Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hetes terhesen minimum mennyi a hcg? fórum

6 hetes terhesen minimum mennyi a hcg? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. nadine81 (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2017. márc. 11. 22:21
Persze, írok mindenképpen :) hát, tudod milyenek a férfiak, legvégső esetben mennek dokihoz :D
2017. márc. 11. 22:08
SOk sikert kívánok és -ha nem veszed tolakodásnak- továbbra is érdekel, milyen eredmények derülnek ki!
47. zebracsikó (válaszként erre: 46. - Nadine81)
2017. márc. 11. 22:07

Azért ne nevezzük tortúrának a férfi spermavizsgálatot! Beletelik vagy 20 percbe és az egyik fél alapvizsgálata tulajdonképpen már készen is van.


Míg a nőnél sokkal bonyolultabb, hosszadalmasabb és több vizsgálatból áll az "alapcsomag"

46. nadine81 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2017. márc. 11. 21:32
Hát nem éppen. Egy az hogy köztudott, hogy a dokik nyelvén szólva 1 vetélés nem vetélés és mert is hittem volna én is hogy nagyobb gond van. A 2.-nál is én voltam a rivaldafényben, hiszen az első vetélés után jöttek a nagyobb vizsgálatok, miszerint :magas prolaktin, pajzsmirigy alulműködés, Ir, pco a diagnózis. Miért ne lehetne ezek kezelése után sikeres terhesség miért kellene a párom egyből tortúra elé indítani főleg hogy neki már van egy gyereke és sokan vannak így. Az más dolog, hogy mi együtt hogy fogunk genetikailag passzolni egymáshoz. A 3. vetélés, amit a dokik most nem is neveztek vetélésnek, hiszen az én érzékeim és az emelkedett hcgt vehetjük alapul, tehát ami most volt pár napja, miért ne lenne teljesen mindegy hogy melyik irányba indulunk el? A doki is így adta a vizsgálati beutalot, sőt ő sperma vizsgálatra nem is adott volna, én kértem. A meddőségi szakrendelésen sem esett ilyenről szó. Itt mindegyikünk teljesen más eset, más kórképekkel, annak meg csak örülni tudok hogy egyáltalán eddig is jutottam a dokikkal.Hidd ael, elég jól képben vagyok, mert amikor tavaly novemberben elmentem a város egyik legjobb nőgyógyász magánrendelésére és feltette a kezeit, hogy neki már semmi dolga velem, meg vagyok dicsérve milyen szépen ki vagyok vizsgálva, neki is elmondtam hogy ezt mind magam intéztem, magam kértem a dokiktol a beutalókat, vizsgálatokat. Persze sokat köszönhetek az ehhez hasonló fórumoknak, csoportoknak. Sokfelé olvasgatok, jegyzetelek, véleményeket kérek mint ahogy itt is.Sok mindenkinek segítettem is már másik fórumon, csoportban is. Számomra most az a lényeg hogy ennek a témának a címe már nem aktuális és bízom benne, soha többé nem kell utána néznem, mennyi Legyen 6 hetesen a hcg :D
45. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Nadine81)
2017. márc. 11. 13:50

logikusabb előtte megcsináltatni, sőt, mi több: az első vetélés után meg kellett volna csináltatni


a legegyszerűbb és leggyorsabb vizsgálat, ami tulajdonképpen azonnali eredményt ad a férfi anyagáról


furcsa, hogy 3 vetélés után merül fel, hogy majd valamikor talán a férfi spermáját is meg kéne vizsgálni


ez annyira alapvizsgálat, hogy normális esetben az első vetélés után rögtön, még az anyai vizsgálatok megkezdése előtt megcsináltatják

44. nadine81 (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2017. márc. 11. 13:45
A genetikai után következik majd. Ez a két vizsgálat az utolsó esély, hogy vmi kiderül.
43. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Nadine81)
2017. márc. 11. 12:25
spermavizsgálat volt már?
42. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Nadine81)
2017. márc. 11. 12:24

Igen, én is pontosan erről beszéltem.


A te és a férjed nemi kromoszómáit (nem az összes testi kromoszómát!) fogják vizsgálni és kiderül, hogy a normál XX ill. XY vagytok-e vagy van valami eltérés ezeknél a kromoszómáknál Nálatok



"A kariotipizálás során az ivari kromoszómák, az X és az Y, számbeli eltéréseit is vizsgáljuk. Ezek közül leggyakoribbak:

•nőknél a Turner-szindróma (45,X0), és a Tripla X-szindróma (47,XXX)

•férfiaknál Dupla Y-szindróma (47,XYY) és a Klinefelter-szindróma (XXY)


Az ivari kromoszómák számbeli eltéréseire gyakran semmilyen külső eltérés nem utal, azonban számos esetben meddőségi problémákat okoz."

41. nadine81 (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2017. márc. 11. 11:14
Jól tudom, mi az Ir, az más dolog hogy ki mit bír és hogyan a kezelés alatt. Nekem csak egy gyógyszer csere kellett, szerencsére a decemberi értékeim jók voltak már. 2012 -től tavalyig meforalt szedtem, ami hosszú távon nem jó az Ir -re. Biztos vagyok benne, hogy nem ezen múlik az egész, hiszen első terhességem úgy sikerült hogy semmi gyógyszert sem szedtem, utána a 2. alatt szedtem már 2 félét, most a 3.ami volt most szedek 3 félét és addig sem jutok el mint az elsővel, ugyanis az tartott legtovább. Meglátjuk mik derülnek ki a következő két vizsgálatbol ami inkább a páromra irányul most már.
40. nadine81 (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2017. márc. 11. 11:08

Én ezt várom a vizsgálattól és tegnap a doki is hasonlóról beszélt :

[link]

39. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Nadine81)
2017. márc. 10. 23:38

rosszul vélekedsz az inzulinrezisztenciáról


a 100 kg körüli ismerősöd valszínűleg nem inzulinrezisztens

Te pedigh normál testsúllyal is az vagy


én kifejezetten vékony nőket is ismerek IR-rel


a szervezet inzulinválasza a lényeg, függetlenül a testsúlytól


a petefészek pedig fokozottan inzulinérzékeny szerv

38. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Nadine81)
2017. márc. 10. 23:36

Nézd, a legvalószínűbb, hogy csak annyi derül ki, Te nő vagy, a párod meg férfi , normál nemi kromoszómákkal. Ha ez derül ki, akkor valójában nem derült ki semmi.


Ettől a vizsgálattól többet ne várj.

37. nadine81 (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2017. márc. 10. 23:26
Amennyire bírom úgyis tartom de nem hinném hogy ez lesz a fő gond. Nem egy 100 kg körüli ismerősöm szüli már a 2.gyerekét, nem hiszem hogy ők több vagy kevesebb szénhidrátot esznek mint én de mivel mindenki más, ezzel nem is foglalkozok. Én bízok ebben a genetikai vizsgálatban, hogy vmi kiderül és tudnak segíteni.
36. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Nadine81)
2017. márc. 10. 21:54

Meglehetősen ritkán, de előfordul nemi kromoszómabeli eltérés valamelyik szülőnél

Ez gyakran jár meddőséggel, vagy korlátozott fogamzóképességgel.


De szerintem ne ezen agyalj, mert tényleg nagyon ritka.


Inkább a diétét tartsd be rendesen és ne ingadozzon az inzulinszinted.

35. Lina* (válaszként erre: 34. - Nadine81)
2017. márc. 10. 17:50
Az euthyrox pajzsmirigy alulműködésre jó.Igen én is mindig azt mondom,hogy ez egy bűntetés 😞
34. nadine81 (válaszként erre: 31. - Lina*)
2017. márc. 10. 17:18
Az euthyrox mire is van? Ha ennyit fogytal lehet elég lenne kevesebb merckformin is. Én sem tudok semmilyen teljeskiőrlésűt megenni. És őszintén szólva, anyagilag is baromi sok az extra konyhát vezetni. Mellé a gyógyszerek... Egy átok ez az egész.
33. nadine81 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2017. márc. 10. 17:14
És ha nem? Akkor tudnak segíteni vagy lehet nem is lehet közös gyermekünk?
32. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Nadine81)
2017. márc. 10. 11:23

mindkettőtöktől vesznek vért

kiderül, milyen nemi kromoszómákkal rendelkeztek

remélhetőleg XX és XY

31. Lina* (válaszként erre: 30. - Nadine81)
2017. márc. 9. 23:16
A prolaktinom jó.Még euthyroxot szedek egy felet naponta.A többi értékem jó,a prolaktinom is.Nekem a sport nem megy és az evés is nehezen.Nincs étvágyam,utálom az összes teljes kiörlésű dolgot.Lecseréltem a cukrot,a lisztet,de azóta mióta ez kiderült csak éhezem és mégse bírok enni.Utálom ezt az életet így.Szerintem elfogok fogyni 😞Most vagyok 60 kiló a 170centimhez.Xr-t szedek 2-szer 750mg-ot de most megy tőlle a hasam.Eredetileg a férjem sperma gondjai miatt küldtek minket lombikra,csak a kivizsgálásokon derült ki az ir.Most viszem párom is terhelésre,nem e neki is ez áll a hátterében,hogy így leromlott egy év alatt a spermája.Neked pco-d van?Nekem az nincs,vagyis eddig ugy tünik.
30. nadine81 (válaszként erre: 27. - Lina*)
2017. márc. 9. 22:49
Gyógyszer váltás után tehát Meforal után amikor merckformin xr -t kaptam, egy hónap alatt javult az érték. Xr merckformint szedsz ugye? Mert a sima az ugyanaz mint a Meforal és az hosszú távon nem segít, sőt. A sport, az nálam heti 4x napi 2x5km kutya séta közepes tempóban. Nem tudok mást, a 20 kg felesleg miatt begyulladtak a sarkaim, egyáltalán nem bírok futni. Régen suliban is mindig hánytam futás után. Úszni nem tudok, hát most a szoba biciklit próbálom, az úgy néz ki, menni fog. A diéta is nagyon nehéz, és erre tényleg nem is fogadok el senkitől semmi tippet tanácsot, megvetést. Nagyon rosszul voltam amikor tartottam a 160 gr szénhidrátot. Egyszerűen azt sem tudtam hol vagyok, pedig pontosan betartottam mindent. Így már csak arra figyelek hogy minimális Legyen a cukor és a fehér liszt és próbálom szinten tartani a cukrom. Ősszel inofolicot ittam, a mio inozit nagyon jó az inzulinra. A fahéj kapszula is lehet hogy segített, meg próbáltam a Charan tea kapszulát is. Te hogy tudod tartani a diétát, sportot? Miket szedsz? Prolaktinod nézték már? Ha magas, az is okozhat vetélést.
29. nadine81 (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2017. márc. 9. 22:37
Hát nem biztos hogy a pajzsmirigy. Első vetélés után 6 volt a tshm, ez tényleg sok. 2.-nál 2.8 volt a tshm. Utána kaptam letroxot. Most 30.-an lesz hasi nyaki ultrahang, meg nézik gyulladt e. Az Atpo érték is jó volt. A beutalon az van hogy Kérem nevezett kromoszóma vizsgálatát. De akkor minek kellünk hozzá mindketten a párommal? Hát kíváncsi leszek.
28. Lina*
2017. márc. 9. 22:28
Nagyon sajnálom a vetéléseket Nadine.Nem is tudom,hogy lehet feldolgozni 😢Remélem se neked se nekem nem lesz több vetélés.
27. Lina* (válaszként erre: 22. - Nadine81)
2017. márc. 9. 22:25
Mellette diétázol?Sportolsz?Mit nem adnék 74-es inzulinért.Mennyi idő alatt érted el kb?Ti mióta próbálkoztok?
2017. márc. 9. 21:37
szerintem a pajzsmirigyed a fő probléma
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2017. márc. 9. 21:36
(ja, látom, a kórházban lesz ez a vizsgálat, írtad is)
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Nadine81)
2017. márc. 9. 21:35

Az biztosan nem fog kiderülni, hogy esetleg csak fiút vagy lányt tudsz-e kihordani. Ahhoz már meg kellett volna vizsgálni genetikailag egy elvesztett embriót/magzatot/babát. De ilyen csak nagyon speciális esetben történik.

Lehet, nem is ez a baj eredete Nálatok.


Ez a genetikai vizsgálat valószínűleg tényleg "csak" annyi, amennyit én írtam. Hova kaptál beutalót? Istenhegyibe mentek? Mi áll a beutalón? Le tudod írni?

23. nadine81 (válaszként erre: 20. - 3d956aa820)
2017. márc. 9. 15:49
Hát én is be tudom ezt 3.vetélésnek úgyhogy nyugodtan kijelenthetem,hogy habituális vetélő vagyok. Undorodom már ettől a szótól is. Tavaly én is kaptam exacylt - vérzés csillapítót, pedig akkor se véreztem nagyon és ergam cseppeket - méh összehúzót. Az első vetélés után a műtét után semmit nem kaptam pedig az volt a legtovább tartó terhességem és hónapokig csipkedett a méhem. Most meg semmi sem kell, hiszen nem méhen belül volt :/ már csak minimális a vérzés és feszül alul mindenem. Kellemetlen lesz így Holnap a vizsgálat az biztos :/
22. nadine81 (válaszként erre: 19. - Lina*)
2017. márc. 9. 15:44
Én is kezdek fáradni és egyre távolabb érzem magamtól az egész terhességet és szülést is. Nekem a 2000 mg merckformin xr hamar segített, le vitte 74re a 200 -as 120.perces inzulinom. Nem tudom, most mennyit lehet, mostanában nem szeretnék terhelésre menni mert tavaly 3x voltam, legutóbb decemberben.
21. nadine81 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2017. márc. 9. 15:41
Nem tudom, milyen ez a genetikai vizsgálat. Nőgyógyász adott beutalot és itt van a kórházban a genetikai rendelés, mindkettőnktől vesznek vért. Én is szeretném tudni, mi derülhet ki belőle. Esetleg az is, hogy pl csak fiút vagy csak lányt tudok kihordani. Hónap végén megyünk, ha lesz eredmény megírom ide is, hogy mi is ez pontosan.
20. 3d956aa820 (válaszként erre: 11. - Nadine81)
2017. márc. 9. 08:49

Nagyon sajnálom, ami történt. Nekem 3 vetélsésem volt, abból minden alakalommal darabos volt a vérzés, és a vérzés mennyisége kevés volt. Viszont mindig kellett antibiotikumot szednem, meg méhösszehúzót, műtátre egyszer sem került sor.

A csomók a vérzésedben nem jelentenek problémát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook