Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szenvedek a gondolataimtól fórum

Szenvedek a gondolataimtól (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szenvedek a gondolataimtól

1 2 3 4
21. f69d833ffc (válaszként erre: 20. - Ellevelle)
2017. febr. 26. 19:52

Akkor neked is ajánlom a 18. és 19-ben levő linkeket. :)

Engem (sok egyéb mással) nagyon jól helyretett.

2017. febr. 26. 19:42

szia sorstárs

én tegnap nyitottam épp egy topikot

[link]

2017. febr. 26. 19:39

Itt megtalálod a könyv egy rövidített változatát, aminek a segítségével alkalmazhatod a módszert.


[link]

18. f69d833ffc (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 19:38

Szia! Ha valóban akarsz változtatni, képes vagy rá. Nem is annyira nehéz, mint amilyennek látszik elsőre. Kezdd el nézni ezeket a videókat. Ha megérted a lényegét, átformálja a gondolkodásodat, és ezzel együtt az életedet is.


[link]

17. csikil4ny (válaszként erre: 16. - Sirga)
2017. febr. 26. 17:10

Bármi ami téged emlékeztet, hogy jóra gondolj. Lehetnek pozitív üzenetek is.


Ami még nagyon sokat segít, ha este átgondolod a napod és leírod a pozitív eseményeket. Először egy-kettő fog menni, aztán egyre több. Egyszer csak azon veszed észre magad, hogy napközben is keresed, hogy este mit írhatsz le.

16. Sirga (válaszként erre: 14. - Csikil4ny)
2017. febr. 26. 16:50

(Önző módon) kicsit megnyugtat a tény, hogy nem vagyok egyedül ezekkel az érzésekkel.


Csikil4ny! Köszönöm az ötleteidet! Milyen cetliszövegre gondolsz? Azt hiszem, ezt bevetném ... :)

15. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 16:32

van neked olyasmid, hogy eletcelod? ami fuggetlen a csaladtol, gyerekektol, muszaj-tennivaloktol. mert konnyebb ugy atlendulni a nehez idoszakokon is, ha valami huz elore, ha valamiert tenned kell folyamatosan, ami fontos


ha pedig a konkret problemakat, mint elalvasi nehezseg, gondolateltereles a rosszakrol megoldottad ugy, hogy hallgatsz valamit, szerintem az jo. probald ezt pozitivumkent ertekelni, hogy ideiglenesen megoldottad az akkor-ott adodo problemat, idovel ha szokassa valik, talan el is mulik


de nem artana valami ujba kezdened, valami celt kituzni magad ele. ki kell lepni a komfortzonabol ahhoz, hogy jo dolgok, uj dolgok tortenjenek, uj hozzaallassal, kicsit mas elettel

14. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 16:25

Először is ne nézz híradót, a neten olvashatsz olyan híreket, amiből értesülsz a gazdasági, társadalmi, politikai eseményekről, ha akarsz.


Másodszor: ha jönnek a negatív gondolatok tereld el őket. Ki is ragaszthatsz cetliket a lakás különböző részeire, hogy emlékeztessenek rá.


Harmadszor: beszélj róla, nem kell egyedül megküzdened vele.


Negyedszer: lehetőleg este sportolj valamit, sétálj a friss levegőn minél többet.


Ha egy hónap alatt nem javul az állapotod keress fel egy pszichológust.

2017. febr. 26. 16:22
Nem vagy egyedül. Nálam is hasonló helyzet volt, ami mostanra megoldódni látszik. Édesanyám betegségével kezdődött karácsonykor. Minden a feje tetejére állt közel 1,5 hónap alatt. Elvesztettük édesanyám nagyon hirtelen, rengeteg kiadás merült fel,a lányom szemüveges lett, páromnak fogat kellett csináltatni, autónk motorja tönkre ment és minden balszerencse elért minket, persze mindez 1 hónap alatt.Rengeteg kiadás és nyomasztó éjjel, minden, miközben a munkahelyen is ilyenkor vagyunk a legnagyobb nyomás alatt. Idővel lecsendesülnek a dolgok. Próbálj változtatni a hozzáállásodon és próbáld megtalálni az élet apró örömeit, gyermekeid és a családod szeretetét és hidd el minden ismét jóra fordul majd.
12. Nap Sugar (válaszként erre: 8. - Nap Sugar)
2017. febr. 26. 15:53

Javítok, mert most vettem észre a hibát:

"...zárd ki a múltat, zárd ki a jövőt..."

11. 826302286d (válaszként erre: 10. - 22edc9297a)
2017. febr. 26. 15:43
Igen, helyeslem az irasodat.Nalam akut stressz reakciot diagnoztizaltak jo par evvel ezelött.Nem volt könnyü kimaszni belöle.Viszont en sem tudok csendben elaludni.A tv-nek szolnia kell,ezt nem tudtam leküzdeni.
2017. febr. 26. 15:32
nekem azt mondta az orvos, amikor így voltam, h nagy baj lesz, ha nem tudom kezelni a stresszt...sokféle mődszer van rá...sajnos nem tanultam meg...de neked még nem késő...
2017. febr. 26. 13:34
szerintem is sokat segítene neked a beszélgetés bizalmas barátoddal pld. és ha egy magán pszichiátertnek elmondanád a gondjaidat az is jó lenne de úgy, hogy gyógyszert ne kezdjél el szedni csak meséld el neki a gondjaidat és kérj tanácsot.
8. Nap Sugar (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 13:14

Szia!


Nem vagy egyedül ezzel a gonddal. Sokunkon uralkodik elménk, próbálja mindennapjainkat irányítani.

Mielőtt szakemberhez fordulsz, folytasd, amit elkezdtél: a tükörbenézést, önmagad megismerését. Egyik fontos dolog, hogy próbálj a MOSTban maradni: zárd ki a jelent, zárd ki a múltat! Nem könnyű, egy percig sem az. Amíg az elméd tombol benned, addig szenvedni fogsz.

Lehet, hogy most furcsán "nézel" rám, de hidd el, tudom miről beszélek. :-)

7. rinike (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 13:08
Télvégi vitaminhiánynak nincs ehhez köze? Ha úgy gondolod, hogy lehet, akkor magnézium+B6 vitamint és D vitamint ilyenkor lehet szedni.
6. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 12:17
Eddig senki nem írta, de én azt javaslom keress fel egy pszichológust magánrendelésen. Mondd el neki a gondodat. Tanácsokat tud adni a nehéz helyzetek kezelésére, javaslatot arra, hogyan tudod magadban a gondjaidat megoldani. Magánrendelésre nem kell beutaló. Javaslom keress egyet aki közel van hozzád.
2017. febr. 26. 11:04
Szia! Mindenképpen kell olyan, akivel kibeszélheted magad, megbeszélheted a feladatlistádat, azt hogy mitől szorongsz. Viszont az orvosok hajlamosak rögtön antidepreszánst írni és ezzel egy életre elásod magad, mert a problémád megmarad, viszont a gyógyszerből egyre nagyobb adagok kellenek, hogy elfedd ezeket. Van egy ismerősöm, aki hasonlóan kezdte mint te, de a gyógyszerek hatására, ma egy korcs lelkű nő lett. Persze nem tud róla, mert a gyógyszerek elnyomják, de a környezete, barátai el vannak keseredve.
4. Veronka30 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2017. febr. 26. 10:28

Kezdd azzal, hogy itt kibeszéled a gondjaid. Bármilyen apróságnak is tűnnek, mi meghallgatunk.

Ahogy olvastalak..hasonló helyzetben érzem magam, régebben szerettem csak úgy elfilózni, elgondolkodni,elvoltam boldogan kis világomban. Most meg ha csend van körülöttem, felidegesedek és depressziós leszek.

Jah, a balesetekkel, családféltéssel én is így vagyok, abba kel hagyni a híradók nézését- kezdésnek már ez is jó.

3. kisj
2017. febr. 26. 10:17

A neved olyan optimista. Már régtől megjegyeztem, mert nagyon tetszett:)

Most meglepődve olvasom ezt a cikkedet.

Remélem, hogy a "boldogzokni" éned kerekedik felül.

2017. febr. 26. 09:48
Ezzel kellene pedig kezdened valamit. Túl közel engeded magadhoz a rossz dolgokat, másokét is.
2017. febr. 26. 09:08
Úgy egy éve érzem, hogy folyamatosan csökken bennem az optimizmus és növekszik a rossz érzés, a szorongás. Nem igazán tudom, hogyan törjek ki a gondolataim-elfojtásával elért helyzetemből. Ez az írás is arra szolgál, hogy tükörbe nézzek...

Ugrás a teljes írásra: Szenvedek a gondolataimtól
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook