Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől mehet egy 5 hónapos cica hasa? fórum

Mitől mehet egy 5 hónapos cica hasa? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. 04424e865e (válaszként erre: 28. - Rhajni2)
2017. jún. 3. 09:52
Ha szèp ès formàs bizony èn gyűjtenèm ès ha elegendő összejönne, rendeznèk belöle egy kiállitást.
2017. jún. 2. 22:06

Ha sikerült megtalálni azt a tápot, amitől beáll a kaki, az maga a boldogság! Jól tárazz be belőle! Bár az RC örök táp, biztos nem lesz ilyen gondod!

Szerencsés Fifi, hogy ilyen gondos gazdija van.

A mi cicánk nagy valószínűséggel a hasmenése miatt került utcára... nem is értem.


Köszi, hogy megírtad a fejleményeket és sok nyugis, egészségben töltött éveket kívánok nektek!

2017. jún. 2. 09:01

Sziasztok! Igaz régen írtam már ide,de olyan rendesek voltatok,sokat segítettetek,gondoltam leírom azóta mi történt,hátha valakinek segít.

Fifinek elmúlt akkor a hasmenés,de sajnos csak egy rövid időre.

Másik dokihoz mentünk,aki közben ivartalanította,utánna pedig azt mondta baci miatt lehet ez,kapott 2 szurit,gyógyszert,ismét RC gastro tápot. Ezektől ismét tünetmentes lett. Aztán amint elfogyott a gyógyszer és a táp kezdődött minden elölröl :(

Pedig már szépen fejlődött a kis szőrös.

Most ismét csak RC gastrot kap,úgy látom csak ez használ,úgyhogy úgy döntöttem nem kisérletezünk tovább. Betáraztunk belőle,és csak ezt eszi,és néha csirkecicit főzök neki.

Nagyon vidám,játékos Fifike,imádom őt :)

Nagyon szép napot nektek :)

32. csgybzs (válaszként erre: 28. - Rhajni2)
2017. márc. 4. 19:58
Szuper hír! Nektek is minden jót, sok hosszú, egészséges éveket együtt!
31. csgybzs (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2017. márc. 4. 19:58

Nekem két majdnem hét kilós macskám van. Egy tasakost kapnak reggel elfelezve. Egyébként csak száraz és többször cserélt friss víz. Házi kosztot sem kapnak.


Túl nem eszik túl magukat vele, de felesleges ennyit adni. A 95%-a víz, nincs benne tápérték.

30. elbb (válaszként erre: 29. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 4. 18:56
Én is Trovettel etettem a cicámat, és csak jó tapasztalatom van róla. Kiváló, minőségi táp.
2017. márc. 4. 17:03

Dejó! :)

Ugyan nekem nyuszim van, de létezik egy Trovet nevű gyógytáp, ami készül cicáknak is. A tapasztalatok törpenyuszi és tengerimalac esetén nagyon pozitívak. Nem olcsó, de megéri helyettesíteni legalább a betegség, nyavalya alatt a sima tápot.

2017. márc. 4. 15:55

Sziasztok!

Gondoltam megírom a jó hírt. Tegnap már nagyon sajnáltam a cicut,éhes volt így adtam neki csirkehusit,persze a száraz táp mindig előtte volt. Kapta a pasztát is,és ma reggelre szép formás kakit produkált :)

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat,és kívánok boldog és egészséges cicát nektek :)

2017. márc. 4. 15:15

Szerintetek nem etetjük túl a cicát? Naponta 2 /néha 3/ zacskósat kap, száraz mindig van egy tálkában.

Hiába mondom a férjemnek, hogy napi 1 zacskót kellene elosztani kétfelé.

26. csgybzs (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2017. márc. 3. 20:46

Az RC szinte az egyetlen olyan táp, amin nincs jelölve, hogy hány százalék húsból készült. Az első összetevője a szárnyasfehérje, a második a kukorica (legalábbis a sterilized 37 esetében, amivel én etettem)! Elég drága táp ahhoz, hogy ne tudjam, hogy mi van benne, és második helyen a kukorica álljon az összetevők listájában...

Nekem is szépek voltak tőle a macskáim (bár folyamatosan túlzabálták belőle magukat, én nem tudom milyen ízfokozóval nyomják tele), de a mostani tápjuktól is szépek, ami sokkal jobb ár-érték arányú.

Nem mondom, hogy rossz táp, de nem is olyan jó, mint amennyire nyomják a mai napig. Ha valaki nem akarja mindig RC-vel etetni a macskáját, annak nem érdemes elkezdeni, mert nagyon lassú a leszokás.

25. szafaripók (válaszként erre: 5. - Rhajni2)
2017. márc. 3. 17:37
Nem emlékszem a nevére...:(
24. szafaripók (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2017. márc. 3. 17:36
Szerintem a RC nagyon is jó. Perzsám van,RC fajtatápot eszik. A 10 kg-s kiszerelés több,mint fél évig elég,pedig szinte mást nem is kap. És egyáltalán nem szokott beteg lenni...
2017. márc. 3. 17:18
Esetleg hideg tejtől.
2017. márc. 3. 06:34

Tejet és tejterméket nem kellene adni a cicáknak, mert bár a azt gondoljuk, hogy jót tesz nekik, de nem. Pont ettől lehet nekik hasmenésük.


A mi cicánk ha kapott egy kis tejfölös cuccot, akkor napokig hasmenése volt. Ha kiöntöttem véletlenül a tejet, akkor iparkodnom kellett, hogy én töröljem fel előbb, mert akkor jött a kínlódás.


Tehát, szerintem is főtt rizs és csirkemell, vagy száraz táp, amit szeret. Néhány nap és rendben lesz elvileg.

21. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Csgybzs)
2017. márc. 2. 19:47

Kösz, hát az igaz, én nem látom őket olyankor.

A kefírt megpróbálom.

20. csgybzs (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2017. márc. 2. 19:38
19. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2017. márc. 2. 19:33

Én forralt tejet szoktam, és főleg a kinti szereti is, a másik nem naponta, de ő is issza.

Miért nem lehet? lehetne?:)

18. rhajni2 (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2017. márc. 2. 19:31
Nem,dehogy.
2017. márc. 2. 19:23
Gondolom te nem adsz neki tejet.
16. csgybzs (válaszként erre: 14. - Rhajni2)
2017. márc. 2. 19:22

Aham. Ismerős. Nálunk is tovább fokozta a problémát, hogy próbáltuk a tápokat váltogatni neki.

Egyet válassz és ahhoz ragaszkodjatok. Ahogy beáll az emésztése szerintem rendben lesz.

15. rhajni2 (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2017. márc. 2. 19:16
Én is ezért gondoltam,hogy itt tudakozódom :)
2017. márc. 2. 19:15

Köszönöm a tanácsokat. Már 2 hónapos korától velem van.

Én is úgy gondolom,hogy ezek a tápok függöséget okoznak.

Friskis alutasakosat kapott a hasmenés előtt.

A régi gazdijánál pici korában tejet ivott és a legolcsóbb konzervet ette,kis gömböc volt,semmi baja nem volt. Aztán elkezdett válogatni,nem ette meg mindig ugyanazt a tápot.

Remélem hamar rendbe jön.

13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2017. márc. 2. 19:14
Én is imádom a miénket, ahányszor vittük, minimum 8000.- volt, mert ilyen vizsgálat, olyan "rögöny", egy injekciónyi gyógyszer 4000.-, de 3 adag kellet...:(( Már csak akkor visszük, ha 4-5 napig nem enne.
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Rhajni2)
2017. márc. 2. 19:04

Főtt rizs, főtt csirkemell.


RC tápot hanyagolhatod. Lehúzás.


Amúgy imádom ezeket az állatorvosokat.

Már megállapította az allergiát. Bravó.

2017. márc. 2. 19:00
Mostanában került hozzád?
10. csgybzs (válaszként erre: 4. - Rhajni2)
2017. márc. 2. 18:59

Hozzánk is így került az egyik cicánk, neki még néha kicsit véres is volt a hasmenés.

Ő is kapott valami antibiotikumot, de hetekig nem múlt el neki.

Beálltunk csak száraztápra, azt kapott csak és friss vizet. Pár hét után magától helyrejött. A lényeg az volt, hogy nem váltogattuk a kajákat és nem kapott mást. Nem is gyógytápot kapott, hanem RC sterilt.

(Én amúgy nem ajánlom az RC tápokat, durva függőséget okoznak és ár-érték arányban nem olyan jók)

9. rhajni2 (válaszként erre: 7. - Elbb)
2017. márc. 2. 17:50

Köszönöm :)

Megpróbálom ezt is.

8. rhajni2 (válaszként erre: 2. - Elbb)
2017. márc. 2. 17:49
Székletmimta,labor is volt. Meséltem,hogy új tasakos kajcsit kapott előtte,gondolom mindezekből derült ez ki.
7. elbb (válaszként erre: 5. - Rhajni2)
2017. márc. 2. 17:48
Én ilyen esetben bolus adstringens adtam az enyémnek, igaz egy teljes szemet. De ha még pici akkor szerintem is elég a fél.
6. elbb
2017. márc. 2. 17:47
Egyébként szerintem a RC táppal nyugodtan le is állhatsz, pár napig érdemes csak sima főtt rizst és főtt csirkemellet adni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook