Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akik már átestek bölcsességfog-műtéten, ti hogyan oldottátok meg az evést? fórum

Akik már átestek bölcsességfog-műtéten, ti hogyan oldottátok meg az evést? (beszélgetős fórum)


15. jooeva
2017. márc. 1. 17:21
Nekem "csak" húzták és 1 hónap alatt forrt be a helye. Kis falatokban ettem, nem túl darabos, de puha ételeket, banánt, leveseket. Pl. rizs és társai kilőve. 1 hétig alig bírtam eleve kinyitni a számat, a kis falatokat tuszkoltam be a másik oldalra :-))
14. cd7bc2426f (válaszként erre: 12. - 115cd46046)
2017. márc. 1. 16:34
Ha valaki megszokja 1 oldalon az evést nem olyan 1szerű megszojkni
2017. márc. 1. 14:36
már most éppen tésztát eszem hússal a másik oldalon, és közben imádkozom az égiekhez, hogy véletlenül se tévedjen arra egy kósza ételdarabka :)
2017. márc. 1. 14:19
egyél a másik oldalon és öblögess utána.
11. triaction (válaszként erre: 10. - Remoni)
2017. márc. 1. 14:14
dehogyis, nem kaparom, nagyon vigyázok rá... de még csak 6 napja volt a műtét, a fog meg egészen be volt ágyazódva az állkapcsomba, így a fog helyén most lyuk van, mert ennyi idő alatt még nem tudott összeforrni
10. Remoni (válaszként erre: 2. - Triaction)
2017. márc. 1. 14:11
Nagy lyuk? Lyuknak nem szabadna ott lennie. A húzás utáni vérzésből marad ott egy "vérdugó", aminek mostanra már szürkés-fehér színűnek kellene lennie. Ebből lesz majd a csont. Ugye nem kaparod ki a sebből, ami benne van?
9. triaction (válaszként erre: 7. - Gabriella_127)
2017. márc. 1. 13:56
huu, háromtól is, nagy kitartást kívánok! az én sebemmel az a baj, hogy már totál szét van esve a varrat, nem is tartja semmi..de már a második napon kilazult. az orvos azt mondta, hogy ez nem gond...hááát nem tudom
8. cd7bc2426f (válaszként erre: 7. - Gabriella_127)
2017. márc. 1. 13:56
mivel töltődik fel?
7. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - Triaction)
2017. márc. 1. 13:47

Jajjj, na ezt nem jó olvasni. Nekem is tavaszra van tervezve megszabadulni 3 tömött bölcsesség fogamtól, mert problémásak kezdenek lenni.


Ismerősi körben ketten már átestek ezen, ők is mesélték hetekig alig tudtak rendesen enni, pürén meg folyékony táplálékon éltek addig, kész fogyókúra. Én is így tudom, ha már a varrat szedés meg volt, addigra összehúzódik és feltöltődik annyira az a kráter, hogy ne menjen bele minden mélyen.

Szóval kitartás addig is, esetleg szedj multivitamint is, mert ilyenkor igen csak megcsappan a szervezet tartaléka.

Tavasszal én is átesek rajta, addig is lelkileg gyúrok rá.

2017. márc. 1. 13:15
Óvatosan lehet enni, 6 nap már régen volt.
5. cd7bc2426f (válaszként erre: 3. - Lanvin)
2017. márc. 1. 13:14
Minden étkezés csak leves? Hogy bírtad?
4. triaction (válaszként erre: 3. - Lanvin)
2017. márc. 1. 13:07
köszönöm :) de egy hét után már nem nagy baj, ha belemegy a kaja a lyukba? Mert hát akármennyire is igyekszik az ember, elég egy rossz mozdulat, és igencsak mély még...
2017. márc. 1. 13:03

Én egy hétig voltam otthon, miután kiműtötték mind a négyet, leveseken éltem (szigorúan tejmentesen készítve), majd a varratszedés után ettem normálisan, ahogy előtte. Koplaltam, fogytam, feküdtem, mert erőm az nem volt, de ki lehetett bírni.


Kitartást! :)

2. triaction (válaszként erre: 1. - Triaction)
2017. márc. 1. 13:00
(folytatás) mentem le, mert egyszerűen annyira rettegek, hogy belemegy a kaja, és olyannyira körülményes, hogy enni sincs kedvem... Épphogy annyit, hogy működőképes legyek. De ezt hosszútávon tuti nem fogom bírni, ki tudja, mikor forr össze az a marha nagy lyuk. Minden tapasztalat érdekel, nagyon köszönöm előre is!
2017. márc. 1. 12:59
Akik már átestek bölcsességfog-műtéten, ti hogyan oldottátok meg az evést?6 napja vették ki véséssel a jobb alsót, de már majdnem 44 kilóra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook