Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az orbáncfű tartalmú szerekről? Kiválthatják az antidepresszáns gyógyszereket? fórum

Van valakinek tapasztalata az orbáncfű tartalmú szerekről? Kiválthatják az antidepresszáns gyógyszereket? (tudásbázis kérdés)


10. Mariselbea (válaszként erre: 5. - Hamurapi)
2017. febr. 28. 04:25
Köszönöm válaszodat, de 2 éve, mióta ez az alvás zavaros, szorongásos problémám fennáll, a létező összes macskagyökeres, citromfüves stb terméket kipróbáltam, de hasztalan. Még a Nervenphlege használt kicsit, innen gondolom, hogy az orbáncfű talán jó lenne. Pszichiáter Frontint meg antidepit írt fel, nem akarnám szedni, ezért próbálok más megoldást.
2017. febr. 28. 01:29
Egy antidepresszánsnak 2-3 hét kell, mire hatni kezd. Jó példa arra, miért ne a neten kérj tanácsot gyógyszer ügyben.
2017. febr. 27. 23:57

A citromfű nevét a citromhoz hasonlító illata miatt kapta. Ránézésre nagyon hasonlít a csalánra, de hasonlósága ellenére a citromfű nem csíp, mint a csalán! A citromfű közismerten az egyik leghatékonyabb idegnyugtató gyógynövény a népi gyógyászatban. Leveleiből teát főznek, amely enyhíti a stressz okozta tüneteket.


 


A stressz egyik legjellemzőbb velejárója az alvászavar. Ha nem vagy elég kipihent, azzal letetted a depresszió alapkövét! A citromfű a gyomorpanaszok megszüntetésével segít az alvászavarok leküzdésében is. Megfelelő mennyiségű pihenéssel megelőzheted a depresszió kialakulását!


 


 

 

 


Ha üres gyomorral bújsz ágyba és kora este citromfű teával búcsúzol a naptól, azzal sokat tehetsz az álmatlanság ellen! A citromfű jó hatással van az epére és a görcsökre. Megszünteti a puffadást és a hányingert.


Az idegi problémák tünetei között szívproblémák és magas vérnyomás is jelentkezhet! A citromfű jótékonyan hat a szapora szívverésre és a vérnyomás-ingadozásra is! Akár a citromfű teát kortyolgatjuk, akár illóolajának illatát lélegezzük be a fürdővizünkből, mindkét módszer nyugtatóan hat az idegeinkre!

2017. febr. 27. 23:56
Én inkább a citromfüvet javaslom, nekem az segített. Egy próbát megér szerintem.
6. Regin_a (válaszként erre: 1. - Mariselbea)
2017. febr. 27. 21:49

Ami sokmindenre jó az semmire nem jó

[link]


Alma szőlő összehasonlitása, sőt....

5. hamurapi (válaszként erre: 1. - Mariselbea)
2017. febr. 27. 15:41
Ha nem nagy a baj,próbáld meg /természetgyógyász orvossal /alkalmazni.Lassubb,de legalább nem lehet "rákattani"mint az antidepire!Ha nem jól alszol használj Valerianat,de legfőképp,szüntesd meg a kiváltó okot!Ne keverd őket szintetikus gyógyszerekkel!
2017. febr. 27. 15:31

Nem! Nem váltható ki az antidepresszáns orbáncfű készitménnyel.Sőt!Több esetben más gyógyszerekkel együtt sem szedhető! Pl vérhigitóval,nyugtató hatású gyógyszerekkel.Mindig meg kell nézni,az összeférhetőséget.

Viszont létezik tabletta formájában és nagyon erős nyugtató hatású és elhanyagolható a mellékhatás!Természetgyógyász tudhatja meddig lehet az adagot emelni és így el tudom képzelni vele a nem elhanyagolt depi kezelését.Más természetes gyógyfűvel eredményes lehet hosszabb távon.

Ha fogyasztod akármelyik formában, napozni tilos!

Fel éget a nap!!!!

3. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Ikebana3)
2017. febr. 27. 11:39
Szóval a válaszom: Nem képes kiváltani.
2017. febr. 27. 11:38
Az orbáncfű tea, csak pillanatnyi lehangoltságot tud valamennyire rendbe hozni, de azt sem azonnal. Hetek alatt, talán. Az antidepresszánsok nagyságrendekkel erősebb szerek. Akinek ezt írja fel orvos, annak azonnal kell a segítség. Az ilyen gyógynövényes szerek sokkal hosszabb idő alatt fejtik ki a hatásukat, ami azért messze nem ugyanaz, mint egy gyógyszeré.
2017. febr. 27. 09:16
Van valakinek tapasztalata az orbáncfú tartalmú szerekről? Kiválthatják az antidepresszáns gyógyszereket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook