Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Katica invázió normális ilyen időben? fórum

Katica invázió normális ilyen időben? (tudásbázis kérdés)


2023. márc. 22. 11:31

Hú mennyi katica, beszrás, invazió van megint...

A hivatalba , porszívózzák a irodisták annyivan

16. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - Boldogzokni)
2017. febr. 27. 15:24

én is azt hiszem, mert ma már nem láttam őket.

Tegnap délben nagyon meleg volt, akkor forditottam a kertben, és amikor egy göröngybe vágtam, akkor jöttek elő.Ezek se repkedtek.

15. boldogzokni (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2017. febr. 27. 11:37
Biztosan egy jó kis telelő helyet találtak nálad és a nap melege előcsalogatta őket. Nálam is van egy növény, ami alatt most többet is találtam, de még nem repkedtek.
2017. febr. 26. 14:44

Elég sok volt egy rakáson, de már kevesebben vannak

( hűvösödik is )

2017. febr. 26. 14:04

Amúgy, akkor van invázió, amikor lapátolni lehet a katicákat:-) Egyszer átéltem ilyet. Még beszélni sem lehetett, mert biztosan berepült egy a szánkba.


Nálunk sajnos egyre kevesebb a katica. Igaz, permetezünk is, a tetvek persze maradnak.

12. selena78 (válaszként erre: 8. - L.luiselotte)
2017. febr. 26. 13:56

Itt még csak 8 fok van, de a napon le kellett vetnem a kabátot.


Én is most jöttem be, a kert egy részét próbáltam szalonképessé tenni. Elég ramatyul néz ki. Itt többségében vizes, nehéz hó esett, sok növényem összetört.


Katicát nem láttam.:)

2017. febr. 26. 13:55
Én is úgy tudom, hogy a harlekinkatica bántja a mi 7 pettyes katicánkat. Amúgy a katicák tudnak csípni, még a csúnya lárvájuk is.
10. selena78 (válaszként erre: 7. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 26. 13:50
Úgy került ide, hogy betelepítették. És a betelepített élőlényekkel elöbb-utóbb gond lesz. Nagyobb, agresszívebb, és állítólag az őshonos katicát is eszi.
2017. febr. 26. 13:21
2017. febr. 26. 13:20
megfogtam egyet, az bizony 7 pettyes, klasszikus katica. Én is arra gondoltam, hogy most jöttek elő, mert jól mnegforgattam a földet és 20 °C van.
7. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2017. febr. 26. 13:17
A harlekinkatica nem káros, végülis az is írtja a levéltetveket keményen, ami gond van vele az csak annyi, hogy egyrészt "tájidegen fajta",mivel ha jól tudom,Kínábol került ide valahogyan, illetve mivel jóval agresszívebb mint a nálunk honos katicabogárfajok,kiszorítja őket az élőhelyükröl...(Néha a harlekinkatica képes még az embert is megcsípni,ha nem tetszik neki valami...)
2017. febr. 26. 13:15

A piros 7 pettyesek hasznosak, mert pusztítják a levéltetveket. De ha több petty van rajta vagy nem piros hanem sárga vagy más színű az a harlekin és az kártékony. Csíp és csúnya dagadás lesz a marás helyén.

A kifejlett katicabogarak áttelelnek, és nem sokkal a szaporodást követően elpusztulnak.

"A hétpettyes katicabogár igen hasznos a mezőgazdaság számára, mivel mind lárvaként, mind kifejlett állapotban levél- és pajzstetvekkel táplálkozik. Egy lárva kifejlődése során akár 1000 tetvet is elfogyaszthat. Hasznos tulajdonságai miatt biológiai védelemként előszeretettel alkalmazzák, Észak-Amerikába is ilyen célzattal telepítették be."


Szóval lehet, hogy a te katicáid valahol átteleltek és most a melegebb idővel előjöttek. :)

5. l.luiselotte (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2017. febr. 26. 13:09
Igen. Van belőlük jócskán, kimegyek és megszámolom a pettyeit, megnézem nagyitóval is.
4. l.luiselotte (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2017. febr. 26. 13:08

nem tűntek kártékonynak, de azért kicsit sokalltam

Az évelő virágok ágyasát tisztitgattam, és ott voltak többnyire a földön.

2017. febr. 26. 13:05
Bocsi, de biztosan katicát láttál?
2017. febr. 26. 13:04

a hétpettyes az igazi


a harlekinkatica ártalmas

2017. febr. 26. 13:02
Ma a gyönyörű időben kertészkedtem. Feltünt, hogy más rovar vagy bogár nincs is a kertben, csak a piros alapon feketepettyes katicabogár, de abból viszont rengeteg. ( 100 m2-en kb 50 ). Utánanéztem, állitólag ez a hasznos fajta, de normális dolog ez február végén ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook