Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után az intenzíven 1. rész fórum

Szülés után az intenzíven 1. rész (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2017. ápr. 7. 12:04

Nagyon sajnálom,ami veled történt. Végig olvastam a folytatást is, borzalmas dolgokon estél át. :(

Remélem most már kezdesz helyre állni, és a kisbabáddal együtt teljesen rendben vagytok.

62. Kecskegida55 (válaszként erre: 61. - Floracska)
2017. ápr. 4. 21:48
Remélem megoldódott :) Olyan jó lenne hallani hogy szép vége lett a történetnek!
2017. márc. 23. 22:47

Nem írhatom ki nyilvánosan. Egyik budapesti kórház.

A folytatás még mindig ellenőrzés alatt van, remélhetőleg nemsokára megjelenik, biztos sok beküldött cikk van.

60. Brig9
2017. márc. 22. 22:08

Nem találom a folytatást.

Egyébként melyik kórház ez?

59. Panamera (válaszként erre: 56. - Floracska)
2017. márc. 8. 12:49

Szőrnyű amin át kellett menned. :(

(Szívesen olvastam volna a folytatást is, de nem találom...)

58. Kiyara
2017. márc. 7. 11:50

Na én meg azért utáltam az orvosokat mert a nyakamra jártak, de ezek után hálás vagyok!

Végül is félug meddig fogadott orvosom volt (24hetesen befeküdtem toxémia miatt és 28 hetesen fogadtuk meg mert jobbnak láttam ha egy valaki ismeri a kórtörténetet és nem minden vízit magyarázkodással kezdődik, de nem fogadott el pénzt) végül 33hetesen császározott és 2naponta rám nézett még varratszedés után is. 4hetet voltam bent és még a kicsihez is benézett, és nem csak ő ,olyan orvos is aki csak a viziteken látott az is érdeklődött. Sajnálom hohy nem minden orvos ilyen :( Szerintem ne hagyd valahogy csak be lehet bizonyítani hogy hibáztak!

2017. márc. 6. 14:04
Elborzadva olvastam a cikket. A második gyermekem nekem is császárral született és bár eltelt azóta pár év, élénken emlékszem arra az időszakra. A rendszerváltás idején volt. A császáros anyukákat 10 napig benn tartották és csak a varrat ill. a kapcsok kiszedése után engedtek haza. Mivel én terhességi toxémiát kaptam, mielőtt kiengedtek, még nefrológiai és szemészeti ellenőrzésem is volt, nehogy gond legyen később. A kórházi tartózkodás idején az anyukákat összehívták és a társalgóban oktató filmet mutattak be a babaápolásról, fürdetésről, szoptatásról, a higiéniáról stb. Függetlenül attól, hányadik gyerekét szülte valaki. A nővérek kedvesek és segítőkészek voltak. Hozzáteszem ez nem magánkórház volt, akkoriban ilyen nem is volt. (Persze a hálapénz fogalma létezett) Szóval döbbenettel olvastam ezt a nagyfokú hanyagságot és arroganciát. Valóban nagy fejlődésen ment át az ország! Az irányról inkább nem beszélnék!
56. floracska (válaszként erre: 55. - Spann)
2017. márc. 3. 23:34

Nem csak egy orvossal van baj, egyik szobatársam sem nézték meg hazamenetel előtt.

Bár helyesbítek, a hazamenetelem napján lett egy új szobatársam, neki fogadott dokija volt, és mielőtt eljöttem lecsípett a varratából.

De a többieknek nem volt orvosa, és nem is néztek rájuk. Sem a vizitelő orvosok. Nem is tudom pontosan hány szobatársam volt, mert 20-án csak én szültem a szobában, így cserélődtek. Kb. 8. De az arány mindig ugyanaz volt: 1 hüvelyi szülés 4 császár.

Szóval nem csak egy orvossal van itt baj. És nem csak az orvosokkal. De ezt a folytatásban leírtam.

55. spann (válaszként erre: 52. - IzaHold)
2017. márc. 3. 21:47

Szörnyű, jól mondod. Hogy a betegnek kelljen az orvos körmére néznie, mint régen a közértben, hogy az eladó bele ne csempésszen a zacskóba egy rothadt sárgarépát...!

Talán a nyilvánosság számít ilyenkor sokat, de az a baj, hogy ilyenkor a kórház híre romlik, pedig lehet, hogy csak azzal az egy orvossal van baj.

54. IzaHold (válaszként erre: 53. - Floracska)
2017. márc. 3. 16:50
Én felhívnám őket, hátha tudnak segíteni. Ha helytelen bánásmódban részesülsz, azt nem lehet bizonyítani, kivizsgáltatni viszont szerintem lehet. Ez nem egy adás-vételi szerződés, ami szigorúan jogalapú dolog inkább. Itt vannak emberi tényezők, elég sok.
53. floracska (válaszként erre: 51. - IzaHold)
2017. márc. 3. 09:23
A taszt pont tegnap ajánlotta valaki. Csak nem tudom, érdemes-e. Nincs a zárókon semmi, ami arra utalna, hogy a kórház hibázott. Sőt. Még az okok sincsenek rajt. Az egész zárójelentés egy sablon. Mind a császár utáni, mind a másik kettő...
52. IzaHold (válaszként erre: 48. - Spann)
2017. márc. 3. 08:39
Igen, ez röhej, ahogy mondod, de jelen helyzetben, ez az egy, amit tenni tudsz, meg az, hogy jelented az ilyen eseteket, mert nem megy különben előre a dolog, ha meg nem tudja az ember, hogy mire számítson, kiszolgáltatott, és azt csinálnak vele, amit akarnak, és sajnos nagyon sokszor tapossák meg az ember jogait. Szörnyű!
2017. márc. 3. 08:34

[link]


[link]


A Szószóló Alapítvány és TASZ általánosan betegjogokkal foglalkozik.

Ezeket találtam. Azért ez elég durva, ami veled történt, én felhívnám őket, sokszor elég egy telefonhívás, ha már tudnak róla, azért veled nem csak az történt, hogy nem vizsgáltak meg, hanem ennek súlyos következménye is lett!

50. IzaHold (válaszként erre: 42. - Floracska)
2017. márc. 3. 08:30

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Nekem már van gyakorlatom a kórházi bentléttel. Mindig meg kell vizsgálni a beteget hazamenetel előtt. Ha pedig azt mondják nem kell, akkor ellenőrizni a zárójelentést, hogy abban mi van. De gondolom, te is levontad ezt a tanulságot!

Azért megkeresheted a kórházat, panaszt tehetsz, beszélhetsz a főorvossal, de van egy olyan is, ahol lehet ezeket az eseteket jelenteni, független. Nálunk, mikor legutóbb voltam, már ki volt téve egy telefonszám azt hiszem, egy plakáton. Olyan, mint a NÉBIH pl., szóval a te érdekeidet nézik. Csak nem tudom a nevét.

49. dolcsy1989 (válaszként erre: 45. - Susuka)
2017. márc. 2. 20:32

Viszonylag surun elofordul es nem latni elore. Amig bennt van addig nem gaz egyaltalan, problemat az okizza amikor kifelejovet a csatornaban osszenyomodik es nem tud aramolni rajta a ver, masik problema higy ha meg van tekeredve akkor nem lesz eleg hosszu es szoritja is szegenyt.

Nekem mind2 gyereknel igy volt. Az elso nem akart elindulni es ezerz lett csaszar...kiemeleskor latta a doki is es mondta h jobb is. Masodik meg automatikusan csaszar lett mert nem volt 1.5 ev sem koztuk...nala is kiemeleskor latszott a lila buksija.

48. spann
2017. márc. 2. 19:47

Ez borzasztó.

Szóval a lényeg az, hogy a betegnek pontosan kell ismernie a gyógyítás folyamatát, hogy az orvost tudja figyelmeztetni (óvatosan), mit kell csinálnia.

Röhej.

Nekem egyszer se volt fogadott orvosom, amikor jöttek a fájások, bementünk a (körzeti) kórházba, megszültem és kész.

De ez még az átkosban volt.

Akkor a császárosok 10 napot voltak benn a műtét után, sima szülő nők 5-öt. De az első gyerekemnél én megkértem, hadd maradjak még egy napot, mert nagyon bizonytalan a baba táplálása, alig van még tejem. Megengedték. Gondolom, ettől ment tönkre az ország.

47. ironizáló (válaszként erre: 43. - Vakri)
2017. márc. 2. 18:06
Lesz folytatás.
46. szafaripók (válaszként erre: 45. - Susuka)
2017. márc. 2. 17:35
Gyakran előfordul, de nem "normális". Ha nyakára tekeredik a köldökzsinór, az bizony oxigénhiányos állapotot is okozhat, vagy nem tud természetes úton megszületni...
45. Susuka
2017. márc. 2. 17:00
Az hogy a gyerek nyakán van a köldökzsinór teljesen normális, vagy rosszul gondolom? Az én lányom is úgy született, semmi gondot nem okozott, csak utólag láttam a zárójelentésemen. Természetes szülés volt, első gyerek, ügyeletes orvossal, 7 óra alatt. (Nem azért írom, h mekkora király vagyok, tisztában vagyok vele, hogy mázlim volt, hogy ilyen könnyen ment.)
2017. márc. 2. 16:10

3 császárom volt, az utolsó két hónapja, és konkrétan nem kapok szikrát attól ahogy Téged kezeltek!

Műtét utáni első éjjel végig! ott volt mellettem az ápolónő és a csecsemős felváltva, hogy segítsen a babát fogni, cicire tenni, még a poharamat is folyton töltötték hogy ihassak. Az orvosom naponta 3szor jött megnézni, mielőtt hazajöttünk kötéscsere, vizsgálat, pár nappal később varratszedés, 6 hetes kontrollon vizsgálat plusz uh, hogy tuti minden ok. De mivel nekem a harmadik műtétem volt 2 hónap múlva újra megnéz. És nem 6 számjegyű összeget fizettünk, és azt is alig akarta elfogadni... Persze ez egy vidéki kórház ahol kivétel nélkül mindenki azért volt hogy az anyukák és a babák voltak az elsők!

43. vakri
2017. márc. 2. 07:39
Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled. De azért leírhattad volna azt is, mi volt a bajod, mi lett veled utána.
42. floracska (válaszként erre: 41. - IzaHold)
2017. márc. 1. 23:13

Te legalább kiálltál magadért. Inkább vizsgáljanak meg feleslegesen, minthogy ne és baj legyen, mint nálam.


Én csak azt láttam, hogy a szobatársaim cserélődnek. Mind megy haza anélkül, hogy vizsgálták volna őket. 2 lány engem azért is kibeszélt, mert bejött hozzám a szülésznőm, meg mert én tudtam szerezni gyógyszert, ami nem algopyrin. Szerintük kivételeztek velem. Ráadásul a fülem hallatára beszéltek ki, nem akkor, amikor kimentem pl. vécére. Nem hiába lettem lehurrogva a hazamenetelem napján, hogy mit képzelek én magamról, hogy meg akarom vizsgáltatni magam? Hagytam, hogy elnyomjanak. Azt éreztem, ha mást sem vizsgálnak meg, akkor pont velem miért kellene kivételt tenni, ki vagyok én? Semmivel nem érek náluk többet. A hülye gondolatmenetem meghozta az eredményét... de tanultam belőle.

2017. márc. 1. 22:45

Császárral szültem a másodikat, de minden nap megnyomkodták a hasam viziten, plusz a fogadott dokim is bejött minden nap megnyomkodni. Elsőnél nem volt fogadott dokim, mégis volt vizsgálat, harmadiknál épp nyaralt az enyém, egy rezidens doki segített a sima szülésnél, ő is foglalkozott velem. Szóval nem a fogadott dokin múlik tényleg.


Figy, a drain cső hiánya az nagyon durva, és az is, hogy így hazaengedtek vizsgálat nélkül. Egy másik műtétemnél, ami a sebészeten történt, nekem is szólni kellett, hogy vizsgálat lesz-e, mert én haza vagyok engedve, de... Nagy nehezen kerítettek egy dokit, mondták, hogy nincs bent, aki műtött, úgy hogy más fog megvizsgálni, le kellett vetkőznöm, feküdtem a vizsgálóasztalon, majdnem megfagytam ott...a doki még fél órát beszélgetett a nővérkékkel, nem érdekelte, hogy én ott vagyok, vagy nem merték nővérkék mondani neki, ki tudja... Én a fájó sebemmel ott vacogtam... Ez ugyanaz a kórház. Szóval sok mindentől függhet, nővértől, dokitól. Kiszolgáltatott az ember sokszor nagyon... Én ezért is olvasok utána, ha bárhová megyek, hogy tudjam, mire figyeljek, memorizáljam..., nehéz...

40. floracska (válaszként erre: 37. - Antica)
2017. márc. 1. 18:44

Drain csövem császárnál nem volt, az a 2. műtétnél volt, a reoperácionál. Akkor is majdnem két hét után vették ki.


Alapjáratba császár után ebben a kórházban SENKINEK nem raknak be drain csövet. Pedig ez is egy módja lehetett volna a baj elkerülésének.

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 1. 16:26

Na újból az első mondatot :)

Ha az anyával valami gond van, most is az a protokoll, hogy a baba az anyával marad, amíg az a szülészeten tartózkodik.



A kilenc nap az rengeteg idő, még 20 évvel ezelőtt is.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Floracska)
2017. márc. 1. 16:24

Az, hogy az anyával, ha valami gond van , az most is úgy van, hogy a baba vele marad.


Akkor nem maradhat vele, ha már otthonról viszik vissza az anyát, hogy meg ne fertőzze a többi babát valamivel az Édesanya.

Persze az lenne a logikus, ha lenne erre egy külön baba-mama szoba, hogy együtt lehessenek.

37. antica
2017. márc. 1. 16:20
Ha 3 napig voltál bent császárral és draincső is volt benned, akkor azt gondolom második nap vették ki. Akkor csak látták a sebed, nem?
36. floracska (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 1. 16:18
Anyukámat több, mint 20 évvel ezelőtt természetes szüléssel 9 nap után engedték ki. És ott ha valami baj volt az anyukával, a baba is bent maradt. Nem szakították őket szét! A világ, az eü, az orvosok, nagyon rossz irányba tartanak.
2017. márc. 1. 16:18

Örülök, hogy már jól vagytok!


Hidd el, nem a fogadott orvos hiánya miatt történt, ami történt. Van aki százezreket fizet mégis esetleg egy tragédiába torkollik a sülés:(


Nagyon jó egészséget kívánok Neked és a babátoknak, legyetek boldogok és vidámak most már.

Úgy gondolom jól tetted, hogy ezt megosztottad, talán Te is megkönnyebbültél ettől.

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Geranna7)
2017. márc. 1. 16:14

Nem azzal van a gond, hogy 3. napon "kidobják", ha egészséges az újszülött és a kismama is, otthon sokkal jobban tud regenerálódni a saját ágyában, mint a kórházban, hiszen ez egy állapot normál esetben és nem betegség.

Angliában szülés után 6 órával, a biztosítottnak is el kell hagyni a kórházat. Császáros is 24 óra után mehet haza, ha nincs komplikáció.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook