Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Titokban, tilosban fórum

Titokban, tilosban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Titokban, tilosban

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
437. csikil4ny (válaszként erre: 434. - Shatterly)
2017. aug. 14. 13:20
Ha nem tudom nem fáj, értem én. Csak a megcsaláson kívül annyi minden lehet, amiért nem jó a házasság, de attól kényelmesnek tűnik, mivel nincsenek kimondva a sérelmek. Lehet egymás mellett élni is egy házasságban, s egyszer csak borul minden...
436. 4c1a787e8f (válaszként erre: 427. - Magdalénia)
2017. aug. 14. 13:11

Én is így gondolom. Simán van olyan, hogy valakinek egy ideig van szeretője, mert úgy esett, aztán meg nincs, és közben esze ágában sem volt otthon lépni. Pont azért, mert neki a szeretője mindig csak a második volt, és vagy ideiglenes hiányt pótolt, vagy még azt sem, csak valamiért megtetszett, és játék volt.

Aztán meg soha többet nincs ilyen, és tényleg a párját szereti őszintén.


Nem azt mondom, hogy ez jó, vagy ne lenne emberi hiba, de nem mindig van annyira éles helyzet, hogy válni kelljen miatta, sőt annyira se, hogy az eredeti szerelmet meg tudja mélyen ingatni egy kis etyepetye..


Ilyenkor az a nagy büntetés, ha mégis kiderül..


De ha nem derül ki, akkor látszólag olyan, mint hanem is lett volna, a külvilág nemigen sérül ettől, esetleg aki elkövette, az jegyzi meg egy életre a lelki következményeket, és jó esetben nem csinál többet ilyet..

435. Shatterly (válaszként erre: 430. - Csikil4ny)
2017. aug. 14. 12:43
Úgy ahogy Magdalénia írta, ő értette.
434. Shatterly (válaszként erre: 430. - Csikil4ny)
2017. aug. 14. 12:42
Ha fogalmad sincs, hogy megcsalnak, akkor ergo azt hiszed, hogy a házasságod boldog, mert a férjed szeret és semmi nem változott a kapcsolatotokban csak ő mellékvágányra jár. Én így értettem.
433. kisj (válaszként erre: 1. - Lavender sky)
2017. aug. 13. 13:22

Elítéllek.

Elsősorban nem a megcsalásért, hanem azért, mert egy betegembert csaltál meg, egy olyat, aki pillanatnyilag képtelen a visszacsalásra.

Neked nem igazán megy ez a "jóban-rosszban" dolog igaz?

Nem tudom mit szóltál volna abban az esetben ha neked lenne valami nőgyógyászati problémád, ami miatt tilos lenne a szex és a párod félredugna, hiszen a kielégülés ugyebár alapvető emberi jog?

432. Magdalénia (válaszként erre: 431. - Magdalénia)
2017. aug. 13. 12:48
Én is a kilenc közé tartozom és nagyon jó a házasságom. :D
431. Magdalénia (válaszként erre: 430. - Csikil4ny)
2017. aug. 13. 12:41
Tíz asszonyból találsz kilencet, aki meg van róla győződve, hogy nem csalta meg a férje. :)
430. csikil4ny (válaszként erre: 425. - Shatterly)
2017. aug. 13. 05:45
Akkor jó q házasságod, ha nem tudsz a megcsalásodról? Ez nekem is magas. Én még mindig úgy gondolom, hogy akkor jó a házasság ha nincs megcsalás benne és a felek figyelnek egymásra.
429. Shatterly (válaszként erre: 427. - Magdalénia)
2017. aug. 12. 22:02
Én is így látom.
428. Magdalénia (válaszként erre: 425. - Shatterly)
2017. aug. 11. 23:30

Milyen igazad van. :)

Nem oly rég tárgyaltunk egy témában, ahol az egyik fél is meg volt győződve és okkal, hogy jó a házassága. Igaza is volt, addig a pillanatig.....

Ő úgy élte meg. Higgyünk neki, hiszen a környezetünkben ez nem is olyan ritka, akár nő, akár férfi esetében.

427. Magdalénia (válaszként erre: 424. - Massalhangzo)
2017. aug. 11. 23:20
Nem minden fekete, vagy fehér. Bonyolultabbak az emberi kapcsolatok.
426. Magdalénia (válaszként erre: 423. - PöttyösPanka)
2017. aug. 11. 23:19

Első nekifutásra én is azt mondom, hogy egyenesnek és őszintének kell lenni. Csakhogy, mire megtörténik az esemény, hiba, bűn, már el is követtük.


A legkönnyebb akkor őszintének lenni, ha a másikat el is akarjuk hagyni. Az őszinteségnek ára van.

2017. aug. 11. 22:43

Csak az a baj, hogy az én példámmal élve, hogy mint a volt férjem is, szeretett, pont ezért nem mondta el, mert tudta, hogyha elmondja, otthagyom. Inkább élt így.


"És kotve hiszem, hogy az jo hazassag lenne, amiben az egyik fel szeretot tart, sot mast szeret. az egyik felnek sem jo. jobb tudni az igazat, es aszerint donteni."


Ezt nem teljesen értettem. "az nem jó házasság amiben az egyik fél szeretőt tart, jobb tudni az igazat"


Valószínű csak rosszul értem. Úgy érted, ha valaki szeretőt tart, de a másik nem tud róla? De ha nem tud róla, mint én sem akkor nem rossz a házasság, mivel én sem tudtam róla. Bocsi lehet, hogy csak én nem értem.

424. massalhangzo (válaszként erre: 423. - PöttyösPanka)
2017. aug. 11. 21:20

szerintem nem szoktak csak ugy lelkiismeret miatt gyonni, akkor bele sem kezdenenek a viszonyba. mindig kivaltja valami kenyszer, lebukas, otthoni utalat, mert a masikra gondol, a masikkal akar lenni, vagy direkt gyonas, hogy a masik dontson helyette, hogy pakoljon vagy maradjon


es kotve hiszem, hogy az jo hazassag lenne, amiben az egyik fel szeretot tart, sot mast szeret. az egyik felnek sem jo. jobb tudni az igazat, es aszerint donteni.

423. PöttyösPanka (válaszként erre: 422. - Magdalénia)
2017. aug. 11. 21:06
Én is megértettem, és teljesen igazad van. Mérlegelni kell. Ha valaki csak azért gyónja meg, hogy könnyítsen a saját lelkiismeretén, az nem törődik azzal, hogy ezzel a másikra helyez egy olyan terhet, amit ő nem biztos, hogy megérdemel.
422. Magdalénia (válaszként erre: 421. - Massalhangzo)
2017. aug. 11. 20:54
Elég, ha a fórumindító megérti. :)
421. massalhangzo (válaszként erre: 417. - Magdalénia)
2017. aug. 11. 18:28

tragikus tortenet, de szerintem nem kell egy alapbol beteg szivu emberke tortenetet, akinek a szulesek is rontottak az allapotan (amire nyilvan az orvosok elore figyelmeztettek is, min. hogy lehetseges) az iranyba vinni, hogy a ferje oszintesege vitte a sirba


meg total egeszseges emberek is meghalnak barmifele elozmeny nelkul fiatalon


tragikus tortenet, borzaszto, hogy valaki ilyen fiatalon meghal, plane egy anya, de szerintem az is borzaszto, hogy valaki ilyen sztorira kanyaritja

420. Shatterly (válaszként erre: 417. - Magdalénia)
2017. aug. 11. 17:25
Igen ez nagyon rettenetes. 🙁🙁🙁
419. Magdalénia (válaszként erre: 418. - Gabesz55)
2017. aug. 11. 15:39

Az volt és a következmény hosszútávú.


Ezért tanulhatunk mások példájából is, hogy mérlegelni kell. Mikor kell, mikor ajánlatos, mikor nem kell, vagy nem szabad őszintének lenni.


Néha az őszinteséggel csak magunkon könnyítünk.

418. gabesz55 (válaszként erre: 417. - Magdalénia)
2017. aug. 11. 13:14
Ez szörnyű!
2017. aug. 11. 11:01

Vannak kegyes hazugságok.

Nővérem hatalmas szerelmi házassága hosszú ideig terméketlen volt, majd a két szülés tönkretette, az egyébként is beteg szívét, melyet az első gyermek elvesztése is súlyosbított.

Jól működött a házasságuk addig, amíg a férje bele nem habarodott a szeretőjébe. Akkor elmondta a nővéremnek. Bár ne tette volna!

Azt mondta, hogy ezért én még nem akarlak elhagyni.

Nővérem kidobta és ott maradt egy 5 éves gyermekkel. Lelkileg nagyon fájt neki és szenvedett fizikailag is. Nem érte meg az iskoláskort. 43 éves volt. Sokat lódítottak rajta az átéltek.


A férje újranősült, utána kétszer is. Nem találta meg a boldogságát, melyet annyira keresett máshol. Őt is megcsalták. Már ő sem él, 70 évesen agydaganatban meghalt.

416. Shatterly (válaszként erre: 414. - Magdalénia)
2017. aug. 11. 11:01
Igen ez elég szomorú volt.
415. Shatterly (válaszként erre: 413. - Magdalénia)
2017. aug. 11. 11:00
👍
414. Magdalénia (válaszként erre: 412. - Shatterly)
2017. aug. 11. 10:36
Az különösen fájó tud lenni amikor rájössz, hogy mindenki tudta, csak te nem. Ilyenkor azokat is hibáztatjuk, hogy miért nem szóltak. Pedig nem tehették. Az a legjobb, - ha lehet ilyet mondani - ha az érintett maga ismeri fel a helyzetet.
413. Magdalénia (válaszként erre: 411. - Shatterly)
2017. aug. 11. 10:19
Az a legcélravezetőbb, ha olyanoknak fedjük fel problémáinkat és kérünk tanácsot, akiben megbízunk, aki ismer mindkettőnket. Így kívülállóként sokkal jobban meg tudja ítélni a helyzetet és személyre szóló tanácsot tud adni.
412. Shatterly (válaszként erre: 410. - Magdalénia)
2017. aug. 10. 21:39
Hát ez érdekes kérdést vet fel. Ugye azt szokták mondani, hogy akinek nem inge ne vegye magára, de az én férjem elvolt így. Ami a legszomorúbb, hogy mindenki tudta körülöttem.
411. Shatterly (válaszként erre: 409. - Gribedli***)
2017. aug. 10. 21:37
Ja, értem. Mindenesetre az egy dolog sajnos, hogy vannak így egy páran akik így űzik, de szerintem ezt jobb nem kiteregetni ha már megtörtént vagy ezt csinálják.
2017. aug. 10. 19:46

Ebben a helyzetben a nőnek bűntudata van. Hasonló helyzetben a férfinek is bűntudata lenne?

Nem vagyok benne olyan biztos.

409. gribedli*** (válaszként erre: 407. - Shatterly)
2017. aug. 10. 19:09
Én nem hozzád intéztem, hanem a fórumindító mártìrkodik. Meg azok, akik ehhez hasonló topikokat írnak ki.
408. Shatterly (válaszként erre: 406. - Magdalénia)
2017. aug. 10. 19:04
Igen ezek így vannak.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook