Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csevegjünk erről- arról, ami Neked éppen problémát jelent, és lássuk új szemszögből a kérdésed. fórum

Csevegjünk erről- arról, ami Neked éppen problémát jelent, és lássuk új szemszögből a kérdésed. (beszélgetős fórum)


343. Katinkaboszi (válaszként erre: 342. - Szanád)
2008. máj. 29. 21:45

igen, régen a nagyikám a nagy családi márványasztal sarkán készítette és ha jól emlékszem a darálás után még a cukorral mozsártörőben kezdte összedolgozni.

Mi az, ami csak nagyjából jó?

342. szanád (válaszként erre: 341. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 21:26

a marcipánt egy ugynevezett hengergépen készítik

2-3 x ersztik át rajta a masszát , ettől lewsz olyan simna...

a mandula , cukor arány az nagyjából jó...

341. Katinkaboszi (válaszként erre: 340. - Szanád)
2008. máj. 29. 21:23
aha, szóval mint szagértő szakértő :)) tessék gyorsan közzéadni mi az igazinak a forsza. Mitől olyan, amilyen. Mit hagytam ki, vagy mit nem tettem bele? Kérlek, kérlek.
340. szanád (válaszként erre: 339. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 21:20

jó ez is

de az igazi marcipánmaszának nincs párja

nagyobb helyeken lehet kapni ..matro , cora , srb... én ott szoktam venni

2008. máj. 29. 20:53

azt te is tudsz csinálni, nem kell hozzá sok minden.

nagyon egyszerű, kétféle marcipán van, az egyik a mandula, a másik a dió. Ledarálod őket és annyi porcukorral dolgozod össze, ahány deka maga az alap. Ezután lehet beletenni kis rumot, vagy gyerekek miatt rumaromát, ha nem áll összer, pici vizet. Fel kell csavarni egy formába, mint a keksztekercset.

Ez lehet egy sima torta tetejére is.

2008. máj. 29. 20:47
húú, most meghozták a kedvemet a marcipántortához, de az itt nincs :((
337. Katinkaboszi (válaszként erre: 335. - F290b382c2)
2008. máj. 29. 20:21

Írtó finomra sikerült, jaj, most jut eszembe, h nekem meg nincs kenyerem, rohanok feltenni egyet.


Ez a finom halvány szín és a nadrág pontosan jó lesz, bár én nem igen szeretem a rózsaszínt.


Ígérjük nem fajulunk el :)))))


Kv reggel jöhet, majd legfeljebb átöntöd hozzám a majdnem szomszédból.


Szorítunk a sok sms-ért is és aludj jól, álmodj szépeket, jó éjszakát Jessyke.

336. b46d5f17a9 (válaszként erre: 335. - F290b382c2)
2008. máj. 29. 20:07

én is, nekem is gyros-t!!!


egy kalappal holnapra!!

2008. máj. 29. 20:02

Katinkaboszi,küldtem a gyrost,még forró,vigyázz a nyelvedre:))))


Holnap 2 nőcihez megyek,ez a múltkori cég 2.interjúja...Azt hiszem halványrózsaszín inget+gatyeszt veszek,nőknek nem mutogatom a lábam:)))


És Mindenkinek:köszönöm a szidást,de a verésig ne fajuljunk el:DDDDDDDDDDD


Holnap reggel pótolom a kávét,az olvasást,most elmegyek aludni,mert kicsit megnyaggattak,és az agyam is szita..

Álmodjatok szépeket,és jó étvágyat a vacsihoz(az mindenkinek jár)


Ja,ezt majdnem elfelejtettem:imádlak benneteket,és élni is imádok:DDDD(ezt teszi néhány édi sms velem)bocsi,szeretetrohamom van-mindenkinek nagy ölelés..

2008. máj. 29. 19:21

Jessykém, akkor elég kellően és kellemesen szidtunk. Ígérem, holnap is szidni fogunk. És ugyanehhez a két ficsúrhoz mégy el holnap is? Vagy talán másik kettőhöz? MOsolytapaszt feltenni és kihúzni magad, nem törődni senkivel. Biztosan sikerülni fog, felvesznek, hiszen olyan kis talpraesett vagy.


Jöhet a gyrostál, és főként hagyma nélkül.

2008. máj. 29. 18:06
Ja kárpótlásul a vacsi gyrostál lesz,de hagyma nélkül,és sok-sok sajttal,jó?:)))
2008. máj. 29. 18:05

Sziasztok lányok,elolvastam az első pár bejegyzést,és főztem nektek kávét,kapuccsínót külön Liliának,csak annyira rohantam,hogy már nem tudtam megírni,mert indult a vonatom...


Képzeljétek,2 ficsúr izzasztott 1 1/2 órán keresztül,és már nagyon elegem volt,de a júni.9.-ei héten döntenek..jó lenne..

Mindenesetre a holnapi már a 2.interjú lesz enél a cégnél,úgyhogy hajrá,szidjatok mint a bokrot!!Puszi,és mindjárt visszaolvasok tisztességesen!!

331. Katinkaboszi (válaszként erre: 330. - Szanád)
2008. máj. 29. 15:28

én csak küldeni tudok, de ahhoz nyisd ki az ablakot, lecsós virsli lett a kívánsághangverseny tárgya.


Kell is az a nyelvvizsga, én ha kezdeném mégegyszer, biztosan nem hagynám annyiba a nyelvtanulásom.

330. szanád (válaszként erre: 329. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 15:23

a lányom júniús 14 -én megy középfokú nyelvizsgára egynyelvűre persze németből...


jó főzést mit is főzöl ?

mindegy nyugodtam faxolhatsz ::)))

329. Katinkaboszi (válaszként erre: 328. - Szanád)
2008. máj. 29. 15:20

akkor majd én a fiamat kérem meg, mert ő meg angolból nagyon jó, nyelvvizsgát is tett, amit javaslok majd a lányodnak is, ha már elég jól megy neki, hiszen sehol nem tudnak ma már nélküle lenni, annyi helyen kérik a nyelvtudást.


Én miután ilyen jól elbeszélgettünk, megyek a vacsorát elkészítem, mert a fiúk 4 után jönnek haza és addigra kész szeretnék lenni.

Majd 6 körül jövök vissza, hátha itt leszel te is még. Ha nem, puszi holnapig.

328. szanád (válaszként erre: 327. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 15:10

igen .van

kattinst rá és akor arra az oldara visz és ott talán eligazodsz...

ez egy német oldal , nekem a lányom csinálta mert ő elég jól beszél németül, nekem nem ment volna

2008. máj. 29. 15:08
amúgy talán éppen Nálad láttam egy számlálót, hogy lehet azt feltenni és hol találom?
2008. máj. 29. 15:04
harminckettő lesz az ősszel. És még most is itthon van, mert azt mondja, ez sokkal kényelmesebb, különösen, h a közalkalmazottak bérét kapja.
325. szanád (válaszként erre: 324. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 15:02

hány éves a fiad ?

igen a lány is inkább csak akkor szívja ha nagy ritkán elmegy buliba...

324. Katinkaboszi (válaszként erre: 323. - Szanád)
2008. máj. 29. 15:00

hát a cigi nagy úr tud lenni, én nem ismerem miért, mert nem cigiztem, csak akkor mikor a férjemnek infarktusa lett és mondta hozzam el otthonról a cigijét, még csak ne is lássa, ha hazaér. Na erre bevittem a mhelyemre és a többiekkel együtt elfüstöltük, de nekem akkor az idegesség levezetésére tett jót.

Nálunk a fiam szólt állandóan az apjára, h nem kellene annyit füstölni, majd a betegsége után, mikor az apja hazaért, attól kezdve a fiunk szívja, de csak baráti körben. Itthon soha.

323. szanád
2008. máj. 29. 14:56

igen a tiltás csak ellenkezést vált ki ..

úgyhogy tulajdonképpen nincs tiltva semi

amikor rájöttem hogy cigizik ,csak annyit mondtam hogy nagyon egészségtelen de nem lett tiltva..bár tilthattam volna mert én soha sem cigiztem, bár a férjem mondta hogy amikor ő ennyi idős volt akkor elég sokat szívott, de mmár vagy 10 éve nem cigizik ő sem .a lány is rájött már hogy zavarja a füst .már abbahagyta ,csak néha gyújt rá... ))

322. Katinkaboszi (válaszként erre: 321. - Szanád)
2008. máj. 29. 14:52

najugye, hogy ugye:))


Az én anyukám is mindig megbeszélt velem mindent, de semmit nem tiltott. Inkább elmesélte, h mit miért is nem akar engedni. Sokkal kedvezőbb volt, mintha azt mondta volna, h nem és kész. Ezáltal lassan olyan baráti beszélgetések kezdtek kialakulni közöttünk, amit egészen a férjhez menésig folytattunk.

Utána szegény jó anyósom lett a barátnőm. :)(:

321. szanád (válaszként erre: 320. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 14:46

hát én pedig elég kíváncsi vagyok, mindenre )))


egyébként szinte az összes osztálytársa festi a haját épp tegnap számolta hogy 0 14 lányból kb 10 nek festve van, vagy melírozva...

2008. máj. 29. 14:44
ha jól áll, hagyd rá, annál jobban ellenkezik csak, minél jobban tiltod neki. Tudom az a gondod, h nem kellene ilyen korán kezdenie, mert tönkre teheti a haját, de most fiatal, inkább melletted bolondozza ki magát, mint esetleg majd akkor, ha elkerül a szülői háztól és még bele is vihetik mindenbe, mondván, úgy sem tudják anyádék.
319. szanád (válaszként erre: 318. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 14:38

igen ,már mondjuk itthon van csak most alszik egy kicsit

köszi ,tényleg szép lány ,de tegnap megint megbolondult ))) hiiába próbáltam lebeszélni ,azért is befestette q haját feketére

már volt neki tavaly , aztán sokáig kinlódtunk hogy leszedjük , már vörösesbarna volt , most megint fekete...mondjuk jól áll neki )))

2008. máj. 29. 14:35
gondolom nem túl sokáig, mert ha hazajön az aprónép, bár ahogy láttam, nagyon gyönyörű és már nem is apró a lánykád, akkor megint kiűzetés a paradicsomból című festményt játszhatod?
317. szanád (válaszként erre: 316. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 14:30

ja simán a lányom , tudod az msn....


de most egsenlőre én bitorlom a gépet !!!

316. Katinkaboszi (válaszként erre: 315. - Szanád)
2008. máj. 29. 14:29

óó, ez nagy nagy bánat, mit fogok akkor én enni? olyan habosat, édeset, gyümölcsöset?


Amúgy elűzött a török a géped mellől, vagy csak simán a lányod?

315. szanád (válaszként erre: 314. - Katinkaboszi)
2008. máj. 29. 14:25

Sziasztok


én is hazaértem

a sütit majd faxolom, csak az a baj hogy nem sütöttem semmit

2008. máj. 29. 13:32

Sziasztok, hazaértem. Gondolkodtam, h Jessyt itt is kellene szindi, mint a bokrot, de még valaki félreérti, mondjuk a H.


Már megebédeltem, és szívesen elfogadnék Liliámtól egy kis finom capcit,

Szanádtól, pedig egy szelet általa sütött finomságos süteményt.

Csibiuszka pihengetünk? Vagy simán a szokásos délutáni hajcihő?


A többi errejárónak kellemes délutánt és aki dolgozik még annak jó munkát még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook