Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik a legjobb pilátes és/vagy jóga oktatói OKJ-s képzés/iskola? fórum

Melyik a legjobb pilátes és/vagy jóga oktatói OKJ-s képzés/iskola? (beszélgetős fórum)


2017. febr. 28. 13:58
Rendben, köszi! :)
2017. febr. 28. 13:39

Akkor mindenre választ és lehetőséget találsz a VIII. ker. Baross u, 121 alatti jógastúdióban. Ők a legrégebbi csapat, a kezdő éveikben hozzájuk jártam, és azóta csak jobbak lettek. Jóga a mindennapi életben. Több csoportjuk is van már, keress rá a honlapjukra.


A jóga felől jobban eljutsz a pilatesig.

2017. febr. 28. 12:25
Lehet kicsit félre értettük egymást vagy félreérthetően írtam, (lehet nem) én olyan oktatás iránt érdeklődöm, ahol kilehet tanulni a pilatest ( engem inkább az érdekelne, csak ahogy láttam, több olyan iskola/képzés van, ahol mindkettő van) olyan komoly szintre, hogy egyszer majd akár évek múltán órákat lehessen tartani másoknak, nem pedig oktatni embereket. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy komoly szakma, egyszerűen csak érdeklődtem, kíváncsi lennék mennyi időt és pénzt venne igénybe. Azt meg igaziból nem tudod, hogy jógázom/pilatesezem e és hogy mióta, vagy hogy esetlegesen mennyi időt szánok ennek a kitanulására. Igaziból olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik már elvégeztek egy ilyen iskolát és órákat tartanak, vagy épp tanulják és alaposnak valamint minőséginek tartják a képzést.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Masszőr Brigi)
2017. febr. 28. 00:13

A jóga nem OKJ-műfaj. Több éven át tanulja az ember, és akkor még nem feltétlenül oktat. Én éveken át jártam jógára, de nem is gondoltam oktatásra.


Nem egyféle gimnasztika, amit hamar el lehet sajátítani.


Írom akkor úgy, hogy a jógaoktató képzés-re guglizz rá, és ott a Sivananda nevével fémjelzett központot keresd.


Egy másik helyen részben távoktatással ajánlják a hatha jógaoktatók képzését, de az előfeltételek között szerepel a legalább egy éves jóga gyakorlás és jóga önéletrajz, valamint a mestered ajánlása. Más helyen is kérik a jóga múltat. Plusz még nem is olcsó.

2017. febr. 27. 23:57
Nem nyitja meg amit küldtél. OKJ-ban miért nem bízol? A következő mondatodból ítélve azért, mert nem elég hosszú időtartamúak ahhoz, hogy az ember kitanulja a szakmát. Ha így gondolod, ezt cáfolnám, én OKJ-n tanultam gyógymasszőrnek és akkor 1 éves volt (7 eve kb.), most ha jól tudom 2 éves. Semmi képp nem mennék rövid, felszínes tanfolyamra, ezért is írtam ide, hogy valakinek van e tapasztalata olyan iskolákkal, akik korrektül megtanítanak mindent, amit kell. Budapesten keresnék ilyet.
2017. febr. 27. 14:45

Hosszabb, alaposabb is van, az sem lehet rossz. Többet megnéztem, azok is budapestiek. Nem mindegy tehát, hol laksz.


OKJ-n nemigen képeznek oktatókat, de ha mégis, akkor nem bíznék benne. A jóga nem az a tárgy, amit le lehet tudni néhány hét alatt, pláne oktatói szinten. A Pilates a jógán alapul nagy részben, sok Pilates-oktató magasan képzett testnevelő vagy edző, azt fejelte meg a Pilates-szel. Nem írod, milyen előképzettséged van.

2017. febr. 27. 13:23

Habár az órazámot kevésnek tartom, ha jógaoktató akarnék lenni, idejárnék:


[link]

2017. febr. 26. 22:24
Melyik a legjobb pilates és/vagy joga oktatói OKJ-s képzés/iskola?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook