Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak én vagyok így? fórum

Csak én vagyok így? (beszélgetős fórum)


1 2
34. gribedli*** (válaszként erre: 33. - 5236d12e25)
2017. márc. 2. 18:55

Nem tudom, miért vetted támadásnak, amit írtam a hszd-re, én nem a te szituációdat, hanem egy nézetet akartam megcáfolni, miszerint akiknek fontos a rend is, azok nem foglalkoznak a gyerekeikkel.


A másik meg az, hogy rendetlenségben képtelenség koncentrálni valamire, pl tanulni, de van, akinek úgy alapjáraton depit is okoz ez, szóval azt hiszem, nem a leszarom tabletta a megoldás, ha valaki nem érzi jól magát így, hanem tippek, hogy hogy oldhatná meg. Mert ha valaki jól érzi magát a káoszban, az egyszerűen jól érzi magát, vagyis fel sem merül benne, hogy mások ezt hogy csinálják vagy mittudomén, hanem éli boldogan a maga kis káoszát.


Azonban ha ez a káosz diszkomfortérzettel jár, akkor jobb eltüntetni, nem a tünetet kell kezelni (zavar), hanem az okot (szervezetlenség). És nem arról van szó, hogy sterilizáljon reggeltől estig. Hanem hogy nyugodtabb lesz, ha a szeme nem ütközik bele folyton zavaró "képekbe".


Nem arról van szó, hogy feleljen meg nekem, vagy neked, hanem hogy a napi dolgok gördülékenyen menjenek, erre való a házimunka : mindenki megtalálja mindenét, fontos papírok ne keveredjenek el, senki se késsen el sehonnan, reggel ne legyen üvöltözés, legyen kaja, tiszta ruha, stb. Egyszóval egy élhetőbb lakhely, élhetőbb élet.

33. 5236d12e25 (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2017. márc. 2. 15:55
Én úgy nöttem fel,hogy nálunk állandóan csilli villinek kellett lenni és mindig volt nálunk valaki akár álló nap egymás után adogatták a kilincset szomszédok ismerősők kártyát vetni. Anyámnak mindig fontosabb volt más mint mi. Szóval én ebből kifolyólag kösz de nem fog nálam/nálunk összedölni a világ ha egy nap -csak példa- a délutáni mosogatni valót mondjuk csak reggel csinálom meg és nem este amikor végre hazaér férjem. Egyébként meg lentebb írtam,hogy igen én befogom a 2 évesem segíteni egyrészt így tanul másrészt élvezi. Én is annak vagyok a híve,hogy korának megfelelően tanulja meg a dolgokat és nem kell mindent megcsinálni a gyerek helyett.
32. gribedli*** (válaszként erre: 28. - 5236d12e25)
2017. márc. 2. 15:23
3 gyerekem van. Nincs időleges kupi, de lehet, hogy ezt mâsok kaszárnyának hívnák, mindenesetre mindig megdicsérik a házat. Én meg mindig mondom, hogy ez csapatmunka, kérem. Kis korban lehet hatni a legjobban a gyerekekre. Nem akkor kell felébredni, amikor 18 évesen semmit nem csinál de már be se lehet menni a szobájába.
31. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. márc. 2. 15:19
Kicsit sok volt a "nemhogy stresszes":D
30. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Massalhangzo)
2017. márc. 2. 15:18

Hozzánk jöttek fotózni, katalógushoz. Gondolom, abból az üzletből vásárlókhoz szinte mindenhova mentek fotózni, mert a show roomban kevés cucc fért, de akartak egy szép katalógust csinálni magukról.


De egy másik példa, mikor költöztünk, pici babám volt és a költözés után még jó ideig jöttek a villanyszerelők napi szinten. Azok meg ugye reggel 8-kor szeretnek kezdeni vagy korábban, és még ha engem nem is érdekel mások véleménye, azért nem tartom jónak, hogy egész nap lófrálniuk kellett keresztbe kasul a hâzban és akkor itt egy vetetlen ágy, ott egy vetetlen ágy, kis csetresz a mosogatóban, kupac ruha amott, háziasszony pizsamában, hát nekem ez nem fér bele, úgyhogy a már jól bevált rutinomat az újszülött gyerek mellett is csináltam, és megmondom őszintén, nemhogy stresszeltem volna, hanem pikkpakk megcsináltam lefekvés előtt meg kora reggel, amit kellett, és megmondom őszintén, nekem nemhogy stresszes volt ez, hanem az ellenkezője lett volna stresszes, ha nincs megcsinálva.

29. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Erikazero)
2017. márc. 2. 15:16

:) Van egy picit hasonlító topikom. :)


Csak picit hasonló a téma, mert én nem saját magam példáján nyitottam.


Szóval: az már nagyon régen volt, amikor én voltam kisgyerekes anyuka. A gyerekeim felnőttek, kirepültek a családi fészekből.

De a mai napig visszaemlékszem arra, amikor még picik voltak. Nem volt könnyű. Az én édesanyám rengeteget segített nekem. Amikor az első gyerekem megszületett, akkor még a szüleimnél laktunk. Anyukám segítsége nélkül még sokkal nehezebb lett volna. Nem szégyellem bevallani.

Idő kell ahhoz, hogy az ember megtanulja a dolgokat.

Amikor a második gyerekem született, akkor már önállóan kellett megoldanom mindent, mert akkorra már saját házban laktunk. Segítséget akkor is kaptam, de már sokkal rutinosabbá váltam. Minden egyszerűbb volt.


Én megértem a problémádat. Írod, hogy alapjáraton nem vagy rendetlen. Én sem voltam az. Egyszerűen fárasztó volt.Idővel érez rá az ember mindenre. A rutin nagy úr. Nálad is ki fog alakulni egy rendszer, amivel könnyebb lesz a helyzeted.


Ha valaki, akkor én igazán toleráns vagyok a kismamákkal.

Iker unokáim vannak.:)

28. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Massalhangzo)
2017. márc. 2. 15:13

Mutass nekem kérlek egy vagy több gyerekes családot ahol nem fordul elő időleges kupi :D

Mellesleg kinek mi a kupi.. nekem az ha a gyermekemnek az 1 millió játéka szanaszét van, ami a nap végégre a helyére kerül..vagy az hogy van 10 ruhája amit nem azonnal teszek el hanem mondjuk később, ne adj isten másnap :D

27. massalhangzo (válaszként erre: 24. - 5236d12e25)
2017. márc. 2. 14:56

az igaz, hogy ha valaki azt szereti, ha minden gledaban all, annak meg kell szoknia gyerek mellett, hogy nem lesz olyan a lakas, mint a magazinokban fotozashoz elokeszitve :D


de az is igaz, hogy egy gyerek mellett otthon nem kell belepusztulni a hazimunkaba, es nem normal, ha folyton kupi van mindenhol

26. gribedli*** (válaszként erre: 24. - 5236d12e25)
2017. márc. 2. 14:54
Én értelek, csak szerintem nem mindent lehet eltolnu másnapra. Miért, másnap mi lesz? Másnap nem kéri a gyerek, hogy játsz vele? Akkor megint másnapra halasztja, aztán megint. És kész, már fel is gyűlt.
25. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Erikazero)
2017. márc. 2. 14:50

Látod, így kell kezdeni, bevonod a melókba. Neki lesz később könnyebb. Pl nem mászkál kajával a kézben, hanem az asztalnál eszi meg, így a lakás szerte szét nem lesz morzsás. Az oviban is az asztalnál esznek és nem ugrálnak fel. Amikor befejezte, elteszi az edényt a mosogatógépbe vagy a mosogatóra, nem hagyja ott az asztalon mint aki jól végezte dolgát. Az oviban is így csinálják, a bölcsiben is ennyi idős gyerekek már így csinálják.


A játékokat is a gyerekek együtt pakolják el az oviban, szóval a te gyereked se csak kipakoljon, szétdobáljon, hanem segítsen neked elrakni. Nem te koslatsz utána, hogy amit őt szétdobál, azt te rakosgatod el, aztán mikor eleged van, akkor frusztrált vagy.


Azért példálozom az ovival, bölcsivel, mert érted, hogy a korához mért feladatról van szó. Szóval meg tudja és meg fogja csinálni, ha rászoktatod. Nagyon flottul megy minden önállóbb gyerekekkel. És nagyon büszkék tudnak lenni magukra.


Persze, biztos sok anyuka megcsinál mindent a gyereke helyett, de szerintem pont ez vezet oda, hogy azért mégsem olyan kènyelmes meg gyors megcsinálni helyettük mindent mert van más dolgod is, szóval nem az a megoldás, hogy mindenbe bele kell törődni, hanem kiosztani a gyerekre is korának megfelelő feladatokat. Később ez kamatostul megtérül és ezt is lehet játékosan csinálni.

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. márc. 2. 14:47

Nem is erre céloztam, ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam.

A leszarom tablettát sem arra, hogy nosza ne takarítsunk semmit és a "gyerekkel foglalkozom" szöveggel rázzuk le. Mindenki találja meg a ritmusát, ehhez pedig jól jön a kialakított napirend amit persze megint nem úgy értek, hogy mindent percre pontosan be kell tartani.. és nyilván ahogy nagyobb a gyerek változik a napirend is.

Hanem arra, hogy attól mert este nem sikerült elmosogatni, helyette csak másnap reggel nem fog össze dőlni a világ sem attól ha saját magára fordít egy kis időt.

23. massalhangzo (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. márc. 2. 14:41
en is igy gondolom, foleg azok, akik nagyon elfoglaltak tanuljak meg hamar beosztani az idejuket, hogy a legkevesebb munkaval a legjobb eredmenyt erjek el
22. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Kisj)
2017. márc. 2. 14:38
Én is így gondolom, nem szuperanyaság vagy ilyesmi, hanem az ember megszervezi, boldogul vele, meg kell valamit csinálni, megcsinálja, ennyi.
21. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Erikazero)
2017. márc. 2. 14:37

attol, hogy nem mosogatsz el rogton vagy nem teregetsz ki, meg nem fog ugy kinezni a haz, mintha bomba robbant volna :D az nem a kupi kategoria


szerintem a rendszerezessel, idobeosztassal lehet gondod. lehet ugy rendszerezni, elpakolni a dolgokat, hogy a gyerek ne ramolja szet az egesz lakast. a sajat jatekait vagy a lakasbol ezt-azt ha szetszed, azt nem sok ido elpakolni, idovel egyutt is lehet


ha dolgozol a gyerek mellett, es a parod sem segit otthon, megertem, hogy ugy erzed, nincs idod semmire, foleg a takaritasra, rendrakasra. de ha nem dolgozol, akkor nem kene igy erezned magad. probalj korulnezni, otleteket szerezni, hogyan rendszerezheted a holmikat praktikusan, es csinalj egy vallalhato idobeosztast magadnak

20. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2017. márc. 2. 14:27

Szerintem az, hogy valakinél nincs kupi vagy kosz, még nem jelenti azt, hogy nem játszik a gyerekével. Esetleg azt is jelentheti alkalomadtán, hogy a gyerek hamarabb megtalál egy játékot mert rend van, és akkor nincs sírással, keresgéléssel elvesztegetett idő.


Vagy ha rendben vannak a ruhák, akkor reggel mindent megtalálnak egyből és nincs sírás meg rohanás.


Szóval napi 2xfél óra rámolással, teszveszemmel nem vesz el időt a gyerekétől senki.


Nem szeretem, mikor úgy van lefestve, hogy aki bír a házzal, az a gyerek 14-16 óra ébrenléte alatt szarik a csemetéjére és aki meg beveszi a leszarom tablettát az aztán napi 16 órában fejleszti a gyerekét. Mert azért ekkora gyerekek egyedül is szoktak játszani.

19. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Kisj)
2017. márc. 2. 13:46

Szerintem itt senki nem írta, hogy ezekre a teendőkre ne lenne ideje kisgyerek mellet.

Itt a fő téma, hogy állandóan csilli villi legyen a lakás, ami képtelenség egy kisgyerek mellett.

A gyerek melletti rendetlenség nem egyenlő a retekkel koszos igénytelenséggel.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Erikazero)
2017. márc. 2. 13:42

Ha elfogadsz egy tanácsot . Néha vegyél be egy leszarom tablettát :D Sokkal többet ér a gyermekeddel való eltöltött idő, a lakás értetek van nem pedig te érte.

És hidd el sokszor engem is nagyon frusztrál a kupi a felfordulás, hogy nincs egy négyzetcenti méter ahol ne lenne játék vagy gyerekruha, de aztán ránézek a kislányomra aki csillogó szemekkel néz rám és rángatja a ruhám jobb szeretne játszani, hallgatni a mondókát, vagy futkározni bármit csak vele foglalkozzam, akkor úgy vagyok vele , hogy a munka megvár, senki nem fogja helyettem megcsinálni. Majd este, vagy másnap helyére kerülnek a dolgok. Ez persze nem azt jelenti,hogy kosz meg mocsok van nálunk. Tudod van mondás.. nem rendetlen a lakásunk csupán 2 éves a lakberendezőnk :D

Ha állandóan csili villi lenne minden ennyi erővel a gyermek ne csináljon semmit.

17. kisj
2017. márc. 2. 13:40

Van gyerekem, bár sosem tartottam szuperanyának magam.

De ettől függetlenül mindenféle segítség nélkül megoldottam a gyerekkel való napi foglalkozást, játszóterezést,stb és mellette ment a főzés,mosás, takarítás, bevásárlás.

16. Mion
2017. márc. 2. 13:31

Nem vagy egyedül :) ez nem kudarc vagy ilyesmi, szóval no para. Igazából ahogy vacsa is írta, ez tényleg max téged zavar.

Én spec csak örülök, ha látom, a barátaim is emberből vannak :D :D

Mi ÉLÜNK a lakásban és nem gürcölünk :)

15. globus (válaszként erre: 1. - Erikazero)
2017. márc. 2. 13:26

Szia!

Törődj bele, hogy egy ideig nem tudod ezt 100%-osan teljesíteni. Ha kis időd van, inkább pihenj, szundíts egyet takarítás helyett. Hasznos, ha elviszed a kicsit sétálni, amíg nincs otthon, nem tud rámolni :D Rendszerezz nagyobb dobozokat, amibe a szétszórt játékokat berakjátok, így gyorsan el lehet tüntetni szem elől. Közösségben, oviban következetesen rászoktatják őket, hogy amíg nem teszi el a játékát, addig nem vehet elő újat. Volt szerencsém látni, ott remekül működik.

14. 8cc24eb355 (válaszként erre: 8. - Kisj)
2017. márc. 2. 13:10

Egy 2 éves gyerek izeg mozog!

Vele már játszóterezik az ember,egész nap mondókák,dalok építőkockák...

Matrica korszak amikor rád van ragadva.Semmit nem lehet tőle csinálni,mert ha elmész wc-re már ott van,ha nem lát üvölt...

A legrosszabb kor!

Kitartás!

13. Erikazero (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2017. márc. 2. 12:54
Ma èn is kezdtem bevonni a ruha adogatásban nagyon ügyes volt de mellette van millio dolog..ő meg ki akar menni hintázni az udvarra...nem tudok nemet mondani.
12. Erikazero (válaszként erre: 8. - Kisj)
2017. márc. 2. 12:52
Neked van gyereked?
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Kisj)
2017. márc. 2. 11:25

:D megnézném melyik az a 2 éves amelyik bent marad ilyen idős korban a kiságyban meg a járókában.. Ez kb 1 éves korig működik.

Nekem is 2 évesem van, elmondom, hogy tudok haladni a munkával.

Bevonom, közben tanul és bár még is hátráltat haladok, meg amikor alszik napközben.

Nem,nem az a fajta 2 éves aki tökéletesen gubbaszt a sarokban és eljátszik egyedül.

10. Hanami (válaszként erre: 1. - Erikazero)
2017. márc. 2. 08:19
Elmúlik :)...A gyerekeddel töltött időt viszont nem pótolja semmi!
9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Erikazero)
2017. márc. 2. 08:03

Amit lehet, megcsináltatok a többiekkel. Mindenki a saját "körletére" ügyel, saját szobájában beágyaz, rendet tart, stb.


Ami közös terület, ott pedig közösen tartunk rendet. A férjem nagyon precíz, rendszerető (hála anyósomnak, aki így nevelte). Így nem nehéz a gyerekekre is ezt áttapasztani mert nincs az, hogy az egyik szülő döglik, a másik sürög-forog,hanem kezdetektől azt látták, hoy a tennivalókat együtt csináljuk, vagy ahol valami van,ott rögtön megcsinálja az, aki épp ott tartózkodik.


Nem könnyű kicsi gyerekkel, de ha kipakol fiókokból, innen onnan, akkor pl azokat a szobákat, szekrényeket tartsd zárva.


Aztán próbálj meg megszabadulni sok felesleges kacattól mert az hozza igazán a rendetlenséget.


A kutyám "tanította" meg nekünk, hogy tényleg patent legyen minden. Pedig előtte is nagyjából szép volt, de azóta...ugyanis pici volt, bármit előhagytunk, egy cipő, egy újság, egy pléd, egy játèk, azt mindjárt megrágta, lerántotta, szétcincálta, stb. Amikor a kajás pultig is felért, ott se lehetett hagyni semmit. Így szép fokozatosan, hetek leforgása alatt tényleg rend lett, szokás lett a nonstop rend, üres felületek, könnyebb takarítani is, szupergyors. Utána költöztünk, a szokás megmaradt:)


Ismétlem, előtte is volt takarítás, meg rendrakás, csak több időt kellett vele tölteni, illetve a belefordított időnem mindig volt egyenes arányban az eredménnyel, mert rövod idő múlva újra kellett csinálni.

Akkor kezdtem flyladyzni, amikor meglett az első kutyánk a már említett dolgok miatt, nézz utána, és vágj bele. Pl a kutyus miatt kevesebb időm lett takarítani és kutattam gyorsabb módszerek után. Én így találtam meg a fly lady-t.

8. kisj
2017. márc. 2. 07:49

Egy 2 éves gyerek már nem veheti el ennyire minden idődet a sürgős háztartási munkáktól.

Nyugodtan berakhatod a kiságyába vagy járókába.

7. vacsa (válaszként erre: 1. - Erikazero)
2017. márc. 2. 07:43

Tudom hogy a gyerek melletti kupira gondoltál, de ne felejtsük el, hogy az élet sosem lesz egyszerű. Szerintem nem szabad állandóan aggódni hogy nincs tökéletes rend. Rajtad kívül ugyanis ez senkit sem érdekel. Feleslegesen stresszeled magad.

Ennél sokkal fontosabb a szeretteiddel töltött minőségi idő, hidd el ;)

2017. márc. 2. 07:42
Én is így vagyok vele! Nem vagy egyedül! Mondjuk engem az a hozzáállásom is zavar, hogy ha valamit nem tudok 100%-osra megcsinálni, akkor hajlamos vagyok úgy dönteni, hogy nem csinálom sehogy. 24 éve született az első gyermekem. Az apukája arab, és mikor a 3 hónapos gyerek mellett nem tudtam rendet tartani, közölte vele, hogy küldjük haza a kicsit az anyjáéknak, és akkor újra meg tudok csinálni mindent, rendet, tisztaságot, tiszta ruhát meleg ételt. Onnantól amíg a fiam olyan korban volt, hogy elvihette volna tőlem, görcsösen igyekeztem megfelelni, amíg nem váltunk el, addig minden percben, mikor szétmentünk, akkor legalább akkor, ha esély volt rá, hogy betoppan. Nagy energiák szükségesek hozzá, de nem lehetetlen. 20 évvel később, 4 éve, új párkapcsolatban született egy kislányom. A születése alkalmára rendbe tettem az egész lakást. Nem mentem szülési szabadságra, hanem dolgoznom kellett végig, mégha csökkentve is a szoptatások miatt (2 éves koráig szopizott), 7 hetes volt, mikor eltörött a karom. Csak a számítógép előtti munkáimat és szoptatást tudtam megcsinálni, minden másban segítségre szorultam. A férjem addig is mindenből kivette a részét, de ekkor átvett minden tevékenységet, erőn felül teljesítettünk, de a lakásban minden rendetlenné vált, és nem raktunk még rendet, mikor a felnőtt fiam számára ki kellett üríteni egy szobát, és neki berendezni, mert pár hónapra hazaköltözött. Azt a keveredést, ami azóta van! Lelkierőm nincs nekiállni. A kisebb helyiségeket tavaly megcsináltam, de a 3 szoba és a konyha... Azt sem tudom, hogy mi hol lehet. A férjem idén elkezdte, néhány dologgal haladt is, de én még mindig nem bírom rávenni magam, hogy mindent ki és bepakoljak... Néha még időm is lenne rá, de a kedv hiányzik... Szóval nem vagy egyedül. Az én célom: novemberre mégis elvégzek mindent, úgy érzem, hogy mire 5 éves lesz a lányom, igazán elvárható (mármint elvárom magamtól), hogy utolérje magát az emberlánya, akinek ráadásul nem egy egész gyerekcsapat mellett, hanem csak egy gyermek mellett kellene ezeket megoldania.
5. vacsa (válaszként erre: 1. - Erikazero)
2017. márc. 2. 07:39

Dehogy. Nekem pl kifejezetten könnyű. Reggel 7-kor elmegyek itthonról, este 3/4 9-re hazaérek. Négy ilyen nap után ha van is egy szabadnapom, kábé halott vagyok agyban is, fizikailag is. Tehát lófüttyöt sem haladok itthon. Férjem mindenben segít, de kb ugyanígy dolgozik.

Szóval kupi van, főtt kaja nincs, csak tolunk mindent magunk előtt.

Ha összejön egyben két szabadnap, na akkor már lehet haladni kicsit.

Kivéve ha férjem is akkor pihenős, mert akkor a közös bevásárlás, kutyázás, főzés, kicsi közös pihi elviszi a napot...


Úgyhogy nálunk sosincs pöpec rend, tisztaság. Ez van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook