyzik neki a masik, szereti, vele akarna lenni, es mivel a masik nem keresi, nem akarja, ezt talalta ki, hogy legalabb talalkozzanak. sajna az ilyesminek nincs sok ertelme, eselye, mert egy szakitas nem veletlen, hogy megtortenik, es nem pedig csak vita-veszekedes-bekules lesz belole


lenne eselye, ha a pasi szeretne meg, es kapva kapott volna a lehetosegen, hogy talalkozzanak, es nem mas norol mesel

153. csikil4ny (válaszként erre: 151. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 19:49

Persze.


Én minden olyan szituációt játszmának tartok, amelyben az egyik fél a másikat nem egyenes úton akarja rávenni a számára megfelelő lépésre.


Az általad vázolt szituáció is játszma, mert arra, hogy duzzogsz a másik is adott séma szerint reagál (ha azt szokta, akkor vigasztal, ha meg csendben elvonulni szokott, akkor elvonul). Ezek a viselkedésminták folytonosak, nem egy-egy alkalomkor tűnnek fel.


Nem vetődött fel semmilyen kórkép, ez csak kommumikáció.

152. massalhangzo (válaszként erre: 150. - Csikil4ny)
2017. márc. 10. 19:23
nalam elofordult regen sokszor, hogy felhuztam magam aprosagon es (szerintem) latvanyosan duzzogtam, de mara megtanultam, hogy ebbol a masik nagyreszt semmit nem erzekel :D es egyszerubb megmondani peldaul, hogy genya voltal ezert meg azert, tomoren, roviden, mint magamat felhuzni, mikor a masik (aki szerintem genya volt), halal nyugis es ugysem ertene :D
151. massalhangzo (válaszként erre: 150. - Csikil4ny)
2017. márc. 10. 19:20

szerintem messze-messze nem ezt mondja, de ezen folos vitazni, nyilvan ha te ilyen hetkoznapi, ezerszer elofordulo szitut jatszmazasnak gondolsz, nem foglak meggyozni, hogy az nem az :D


pedig ez a pelda is, amit irtal, mutatja, hogy nem jatszmazas. ha te beragsz a palidra, mert elfelejtette a szulinapodat, csapkodsz, duzzogsz, nem mondod mi bajod, mert tudnod kene, o pedig eszre sem veszi, vagy nem erdekli, az mar nem vevoseg erre, tehat szerinted se jatszma. nyilvan ha erdekelne, zavarna, rakerdezne es kifaggatna, hogy mi a gond. ha mondod, kiderul, ha nem mondod, magasrol tesz majd ra, vagy berag es hagy duzzogni, ugyanugy nem jatszmaba fajul


nem kell am mindig mindent beskatulyazni, emberek vagyunk, neha nehez napokkal, ingerulten vagy faradtan, nem ugy reagalunk, ahogy normal esetben kene, az meg nem jatszmazas meg pszichologiai korlefolyas :D

150. csikil4ny (válaszként erre: 149. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 18:50

Néma gyermeknek az anyja sem érti a szavát!



Ha nem mondom ki, hogy mi a bajom, csak duzzogok, csapkodok, stb. az játszmázás. Nem én mondom, hanem az elmélet kidolgozója, Eric Berne.


Persze csak addig játszmázás, amíg a másik fél vevő rá, mert kettőn áll a vásár. Amint a másik fél nem megy bele rögtön vége a dolognak. A kisgyerek is egész jól kipróbálja, hogy lehet vagy nem lehet.

149. massalhangzo (válaszként erre: 148. - Csikil4ny)
2017. márc. 10. 18:28

akkor leirom konkretan. az nem jatszmazas, ha megbantott a masik, de nem mondom, hogy te, megbantottal ezzel meg azzal, hanem duzzogok, es varom, hogy kiengeszteljen. az sem jatszmazas, mikor egy pasi tori magat az udvarlos idoszakban, a hazassagkotes utan meg nem. az sajna szokvanyos, olyan, mint a noknel a "tutiban" mar belefer a macinaci es a szethagyott gyantacsikok, a jarasban pedig meg smink nelkul se mutatkozik :D


amit a forumindito csinal, az jatszmafele, de valoszinuleg csak vergodesbol. nekunk nem mondja meg a valot, de nyilvan pontosan tudja, hogy az exparja szereti-e meg vagy sem. arra tippelnek, a palinal mar reg elmult a szerelem, es ezert erolkodik ilyen "nekem mar nem jelent semmit, csak jo ismerost", de kieroszakolja a haverilag talalkozzunk randit, mert hatha a pasiban felebrednek regi erzesek. mert errol szol, nem arrol, hogy tudni akarja, mi van vele, netalantan a szakitas ota megelt kalandjait vagy lamurjait akarna vegighallgatni jobaratkent :D


ez a vergodos jatszmazas. amikor tudja, hogy a masiknak mar nem jelenti azt, amit szeretne, de tehetetlensegeben probal barmit. ha nem vergodos lenne, nem lenne jatszma. akkor annyit mondana, hogy hianyzol, hiba volt a szakitas, szeretnem ujrakezdeni, te hogy gondolod ezt?

148. csikil4ny (válaszként erre: 143. - Massalhangzo)
2017. márc. 10. 18:00

Nem érzem, hogy megcáfoltál volna, szerintem csak más példákat soroltunk fel.


A mindennapi életünk tele vannak játszmákkal.

2017. márc. 10. 17:48
Volt h játszmáztam..ráb..tam. volt h őszinte voltam ..akkor is ráb..tam. habár jobb érzés őszintének lenni.:)
146. Érdekes73 (válaszként erre: 144. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 10. 17:36
A számára igazinak megfelel majd őszintén is :)
145. massalhangzo (válaszként erre: 144. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 10. 17:29

nem az jatszmazik, aki mellebeszel. ha szigoruan neznenk naponta mindenki tobbszor mellebeszel kulonbozo okokbol :D


a jatszmazasnak egyszeruen csak nincs valos tetje. vagy azert jatszazik valaki, mert nem szamit igazan neki a masik, vagy azert, mert tudja, hogy o nem szamit a masiknak, es tehetetlensegeben vergodik

2017. márc. 10. 17:26
Magyarul...aki mellébeszél játszmázik. Aki egyenes az kész kompromisszumra. De sztem aki mellébeszél az csak veszithet..ráadásul lealázza magát.
143. massalhangzo (válaszként erre: 142. - Csikil4ny)
2017. márc. 10. 17:25

szerintem egyaltalan nem ezek szamitanak jatszmazasnak. ez inkabb a tapasztalatlansag, vagy onerzet, hiusag vagy erdek miatti cselekedetek.


a jatszmazas az a butacskak eszkoze, amikor jaj, most nem veszem fel a telefont, had higgye, hogy nem erdekel vagy nem erek ra. vagy a feltekennye teszem, mert akkor tutira teperni fog. vagy a nehogy mar azt higgye, olyan jo no/pasi, lekezelem

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook